Domů     Kolegyně ovládala černou magii
Kolegyně ovládala černou magii

Už od prvního okamžiku jsem z té ženy měla nepříjemné mrazení. Při pohledu do jejích očí jsem měla pocit, jako bych se ocitla v plamenech!

U nás ve firmě jsem pracovala už pěknou řádku let. Bylo mi tam dobře. Práce mě bavila a kolektiv byl také přátelský. Proto jsem vlastně nikdy ani neměla potřebu své zaměstnání měnit.

Působila přátelsky

Poté, co z naší rozlehlé kanceláře odešla před zhruba osmi lety jedna kolegyně, k nám nastoupila nová žena. Jmenovala se Marie. Byla stejně stará jako já a zpočátku jsem k ní i cítila určité sympatie. Zdálo se, že je celkem otevřená a nekonfliktní.

Přišla mi přátelská. Netušila jsem, že pod touto maskou se skrývá skutečné zlo.

Kolem samé ženské

V kanceláři nás bylo dohromady osm, všechno ženy. Věkově jsme se příliš nelišily, nejmladší z nás bylo osmačtyřicet let. Nad námi byla vedoucí Eva, která byla o trochu mladší, a ředitele úseku dělal Bořek, rozvedený muž o něco starší než já. Ten rodinný stav jsem s ním měla společný, také já jsem se před časem rozvedla.

Se šéfem jsem si rozuměla

S Bořkem jsem měla víc než pracovní vztah, znali jsme se už řadu let, a tak by se dalo říct, že jsme spolu kamarádili.

Nejednalo se o žádnou citovou zápletku nebo milenecký poměr, jak byste si třeba mohli myslet, prostě jsme si ve spoustě věcech dobře rozuměli a měli jsme i společné koníčky.

Z očí se jí blýskalo

Brzy po nástupu Marie se ukázalo, že se jí Bořek líbí. Viděla, jaký k němu mám vztah, a začala dávat najevo svoji žárlivost. Povšimla jsem si, že mě často tajně pozoruje. Necítila jsem se při tom moc příjemně, protože v jejích očích se hodně zlostně blýskalo.

Nechtěla jsem jí ten pohled opětovat, připadalo by mi to nespolečenské, a tak jsem většinou jen odvrátila hlavu a dál si hleděla svých věcí. Můj první dobrý dojem z Marie byl tak ale definitivně pryč. A to byl teprve začátek.

Jednoho dne jsme zůstaly s Marií v kanceláři samy dvě, protože jsem něco musela dodělat.

Nepříjemný rozhovor

Nová kolegyně si se mnou začala povídat, ale za chvíli mi byl jasný důvod. Chtěla vědět, jak na tom jsem se vztahem k Bořkovi. Nijak neskrývala, že o něho má sama zájem.

A její slova o tom, že když někoho chce, tak jí nikdo nebude stát v cestě, zněla celkem výhrůžně. Za chvíli jí došlo, že mě tím jen tak nepoleká.

Tvářila se zase mile

Podívala se mi do očí tak silně, že se o mě začaly pokoušet mdloby. Cítila jsem se, jako bych celá hořela. Bylo mi špatně. Točila se mi hlava a možná jsem na pár vteřin i ztratila vědomí.

Pak jsem se vzpamatovala, ale Marie se tvářila, jako by si ničeho nevšimla. Najednou změnila své chování, tvářila se opět přátelsky, a dokonce se za předchozí rozhovor omluvila. Byla jsem z toho celá zmatená.

Bylo mi stále více zle

Brzy po tomto rozhovoru jsem začala mít špatné období. Připadala jsem si najednou ve všem nejistá, unavená, občas mi bývalo špatně jen tak zničehonic. Mívala jsem hodně špatné sny, doslova noční můry. Nikdy dříve jsem na tohle netrpěla. Občas jsem se dokonce probudila s horečkou.

Lékaři nic nenašli

Lidé kolem mě si toho začali všímat a radili mi, ať si zajdu na lékařské vyšetření. Nakonec mě přesvědčili. Jenže u doktora to dopadlo podivně. Vůbec nic mi nenašli. Všechny prohlídky i krevní rozbor dopadly dobře. Byla jsem naprosto v pořádku.

Přesto jsem se cítila každým dnem slabší a zranitelnější. Jako pneumatika, ve které uchází duše.

Byla ve spojení se zlými silami?

Když jsem si o tom jednou povídala s Evou, naší vedoucí, která na mně ty změny rovněž viděla, řekla mi, co si skutečně myslí o Marii. Podle ní naše kolegyně ovládala černou magii a škodila druhým.

Prozradila mi, že ji jednoho dne přistihla, jak si hraje s nějakými tajemnými figurkami a šeptá nesmyslná slova. Na oplátku jsem se jí i já svěřila se svým rozhovorem s Marií. Eva mínila, že mě kolegyně uhranula. Přišlo mi to absurdní a děsivé zároveň. Navíc, těžko se mi bude něco takového dokazovat.

Málem jsem spadla do silnice

Další den jsem měla jít na večeři s Bořkem. Po cestě se mi stala velká nepříjemnost. Omdlela jsem a málem jsem spadla na silnici, kde jel zrovna autobus. Uhodila jsem se do hlavy. Jinak se mi naštěstí nic vážnějšího nestalo. Bořkovi jsem zavolala mobilem, že večeři ruším.

Raději jsem dala výpověď

Podobné záchvaty jsem pak měla stále častěji. Marie už se ani netajila tím, že za nimi stojí ona, vycítila jsem to z jejích posměšných pohledů. Viděla jsem nakonec jediné řešení: v práci jsem dala výpověď.

Z doslechu jsem se pak o několik týdnů později dozvěděla, že Marie s Bořkem skutečně začala chodit. Mně těší jediné, a sice, že jsem se po odchodu z práce dala úplně do pořádku.

Žádné zdravotní problémy už nemám a nová práce, kterou jsem si našla, mě také velmi baví a naplňuje. A hlavně je tam skvělý kolektiv.

Ludmila K. (60), Tábor

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
14.4.2024
S Davidem jsme plánovali společný život, když musel odjet do zahraničí. Slíbil mi, že na mě bude myslet, i když zemře. Po letech to splnil! Říká se, že lidé jsou schopni milovat až za hrob. Věříte tomu, nebo ne? Mě vlastní děsivá zkušenost přesvědčila o tom, že to tak skutečně může být. Léta jsem nevěděla, co se s mým přítelem stalo. Odhalení, které po letech přišlo, bylo hodně děsivé. Byla
13.4.2024
Během víkendu na horách jsem prožila noční můru. Ztratila jsem se v lese, všude jen sníh a stromy. A pak jsem uslyšela vytí. Kamarádka mi volala na poslední chvíli. Musela zrušit víkend na chalupě, kterou měla zamluvenou měsíce dopředu. Nabídla mi, abych jela místo ní. Byla by škoda, kdyby ubytování propadlo. Sice jsem tak narychlo nesehnala nikoho do páru, ale vyrazila jsem. Knížka u kamen a p
13.4.2024
Když mi Klárka v největší horečce řekla, že zanedlouho zemřu, návštěvu u kamarádky jsem zkrátila. Kamarádky dcerka byla nemocná, takže místo do kavárny jsem šla na návštěvu k Janě domů. Nicméně návštěva nestála za nic, ani jsme si pořádně nepopovídaly. Klárce večer šplhala teplota nahoru. Nakonec jsem pomáhala se studenými zábaly a držela kamarádku alespoň psychicky. Starost o dítě Jana b
8.4.2024
Nechala jsem si ho vytetovat na kotník. Najednou ale zmizel. Přesně v tu chvíli se objevil stejný motýl u muže, kterého jsem milovala. Bylo to na konci letních měsíců, kdy jsem seděla u vody a rozjímala o svém beznadějně nudném životě a o své nešťastné lásce. Nad vodní hladinou se mihla vážka a vzápětí se mé nohy dotkl motýl. Přistál mi na kotníku. Byl tak krásný, takové zbarvení jsem ještě
8.4.2024
Obě nás pronásledoval v dětství podobný sen, který se navíc neustále vracel. Žily jsme na Srí Lance a byly jsme tak šťastné... Když mi bylo dvanáct let, dostala jsem od rodičů obrazovou publikaci o Srí Lance. Jak jsem v ní začala listovat, byla jsem jako uhranutá. Cítila jsem, že mě něco k té zemi silně přitahuje. Tehdy se mi začal opakovat zvláštní sen. Zpravidla začínal tak, že sedím na pl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
enigmaplus.cz
Krvavá řeka Río Tinto: Proč jsou na jihu Španělska podmínky jako na Marsu?
Ocitli jsme se na jiné planetě? Nebo zde natáčeli filmaři? Ani jedno, ani druhé. Jsme v oblasti španělské Andalusie, kde protéká Río Tinto neboli Červená řeka. A přestože se nacházíme na Zemi, ma
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn