Domů     Chce bratra jen pro sebe…
Chce bratra jen pro sebe…

Mám snad tu nejhorší švagrovou na světě! Je na mě vysazená už od začátku. Nejhorší na celé situaci je fakt, že se mě můj muž nezastane.

Když jsem potkala Martina, byla jsem už vdova s dcerou na studiích. Můj manžel tragicky zahynul na cestě z práce. Prostě jednoho rána odjel a už se nám nikdy nevrátil. Naší Kačence bylo v té době osm let.

Žily jsme pak mnoho let jen jedna pro druhou a vlastně nám nic nescházelo. Potom se dcera dostala na vysokou školu a odstěhovala se do Prahy. Až v té chvíli jsem si uvědomila, jak jsem sama.

Líbil se mi kolega

V práci jsem měla kolegu, který se mi docela líbil, a nemohla jsem si nevšimnout, že mi nadbíhá. Rád si ke mně přisedl při obědě. Když se tedy jednou zeptal nesměle, zda bych s ním nešla na skleničku, s chutí jsem souhlasila.

Martinovi bylo čtyřicet let a nikdy se neoženil. Měl podobně pohnutý osud, protože jeho láska také tragicky zemřela, jenže oni se ani nestihli vzít. Žil ve dvougeneračním domku s rodiči a rodinou své sestry Jarmily, jeho dvojčete.

Sestra už děti měla, tak si Martin na nedostatek dětského smíchu i pláče nemohl stěžovat. Měla totiž rovnou čtyři děti.

Sjela mě nenávistným pohledem

Když mě Martin přivedl domů představit, jeho rodiče se ke mně chovali moc mile a zdálo se, že mají radost, že si jejich syn konečně někoho našel. „Vítejte u nás, moc nás těší!“ rozpřáhla jeho maminka náruč. Zcela jinak se ke mně ovšem chovala Martinova sestra.

Byla Martinovi neskutečně podobná, prý jsou dvojčata, ale tím podobnost zcela končila. Už když mi podávala ruku, cítila jsem z jejího stisku, že to nebude ono. Sjela mě velmi přísným pohledem, který říkal, že nejsem podle jejího gusta.

Nenechala jsem se tím odradit a snažila se jí zalíbit. Už jen proto, že jsem věděla, jak je Martin na svoji sestru fixován. Ne nadarmo se říká, že dvojčata jsou jako dvě půle jednoho člověka.

Pořád mě kontrolovala

Když jsem se k Martinovi nastěhovala, začalo malé peklo. Napřed k nám vždy vlítla bez pozvání a rovnou si do mě rýpla, že mám doma nepořádek nebo že bratrovi špatně vařím. Jak to zjistila, po tom jsem nepátrala. Kdykoliv jsem jí něco nabídla, úsečně odmítla:

„Máme toho doma spoustu! Nepotřebuji se cpát ještě u vás!“ Nevím přesně, jestli to měla být narážka i na mou váhu, kdy mi chtěla naznačit, že moc jím? Také mi vrtalo hlavou, jestli si k ní snad nechodí Martin stěžovat na moje kuchařské umění.

Nechápala jsem, kde bere čas stále se zabývat mnou, když měla svých starostí kolem vlastních dětí až nad hlavu.

Nesnášela má vnoučata

Vše se ještě zkomplikovalo, když k nám začala jezdit Kačka s dětmi. Když byla na mateřské, zůstávala třeba i celé prázdniny a později jsem s chutí hlídala děti, když ona už musela do práce. Ovšem to byla voda na Jarmilin mlýn.

Napřed jí vadilo, že si moje vnoučata hrají na zahradě s hračkami jejích dětí, ač ty už si na zahradě dávno nehrály, a když, tak jen tehdy, když tam byli naši prckové, a ony se jim moc hezky věnovaly. Dokonce se jednou samy ohradily:

„Mami, nech nás, vždyť o nic nejde.“ To se Jarmila totálně nafoukla, bouchla dveřmi a zmizela v útrobách domu. Poslední kapka byla, když jsem odjela na týden k dceři a po návratu našla zcela přeorganizovanou zahradu.

To se mě už dotklo, protože prakticky vše, co nám tam rostlo, jsem nakoupila a zasadila já. Byl to můj koníček, a dokonce jsem si k tomu nastudovala mnoho knih, abych věděla, kde a co jaké kytce nejvíc svědčí.

Švagrová s rodinou maximálně někdy posekala trávník. Někdy si ugrilovali na zahradě maso. Chápala jsem, že toho má moc, a nikdy si nestěžovala, že mi na zahradě nepomůže, tím spíš, že je vlastně jejich. Já jsem jen podnájemník. Martin ale mé zahradnické umění vždy obdivoval.

Nepostavil se za mě

Když se Martin večer vrátil domů, s pláčem jsem se ho ptala, co se stalo a proč to dovolil. „Jarmila říkala, že chtějí postavit garáž, tak na ni museli udělat místo,“ odpověděl. „Nevím, o co ti jde!“ ještě se na mě skoro obořil.

Snažila jsem se mu vysvětlit, že každá kytka potřebuje své místo. Kdyby mě dopředu upozornili, květiny bych si přesadila sama a správně, takhle budu jen přihlížet, jak kytky strádají a odcházejí.

Pořád křičí

Nakonec jsem z něj vymámila alespoň příslib, že se sestrou promluví. Ta na mě hned druhý den vlítla a řvala: „Ty se nám tady budeš roztahovat? To je naše zahrada a můžeme si tam dělat, co chceme!“ hulákala na celý dům.

Ještě že jsou Martinovi rodiče už téměř zcela hluší, taková scéna by jim jistě moc nepřidala. Já se nezmohla ani na slovo. Ovšem to si Jarmila vysvětlila jako své vítězství a při odchodu na mě houkla přes rameno:

„A jestli se ti něco nelíbí, nemusíš tu být!“ A opět bouchla dveřmi. Je mi jasné, že by byla nejraději, kdybych odešla a nechala jí jejího bratra k dispozici. Ale já ho mám ráda! Ale takhle dál žít nechci!

Monika M. (57), Olomouc

reklama
Související články
18.5.2024
Krásně jsme si žili, v klidu a pohodě. Vůbec by mě nenapadlo, že se můj život najednou zvrátí do nejistoty a emocí. Můj manžel Petr je velmi šikovný zahradník. Proto se před pěti lety rozhodl, že si založí firmu, aby měl ještě nějaké peníze ke klasickému platu navíc. Jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou Danou. Měla jsem
17.5.2024
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli jsme nejšťastnější pod sluncem. Viděli jsme se v něm a zahrnovali ho
15.5.2024
Chodí nafintěná a jen se tahá s chlapy. Bere vše! Je jí to jedno. Stydím se za ni a pomluvy už ani nevnímám. Takovou potupu jsem si od vlastní dcery nezasloužila! Už je to pár let, co jsem vzdala marné pokusy jí nějak domluvit. Nebo zjistit příčinu jejího, pro mě naprosto nepochopitelného chování. Občas mám pocit, že se ta nešťastná holka snad zbláznila. Začalo to úplně nevinně, rozchodem s jej
10.5.2024
Moje sestra sbírala úspěchy po celém světě, pro svou zářnou kariéru se vzdala i rodinného života. Pozdě toho litovala. Když se její opona úspěchu zatáhla, neměla už pro co žít. Zuzana byla moje starší sestra, úžasná a talentovaná. Všichni k ní od jejího dětství pohlíželi jako na budoucí hvězdu a já byla její stín. Byla skvělá ve všem, v baletu i ve zpěvu, na rozdíl ode mne. A na který hudebn
8.5.2024
Také si lámete hlavu, co darovat dědovi k narozeninám? A také děda vždycky odpovídá, že nic nepotřebuje a ať si neděláte škodu? Vymyslet, co dát dědovi k narozeninám, je jeden z nejtěžších úkolů na světě. Protože, jak známo, dědové pokaždé hlaholí: „Hlavně si nedělejte škodu. Nic mi nedávejte. Nic nepotřebuju.“ Věděli jsme tenkrát, že jediné, co by dědovi Bohoušovi udělalo radost, by byl alkoho
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř