Domů     Kam zmizelo moje štěstí?
Kam zmizelo moje štěstí?

Člověk si začne vážit něčeho teprve tehdy, když to ztratí. To je můj případ. Svůj život jsem prostě nezvládla.

Na všech televizních kanálech běží nějaké detektivky. Ať to přepínám, jak chci. Už i ta televize nestojí za nic, stejně jako můj život. Miluji romantické filmy, kde není sice o dramatické zápletky nouze, ale nakonec všechno dobře dopadne.

Na rozdíl od mého životního příběhu. Ten šťastný konec nemá a ani mít nebude. U filmu si popláču, na chvíli mě to přenese do jiného, lepšího světa. Ale takový jsem přece kdysi měla i já. Nebo snad ne?

Okouzlil mě okamžitě

Tomáše jsem poznala přes jednu moji kamarádku. Byl to její kolega a ona mě tehdy pozvala na firemní večírek. Tomáš byl velmi přitažlivý muž o něco málo starší než já.

Okamžitě mě zaujal a náklonnost byla zřejmě oboustranná, protože jsme se během večera dokázali domluvit na schůzce.

Moje velká tajná láska

Zamilovala jsem se, ale mělo to jeden háček, Tomáš byl ženatý. Sváděla jsem boj sama se sebou. Chodit s ženáčem nebyl můj styl. Ale láska byla mocnější. Chvíli jsme tedy náš vztah tajili, ale naštěstí to nebylo vlastně vůbec potřeba.

Tomášova manželka si totiž našla přítele a sama požádala o rozvod. Děti spolu neměli, a tak vše probíhalo rychle. Konečně jsme spolu mohli být oficiálně a brzy jsme se vzali.

Roky plné radosti

Byl to tehdy krásný život. S Tomášem jsme se opravdu milovali, cítili jsme k sobě velmi silné pouto. Brzy se nám narodila Verunka, krásná a šikovná dcera. Užívali jsme si jako rodina krásné společné chvíle. Doma panovala naprostá pohoda.

Tomáš byl skvělý táta a ještě lepší manžel. Vznášela jsem se na svém obláčku štěstí až do chvíle, kdy do mě kamarádka zasadila semínko podezřívavosti. Nechápu, jak jsem mohla tak snadno podlehnout.

Mohla to být přece pravda

Můj manžel byl, i po několika letech, stále stejně atraktivní a ženy se kolem něj rojily. Důvěřovali jsme si, a proto jsem na ty jeho obdivovatelky nikdy nežárlila.

Přesto jsem znervózněla, když jsem poprvé uviděla Tomášovu kolegyni, na kterou bych si podle kamarádky měla dát pozor. Nebyla nijak krásná ani příliš atraktivní, ale měla v sobě nějakou jiskru, která ji dělala velmi přitažlivou.

To bylo něco, co by mohlo přitahovat i mého manžela. Vím, že nikdy nekoukal příliš na obal, ale zajímal ho obsah. Zmocnila se mě proto velká panika a já proti své vůli začala zcela nesmyslně žárlit a hledat důkazy Tomášovy nevěry.

Cítila jsem velké nebezpečí

Začala jsem si tak víc všímat Tomáše. Doma byl stále méně a vždy tak trochu podrážděný. Uhýbal mi pohledem a doma nastalo velké dusno. Dlouho jsem se bála zeptat se ho na Marcelu, jak se ta jeho kolegyně jmenovala. Když jsem to ale jednou udělala, nezapíral.

Řekl rovnou, že spolu jsou přátelé, že je to fajn ženská, se kterou si rozumí, rád si s ní zajde na kávu a popovídá si. Ovšem popřel, že by spolu měli něco intimního.

Chtěla jsem být jako ona

Jako kdyby mě posedl nějaký zlý duch. Od té chvíle jsem chtěla být jako Marcela. Oblékala jsem se podle ní, česala se jako ona. Jenže když dva dělají totéž, není to totéž a já cítila, jak se mi Tomáš vzdaluje.

Myslela jsem si, že je to kvůli té potvoře Marcele. A tak jsem jí rozbila dlažební kostkou přední sklo u auta. A pak přišlo to nejhorší.

Co jsem to jen provedla!

Když jsem zjistila, že je Marcela těhotná, okamžitě mi bylo jasné, že čeká dítě s mým mužem. Nikoho jsem se proto na nic neptala a vypravila jsem se za Marcelou.

Z mého dobře nacvičeného dramatického proslovu o tom, jak nevhodné je pořizovat si dítě s ženatým chlapem, byla úplně v šoku. Jako kdyby nic nechápala a tvrdila, že s Tomášem nic nemá. Ujely mi nervy a vrazila jsem jí pár facek.

Zapotácela se a svezla se k zemi. Po našem „rozhovoru“ Marcela potratila. Dítě čekala se svým přítelem, se kterým se měli za měsíc brát.

Nikdy mi neodpustí

Když se to dozvěděl Tomáš, mnoho řečí nenadělal a odešel pryč. To jeho mlčení jsem ale nemohla ustát. Chtěla jsem si to všechno vysvětlit, vyříkat. A tak jsem si na něj počkala před domem, kde pracoval. Místo vysvětlování jsme se začali hádat.

Řekl, že moje nedůvěra je pro něj nepřekonatelná a že mi nikdy neodpustí, jak jsem se chovala k Marcele.

Za všechno mohu já

Snažila jsem se ho zadržet a ještě chvíli o všem diskutovat. Vytrhl se mi však a ve snaze chytit přijíždějící autobus vlítl rovnou pod auto. Přežil, ale skončil jako mrzák v léčebně. Žil ještě šest let. Mě ale už nikdy nechtěl vidět.

Chodila za ním jenom moje dcera, která mi také nemůže odpustit, co jsem udělala, jak jsem zničila nejen naši rodinu. A docela zbytečně. Dnes už věřím, že můj Tomáš a Marcelou nikdy nic neměl. Kéž bych tomu bývala věřila před lety. Mohla jsem mít stále krásný život jako kdysi.

Eva R.(62), Liberec

reklama
Související články
24.9.2023
Moji rodiče už oslavili zlatou svatbu. Vždy měli krásný vztah a já si vždy představovala, že si budu žít stejně šťastně jako oni. Osud tomu chtěl jinak. Zlatou svatbu rodiče oslavili už před třemi lety, ale pořád ji mám před očima. Byla to ohromná sláva, na které se sešla celá vesnice. Já to obrečela. Kolem mě jsou samé šťastné páry, jen já jsem nikdy na muže neměla štěstí. Všichni kolem sla
23.9.2023
Dostala jsem se do nečekané situace. Když jsem podědila psa, chtělo se mi plakat. Netušila jsem, jaké štěstí mě v podobě chlupatého tvora ještě na stará kolena potká! Na stará kolena jsem si pořídila přítele. No, to je možná trochu nadnesené. Byl to soused. Ale trávili jsme spolu veškerý volný čas, jezdili na výlety, a dokonce i na dovolenou. Zdeněk neměl děti, byl sám, což bylo fajn, ale jednu
19.9.2023
Rodiče si prý nevybíráme, ovšem děti si můžeme vychovat. Říká se to. Realita je ovšem jiná, někdy krutá. Je to těžké přiznat. Možná si i já sama nechci připustit, že jsem zklamala, něco podcenila ve výchově. Znáte to. K vlastním dětem je člověk shovívavý. A já to nechala dojít až moc daleko. S mužem jsme měli hezké manželství a naší dceři Peťulce jsme chtěli dopřát. Takže jsme byli hodně času v
18.9.2023
Okolí si myslí, že mám šťastný život, protože se stále usmívám. Ale i mne potkala zklamání, o kterých nemluvím… Jsem taková povaha, přiznávám. Možná je to tím, že nechci svým smutkem obtěžovat. Možná si vážím toho, že i když mi život také přinesl nelehké chvíle, stále jsou na tom mnozí hůře. Ale i já mám momenty, kdy si o samotě popláču, někdy nevím, jak dál, dostala jsem spoustu ran od lidí, k
15.9.2023
Musela jsem si vyzkoušet všechno a dostala se rychle na šikmou plochu. Klesala jsem stále hlouběji. Ničily mě drogy. Už jsem vzdávala život. Pak přišel zásah shůry. Moje výchova byla problematická. Byla jsem nezvladatelná a chodila za školu. Tehdy jsem si přečetla knihu „My děti ze stanice ZOO“, ale od drog mě to rozhodně neodradilo, spíše naopak. Příběh Christine mi připadal úžasný a já zat
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
enigmaplus.cz
Prokletí zámku Miramare: Jeho vlastníci neumírají doma v posteli!
Italský Terst je považován za jedno z hlavních evropských měst okultismu. Vděčí za to dlouhé zednářské tradici i spiritualitě, která je pečlivě ukrytá za fasádou oficiální historie. Řada míst v Terstu
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
nasehvezdy.cz
Nečekaný konec v seriálu Ulice?
Splnila si dívčí sen. ANEŽKA RUSEVOVÁ (36) se stala princeznou. Je ovšem otázka, za jakou cenu. Nahlas se hovoří o jejím konci v Ulici, protože dala přednost konkurenci. Většinou hraje zhrzené utrápe
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo