Domů     Hraběnky duch mi poradil
Hraběnky duch mi poradil

Lékaři nade mnou zlomili hůl. Nedokázala jsem si představit, co si manžel počne s dětmi sám. Moje modlitby vyslyšela žena z obrazu.

Nikdo si nikdy nemůže být svým zdravím stoprocentně jistý. I když se o sebe staráte, dbáte na zdravou životosprávu a pravidelně sportujete.

Já jsem celý život trávila mnoho času na čerstvém vzduchu, snažila jsem se jíst zdravě, nepila jsem alkohol ani jsem nekouřila, nezanedbávala jsem preventivní prohlídky u praktického lékaře.

Život mě bavil

Vždycky jsem byla plná optimismu a říkala jsem si, že jsem odolná, nemoci se na mě nelepí a že se jistě dožiji nejen věku, kdy děti opustí rodinné hnízdo, ale také že se budu radovat ze svých vnuků.

Děsivá prognóza

Náhlá nemoc, která přišla krátce po mých padesátých narozeninách, mě proto velmi zaskočila. Dlouho jsem nemohla uvěřit děsivé prognóze a stále jsem věřila a doufala, že to nebude tak hrozné, jak lékaři tvrdili. Opak byl ale bohužel pravdou.

Všechno na mě dolehlo až později. Nemoc začala rychle postupovat a léky na tišení bolesti moc nepomáhaly.

Bolesti byly stále větší

Přes den jsem se snažila dělat, že je mi celkem dobře, a potíže jsem překonávala, abych netrápila své blízké, aby hlavně děti nic nepoznaly, ale noci byly velmi kruté.

Nemohla jsem spát, celé hodiny jsem proseděla v křesle v obývacím pokoji a přemýšlela jsem o životě. Tak jsem občas upadla do stavu polospánku.

Ve snu mě navštívila žena

V tomto chvilkovém stavu se najednou přede mnou objevila žena v nádherných historických šatech. Pohladila mě něžně po vlasech a řekla, abych neztrácela naději. Že silná víra dokáže někdy zázraky.

Ona sama prý byla také hodně nemocná a stejně bezradná, jako jsem já, a tak prosila boha o pomoc, a ten ji nakonec vyslyšel.

Hledala jsem na internetu

V mém snu mě pak vedla k jakési kapličce se studánkou. To místo mi bylo povědomé a cítila jsem se tam velmi příjemně. Probudila jsem se krátce po půl osmé ráno.

Manžel i děti už byli na cestě do školy a do práce, takže jsem měla čas o svém snu více popřemýšlet. Uvařila jsem si kávu a sedla jsem si k počítači. Začala jsem hledat v okolí ono místo ze snu, až jsem ho nakonec našla. Byly to malé lázně nedaleko Kostelce nad Orlicí.

Příběh v kronice

Pustila jsem se do čtení historie onoho města. Co jsem se dočetla, mě naprosto fascinovalo. V tomto kraji žila kdysi dávno jistá hraběnka, která těžce onemocněla, takže nebyla schopna ani chůze.

Dávala se nosit na nejrůznější místa ve městě i v okolí a čerpala z nich energii k životu. Jednou ji služebnictvo zaneslo pod lipovou stráň nad řekou. Hraběnka v lenošce usnula, ve snu ji navštívila jakási žena v bílém, ukázala na nedaleký pramen a pravila:

„Tuto vodu pij! Umývej se jí a uzdravíš se!“

Pramen skutečně objevili

Sluhové opravdu našli v těch místech, které hraběnka po probuzení označila, ke svému překvapení pramen. Hraběnka vodu pila a koupala se v ní, jak jí paní ze snu poradila, a opravdu se jí v brzké době velmi ulevilo.

Z vděčnosti pak dala u pramene postavit kapli Navštívení Panny Marie a vedle malé lázně. Kaple se dochovala do našich časů a po její levé straně studna skutečně existuje.

Víra mě uzdravila

Ten příběh mě velice zaujal a uvěřila jsem mu. Koneckonců jsem ve svém stavu už neměla co ztratit. Chytila jsem se té naděje na vyléčení, vsadila jsem na zázračnou studánku a pustila se do boje se zákeřnou nemocí po svém.

Nevím, jestli to bylo skutečně mou vírou v dobrý konec, nebo voda opravdu zázračně léčila, ale nakonec jsem se ze svých zdravotních problémů dostala. Nejsem sice zdravá tak jako dříve, ta nejhorší prognóza lékařů se ale nenaplnila.

Jsem soběstačná, nejsem na nikom závislá a dokážu se postarat i o svoje nejmilejší.

Pravidelně provádím očistné rituály

O energických místech jsem si toho pak přečetla mnohem více.

Tak jsem se mimo jiné dozvěděla, že léčivé studánky byly vždy znakem místa, které mělo na lidský organismus příznivý vliv, a naopak studánky s takzvanou mrtvou vodou se nacházely zásadně v místech pro člověka škodlivých.

Léčivá je tedy nejen tato studánka, kam pravidelně jezdím, ale vhodné k procházkám je celé její okolí. I když na mě někdy lidé hledí jako na blázna, provádím v těchto místech pravidelně očistné rituály, které mají největší účinek zejména během úplňku. Podpořím je vždy půstem a pitným režimem.

Užívám si každý den

Od mé děsivé diagnózy uplynulo již více než deset let. Dnes se už cítím dobře a věřím tomu, že své zdravotní problémy zažehnám úplně, i když ne úplně běžným způsobem.

Někomu to celé může připadat bláznivé a hloupé, ale já jsem přesvědčena o tom, že jen díky onomu pramenu se moje zdraví tak moc zlepšilo a já se ještě můžu radovat ze života a být po boku svého milovaného manžela a dětí.

Simona K. (62), Hradec Králové

reklama
Související články
26.5.2024
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen na zahrádce. Ale i to mu dělalo dobře. Když můj muž navždy odešel,
24.5.2024
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes silnici. Pod víč
24.5.2024
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl to učitel matematiky a věřil pouze tomu, co si mohl
23.5.2024
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe prohlédnout a zapamatovat
21.5.2024
Celý život mě pronásledovalo jedno číslo! To, že je patnáctka pro mě osudová, jsem pochopila po řadě nešťastných událostí. Někdo věří na hvězdy a horoskopy, jiný na karty nebo na čísla. Pro mě bylo jedno konkrétní číslo už od dětství doslova prokleté – ničilo mi život. Ale pochopila jsem to až o mnoho let později. Její pověrčivost mi byla k smíchu Mají i čísla svoji duši? Kamarádka Ilona,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Rezidence pro jedenáct veteránů
rezidenceonline.cz
Rezidence pro jedenáct veteránů
Dům postavený v šedesátých letech minulého století prošel rozsáhlou rekonstrukcí a dočkal se i velkorysého rozšíření. Nyní tahle moderní a elegantní rezidence, nacházející se v regionu Eastern Townships v kanadském Quebecu, nabízí komfort svým obyvatelům i reprezentativní prostor unikátní sbírce. Prvním záměrem majitelů, vášnivých sběratelů, bylo upravit stárnoucí nemovitost tak, aby v ní mohli parkovat
Povaha člověka podle barvy aury
nejsemsama.cz
Povaha člověka podle barvy aury
Podle aury jednoduše poznáte, zda je člověk uvnitř dobrý, nebo skrývá lži a tajemství! Stačí, když se zaměříte na to, co kolem dotyčného, kterého se snažíte přečíst, vidíte. Zvládne to i úplný laik. Aura se skládá ze sedmi vrstev: éterického těla, emocionálního, mentálního, astrálního, éterického negativního, karmického a andělského. Její barva vám o člověku řekne takřka všechno.
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
enigmaplus.cz
VIDEO: Natočeno jezerní monstrum?
Ačkoliv titul nejslavnějšího jezerního monstra si pro sebe zabrala lochneska ze skotského jezera Loch Ness, v Kanadě k tomu rozhodně také mají co říci. V tamní provincii Britská Kolumbie se totiž nach
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
nasehvezdy.cz
Míří DiCaprio do chomoutu, nebo „ji zařízne“?
Má snad Hollywood většího hřebce, než je Leonardo DiCaprio (49)? Ten všechny své partnerky obvykle opouští poté, co krásky dovrší 25 let, protože starší ženu vedle sebe nesnese. Že by to s jeho stáv
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
epochanacestach.cz
Karlovarský kraj: Bujná příroda, tajuplné podzemí a dech beroucí kulturní památky
Karlovarský kraj, to nejsou jen světoznámé lázně na seznamu UNESCO. Jeho ráz utváří i bujná příroda, tajuplné podzemí a dechberoucí kulturní památky. Vydejte se s námi do historických měst, odkud můžete podnikat výlety za poznáním dalších magických míst. Cheb – po stopách středověkých kupců Ve městě Cheb najdete nevídanou koncentraci památek. Prohlédnete si unikátní komplex hrázděných
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
historyplus.cz
3 vrazi mezi umělci: Probodl Caravaggio soka při souboji?
V tratolišti krve leží na „tenisovém dvorci“ v centru Říma 28. května 1606 bezvládné tělo. Patří mladému hejskovi Ranucciu Tomassonimu. O život ho na neobvyklém místě připravil známý malíř. Je pravda, že se umělec pokusil Tomassoniho před smrtí i vykastrovat? Potemnělé vězení v Andělském hradě v srdci Říma má nového „nájemníka“. Je jím Benvenuto Cellini, zřejmě nejzkaženější umělec
Stařenka rozřezala a spálila manžela
epochaplus.cz
Stařenka rozřezala a spálila manžela
Před justiční budovu přiveze taxík jakousi ženu. Když vystoupí, z obličeje jí mnoho vidět není. Na hlavě má šátek a tvář zakrytou rouškou. Co lze ale spatřit dobře, jsou potíže, které jí působí chůze. Z auta se dostane za pomoci příslušníků justiční stráže. To bude jistě oběť! Anebo ne? Na Českolipsku v severních Čechách mají
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
skutecnepribehy.cz
Muž mého života za mnou připlul na bílé loďce
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
21stoleti.cz
ChatGPT v byznysu: V něčem pomáhá, v něčem dělá starosti
Podle nové studie nástroj umělé inteligence nejvíce pomohl s kreativními úkoly. Naopak při analytičtější práci zaznamenal spoustu chyb. Když vloni na jaře začal profesor z Harvard Business School Kar