Domů     Mám o hodně mladšího milence, ale láska je mocná
Mám o hodně mladšího milence, ale láska je mocná

Když syn odešel pracovat do ciziny a exmanžel se odstěhoval, zůstala jsem v prostorném domě sama. I po finanční stránce to bylo náročné, tak jsem dala inzerát, že pronajmu jedna plus jedna.

Na inzerát, že pronajmu část svého domu, se mi přihlásil pětadvacetiletý muž − Radek, který na mě zapůsobil dobrým dojmem. Říkal, že bydlel v podnájmu, ale ve vedlejším pokoji žila dvojice, která se hádala často až do noci.

Měla jsem strach, aby si netahal do domu pochybné kamarády, chodil opilý nebo si pouštěl nahlas hudbu.

Slušný podnájemník

Rozhodla jsem se, že to s tím pronájmem zkusím. Když jsem Radkovi navrhla sumu, kterou by měsíčně platil, a řekla, že bych potřebovala občas posekat zahradu nebo opravit nějaké drobnosti, nadšeně souhlasil.

Řekl, že slušně vydělává, ale šetří si peníze, v budoucnu si chce pořídit něco vlastního.

Radek byl slušný mladík, vůbec jsem o něm nevěděla, bydlel v přízemí, takže měl komfortní soukromí, nájem platil včas, zahrada byla pořád vzorně posekaná, natřel i dvě lavičky volající po údržbě. Byla jsem ráda, že jsem sehnala takového podnájemníka.

Bydlel u mě už přes rok a žádný problém jsem s ním neměla. I můj syn, který přijel jen několikrát za rok na pár dní, byl rád, že nejsem v domě sama. Jednou večer u mě Radek zaklepal, prý se mnou potřebuje mluvit.

Představil svoji dívku a řekl mi příjemnou (pro něho) a zároveň nepříjemnou novinu pro mně. Že se chtějí s Hedvikou sestěhovat, takže jde za ní do sousedního města. „Co se dá dělat, jste mladí a chcete si zařídit svůj život,“ chápala jsem ho.

Zůstala jsem v domě sama a zase jsem podala inzerát na pronájem. Přihlásil se mi suverénní padesátník a rovnou i navrhl, že bychom to mohli dát dohromady. „Milej pane, to se pletete, nenabízím sebe, ale menší byt k pronájmu“ a řekla částku, za kolik.

Odjel a víckrát se neozval. Stejně tak se nabízely různé existence. Jeden potřeboval nutně někde bydlet, manželka ho prý vyhodila, a když přišel za mnou, táhlo z něj jako ze sudu.

Ti muži, když zjistili, že jsem sama, většinou si pletli pronájem bytu se seznamkou, tak jsem od pronájmu už raději upustila. Jednoho dne jsem si potřebovala něco vyřídit v sousedním městě a cestou od vlaku potkala Radka.

Byl zase volný

Pozdravili jsme se a na moji otázku, jak se s Hedvikou mají, prohlásil, že se rozešli. Odstěhoval se na ubytovnu a není vůbec spokojený, jeho spolubydlící je nerudný, starší muž, který se rád napije.

Tak jsem mu navrhla, že se může zase přestěhovat do mého domu, ten byteček je ještě volný. S radostí souhlasil. Moje zahrada se zase proměnila ve vzorně udržovanou oázu klidu a já získala pocit bezpečí, že nejsem v domě sama.

Mívala jsem často divný pocit, v takovém velkém domě úplně sama, samotinká. Známost jsem žádnou nehledala, jedno manželství s arogantním, jízlivým chlapem mi stačilo a ještě jsem se nevyléčila úplně z rozvodu.

Narozeniny

Když jsem jednoho dne dorazila z práce domů, zaklepal u mě Radek. Přišel mi popřát k narozeninám a dal mi nádhernou lilii (ty jsem měla vždycky ráda). Políbil mě na tvář a vůbec nevím, jak se to stalo, ale začali jsme se vášnivě líbat.

„Radku, co blázníš,“odstrkávala jsem ho od sebe, ale tělem mi projížděl doslova spalující oheň. Skončili jsme spolu v posteli, já ve třiačtyřiceti s šestadvacetiletým klukem! Milování s ním bylo nádherné a nebylo to naposledy.

Takovou vášeň jsem nepoznala už hodně dlouho! Radek bydlel dál v přízemí, ale často byl v mé ložnici. Že je o sedmnáct let mladší ode mě a že náš vztah nemá budoucnost, jsem si vůbec ne­uvědomovala.

Samozřejmě, nikdo o nás nevěděl, ani moje nejlepší kamarádka, ani má sestřenice, která bydlela na druhém konci našeho města a samozřejmě ani můj syn, od něhož byl Radek jen o pět let starší.

Nevím, co by si o mně pomysleli, kdyby vyšlo najevo, že mám tak mladého milence! Určitě by mě odsuzovali!

Spolu jsme nikam nechodili, jen na cyklovyjížďky na kolech, na cyklostezce jsme nebyli nijak nápadní, člověk tam potkává hodně známých, s nimiž se baví nebo jede kus cesty.

Prozrazená láska

Byla houbařská sezona a s Radkem jsme vyrazili do lesa, jeli jsme přes dvacet kilometrů daleko autobusem, doufala jsem, že nás tam nepotká nikdo z mých známých. V lese jsme potkali zatím jen jediného houbaře, toho staršího pána jsem neznala.

Když jsme měli plné košíky, šli jsme na autobus. Cestou z lesa jsme se vedli s Radkem za ruce a najednou jsem uviděla moji sestřenici Julii s její novou známostí. Vydali se do stejného lesa jako my. „No, to je náhoda!

U nás se nevidíme a tady v lese jsi první člověk, kterého potkám!“ řekla. Představila nám svého přítele Petra. „Tohle je Radek, můj známý,“ prohlásila jsem na oplátku. Vysvětlovat jí, že bydlí u mě v jen v pronájmu, bylo asi zbytečné.

Ovšem Julie z mého výrazu dobře vyčetla, jak na tom s mým podnájemníkem jsme, okamžitě si to srovnala v hlavě po svém a svoje barvité zkazky poslala bleskurychle dál.

Julie si rozhodně nenechala nic pro sebe a co nejdříve roztroubila především v celé naší rodině, že mám o hodně mladšího chlapa. Když jsem přijela na návštěvu k tetě, hned mi mezi dveřmi vpálila, že nemám rozum.

Co si prý pomyslí můj syn, až se tohle o mně dozví. Ten byl do té chvíle zřejmě zatím jediný, který se tu novinu ještě nestihl dozvědět.

Dokonce se mi kvůli tomu všemu začaly honit hlavou myšlenky, jestli není lepší se rozejít a najít si každý partnera k sobě věkově rovného. Náš vztah ale trval dál a přehoupl se do dalšího roku.

Žárlila jsem

Jednoho dne jsem s kamarádkou Alenou jela do sousedního města na vernisáž místní malířky, která se konala ve zdejším kulturním domě. „A tam jsem uviděla mého milého Radka, jak se čile točí se kolem mladé výtvarnice, bylo vidět, že se dobře baví.

Moje pocity byly smíšené. Bylo mi do breku, pak zase se mnou lomcoval vztek, že někoho má. „Co je s tebou? Jsi myšlenkama úplně jinde,“ řekla Alena. „Nic mi není, jen jsem dneska nějaká unavená,“ zalhala jsem.

Jakmile mě Radek uviděl, přišel ke mně i s tou malířkou, kterou mi představil jako jeho spolužačku ze základky. „Celé roky jsme se neviděli, že Klára chystá výstavu, jsem se dozvěděl nedávno, trochu jsem jí to pomohl zorganizovat,“ řekl s bezelstným úsměvem.

Když jsem se dozvěděla, že Klára má s sebou manžela, který je teď venku na vycházce s jejich malou dcerkou, teprve pak jsem se v duchu uklidnila.

Náhlé rozhodnutí

Jednoho dne se mi v hlavě náhle rozsvítilo, po téměř třech letech našeho krásného mileneckého vztahu. Dlouho jsem se rozhodovala a bylo to těžké. Když přišel Radek jednou ke mně do ložnice, řekla jsem mu, že by si měl najít dívku k sobě rovnou.

„Určitě budeš chtít jednou děti, které já ti už dát nemůžu,“ řekla jsem tvrdě. Objal mě se slovy, že mě miluje a chce být se mnou.

„Radku, za deset let ze mě bude pomalu začínající šedesátnice a ty mužský v nejlepších letech,“ řekla jsem a dodala, že bude lepší náš vztah jednou provždy skončit.

Radek ale o ničem takovém nechtěl ani slyšet, prý mu nevadí, že spolu nemáme a nebudeme mít děti, podstatné je, že si rozumíme. Milovala jsem ho a někde v hloubi duše se obávala, že ode mě jednou odejde. Taky jsem měla strach, co na to řekne můj syn.

Nakonec jsem to nechala osudu. Náš vztah s Radkem pokračoval, jsme spolu dodnes. Můj syn skutečnost, že mám mladšího partnera, vzal normálně. A co okolí? To nás vůbec nezajímá, podstatné je, že nám to klape a věřím, že naše láska je pevná.

Zuzana (55), severní Čechy

reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla