Domů     Kolegyně ovládala černou magii
Kolegyně ovládala černou magii

Už od prvního okamžiku jsem z té ženy měla nepříjemné mrazení. Při pohledu do jejích očí jsem měla pocit, jako bych se ocitla v plamenech!

U nás ve firmě jsem pracovala už pěknou řádku let. Bylo mi tam dobře. Práce mě bavila a kolektiv byl také přátelský. Proto jsem vlastně nikdy ani neměla potřebu své zaměstnání měnit.

Působila přátelsky

Poté, co z naší rozlehlé kanceláře odešla před zhruba osmi lety jedna kolegyně, k nám nastoupila nová žena. Jmenovala se Marie. Byla stejně stará jako já a zpočátku jsem k ní i cítila určité sympatie. Zdálo se, že je celkem otevřená a nekonfliktní.

Přišla mi přátelská. Netušila jsem, že pod touto maskou se skrývá skutečné zlo.

Kolem samé ženské

V kanceláři nás bylo dohromady osm, všechno ženy. Věkově jsme se příliš nelišily, nejmladší z nás bylo osmačtyřicet let. Nad námi byla vedoucí Eva, která byla o trochu mladší, a ředitele úseku dělal Bořek, rozvedený muž o něco starší než já. Ten rodinný stav jsem s ním měla společný, také já jsem se před časem rozvedla.

Se šéfem jsem si rozuměla

S Bořkem jsem měla víc než pracovní vztah, znali jsme se už řadu let, a tak by se dalo říct, že jsme spolu kamarádili.

Nejednalo se o žádnou citovou zápletku nebo milenecký poměr, jak byste si třeba mohli myslet, prostě jsme si ve spoustě věcech dobře rozuměli a měli jsme i společné koníčky.

Z očí se jí blýskalo

Brzy po nástupu Marie se ukázalo, že se jí Bořek líbí. Viděla, jaký k němu mám vztah, a začala dávat najevo svoji žárlivost. Povšimla jsem si, že mě často tajně pozoruje. Necítila jsem se při tom moc příjemně, protože v jejích očích se hodně zlostně blýskalo.

Nechtěla jsem jí ten pohled opětovat, připadalo by mi to nespolečenské, a tak jsem většinou jen odvrátila hlavu a dál si hleděla svých věcí. Můj první dobrý dojem z Marie byl tak ale definitivně pryč. A to byl teprve začátek.

Jednoho dne jsme zůstaly s Marií v kanceláři samy dvě, protože jsem něco musela dodělat.

Nepříjemný rozhovor

Nová kolegyně si se mnou začala povídat, ale za chvíli mi byl jasný důvod. Chtěla vědět, jak na tom jsem se vztahem k Bořkovi. Nijak neskrývala, že o něho má sama zájem.

A její slova o tom, že když někoho chce, tak jí nikdo nebude stát v cestě, zněla celkem výhrůžně. Za chvíli jí došlo, že mě tím jen tak nepoleká.

Tvářila se zase mile

Podívala se mi do očí tak silně, že se o mě začaly pokoušet mdloby. Cítila jsem se, jako bych celá hořela. Bylo mi špatně. Točila se mi hlava a možná jsem na pár vteřin i ztratila vědomí.

Pak jsem se vzpamatovala, ale Marie se tvářila, jako by si ničeho nevšimla. Najednou změnila své chování, tvářila se opět přátelsky, a dokonce se za předchozí rozhovor omluvila. Byla jsem z toho celá zmatená.

Bylo mi stále více zle

Brzy po tomto rozhovoru jsem začala mít špatné období. Připadala jsem si najednou ve všem nejistá, unavená, občas mi bývalo špatně jen tak zničehonic. Mívala jsem hodně špatné sny, doslova noční můry. Nikdy dříve jsem na tohle netrpěla. Občas jsem se dokonce probudila s horečkou.

Lékaři nic nenašli

Lidé kolem mě si toho začali všímat a radili mi, ať si zajdu na lékařské vyšetření. Nakonec mě přesvědčili. Jenže u doktora to dopadlo podivně. Vůbec nic mi nenašli. Všechny prohlídky i krevní rozbor dopadly dobře. Byla jsem naprosto v pořádku.

Přesto jsem se cítila každým dnem slabší a zranitelnější. Jako pneumatika, ve které uchází duše.

Byla ve spojení se zlými silami?

Když jsem si o tom jednou povídala s Evou, naší vedoucí, která na mně ty změny rovněž viděla, řekla mi, co si skutečně myslí o Marii. Podle ní naše kolegyně ovládala černou magii a škodila druhým.

Prozradila mi, že ji jednoho dne přistihla, jak si hraje s nějakými tajemnými figurkami a šeptá nesmyslná slova. Na oplátku jsem se jí i já svěřila se svým rozhovorem s Marií. Eva mínila, že mě kolegyně uhranula. Přišlo mi to absurdní a děsivé zároveň. Navíc, těžko se mi bude něco takového dokazovat.

Málem jsem spadla do silnice

Další den jsem měla jít na večeři s Bořkem. Po cestě se mi stala velká nepříjemnost. Omdlela jsem a málem jsem spadla na silnici, kde jel zrovna autobus. Uhodila jsem se do hlavy. Jinak se mi naštěstí nic vážnějšího nestalo. Bořkovi jsem zavolala mobilem, že večeři ruším.

Raději jsem dala výpověď

Podobné záchvaty jsem pak měla stále častěji. Marie už se ani netajila tím, že za nimi stojí ona, vycítila jsem to z jejích posměšných pohledů. Viděla jsem nakonec jediné řešení: v práci jsem dala výpověď.

Z doslechu jsem se pak o několik týdnů později dozvěděla, že Marie s Bořkem skutečně začala chodit. Mně těší jediné, a sice, že jsem se po odchodu z práce dala úplně do pořádku.

Žádné zdravotní problémy už nemám a nová práce, kterou jsem si našla, mě také velmi baví a naplňuje. A hlavně je tam skvělý kolektiv.

Ludmila K. (60), Tábor

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
4.6.2023
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět vět. Když přišel na kontrolu, jen m
4.6.2023
Teprve osobní zážitek nám pomůže pochopit to, čemu jinak nevěříme. Dočasně jsem získala schopnosti, o kterých jsem nevěděla, že existují. Kdysi jsem patřila mezi ty typy lidí, kteří se posmívají druhým za některé názory na věci mezi nebem a zemí. Nikdy jsem na žádná kouzla, přízraky nebo nadpřirozené jevy nevěřila. Dokonce i jako malá holčička jsem se nerada dívala na pohádky, kde se nadpřiroze
3.6.2023
Jednu pěknou chalupu jsme před lety s manželem koupili. Není nadto se v pátek sebrat a vyrazit na víkend do klidu přírody. Vždy jsem se na chalupě cítila absolutně bezpečně, i když jsme neměli moc sousedů. Pak ovšem přišel jarní podvečer, který to změnil. Na chalupu jsem onoho osudného dne zamířila bez manžela, který onemocněl. Původně jsem myslela, že zůstanu s ním, ale nabádal mě, ať jedu a u
1.6.2023
Které dítě by si nepřálo najít poklad?! I my jsme se o to kdysi snažili. Dávné poklady ale bývají přísně střeženy. Zřícenina poblíž rodné vesnice − to bylo přesně to, na co jsme jako děti zálibně zíraly a snily o tom, že tam musí zaručeně být hned několik pokladů, které musíme objevit. A jen u snění nezůstalo, několikrát jsme se s kamarády snažili do prastarého podzemí hradu dostat. Všechny pří
31.5.2023
Musela jsem si zkusit ten zajímavý magický rituál, a to bez ohledu na varování mé známé. To, co se poté dělo, mě upřímně děsí dodnes. Stalo se to před dvanácti lety. Tehdy jsem se na jednom večírku ocitla ve společnosti podivných lidí, byly to samé nadšené fanynky všeho magického. Já byla těmi věcmi nepolíbená. Jedna z nich začala hovořit o zrcadlové magii, o které jsem nevěděla vůbec nic. A
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla