Domů     S novou láskou přišla velká změna…
S novou láskou přišla velká změna…

V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla.

Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat.

Ještě horší to bylo, když jsem zjistila, že mě můj muž podvádí. Našel si milenku, sice o nějaký rok starší, než byl sám, ale štíhlou. To jsem pak veškeré splíny řešila jídlem. Za nějaký čas jsme se rozvedli.

Když si jednou za dva týdny přijel pro holky, aby si je vzal na víkend, neušel mi jeho pohrdavý pohled na mě.

Marná snaha

Dcerky chodily do školy, já do práce a večer, když jsem měla za sebou veškeré povinnosti, jsem si sedla k televizi s něčím dobrým. O žádnou novou známost jsem zájem neměla. Dcery rostly a já tloustla.

„Dnes je to ,jen‘ vysoký tlak, příště to může být něco jiného,“ řekla moje lékařka a vyjmenovala seznam chorob souvisejících s nadváhou. Koupila jsem si trekingové hole a začala jsem alespoň chodit.

Samotnou mě to nebavilo, při rychlejší chůzi jsem se zadýchávala a v zimě jsem to vzdala úplně. Za dobu mého sportování a po mírné změně jídelníčku jsem shodila jen šest kilogramů. V pětapadesáti jsem vážila skoro sto patnáct kilo.

Opilý mladík měl hloupé poznámky

Jednoho dne jsem se vracela z návštěvy domů posledním autobusem. Na konečné už jsem v něm byla jenom já a nějaký opilý mladík, který mě začal urážet nevhodnými poznámkami.

Na zastávce k němu přišel řidič autobusu, byl to dvoumetrový hromotluk, a stoupl si před něj se slovy: „Máš nějaký problém? Co ti ta paní udělala, že se takhle chováš?“ Opilec se na něho podíval a raději rychle vystoupil.

Nechal mi své telefonní číslo

Jarda, jak se můj ochránce jmenoval a kterému skončila směna, mě doprovodil před náš dům a chtěl na mě telefonní kontakt. Sama nevím, proč jsem mu ho odmítla dát, tak mi nadiktoval svoje telefonní číslo.

Až budu prý mít náladu nebo mi bude smutno, můžu mu zavolat. Slíbila jsem, že se ozvu (a neozvala).

Málem mě nepoznal

Jednoho dne jsem uviděla v autobuse spolužáka ze střední. Zamávala jsem na něho a on nic. Vystupovali jsme na stejné stanici. „Ahoj, Luboši!“ řekla jsem mu. Podíval se rozpačitě na mě.

„Jé, ahoj, Jitko, ani jsem tě hned nepoznal,“ prohlásil a přejel mě pohledem. Na střední škole jsme měli spolu krátký románek, to jsem ale byla ještě štíhlá holka. Po chodníku šly dvě slečny a ta jedna povídá:

„S dovolením, my vás předběhneme.“ Neohrabaně jsem ustoupila na stranu a ještě jsem zaslechla: „Ta zabere sama celý chodník.“ Málem mi vhrkly slzy do očí. Rozhodla jsem se, že se sebou začnu konečně něco dělat.

Snažila jsem se ze všech sil

Pravidelně jsem začala běhat v lesoparku, kde jsem potkala staršího pána, také s trekovými holemi. Byl mi odněkud povědomý. Byl to Jarda. Delší čas jsme se neviděli a málem jsem ho nepoznala, viditelně shodil. A tak jsme běhali spolu.

Také jsem začala hubnout pod dohledem odborníků. Moje holky z toho byly nadšené. Za rok a půl jsem shodila přes čtyřicet kilo.

Když změna, tak pořádná

Velkou motivací se mi stal kamarád Jarda a butik, který jsem míjela cestou k dceři. Smutně jsem se dívala do výlohy na pěkné oblečení, takovou velikost, jakou bych potřebovala, bohužel neměli.

A teď jsem najednou mohla vejít dovnitř a mé vysněné kousky oblečení si koupit. Bylo to nádherné! Navštívila jsem kadeřnici a změnila jak barvu vlasů, tak sestřih. Podle mých holek jsem omládla nejméně o deset let. Jarda mi skládal komplimenty.

Chtěl se vrátit

Jednoho dne jsem ve městě potkala svého exmanžela. Podíval se na mě a řekl, že mi to sluší. Pozval mě na kávu. Seděli jsme v kavárně a on se na mě pořád díval a pak prohlásil:

„Co kdybychom to spolu zase zkusili, co ty na to?“ Vzpomněla jsem si, jak do mě rýpal, jak jsem tlustá, místo toho, aby se mnou začat řešit moje problémy. „Ne, Karle, nedělalo by to dobrotu. Říká se, že dvakrát do stejné řeky nevkročíš.

A já do ní vkročit nechci.“ Nedokázala jsem mu odpustit, že si tenkrát našel milenku. A navíc jsem byla zamilovaná do Jardy.

Konečně šťastná

S Jardou jsme spolu nejen běhali, ale i začali chodit, zjistili jsme, že nás pojí už ne jen pouhé kamarádství, ale láska. Koupili jsme si kola, vyjeli jsme k moři. Za rok jsme se vzali, nedávno to bylo pět let, co spolu zdoláváme společnou cestu životem.

Od našich lékařů slyšíme chválu, jak jsme na tom zdravotně dobře, moje holky a Jardův syn říkají, že naše zamilovanost udělala s námi divy. Pro moji vnučku je dědou.

Už si můžu koupit něco hezkého na sebe a můj manžel nešetří slovy, jak mi to sluší. A moje sebevědomí? To jsem zase získala i díky mému báječnému muži.

Jitka R. (62), Příbram

Předchozí článek
reklama
Související články
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
historyplus.cz
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
V břidlicovém pohoří Las Médulas v severozápadním Španělsku je k vidění mnoho červenohnědých skal nejroztodivnějších tvarů. Bizarní krajina však není hříčkou přírody, jak by se mohlo zdát, ale dílem člověka. Kdysi tu býval rozlehlý horský masiv, který Římané kvůli zlatu rozvrtali do současné podoby…   Římská říše je závislá na zlatě…Potřebuje ho k financování válečných výbojů i k
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
enigmaplus.cz
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
Křesťanský obřad, který připomíná události poslední večeře Ježíše Krista, se označuje pojmem eucharistie. Ve své podstatě jde o rituální konzumaci chleba a vína, aby byly připomenuty tělo a krev Ježíš
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
skutecnepribehy.cz
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
21stoleti.cz
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
Že vesmír je poněkud děsivé místo, ukazuje několik posledních astronomických objevů. V květnu astronomové oznámili pozorování hvězdy, která právě polyká jednu ze svých vlastních planet. Krátce předtím
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
epochanacestach.cz
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
Rožnov leží pod Radhoštěm, a ten bychom rozhodně na svých cestách po tomto kraji minout neměli. Na jeho vrcholku stojí výjimečná kaple svatého Cyrila a Metoděje s byzantskou kopulí, vysvěcená už v roce 1898. Je to jedna z nejvýše položených církevních staveb na našem území a přestože si toho na první pohled sotva povšimneme, stojí jednou polovinou na
Srbský král tušil nebezpečí smrti
epochaplus.cz
Srbský král tušil nebezpečí smrti
Když Alexandr I. Karađorđević (1888–1934) usedá 17. října 1921 na trůn Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, nemá jednoduchou pozici. „Jednota Srbů, Chorvatů a Slovinců, která vznikla v ovzduší poválečné euforie, se ukázala v praxi jako těžko realizovatelná. Jak zajistit soužití národů, jež jsou sice stejného původu, ale jejich osudy se od pozdního středověku rozcházely? Ještě
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
nasehvezdy.cz
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
Herečce ze seriálu Ulice Anetě Krejčíková (33) už prý s partnerem, tělocvikářem Ondřejem Rančákem (39), dochází trpělivost. Ze všech stran se k ní dostávají různé povídačky, jak si kde dopisoval a d
Pravdu jsme zjistily až po letech
nejsemsama.cz
Pravdu jsme zjistily až po letech
Někdy stačí domněnka k tomu, aby se rozbilo krásné přátelství. Je snadné někoho obvinit a pak se urazit a přestat s ním mluvit. Vím to až moc dobře, prožila jsem si to na vlastní kůži a dodnes toho lituji. Nikdo jiný to nevěděl Romana byla moje velká kamarádka už od mateřské školky. Od první do deváté třídy