Domů     Hraběnky duch mi poradil
Hraběnky duch mi poradil

Lékaři nade mnou zlomili hůl. Nedokázala jsem si představit, co si manžel počne s dětmi sám. Moje modlitby vyslyšela žena z obrazu.

Nikdo si nikdy nemůže být svým zdravím stoprocentně jistý. I když se o sebe staráte, dbáte na zdravou životosprávu a pravidelně sportujete.

Já jsem celý život trávila mnoho času na čerstvém vzduchu, snažila jsem se jíst zdravě, nepila jsem alkohol ani jsem nekouřila, nezanedbávala jsem preventivní prohlídky u praktického lékaře.

Život mě bavil

Vždycky jsem byla plná optimismu a říkala jsem si, že jsem odolná, nemoci se na mě nelepí a že se jistě dožiji nejen věku, kdy děti opustí rodinné hnízdo, ale také že se budu radovat ze svých vnuků.

Děsivá prognóza

Náhlá nemoc, která přišla krátce po mých padesátých narozeninách, mě proto velmi zaskočila. Dlouho jsem nemohla uvěřit děsivé prognóze a stále jsem věřila a doufala, že to nebude tak hrozné, jak lékaři tvrdili. Opak byl ale bohužel pravdou.

Všechno na mě dolehlo až později. Nemoc začala rychle postupovat a léky na tišení bolesti moc nepomáhaly.

Bolesti byly stále větší

Přes den jsem se snažila dělat, že je mi celkem dobře, a potíže jsem překonávala, abych netrápila své blízké, aby hlavně děti nic nepoznaly, ale noci byly velmi kruté.

Nemohla jsem spát, celé hodiny jsem proseděla v křesle v obývacím pokoji a přemýšlela jsem o životě. Tak jsem občas upadla do stavu polospánku.

Ve snu mě navštívila žena

V tomto chvilkovém stavu se najednou přede mnou objevila žena v nádherných historických šatech. Pohladila mě něžně po vlasech a řekla, abych neztrácela naději. Že silná víra dokáže někdy zázraky.

Ona sama prý byla také hodně nemocná a stejně bezradná, jako jsem já, a tak prosila boha o pomoc, a ten ji nakonec vyslyšel.

Hledala jsem na internetu

V mém snu mě pak vedla k jakési kapličce se studánkou. To místo mi bylo povědomé a cítila jsem se tam velmi příjemně. Probudila jsem se krátce po půl osmé ráno.

Manžel i děti už byli na cestě do školy a do práce, takže jsem měla čas o svém snu více popřemýšlet. Uvařila jsem si kávu a sedla jsem si k počítači. Začala jsem hledat v okolí ono místo ze snu, až jsem ho nakonec našla. Byly to malé lázně nedaleko Kostelce nad Orlicí.

Příběh v kronice

Pustila jsem se do čtení historie onoho města. Co jsem se dočetla, mě naprosto fascinovalo. V tomto kraji žila kdysi dávno jistá hraběnka, která těžce onemocněla, takže nebyla schopna ani chůze.

Dávala se nosit na nejrůznější místa ve městě i v okolí a čerpala z nich energii k životu. Jednou ji služebnictvo zaneslo pod lipovou stráň nad řekou. Hraběnka v lenošce usnula, ve snu ji navštívila jakási žena v bílém, ukázala na nedaleký pramen a pravila:

„Tuto vodu pij! Umývej se jí a uzdravíš se!“

Pramen skutečně objevili

Sluhové opravdu našli v těch místech, které hraběnka po probuzení označila, ke svému překvapení pramen. Hraběnka vodu pila a koupala se v ní, jak jí paní ze snu poradila, a opravdu se jí v brzké době velmi ulevilo.

Z vděčnosti pak dala u pramene postavit kapli Navštívení Panny Marie a vedle malé lázně. Kaple se dochovala do našich časů a po její levé straně studna skutečně existuje.

Víra mě uzdravila

Ten příběh mě velice zaujal a uvěřila jsem mu. Koneckonců jsem ve svém stavu už neměla co ztratit. Chytila jsem se té naděje na vyléčení, vsadila jsem na zázračnou studánku a pustila se do boje se zákeřnou nemocí po svém.

Nevím, jestli to bylo skutečně mou vírou v dobrý konec, nebo voda opravdu zázračně léčila, ale nakonec jsem se ze svých zdravotních problémů dostala. Nejsem sice zdravá tak jako dříve, ta nejhorší prognóza lékařů se ale nenaplnila.

Jsem soběstačná, nejsem na nikom závislá a dokážu se postarat i o svoje nejmilejší.

Pravidelně provádím očistné rituály

O energických místech jsem si toho pak přečetla mnohem více.

Tak jsem se mimo jiné dozvěděla, že léčivé studánky byly vždy znakem místa, které mělo na lidský organismus příznivý vliv, a naopak studánky s takzvanou mrtvou vodou se nacházely zásadně v místech pro člověka škodlivých.

Léčivá je tedy nejen tato studánka, kam pravidelně jezdím, ale vhodné k procházkám je celé její okolí. I když na mě někdy lidé hledí jako na blázna, provádím v těchto místech pravidelně očistné rituály, které mají největší účinek zejména během úplňku. Podpořím je vždy půstem a pitným režimem.

Užívám si každý den

Od mé děsivé diagnózy uplynulo již více než deset let. Dnes se už cítím dobře a věřím tomu, že své zdravotní problémy zažehnám úplně, i když ne úplně běžným způsobem.

Někomu to celé může připadat bláznivé a hloupé, ale já jsem přesvědčena o tom, že jen díky onomu pramenu se moje zdraví tak moc zlepšilo a já se ještě můžu radovat ze života a být po boku svého milovaného manžela a dětí.

Simona K. (62), Hradec Králové

reklama
Související články
30.11.2023
Byla to jen taková hloupá hra, která mě mohla stát život. Naštěstí mě maminka našla včas a zachránila. Dětství jsem měla krásné. Většinou jsme s bratranci trávili prázdniny a někdy i víkendy u babičky a dědečka na vesnici v jižních Čechách. Moc jsme si to užívali. Babička byla švadlena, tak nám vždycky něco pěkného ušila nebo i upletla, zatímco děda byl truhlář. Ve stodole měl úžasnou dílnu,
29.11.2023
S kamarádkou jsme si v našem parku povídaly o vnucích a přípravách Vánoc. Najednou si k nám přisedla cizí žena. Kamarádka ji ale neviděla. Já i můj muž jsme byli vždycky aktivní, hodně jsme cestovali a vedli k takovému životu i naše děti. Když jsme nastoupili do důchodu, snažili jsme se dál alespoň trochu sportovat. Manžel ale před pěti lety zemřel na mrtvičku a já zůstala sama. Měla jsem však
29.11.2023
Byla jsem po těžké nehodě, možná proto jsem dokázala vnímat bytosti, které tento svět už opustily. Ve staré nemocnici jich prý bylo hodně. V našem městě bývaly kdysi dvě nemocnice. Ta stará pocházela ještě z dob první světové války. Druhá byla nová, nezatížená minulostí. Z té staré se později stal ústav pro dlouhodobě nemocné, já ji ale ještě zažila, když fungovala vedle LDN také jako plně funk
29.11.2023
O tom muži se vyprávěly v naší vesnici legendy. Ovládal prý černou magii. Dokonce i poslušná zvířata se rázem stala veřejným ohrožením. Naslouchala snad hlasu šílence? V naší vesničce v Jeseníkách žil až do konce sedmdesátých let podivný stařec, kterému místní říkali Šňuphajzl. Nikdo nevěděl, odkud do vsi přišel ani kolik mu je let. S jeho příchodem se ale v našem kraji začaly dít záhadné věci.
25.11.2023
Měla jsem podivné sny. Zdálo se mi o pohnutém životě dávno mrtvé prababičky. Byla to náhoda, nebo za to může fakt, že jsem si půjčila její šátek? Prababička Anežka zemřela ještě před mým narozením. Zbylo po ní jenom několik fotek a šátek, který máma odložila na chalupě. Jednoho chladného večera jsem po tom šátku sáhla a stalo se něco, co dodnes nedokážu pochopit. S přítelem jsem tehdy na podzim
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
iluxus.cz
Kristián Hynek otevřel showroom Zahálka pro nejnáročnější cyklisty
Kristiána Hynka není třeba milovníkům horské cyklistiky dlouze představovat. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech vyměnil závodní kariéru za nespočet aktivit v cyklo branži. Jak sám říká, jde
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
epochaplus.cz
Za tajemstvími Mléčné dráhy: Desetiletí mise Gaia
O každém balíčku dat, který tato evropská observatoř odhalí, se mezi astrofyziky mluví jako o „zlatém dolu“ nebo „tsunami“. Nijak nepřehánějí. Gaia už 10 let revolucionizuje vše, co víme o Mléčné dráze. Její úkol se pomalu blíží do finále. Co nás tento hvězdný kartograf naučil o naší galaxii?   Gaia je astrometrická mise. Zabývá se
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
skutecnepribehy.cz
Vyprosila jsem si na panence Marii zázrak zázraků
Padal těžký sníh a blížil se advent, Terezčin už druhý. Splnil se mi sen, chtěla jsem být šťastná, ale cosi mi v tom bránilo. Připadalo mi, že máma neumí odpouštět. Přitom byla silně věřící. Ale nesmiřitelná. „Nesmí mi přes práh,“ sípala. „Už nikdy.“ Smířila jsem se s tím. Byla jsem vzorná dcera, s rodiči jsem se nikdy nedohadovala, brala
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
epochanacestach.cz
Vilémovický tis: Svědek tisícileté historie stále roste
Tis obecný nebo také tis červený je už od středověku významný strom. Má totiž kvalitní, tvrdé a přitom pružné dřevo, takže si ho oblíbili nejrůznější řemeslníci v čele s výrobci luků. A tak tisy mizely z krajiny a narazit dnes na opravdu hodně starý tis je vzácnost. Ovšem někdy takové štěstí přece jen máme. Zámek ve Vilémovicích na
Jeho děti se s ní nebaví
nasehvezdy.cz
Jeho děti se s ní nebaví
S překvapivým přiznáním přišla zpěvačka Dara Rolins (50)! Ačkoli s bývalým fotbalistou Pavlem Nedvědem (51) randí už více než dva roky, ještě nepoznala jeho děti. Ivana s Pavlem už jsou dospělí a 
Lilkové závitky se sýrem
tisicereceptu.cz
Lilkové závitky se sýrem
Pro milovníky italské kuchyně přinášíme originální recept na zapékané lilkové rolky. Suroviny na 2 porce 1 větší lilek 200 g ricotty 50 g parmezánu 50 g cottage sýru snítka tymiánu snítka r
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Na koho má políčeno?
nasehvezdy.cz
Na koho má políčeno?
Kráska z Ordinace v růžové zahradě natáčela detektivku s kolegou Miroslavem Etzlerem (58). Jmenuje se Kroky vraha. V kuloárech se šeptá, že během práce na televizní inscenaci přeskočila mezi oběma
Skvělý jahodový tvarožník
tisicereceptu.cz
Skvělý jahodový tvarožník
Tvarožník je tuzemskou obdobou italského tiramisu. Ingredience 400 g jahod 120 g piškotů 350 g zakysané smetany 400 g plnotučného tvarohu 2 vanilkové cukry 3 lžíce moučkového cukru 2 lžíce
Šest prstů? Celkem běžná věc!
epochalnisvet.cz
Šest prstů? Celkem běžná věc!
Napočítat na prstech ruky do dvanácti? Ukázat někomu hned čtyři vztyčené prostředníčky současně? Zavázat si jednou rukou tkaničky u bot? Žádný problém pro ty, kterým příroda nadělila prsty navíc. &
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
enigmaplus.cz
Pekelné údolí: Skutečně stavěl místní most samotný čert?
Nedaleko majestátní zříceniny hradu Chojnik na polské straně Krkonoš najdeme místo zvané Pekelné údolí. Dnes již nikdo přesně neví, který z jeho pánů chtěl kdysi postavit kamenný most, spojující hrad
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
21stoleti.cz
Umělá inteligence by mohla rozpoznávat vysoké riziko rakoviny plic u nekuřáků 
Výzkumníci z Centra výzkumu kardiovaskulárních zobrazovacích metod (Massachusetts General Hospital a Harvard Medical School) oznámili vývoj modelu hlubokého učení, který může pomoci identifikovat neku