Domů     Ve snech se mi zjevila tragédie
Ve snech se mi zjevila tragédie

Opakovaně se mi zdál děsivý sen. Budila jsem se zpocená hrůzou, a tak jsem musela jeho významu přijít na kloub.

Děsivý sen se mi pravidelně vracel a já se budila se srdcem v krku a zpocená hrůzou. Noční můry jsem mívala pravidelně při každém úplňku! Už jsem z toho byla zoufalá. Nevěděla jsem, jestli mám všechno řešit s psychiatrem nebo psychologem.

Touha po klidnějším bydlení

Byla jsem zvyklá většinu života žít ve městě. S manželem a dětmi jsme obývali byt v panelovém domě na sídlišti na kraji Prahy. Později, když syn a dcera, jak se říká, vyletěli z rodinného hnízda, jsme přemýšleli s Michalem, mým manželem, co dál.

Domeček v horách

Byt jsme měli v osobním vlastnictví, ale na stáří jsme si chtěli pořídit spíš nějaké menší a klidnější bydlení. Oba dva jsme byli celkem aktivní a měli jsme rádi turistiku, proto jsme toužili po nějakém pěkném domečku někde v horách.

Hledali jsme dlouho, nijak jsme nespěchali. Nakonec se nám podařilo sehnat domek tři plus jedna v pěkném stavu nedaleko Božího Daru. Ideální bylo, že manžel byl zedník na volné noze a já účetní, takže jsme práci mohli najít i tam.

Proto jsme neváhali a podepsali jsme rezervační smlouvu. Stěhování následovalo o měsíc později a proběhlo celkem rychle a bezproblémově.

Idylické bydlení

První dva týdny jsem si nové bydlení doslova vychutnávala. Oproti Praze tam byl naprostý klid. Nedaleko našeho domku byl krásný les, kam jsme s manželem často a rádi chodili na procházky.

Byla jsem moc spokojená a domnívala jsem se, že lepší rozhodnutí jsme udělat nemohli. Pak ale přišla noc, která byla první z delší řady takových, na něž bych nejradši zapomněla. Zdál se mi totiž příšerný sen.

Křičela jsem ze spaní

Byla jsem v tom snu mladá a kráčela večerní krajinou směrem ke kolejím. Tam jsem se postavila a čekala. Stála jsem čelem k přijíždějícímu vlaku, který se rychle blížil. V poslední chvíli jsem chtěla utéct, ale už to nešlo.

Následoval prudký a smrtelný náraz, po němž jsem se probudila. Manžel byl také vzhůru a lampička na nočním stolku svítila. Michal se na mě díval starostlivě a ptal se, jestli jsem v pořádku. Prý jsem ze spaní křičela.

Sen se mi stále vracel

Také jsem byla celá zpocená. Vyprávěla jsem Michalovi, co se mi zdálo. Celý den jsem potom byla hodně zaražená, pořád ve mně ten sen dozníval. Ještě několik dnů jsem o tom snu přemýšlela a přes den se mi v myšlenkách vracel.

Bála jsem se následující noc usnout a uklidnilo mě, když jsem ji prožila v klidu. Čím více jsem se od oné noční můry vzdalovala, tím víc jsem ji brala jako nepříjemnou věc, která se zkrátka asi každému někdy v životě přihodí.

Měsíc v úplňku

Jenže za necelý měsíc se všechno opakovalo, dokonce skoro přesně jako předtím. Dobře jsem si před usnutím uvědomovala, že je zrovna úplněk – měsíc docela ostře svítil i do naší ložnice a musela jsem zatáhnout závěsy.

Poté, co jsem hrůzný sen s jedoucím vlakem prožila znovu, mě napadlo podívat se, jestli náhodou tehdy také nebyl měsíc v úplňku. A skutečně byl!

Bála jsem se další noci

Bylo to divné a podezřelé nejen mně, ale také manželovi, kterému jsem se se vším svěřila. Další noci s úplňkem jsem se pak bála a jak se blížila, byla jsem čím dál nervóznější.

Stalo se mi to znovu a jen se tak potvrdilo, že mě ten krutý výjev s tragickým koncem pronásleduje pravidelně.

Prášek na spaní

Nechápala jsem, co se to se mnou děje. Aby se to neopakovalo počtvrté, vzala jsem si před dalším úplňkem silné prášky na spaní. Nebylo to nic platné, všechno se zopakovalo i počtvrté. Tehdy jsem se rozhodla, že musím vyhledat nějakou odbornou pomoc.

Byla jsem vystrašená

Nechtěla jsem navštívit psychologa nebo psychiatra, protože jsem se necítila nijak nemocná, pouze vystrašená. Také bych jim to asi špatně vykládala. Michal mi našel jednu paní, která se zabývala ezoterikou.

Při rozhovoru se mnou mi řekla, že se moje noční můry nejspíš vztahují k něčemu, co se stalo v tom našem novém domě.

Pátrali jsme po historii domu

Začali jsme tedy pátrat po jeho historii. Vyptávali jsme se místních lidí. Zpočátku to vypadalo, že nikdo nic neví, ale pak manžel promluvil s jedním hodně starým pánem.

A ten si vzpomněl, že v domě kdysi dávno bydlela rodina s mladou dcerou, která byla nešťastně zamilovaná. Když ji její vyvolený odmítl, skočila pod vlak.

Její duše už došla klidu

Pomyslela jsem si, že se to nejspíš stalo za noci s úplňkem. Jakmile jsem přišla na příčinu svých nočních můr, tak zmizely a už se neopakovaly. Možná si jen ztracená duše mladé sebevražedkyně přála, abych se seznámila s jejím příběhem.

Dokonce jsme manželem vypátrali i její hrob, kam jí pravidelně každý rok na výročí jejího úmrtí nosíme květiny.

Miroslava N. (67), Krušnohorsko

Předchozí článek
reklama
Související články
16.5.2024
Byla to moje vina. Nehoda, při níž zemřel člověk! Teď se mi o něm bude zdát až do smrti? Chodí se mi snad v noci mstít? Když jsem po třech letech znovu uchopil volant, proběhlo mým tělem mrazení. Znejistil jsem. Po nepříjemné autonehodě, při které jsem přišel málem o nohu, jsem v sobě konečně našel odhodlání a nasedl do auta, které patřilo mé matce. Volala mi krátce poté, co jsem s vozem vyjel.
16.5.2024
Na chatu jsme jezdili každou druhou sobotu a neděli. Střídali jsme se tam se sestrou a její rodinou. Vždy jsem si ale před cestou vyložila karty. Tehdy jsem s kartami začínala. Byla doba, kdy se nám tyto ezoterické disciplíny otvíraly jako nový svět. Nakoupila jsem si nejen vykládací karty ale také kyvadlo, abych si to všechno vyzkoušela. Inklinovala jsem k těmto věcem, už jako mladá dívka j
16.5.2024
Dopis mi přišel bez podpisu a stálo v něm, že se musím dostavit na určitou adresu, je to prý důležité! Dozvěděla jsem se tam, že mé dny jsou už možná sečteny. Ten kopec snad neměl konce! Připadala jsem si jako dýchavičný slimák, plazící se silou vlastní vůle. Často jsem se zastavovala a chytala dech, už taky nejsem nejmladší. Na samém vrcholku kopce stál dům, ke kterému jsem měla namířeno. D
15.5.2024
Mrak na obloze nevypadal nebezpečně. Najednou z něho ale vyšlehl blesk, který zasáhl strom. Kdybychom nedali na našeho psa, byl by s námi asi konec. Ačkoli náš pes byl vzrůstu malého, původu rozmanitého a dobrácké psí duše, byl to pravý hrdina! Byl moc chytrý a statečný, jak mohl mnohokrát za svůj osmnáctiletý život předvést. Nezalekl se ani toulavé kočky, která byla postrachem pro mnohem vě
11.5.2024
Udělala jsem chybu, když jsem vzala domů panenku, kterou vnučka našla. Malá se pak hračky nechtěla vzdát, panenka jí prý cosi našeptávala. Stalo se to před pěti lety, když Evička chodila do školky. Ten den trvala na tom, že musíme po školce ještě zajít na hřiště. Blížila se bouřka, ale řekla jsem si, že pár minut nás nezabije. Nakonec se pořádný liják přihnal ještě o něco dřív. Musely jsme se s
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pho Bo polévka
tisicereceptu.cz
Pho Bo polévka
Suroviny 2 l vody 200 g šalotky 80 ml sójové omáčky 60 ml rýžového octa 4 vaničky hovězího bujónu 30 g sušených hub shiitake 5 stroužků česneku 3 cm čerstvého zázvoru 4 hvězdičky anýzu 5 g
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
historyplus.cz
Vyhladil první ministr rod královy milenky?
Třeskne několik výstřelů a Josef I. ucítí ostrou bolest v paži. Instinktivně se v kočáru přikrčí a křikne na kočího. I on je zraněný, a to vážněji než portugalský král. Přesto v sobě najde poslední zbytky sil a atentátníkům ujede.   Portugalský Lisabon zasáhlo 1. listopadu 1755 zemětřesení, při němž zemřelo přes 100 000 lidí. U krále Josefa
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
iluxus.cz
Perlové týdny Halada prezentují raritní šperky
Právě probíhající „Perlový týden“ překvapil fantastickým náhrdelníkem značky Mikimoto. Ten bude možné vidět až do neděle v pražském butiku v ulici Na Příkopě, následně se všemi ostatními šperky poputu
Manžel Švandovou rozmazluje
nasehvezdy.cz
Manžel Švandovou rozmazluje
Nestárnoucí herečka ze seriálu ZOO Jana Švandová (76) má v manželovi, jímž je podnikatel Pavel Satorie (74), hotový poklad. Nejenže je do ní stále vášnivě zamilovaný, ale navíc ji rád rozmazluje. He
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
21stoleti.cz
Obyvatele Papuy-Nové Guineje chrání geny zděděné po denisovanech
Geny zděděné od denisovanů, vyhynulých příslušníků rodu Homo, pomáhají obyvatelům Papuy-Nové Guineje bojovat s infekcemi v nížinách i žít ve vysokých nadmořských výškách. První kosterní pozůstatky
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
enigmaplus.cz
Leží na dně Bermudského trojúhelníku teleport do cizích realit?
Známý Bermudský trojúhelník, též řečený ďáblův. To je oblast, rozprostírající se mezi jižním cípem americké Floridy, Portorikem a Bermudskými ostrovy na pomezí Mexického zálivu a západního Atlantiku.
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
skutecnepribehy.cz
Bála jsem se, že zůstane starým mládencem
Můj syn byl vždycky samotář, seznamování s lidmi nebylo nic pro něj. Už jsem se bála, že si žádnou nevěstu nenajde. Tu pravou potkal až ve čtyřiceti. Náš syn Fanoušek byl vymodlené dítě. Dlouho jsem nemohla přijít do jiného stavu a už jsme se s manželem báli, že se potomka snad nikdy nedočkáme. Když se František narodil, byli
Jak si zlepšit rovnováhu
nejsemsama.cz
Jak si zlepšit rovnováhu
Pamatujete, jak jste jako malá skákala po jedné noze nebo panáka? Šlo to snadno. Dnes možná máte problém se udržet na obou a nespadnout. Co s tím? Rovnováha je v životě velmi důležitá. Pomáhá nám pohybovat se bezpečně, chrání nás před pády. Někdy se ale naruší, například nízkým tlakem, své udělá i zablokovaná krční páteř. Jak navrátit stabilitu Nejčastěji
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
epochaplus.cz
Rodiče Elona Muska: Nenáviděný otec a dobrodružná máma
Otec Elona Muska se jmenuje Errol Graham Musk (*1946). Errolův otec Walter Musk (1917–1986) je Jihoafričan, matka Cora Amelia za svobodna Robinsonová (1923–2011) pro změnu Britka.   Zůstanou v africké Pretorii. Errol je inteligentní student s nevídaným talentem na fyziku a matematiku. Na střední škole pomrkává po krásné spolužačce Maye. Stane se vyhledávaným inženýrem elektromechaniky
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř