Domů     Kam zmizelo moje štěstí?
Kam zmizelo moje štěstí?

Člověk si začne vážit něčeho teprve tehdy, když to ztratí. To je můj případ. Svůj život jsem prostě nezvládla.

Na všech televizních kanálech běží nějaké detektivky. Ať to přepínám, jak chci. Už i ta televize nestojí za nic, stejně jako můj život. Miluji romantické filmy, kde není sice o dramatické zápletky nouze, ale nakonec všechno dobře dopadne.

Na rozdíl od mého životního příběhu. Ten šťastný konec nemá a ani mít nebude. U filmu si popláču, na chvíli mě to přenese do jiného, lepšího světa. Ale takový jsem přece kdysi měla i já. Nebo snad ne?

Okouzlil mě okamžitě

Tomáše jsem poznala přes jednu moji kamarádku. Byl to její kolega a ona mě tehdy pozvala na firemní večírek. Tomáš byl velmi přitažlivý muž o něco málo starší než já.

Okamžitě mě zaujal a náklonnost byla zřejmě oboustranná, protože jsme se během večera dokázali domluvit na schůzce.

Moje velká tajná láska

Zamilovala jsem se, ale mělo to jeden háček, Tomáš byl ženatý. Sváděla jsem boj sama se sebou. Chodit s ženáčem nebyl můj styl. Ale láska byla mocnější. Chvíli jsme tedy náš vztah tajili, ale naštěstí to nebylo vlastně vůbec potřeba.

Tomášova manželka si totiž našla přítele a sama požádala o rozvod. Děti spolu neměli, a tak vše probíhalo rychle. Konečně jsme spolu mohli být oficiálně a brzy jsme se vzali.

Roky plné radosti

Byl to tehdy krásný život. S Tomášem jsme se opravdu milovali, cítili jsme k sobě velmi silné pouto. Brzy se nám narodila Verunka, krásná a šikovná dcera. Užívali jsme si jako rodina krásné společné chvíle. Doma panovala naprostá pohoda.

Tomáš byl skvělý táta a ještě lepší manžel. Vznášela jsem se na svém obláčku štěstí až do chvíle, kdy do mě kamarádka zasadila semínko podezřívavosti. Nechápu, jak jsem mohla tak snadno podlehnout.

Mohla to být přece pravda

Můj manžel byl, i po několika letech, stále stejně atraktivní a ženy se kolem něj rojily. Důvěřovali jsme si, a proto jsem na ty jeho obdivovatelky nikdy nežárlila.

Přesto jsem znervózněla, když jsem poprvé uviděla Tomášovu kolegyni, na kterou bych si podle kamarádky měla dát pozor. Nebyla nijak krásná ani příliš atraktivní, ale měla v sobě nějakou jiskru, která ji dělala velmi přitažlivou.

To bylo něco, co by mohlo přitahovat i mého manžela. Vím, že nikdy nekoukal příliš na obal, ale zajímal ho obsah. Zmocnila se mě proto velká panika a já proti své vůli začala zcela nesmyslně žárlit a hledat důkazy Tomášovy nevěry.

Cítila jsem velké nebezpečí

Začala jsem si tak víc všímat Tomáše. Doma byl stále méně a vždy tak trochu podrážděný. Uhýbal mi pohledem a doma nastalo velké dusno. Dlouho jsem se bála zeptat se ho na Marcelu, jak se ta jeho kolegyně jmenovala. Když jsem to ale jednou udělala, nezapíral.

Řekl rovnou, že spolu jsou přátelé, že je to fajn ženská, se kterou si rozumí, rád si s ní zajde na kávu a popovídá si. Ovšem popřel, že by spolu měli něco intimního.

Chtěla jsem být jako ona

Jako kdyby mě posedl nějaký zlý duch. Od té chvíle jsem chtěla být jako Marcela. Oblékala jsem se podle ní, česala se jako ona. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž a já cítila, jak se mi Tomáš vzdaluje.

Myslela jsem si, že je to kvůli té potvoře Marcele. A tak jsem jí rozbila dlažební kostkou přední sklo u auta. A pak přišlo to nejhorší.

Co jsem to jen provedla!

Když jsem zjistila, že je Marcela těhotná, okamžitě mi bylo jasné, že čeká dítě s mým mužem. Nikoho jsem se proto na nic neptala a vypravila jsem se za Marcelou.

Z mého dobře nacvičeného dramatického proslovu o tom, jak nevhodné je pořizovat si dítě s ženatým chlapem, byla úplně v šoku. Jako kdyby nic nechápala a tvrdila, že s Tomášem nic nemá. Ujely mi nervy a vrazila jsem jí pár facek.

Zapotácela se a svezla se k zemi. Po našem „rozhovoru“ Marcela potratila. Dítě čekala se svým přítelem, se kterým se měli za měsíc brát.

Nikdy mi neodpustí

Když se to dozvěděl Tomáš, mnoho řečí nenadělal a odešel pryč. To jeho mlčení jsem ale nemohla ustát. Chtěla jsem si to všechno vysvětlit, vyříkat. A tak jsem si na něj počkala před domem, kde pracoval. Místo vysvětlování jsme se začali hádat.

Řekl, že moje nedůvěra je pro něj nepřekonatelná a že mi nikdy neodpustí, jak jsem se chovala k Marcele.

Za všechno mohu já

Snažila jsem se ho zadržet a ještě chvíli o všem diskutovat. Vytrhl se mi však a ve snaze chytit přijíždějící autobus vlítl rovnou pod auto. Přežil, ale skončil jako mrzák v léčebně. Žil ještě šest let. Mě ale už nikdy nechtěl vidět.

Chodila za ním jenom moje dcera, která mi také nemůže odpustit, co jsem udělala, jak jsem zničila nejen naši rodinu. A docela zbytečně. Dnes už věřím, že můj Tomáš a Marcelou nikdy nic neměl. Kéž bych tomu bývala věřila před lety. Mohla jsem mít stále krásný život jako kdysi.

Eva R.(62), Liberec

reklama
Související články
16.4.2024
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku nikdy nikdo nenahradil. Všechny ty úžasné
16.4.2024
Stala se ze mě matka samoživitelka, na kterou se začaly dluhy hrnout ze všech stran, a já je nedokázala řešit. Bojím se kvůli tomu znovu vdát. Pokud je žena dobrá máma, tak nedopustí, aby její děti někdo šikanoval a bil. Život s mým manželem bylo peklo. Byl to tyran. Tak jsem sbalila tašky, nasedla s dětmi do auta a odjela. První tři měsíce jsem žila z úspor. Moje práce byla špatně placená. Dět
16.4.2024
Byl tak vlezlý a trapný! Nakonec jsem se ale do něj zamilovala. Dokázal totiž, že je to muž, o kterého se může žena v nouzi pevně opřít. Měl a jsem o muži svého života přesnou představu a od té jsem se nehodlala vzdálit. Jakmile to nebyl pan Dokonalý, neměl šanci. A tak to bylo i s Ivanem. Potkala jsem ho v době, kdy jsem chodila s Láďou. Toho jsem nekriticky milovala. Byl to krasavec, vysporto
15.4.2024
S mužem jsme 40 let snili o Karibiku. Když jsme na něj našetřili a vyrazili jsme, vrátili jsme se do domova, který byl zcela zničen. Jako náš život. S Karlem nemáme děti. Chtěli jsme, ale nepovedlo se. O to víc jsme si chtěli užít život, abychom si řekli, že jsme jej spolu naplnili. Jezdili jsme na výlety a dopřávali si, avšak nebyli jsme tak bohatí, abychom si jen tak dovolili Karibik, o němž
14.4.2024
Rodina je základem všeho, ovšem co když ty kořeny nepoznáte už v dětství? To byl totiž přesně můj případ a tehdy se začal psát můj katastrofický životní osud. Celý život a stále je to ve mně. Je mi 81 let a lituji, že jsem prožila tolik let v bolesti. Přitom stačilo být tvrdší. Jenže zkušenosti získáváme postupně, a proto dnes kroutíme hlavou nad tím, co jsme kdysi udělali a jak jsme si život z
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
21stoleti.cz
Ach, ta láska aneb Co se děje s vaším tělem, když jste zamilovaní
Kdo by nechtěl být zamilovaný, cítit motýly v břiše, neustále myslet na protějšek bez nutnosti spát či jíst. I když zamilovanost netrvá věčně, protože pro tělo je velmi vyčerpávající, přináší řadu zdr
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
nasehvezdy.cz
Nakonec ještě bude Ryška ráda prodavačkou zmrzliny
Během natáčení seriálu Zlatá labuť trávila Kristýna Ryška (38) většinu času ve vlaku. Jedna jízda z Rožnova pod Radhoštěm do pražských ateliérů jí zabrala čtyři hodiny – a takto jezdila i dvacetkrát
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
historyplus.cz
Sen o americké osadě stál Skoty samostatnost
Dlouhá plavba je u konce, lodě zakotvily nedaleko Nového Edinburghu. Skotští kolonisté se těší na svoje krajany, kteří sem připluli už před rokem. Čeká je však obrovské zklamání. Místo vzkvétající osady plné pohody a smíchu je přivítají stovky hrobů…   Skotové by ze své země rádi udělali hospodářskou velmoc. Chtějí – stejně jako Anglie, Nizozemí
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
iluxus.cz
Omega připomíná sto dní do zahájení Olympijských her
Už za 100 dní odstartují Olympijské hry 2024 v Paříži a atmosféra se už nyní elektrizuje přípravami a očekáváním. Hodinářská značka Omega, jako oficiální časoměřič her, přichází s novinkou: hodinkami
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
epochaplus.cz
Evropský unikát? Neolitické srdce Orknejí!
Starší než Stonehenge a pyramidy v Gíze, zachovalá div ne jako Vesuvem pohřbené Pompeje. Tak se často hovoří o unikátní kamenné neolitické osadě Skara Brae na západním pobřeží orknejského ostrova Mainland.   Žije se tu zhruba mezi lety 3180 př. n. l. až 2500 př. n. l. A nejde o žádné chatrče. Desítka kamenných seskupených
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
skutecnepribehy.cz
No řekněte, cožpak může přátelství skončit?
Když jsem slavila šedesáté narozeniny, číšník mi přinesl obálku. Ale nebyly tam peníze. Uvnitř se skrýval můj nejkrásnější narozeninový dárek. Celý život jsem neměla kamarádku. Tedy když nepočítám Bohunku, ale o tu jsem přišla. S Bohunkou jsme byly spřízněné duše. Než ta první něco dořekla, ta druhá se tomu už smála, až se za břicho popadala. Bohunku
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
epochalnisvet.cz
Poprvé na kameru: Vědci zachytili rozmnožování mořských korálů v laboratorních podmínkách
Vůbec první přímý přenos rozmnožování mořských korálů v umělých podmínkách se podařilo zachytit vědcům z londýnského Mordenu. Cílem projektu laboratoře Coral Spawning Lab a společnosti Canon je porozumět životním cyklům těchto organismů klíčových pro udržení ekosystému na planetě a poskytnout informace a nástroje, které umožní je zachránit.   Laboratoř Coral Spawning Lab se zabývá záchranou
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
enigmaplus.cz
Co je pravdy na konspirační teorii chemtrails?
Příznivci konspiračních teorií jim říkají chemtrails – chemické stopy. Údajně jsou napuštěny chemikáliemi, viry či kovy a mohou mít nejrůznější účely. Pomalé trávení lidstva, šíření nemocí či steriliz
Kuře na citronech
nejsemsama.cz
Kuře na citronech
Suroviny: 1 kuře 3 citrony 1 svazek petrželky 2 snítky čerstvého tymiánu 2 snítky rozmarýnu 2 stroužky česneku 2 palice česneku 200 g másla cibule olivový olej sůl, pepř mletý Postup: Kuře omyjte a důkladně osušte. Nastrouhejte kůru z jednoho citronu, nasekejte petrželku, polovinu tymiánu a rozmarýnu, rozdrťte dva stroužky česneku a vše důkladně promíchejte
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
epochanacestach.cz
Olomoucká zajímavost: Vodopád v Bezručových sadech
Tato olomoucká zajímavost nemá dlouhou historii jako gotické nebo barokní památky, ale za prohlídku určitě také stojí. Vodopád na skále v Bezručových sadech vysoký osm metrů vznikl až v roce 1965 u příležitosti květinové výstavy Flora Olomouc a měl tehdy být jen reklamou na kvalitu vodních čerpadel. Voda v něm cirkuluje v uzavřeném okruhu, jehož součástí je podzemní nádrž,