Domů     Mám o hodně mladšího milence, ale láska je mocná
Mám o hodně mladšího milence, ale láska je mocná

Když syn odešel pracovat do ciziny a exmanžel se odstěhoval, zůstala jsem v prostorném domě sama. I po finanční stránce to bylo náročné, tak jsem dala inzerát, že pronajmu jedna plus jedna.

Na inzerát, že pronajmu část svého domu, se mi přihlásil pětadvacetiletý muž − Radek, který na mě zapůsobil dobrým dojmem. Říkal, že bydlel v podnájmu, ale ve vedlejším pokoji žila dvojice, která se hádala často až do noci.

Měla jsem strach, aby si netahal do domu pochybné kamarády, chodil opilý nebo si pouštěl nahlas hudbu.

Slušný podnájemník

Rozhodla jsem se, že to s tím pronájmem zkusím. Když jsem Radkovi navrhla sumu, kterou by měsíčně platil, a řekla, že bych potřebovala občas posekat zahradu nebo opravit nějaké drobnosti, nadšeně souhlasil.

Řekl, že slušně vydělává, ale šetří si peníze, v budoucnu si chce pořídit něco vlastního.

Radek byl slušný mladík, vůbec jsem o něm nevěděla, bydlel v přízemí, takže měl komfortní soukromí, nájem platil včas, zahrada byla pořád vzorně posekaná, natřel i dvě lavičky volající po údržbě. Byla jsem ráda, že jsem sehnala takového podnájemníka.

Bydlel u mě už přes rok a žádný problém jsem s ním neměla. I můj syn, který přijel jen několikrát za rok na pár dní, byl rád, že nejsem v domě sama. Jednou večer u mě Radek zaklepal, prý se mnou potřebuje mluvit.

Představil svoji dívku a řekl mi příjemnou (pro něho) a zároveň nepříjemnou novinu pro mně. Že se chtějí s Hedvikou sestěhovat, takže jde za ní do sousedního města. „Co se dá dělat, jste mladí a chcete si zařídit svůj život,“ chápala jsem ho.

Zůstala jsem v domě sama a zase jsem podala inzerát na pronájem. Přihlásil se mi suverénní padesátník a rovnou i navrhl, že bychom to mohli dát dohromady. „Milej pane, to se pletete, nenabízím sebe, ale menší byt k pronájmu“ a řekla částku, za kolik.

Odjel a víckrát se neozval. Stejně tak se nabízely různé existence. Jeden potřeboval nutně někde bydlet, manželka ho prý vyhodila, a když přišel za mnou, táhlo z něj jako ze sudu.

Ti muži, když zjistili, že jsem sama, většinou si pletli pronájem bytu se seznamkou, tak jsem od pronájmu už raději upustila. Jednoho dne jsem si potřebovala něco vyřídit v sousedním městě a cestou od vlaku potkala Radka.

Byl zase volný

Pozdravili jsme se a na moji otázku, jak se s Hedvikou mají, prohlásil, že se rozešli. Odstěhoval se na ubytovnu a není vůbec spokojený, jeho spolubydlící je nerudný, starší muž, který se rád napije.

Tak jsem mu navrhla, že se může zase přestěhovat do mého domu, ten byteček je ještě volný. S radostí souhlasil. Moje zahrada se zase proměnila ve vzorně udržovanou oázu klidu a já získala pocit bezpečí, že nejsem v domě sama.

Mívala jsem často divný pocit, v takovém velkém domě úplně sama, samotinká. Známost jsem žádnou nehledala, jedno manželství s arogantním, jízlivým chlapem mi stačilo a ještě jsem se nevyléčila úplně z rozvodu.

Narozeniny

Když jsem jednoho dne dorazila z práce domů, zaklepal u mě Radek. Přišel mi popřát k narozeninám a dal mi nádhernou lilii (ty jsem měla vždycky ráda). Políbil mě na tvář a vůbec nevím, jak se to stalo, ale začali jsme se vášnivě líbat.

„Radku, co blázníš,“odstrkávala jsem ho od sebe, ale tělem mi projížděl doslova spalující oheň. Skončili jsme spolu v posteli, já ve třiačtyřiceti s šestadvacetiletým klukem! Milování s ním bylo nádherné a nebylo to naposledy.

Takovou vášeň jsem nepoznala už hodně dlouho! Radek bydlel dál v přízemí, ale často byl v mé ložnici. Že je o sedmnáct let mladší ode mě a že náš vztah nemá budoucnost, jsem si vůbec ne­uvědomovala.

Samozřejmě, nikdo o nás nevěděl, ani moje nejlepší kamarádka, ani má sestřenice, která bydlela na druhém konci našeho města a samozřejmě ani můj syn, od něhož byl Radek jen o pět let starší.

Nevím, co by si o mně pomysleli, kdyby vyšlo najevo, že mám tak mladého milence! Určitě by mě odsuzovali!

Spolu jsme nikam nechodili, jen na cyklovyjížďky na kolech, na cyklostezce jsme nebyli nijak nápadní, člověk tam potkává hodně známých, s nimiž se baví nebo jede kus cesty.

Prozrazená láska

Byla houbařská sezona a s Radkem jsme vyrazili do lesa, jeli jsme přes dvacet kilometrů daleko autobusem, doufala jsem, že nás tam nepotká nikdo z mých známých. V lese jsme potkali zatím jen jediného houbaře, toho staršího pána jsem neznala.

Když jsme měli plné košíky, šli jsme na autobus. Cestou z lesa jsme se vedli s Radkem za ruce a najednou jsem uviděla moji sestřenici Julii s její novou známostí. Vydali se do stejného lesa jako my. „No, to je náhoda!

U nás se nevidíme a tady v lese jsi první člověk, kterého potkám!“ řekla. Představila nám svého přítele Petra. „Tohle je Radek, můj známý,“ prohlásila jsem na oplátku. Vysvětlovat jí, že bydlí u mě v jen v pronájmu, bylo asi zbytečné.

Ovšem Julie z mého výrazu dobře vyčetla, jak na tom s mým podnájemníkem jsme, okamžitě si to srovnala v hlavě po svém a svoje barvité zkazky poslala bleskurychle dál.

Julie si rozhodně nenechala nic pro sebe a co nejdříve roztroubila především v celé naší rodině, že mám o hodně mladšího chlapa. Když jsem přijela na návštěvu k tetě, hned mi mezi dveřmi vpálila, že nemám rozum.

Co si prý pomyslí můj syn, až se tohle o mně dozví. Ten byl do té chvíle zřejmě zatím jediný, který se tu novinu ještě nestihl dozvědět.

Dokonce se mi kvůli tomu všemu začaly honit hlavou myšlenky, jestli není lepší se rozejít a najít si každý partnera k sobě věkově rovného. Náš vztah ale trval dál a přehoupl se do dalšího roku.

Žárlila jsem

Jednoho dne jsem s kamarádkou Alenou jela do sousedního města na vernisáž místní malířky, která se konala ve zdejším kulturním domě. „A tam jsem uviděla mého milého Radka, jak se čile točí se kolem mladé výtvarnice, bylo vidět, že se dobře baví.

Moje pocity byly smíšené. Bylo mi do breku, pak zase se mnou lomcoval vztek, že někoho má. „Co je s tebou? Jsi myšlenkama úplně jinde,“ řekla Alena. „Nic mi není, jen jsem dneska nějaká unavená,“ zalhala jsem.

Jakmile mě Radek uviděl, přišel ke mně i s tou malířkou, kterou mi představil jako jeho spolužačku ze základky. „Celé roky jsme se neviděli, že Klára chystá výstavu, jsem se dozvěděl nedávno, trochu jsem jí to pomohl zorganizovat,“ řekl s bezelstným úsměvem.

Když jsem se dozvěděla, že Klára má s sebou manžela, který je teď venku na vycházce s jejich malou dcerkou, teprve pak jsem se v duchu uklidnila.

Náhlé rozhodnutí

Jednoho dne se mi v hlavě náhle rozsvítilo, po téměř třech letech našeho krásného mileneckého vztahu. Dlouho jsem se rozhodovala a bylo to těžké. Když přišel Radek jednou ke mně do ložnice, řekla jsem mu, že by si měl najít dívku k sobě rovnou.

„Určitě budeš chtít jednou děti, které já ti už dát nemůžu,“ řekla jsem tvrdě. Objal mě se slovy, že mě miluje a chce být se mnou.

„Radku, za deset let ze mě bude pomalu začínající šedesátnice a ty mužský v nejlepších letech,“ řekla jsem a dodala, že bude lepší náš vztah jednou provždy skončit.

Radek ale o ničem takovém nechtěl ani slyšet, prý mu nevadí, že spolu nemáme a nebudeme mít děti, podstatné je, že si rozumíme. Milovala jsem ho a někde v hloubi duše se obávala, že ode mě jednou odejde. Taky jsem měla strach, co na to řekne můj syn.

Nakonec jsem to nechala osudu. Náš vztah s Radkem pokračoval, jsme spolu dodnes. Můj syn skutečnost, že mám mladšího partnera, vzal normálně. A co okolí? To nás vůbec nezajímá, podstatné je, že nám to klape a věřím, že naše láska je pevná.

Zuzana (55), severní Čechy

reklama
Související články
22.4.2024
Na první rande mě ten můj mlčenlivý doktor pozval přímo před zraky pacienta. Zaskočil mě, ale odmítnout jsem nedokázala. Po škole jsem nastoupila coby zdravotní sestřička, nebo řekněme zubní asistentka, v ordinaci postarší paní zubařky. Skvěle jsme si rozuměly, ale rozloučit jsme se musely už po pár měsících, když jsem odcházela na mateřskou. To jsem ještě nevěděla, jak se mi ta „dovolená“ prot
18.4.2024
Byl zázrak, že jsme si vůbec dokázali naplánovat oddavky. Rodiny trvaly na tom, že musí být levné, aby se nevyhazovaly peníze oknem. Tak se nám zase už přiblížil máj, lásky čas, a to já pokaždé vzpomínám na naši dávnou svatbu. Nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Byl skoro zázrak, že jsme se do­opravdy vzali a že všechno dobře dopadlo. A že jsme spolu vydrželi takových let! Přitom to vypadal
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
epochaplus.cz
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá,
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
epochanacestach.cz
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmínka o něm pochází už z roku 1257, i když v 15. století bylo třeba
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
enigmaplus.cz
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v zemi, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti argentinských ufologů i ufologů z různých částí světa. Byl tak pojmenov
Salát z červeného zelí a pomeranče
tisicereceptu.cz
Salát z červeného zelí a pomeranče
Tenhle salát potěší nejen tělo, ale díky své krásné barvě i oči. Potřebujete 1 menší červené zelí 2 červené cibule 1 jablko 250 g vařené červené řepy 50 g vlašských ořechů 1 pomeranč 3 lží
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
historyplus.cz
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
Zadumaně si prohlíží fresky na stěnách rotundy sv. Kateřiny. Připomínají mu slavnou minulost jeho rodu. I Konrád II. Ota by se rád do historie dynastie Přemyslovců zapsal výrazným písmem. Ctižádost mu k tomu nechybí… Ambiciózní povahu nejspíš zdědil po svém otci. Konrád II. Ota (1136/1141–1191) totiž přichází na svět jako dědic vládce znojemského údělu Konráda
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
skutecnepribehy.cz
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
Chodila do sedmé třídy, byla velký samotář, podivín a věděla všechno dopředu – i své známky i to, že se stane neštěstí. Nikdy se nemýlila. Ve třídě bylo ticho jako v hrobě. Právě se ke svému cíli blížila hodina matematiky a žáci 7 C. psali náročný test. Následující hodinu jsem měla volno, a tak jsem se v kabinetě chtěla pustit do kontroly
Každá někdy „potřebujeme“
nejsemsama.cz
Každá někdy „potřebujeme“
Mluvit o potížích souvisejících s toaletou není vždy snadné. Jako by neměla močový měchýř každá žena. Jeho správná funkce může odrážet vaše celkové zdraví. Jak stárneme, mění se i močový měchýř. Elastická tkáň močového měchýře se stává méně pružnou, a měchýř najednou nedokáže pojmout tolik moči jako dříve. Musíte tedy chodit častěji na záchod. Navíc ochabuje stěna močového měchýře a svaly pánevního
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
iluxus.cz
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
Louis Vuitton uvádí novou kolekci kabelek Low Key, která zaujme elegantním a sofistikovaným designem. V úvodu se představují dva modely, které vynikají minimalistickým přístupem a nadčasovým stylem Lo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
nasehvezdy.cz
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
Dokonalé štěstí prožívá herečka Beáta Kaňoková (35) ze seriálu Zlatá labuť, která má ve svém partnerovi, kameramanovi Tomášovi Kotasovi (35), velkou oporu. Anonymní zdroj z jejich blízkého okolí nám
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
21stoleti.cz
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
Nejhorší noční můry vědců se pomalu naplňují. Téměř polovina čínských měst se propadá, a to zejména kvůli čerpání vody a zvyšující se hmotnosti rychle se rozrůstajících městských oblastí. Jen nejlidna
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
epochalnisvet.cz
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible!