Domů     První láska mně vše odpustila
První láska mně vše odpustila

Šla jsem za hlasem svého srdce a rozum nechala za sebou. Život mi za to uštědřil pořádnou lekci. O všechno jsem přišla a jen těžko jsem to získávala zpět.

V mládí jsem se hrnula do manželství jako smyslů zbavená. Stačilo jen poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela v hlavě znít svatební zvony.

Když se zamiluji, jsem zkrátka jako vystřelená dělová koule, jdu do všeho po hlavě. A přesně to se mi v budoucnu krutě vymstilo.

Ukázkový manžel

Trvalo téměř osm let, než jsme se s Milošem vzali. Do svatby se mu totiž moc nechtělo. Zanedlouho se nám narodil syn a naše rodina byla kompletní. Spokojeně jsme žili v našem bytě. Byť se Miloš do ženění zrovna nehrnul, byl z něj perfektní manžel a táta.

Patnáct let bylo vše zalito sluncem. Můj manžel byl jako z čítanky. Bezproblémový. Dokonce tak moc, až jsem se jednou přistihla, jak si říkám, že je to někdy možná až nuda.

Potřebovala jsem dobrodružství

Až když jsem poznala Dana, pochopila jsem. Potřebovala jsem nějaké dobrodružství, překvapení, cokoliv, co by narušovalo můj stereotypní život. A to všechno pro mě Dan začal představovat.

Byl to údržbář v mé práci, kterého jsem blíže poznala až ve chvíli, kdy mi v kanceláři praskla žárovka. Přišel mi ji vyměnit a během toho po mně neustále pokukoval. Byly to přesně takové pohledy, které ženě po patnácti letech manželství chybí. Začala jsem mu je oplácet.

Manželovi jsem lhala

Po pár měsících mě pozval na večeři. I on byl ženatý. Měl dvě malé dcery. Brala jsem to tak, že není možné, abychom si spolu něco začali. Přesto jsem ale manželovi poprvé v životě lhala. Když se mě ptal, kam se tak strojím, řekla jsem, že mám sraz s kamarádkou.

Rozhodla jsem se

Do Davida jsem se zamilovala. Scházeli jsme se i několikrát do týdne a můj muž neměl o ničem ani ponětí. Náš románek trval pár měsíců, než konečně padlo rozhodnutí.

„Všechno manželovi řeknu a podám žádost o rozvod!“ rozhodla jsem se a Dan slíbil, že udělá totéž. Když jsem ale dorazila domů, čekalo mě překvapení. Stůl v kuchyni byl přichystaný ke slavnostní tabuli a už z předsíně jsem cítila, že se smaží řízky.

„Tátu povýšili, mami,“ oznamoval mi radostně syn a vedl mě do kuchyně. Nakonec jsem se rozhodla, že nebudu kazit dobrou náladu. Zítra nebo pozítří je taky den.

Všechno se provalilo

Usadili jsme se společně ke stolu. Byla to opravdu absurdní situace, ovšem to, co následovalo hned nazítří, ji ještě předčilo. Když jsem přišla domů z práce, zarazilo mě hrobové ticho, které se rozléhalo celým bytem.

U stolu seděl můj muž s nepřítomným výrazem. „Ty mě podvádíš?“ zeptal se mě po chvíli. V ruce přitom svíral mou stříbrnou náušnici. Ztratila jsem ji v Danově autě, a právě tam ji objevila jeho žena. Vše jí došlo a běžela žalovat mému muži.

Velká zrada

Mrzelo mě, že se to Miloš dozvěděl takhle. Nebylo ale cesty zpět. „Miluji ho a chci se rozvést,“ oznámila jsem mu odhodlaně. Stál tam jako opařený. „Já tě vůbec neznám!“ řekl mi a odešel.

Ještě ten večer jsem si začala shánět jiné bydlení, jen jsem doufala, že vše můj syn pochopí. Jak moc jsem se pletla. Když se syn dozvěděl o rozvodu a jeho důvodech, přestal se mnou mluvit. Byla jsem zničená a těšila se, až se v práci setkám s Danem.

„Dnes podám žádost o rozvod. A už mám pro nás nové bydlení,“ oznamovala jsem mu, ale jen mlčel. Nakonec promluvil.

„Já se v žádném případě rozvádět nebudu!“ řekl mi a s ledovým klidem mi sděloval, že se pokusí své manželství zachránit a že se mnou žádnou budoucnost neplánuje.

Zůstala jsem sama

Když jsem jako zpráskaný pes přišla domů, na stole ležely rozvodové papíry. Žádost podal Miloš. „Podepiš to a řekni mi, kdy se odstěhuješ,“ řekl chladně. Za dva dny jsem se stěhovala. V práci jsem dala výpověď, nemohla jsem už Dana dál vídat.

Bylo mi přes čtyřicet a začínala jsem znova. S Milošem jsme se za pár měsíců rozvedli. V klidu, bez bouřlivých emocí.

Chyběl mi starý život

Se synem jsme k sobě zase našli cestu, ale nebyla tak harmonická jako dříve. Tolik mi chyběl můj starý život. Chyběl mi Miloš. Vzpomínala jsem na něj snad každý den. O pár let později jsme se jako rodina zase sešli na maturitním plese našeho syna.

Seděli jsme společně u stolu. Tehdy jsem se musela svého bývalého muže zeptat na to, co mě tak trápilo: „Odpustíš mi někdy?“ Zadumaně se díval na prázdnou skleničku a mlčel. Potom mi upřímně řekl: „Já nevím.“

Vnučka nás zase spojila

Dál jsme spolu vycházeli dobře. Miloš si ale ode mě stále držel odstup. Až za dlouhých deset let se všechno změnilo. Bylo to ve chvíli, kdy se synovi narodila první dcera a s Milošem jsme se stali prarodiči.

Komunikovali jsme spolu mnohem více než dříve, chodili jsme k synovi a jeho rodině na společné návštěvy, brali vnučku na procházky a posílali si její roztomilé fotky. Až mi jednoho dne Miloš zavolal.

Do telefonu mi vysvětloval, že vnučku hlídá a neví si s ní rady. Sedla jsem do auta a jela k němu. Během chvilky jsem ji utišila, pomohla mu s úklidem a on mi jako poděkování uvařil kávu.

Stáli jsme spolu nad kolébkou a dívali se na tu naši malinkou spící princeznu. A právě v tu chvíli spadl z nás dvou obrovský balvan. „Víš, že už jsem ti odpustil?“ zašeptal Miloš do ticha a chytil mě za ruku. Byl to snad nejšťastnější moment v mém životě. Nikdy mu nepřestanu být vděčná, že nám dal druhou šanci.

Hana L. (60), Liberec

reklama
Související články
28.2.2024
Toho kolegu neměl nikdo příliš v lásce. Tvářil se jako morous, byl to samotář a protiva. Přitom stačilo tak málo. Stáli jsme tam spolu sami a on mlčel. Koukal do křoví a mně to přišlo divné. Tak jsem ho oslovila. Nezdál se být nadšený. Odpovídal jedním slovem a nastalo vždy ticho, které jsem přerušila opět já sprchou dalších vět. Schůzky na cigárku Už mi docházely nápady, o čem mluvit. Ří
26.2.2024
Holky si myslely, že s Milošem spolu chodíme, ale nebyla to bohužel pravda. Překážela nám v tom taková nepříjemná věc. Seznámili jsme se na zábavě v kulturním domě. Pořadatelé pouštěli dovnitř jen mládež, která již dovršila šestnáctý rok života, což nebyl můj případ, bylo mi teprve patnáct. A tak mě takový tlustý, na první pohled zlý chlápek seřval a vyhodil. Smutně jsem courala venku a dych
16.2.2024
Nikdy ženské nehonil a ke mně byl pozorný a choval se s úctou. A najednou se událo něco, co jsem nečekala ani ve snu. Můj manžel se na prahu sedmdesátky bláznivě zamiloval! Choval se jako blázen a nedal si od nikoho říct. Bylo to jako z nějakého hloupého filmu. Starý chlap a mladá dívčina, co sotva odmaturovala. Seznámili se při hlídání Chodila mladým hlídat pravidelně třikrát týdně a k t
5.2.2024
David byl hezounek, který si myslel, že se za ním otočí každá žena. Když nastoupil do naší firmy, hned jsem ho prokoukla. Moje šéfová hýřila nadšením, když nám říkala, že budeme mít nového kolegu. Povedlo se jí ho přetáhnout od konkurence a hodně si slibovala od jeho zkušeností a kreativity. „A navíc je to fešák,“ dodala a všechny kolegyně se zahihňaly. Jenom já ne. Tohle pro mě bylo varování,
31.1.2024
Rodiče mě před hudebníky varovali. Říkali, že se s nimi nedá žít, skoro nejsou doma a potrpí si na nevěry. Dnes vím, že to není pravda. Před hudebníky mě máma s tátou odjakživa varovali, říkali, že jsou to problémoví partneři. Byla to svým způsobem pravda, však jsem měla chování muzikantů málem dennodenně na očích. S kamarády jsme měli od střední školy kapelu a objížděli s ní tancovačky v okolí
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Po bříšku už ani stopy!
nasehvezdy.cz
Po bříšku už ani stopy!
Je to sotva pár týdnů, co se moderátorka Eva Perkausová (29) stala maminkou druhého synka Ariana, a už se postavila před fotoaparát! Oblékla jen kalhoty, podprsenku, perlový náhrdelník – a všem vyraz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
epochaplus.cz
Podvodník ve velkém: Muž, který prodal Tádž Mahál
„Pojď sem, prcku, tady máš taky stovku, ať si jednou osladíš život.“ směje se hledaný podvodník Mitileš v rodné vesnici na malého chlapce. Nemusí mít strach, že ho tu někdo udá. Pro sousedy je hrdina, i když jednoho z nich kdysi okradl. Dneska se jí a pije na něj. Skutečným jménem je vlastně Mitileš Kumar
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
epochalnisvet.cz
Tajemství templářské kaple: Ukrývá zdroj pozitivní energie i záhadnou symboliku?
Středověký templářský řád je považován za jeden z nejznámějších i nejzáhadnějších v dějinách. Účast templářů na křížových výpravách tvoří legendy o jejich bohatství a znalostech. Pozdější úpadek řá
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
enigmaplus.cz
Skutečné zombie: Jsou dílem černé magie?
Hrozivé oživlé mrtvoly vylézající z hrobů a pojídající lidské maso. Takový obrázek vyvstane v mysli většině lidí, když uslyší slovo zombie. Většina se domnívá, že jde jen o filmový výmysl. Jenže lidé
Domácí piškotová roláda
tisicereceptu.cz
Domácí piškotová roláda
Než nanesete na těsto krém, potřete ho vrstvou malinového džemu. Roládu dotáhnete k dokonalosti čokoládovou polevou. Ingredience Na těsto 3 vejce 80 g krupicového cukru 1 lžíce kakaa 100 g
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
21stoleti.cz
Bakterie, které z plastů vyrábějí materiál podobný pavoučímu hedvábí
Polyethylen, respektive výrobky z něj, jako jsou plastové tašky, láhve a obaly na potraviny, je největším přispěvatelem k celosvětovému znečištění planety plasty. Navíc je v přírodě prakticky nerozlož
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
iluxus.cz
Junghans kombinuje klasický design hodinek s moderním ležérním stylem
Tyto hodinky nedělají kompromisy: nové Meister S Automatic jsou sportovní hodinky, které nezapřou svůj vztah k elegantní řadě Meister. Společnost Junghans představuje dva nové tříručkové modely z nere
Ze syna jsem udělala sobce
skutecnepribehy.cz
Ze syna jsem udělala sobce
Neviděla jsem to, co viděli ostatní. V mých očích byl roztomilý. Tvrdil, že nemá v životě štěstí a že mu všichni křivdí. Teprve jeho úraz mi otevřel oči. Můj syn byl jen rozmazlený fracek! A to bolelo! Měla jsem ho natruc všem. Rodičům i příteli, který mi dal po dlouhé známosti kopačky. Pořídila jsem si dítě za svobodna. Rodiče
Silná přitažlivost s bývalým
nasehvezdy.cz
Silná přitažlivost s bývalým
Nová posila seriálu ZOO Jana Bernášková (42) má až podezřele blízko ke svému bývalému muži, režisérovi Davidu Drábkovi (53). Byl to právě jejich vztah, z něhož čerpala ve své knize Jak přežít svého mu
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
epochanacestach.cz
Hrad Skuhrov: Dřevěná věž nad kamenným hradem
Z kamenného hradu přežily staletí jen některé obvodové zdi, ale Skuhrov už si dávno za kámen našel náhradu. Když se dnes řekne Skuhrov, mnohem více pomyslíme na jiný materiál – na dřevo. S tím umí Skuhrov doslova čarovat. Nevíme sice úplně přesně, kdy hrad Skuhrov na ostrožně nad pravým břehem říčky Bělé vzniknul, ale nebudeme daleko od
Masové koule s pikantní omáčkou
tisicereceptu.cz
Masové koule s pikantní omáčkou
Koule jednoduše napíchněte na párátko a servírujte s pálivou červenou omáčkou. Ingredience 500 g hovězího mletého masa 2 větší cibule 200 ml ostrého kečupu 4 stroužky česneku 2 nakládané kap
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř