Domů     Manžel mi nakonec odpustil!
Manžel mi nakonec odpustil!

Do manželství jsem se hrnula. Stačilo poznat Miloše, do kterého jsem se zamilovala tak, že jsem už po naší první schůzce slyšela svatební zvony.

Když se zamiluji, jdu do všeho po hlavě. A přesně to se mi v budoucnu krutě vymstilo. Trvalo téměř osm let, než jsme se s Milošem vzali. Do svatby se mu totiž moc nechtělo. Zanedlouho se nám narodil syn a naše rodina byla kompletní.

Spokojeně jsme žili v našem bytě, který se nám rychle podařilo proměnit na útulný domov.

Začala jsem se nudit

Patnáct let bylo vše zalité sluncem. Můj manžel byl jako z čítanky. Bezproblémový. Dokonce tak moc, až jsem se jednou přistihla, jak si říkám, že je to někdy možná až nuda. Rychle jsem ale ty myšlenky zaplašila.

I tak jsem ale čím dál častěji cítila, že mi ve vztahu s Milošem něco chybí. Blíže definovat jsem to ale nedokázala. Až když jsem poznala Daniela, pochopila jsem. Potřebovala jsem nějaké dobrodružství.

Nevinná večeře

Byl to údržbář v mé práci, kterého jsem blíže poznala až ve chvíli, kdy mi v kanceláři praskla žárovka. Přišel mi ji vyměnit a během toho po mně neustále pokukoval. Po pár měsících chození okolo horké kaše mě pozval na večeři.

I on byl ženatý a měl dvě malé dcery. Brala jsem to tak, že není možné, abychom si spolu něco začali. Bude to jen přátelské posezení, nic víc. Ale nebylo to tak. Zkrátka jsem se zamilovala.

Tajné schůzky

Scházeli jsme se i několikrát do týdne a můj muž neměl o ničem ani ponětí. Náš románek trval pár měsíců, než konečně padlo to rozhodnutí. „Všechno manželovi řeknu a podám žádost o rozvod!“ rozhodla jsem se a Daniel slíbil, že udělá totéž.

Šla jsem domů odhodlaná více než kdy jindy. Když jsem ale dorazila domů, čekalo mě překvapení. Stůl v kuchyni byl přichystaný ke slavnostní tabuli a už z předsíně jsem cítila, že se smaží řízky.

„Tátu povýšili, mami!“ oznamoval mi radostně syn a vedl mě do kuchyně, kde u sporáku stál manžel s blaženým výrazem ve tváři. „Dělám řízky, miláčku,“ řekl láskyplně. Byl to tak hodný chlap.

Nakonec jsem se rozhodla, že mu dobrou náladu ten večer nebudu kazit, zítra nebo pozítří je taky den.

Všechno se provalilo

Usadili jsme se ke stolu a jako rodina oslavovali Milošův úspěch. Byla to opravdu absurdní situace, ovšem to, co následovalo hned nazítří, ji ještě předčilo. Když jsem přišla domů z práce, zarazilo mě hrobové ticho, které se rozléhalo celým bytem.

U stolu seděl můj muž s nepřítomným výrazem. „Ty mě podvádíš?“ zeptal se mě po chvíli. V ruce přitom svíral mou stříbrnou náušnici. Ztratila jsem ji v Danielově autě, a právě tam ji objevila jeho žena. Vše jí došlo a běžela žalovat mému muži.

Mrzelo mě, že se to Miloš dozvěděl takhle. Nebylo ale cesty zpět. „Miluji ho a chci se rozvést,“ oznámila jsem mu odhodlaně. Stál tam jako opařený a nevěřícně na mě koukal. „Já tě vůbec neznám!“ řekl mi a odešel.

Syn se mnou přestal mluvit

Ještě ten večer jsem si začala shánět jiné bydlení, jen jsem doufala, že vše můj syn pochopí a odstěhuje se se mnou. Malovala jsem si to narůžovo. Daniel se rozvede. Já se rozvedu. A potom my dva a můj syn začneme nový život. Jak moc jsem se pletla.

Když se syn dozvěděl o rozvodu a jeho důvodech, přestal se mnou mluvit. Byla jsem zničená a těšila se, až se v práci setkám s Danielem. Najednou jsem měla jen jeho. I v tom jsem se ale spletla.

„Já se v žádném případě rozvádět nebudu!“ řekl mi a já myslela, že si ze mě dělá legraci. S ledovým klidem mi sděloval, že se pokusí své manželství zachránit a že se mnou žádnou budoucnost neplánuje. Byla to ta největší zrada, jakou jsem kdy zažila.

Sama doma a rozvedená

Když jsem jako zpráskaný pes přišla domů, na stole ležely rozvodové papíry. „Podepiš to a řekni mi, kdy se odstěhuješ,“ řekl chladně. Za dva dny jsem se stěhovala. Sama, bez syna, bez manžela, bez milence.

V práci jsem dala výpověď, nemohla jsem Daniela už dál vídat. Bylo mi přes čtyřicet a začínala jsem od nuly. Věděla jsem jen to, že už nechci žádného chlapa ani vidět. Alespoň že se synem jsme k sobě po čase zase našli cestu.

Nebyla sice tak harmonická jako dříve, ale už se se mnou bavil. Tolik mi chyběl můj starý život. Chyběl mi Miloš.

Toužila jsem vrátit čas

O pár let později jsme se jako rodina sešli na maturitním plese našeho syna. Seděli jsme společně u stolu, jako před lety, bylo to zvláštní, ale přitom tak hezké. Tehdy jsem se musela svého bývalého muže zeptat na to, co mě tak trápilo:

„Odpustíš mi někdy?“ Zadumaně se díval na prázdnou skleničku a mlčel. Potom mi upřímně řekl: „Já nevím.“ Byl to trest ze všech nejhorší. Ale věděla jsem, že si ho zasloužím. Dávno jsem také věděla, že právě on byl v mém životě ta jediná opravdová láska.

Vycházeli jsme spolu dobře. Miloš si ale ode mě stále držel odstup. Až za dlouhých deset let se všechno změnilo. Bylo to ve chvíli, kdy se synovi narodila dcera a s Milošem jsme se stali prarodiči.

Komunikovali jsme spolu mnohem více než dříve, chodili jsme k synovi na společné návštěvy, brali vnučku na procházky. A jednoho dne mi Miloš zavolal.

Druhá šance

Do telefonu mi vysvětloval, že vnučku hlídá a neví si rady. Sedla jsem do auta a jela k němu. Během chvilky jsem ji utišila, pomohla mu s úklidem a on mi jako poděkování uvařil kávu. „Víš, že už jsem ti odpustil?“ řekl Miloš do ticha a chytil mě za ruku.

Byl to snad nejšťastnější moment v mém životě. Nyní spolu zkoušíme žít nanovo, před pár měsíci jsem se za ním přestěhovala do našeho starého bytu. Nikdy mu nepřestanu být vděčná, že nám dal druhou šanci. A moc se snažím, abych tentokrát nic nepokazila.

Markéta H. (58), Brno

reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla