SkutečnéPříběhy.cz
Domů     V manželově náruči je nejlépe
V manželově náruči je nejlépe

Po druhém dítěti jsem to už nevydržela. Šlo to se mnou rychle z kopce, domov mě ubíjel. Musela jsem pryč. Pryč od dětí, pryč od manžela!

Celý život jsem byla spíš děvče do světa. Milovala jsem život ve městě, vyžívala jsem se v chození na akce a zbožňovala jsem svoji volnost. Vždycky jsem byla velice extrovertní člověk a milovala jsem společnost. Dlouho jsem si života užívala plnými doušky.

Moji neústupnou energii a akčnost umocnilo mé zaměstnání. Pracovala jsem jako začínající novinářka a specializovala jsem se na hudbu. Byla jsem zvaná na nejrůznější koncerty. Bylo to senzační.

reklama

Zvláštní, že jsem nakonec naprosto propadla chlapci, který byl můj pravý opak. Možná právě to, že byl jiný než já, mě tehdy uchvátilo.

Toužil po rodině

Jakub toužil po rodině, nejraději seděl doma a vařil. Bláznivě jsem se do něj zamilovala a věděla jsem, že je ten pravý. Chodili jsme spolu pozoruhodných pět let, měli spolu nádherný pražský byteček.

Jakub neustále mluvil o tom, jak by si přál už založit rodinu. Velmi jsem ho milovala, snadno mě tedy přesvědčil, že je to nejlepší možný nápad.

Měla jsem smíšené pocity

Hned, co jsem vysadila antikoncepci, nám bylo přáno. Byl štěstím bez sebe, když jsem mu jednoho večera sdělila, že jsem těhotná. Zato já jsem si svými pocity zase tak jistá nebyla. Neustále jsem sama sebe přesvědčovala, že to tak chci, že je to skvělý nápad.

reklama

Však všichni kolem mi říkali, že už máme čas. Podlehla jsem tomu. Konečně, po devíti měsících, se nám narodila dcerka Petra.

Život vzhůru nohama

Najednou byl můj život celý naruby. Denně jsem vysedávala doma, z čehož se stala hrozná rutina. Ale zvládala jsem to. Hlavně díky tomu, že jsme s mou malou holčičkou hodně chodily ven, což mě od denní rutiny osvobozovalo.

Až jednou mi zase bylo nějak zle, běžela jsem tedy rychle k lékaři. Doktor mi s úsměvem oznámil, že budu zřejmě dvojnásobná maminka. A gynekolog mi to potvrdil. Vše se seběhlo tak rychle a já najednou chovala v náručí další miminko, malého Štěpánka.

Na všechno jsem byla úplně sama

Cítila jsem se strašně. Ztrhaná jsem na sebe zírala do zrcadla a nepoznávala se. Jindy celkem atraktivní, pozitivní žena byla najednou troskou. Začala jsem všechny nesnášet. Teď se tomu prý říká poporodní deprese, pro mě to bylo psychické peklo a muka.

reklama

Štěpán neustále plakal a Petra, která začínala chodit, ničila vše, co šlo. Jakub byl pořád v práci. Byla jsem na všechno sama, seděla jsem doma, kde na mě všechno padalo.

Musela jsem pryč!

Křik a pláč dětí a to, že jsem zavřená bez okolního kontaktu, začalo být neúnosné. Cítila jsem, že pokud někam rychle neuteču, že zešílím. Došlo to až tak daleko, že jsem si jednoho dne sbalila kufry a nezodpovědně utekla.

Nechala jsem na stole svůj poslední dopis na rozloučenou a odletěla letadlem do Španělska.

Dva roky prázdnin

Bylo to skvělé, najednou jsem ucítila úžasnou úlevu. Nikdo mě neomezoval. Ve Španělsku jsem zůstala dlouhé dva roky. Našla jsem si práci, dokonce i nadějný románek s pohledným Španělem. Kontakty doma jsem úplně přetrhala a nedávala o sobě nikomu nic vědět.

Ačkoliv jsem si svůj nový život začala užívat, užíral mě neustále vnitřní pocit, že mi něco chybí. Za celý svůj pobyt v cizině jsem nemohla Jakuba a své děti vyhnat z hlavy. „Bylo to vůbec rozumné řešení?“ říkala jsem si najednou.

Ten pocit mě stále více a více užíral. Jakub byl v mé mysli trvale a můj španělský románek se rozpadl.

Cítila jsem smutek a stesk

Horší bylo, že jsem si vše začala uvědomovat. Došlo mi, jak to doopravdy je. Chtěla jsem z celé duše, abych mohla být zase se svou životní láskou, a hlavně s dětmi. Všichni mi tak chyběli a cítila jsem se bez nich neuvěřitelně prázdná.

Moc jsem si je přála mít u sebe. Jenže co když mi Jakub neodpustí? Co když mě nesnáší?

Návrat domů

Měla jsem strach. Jak bych se mu mohla po tom všem podívat do očí? Dlouho jsem váhala, a nakonec jsem se rozhodla, že nejlepší odpovědí bude, když to zjistím. Musím se podívat pravdě do očí! Koupila jsem si letenku a letěla jsem domů.

Zazvonila jsem u našeho starého bytečku a srdce měla sevřené, břicho mě bolelo napětím. Po těch letech bude mít už určitě přítelkyni, pomyslela jsem si, a udělalo se mi ještě hůř.

Sevřel mě ve své náruči

Otevřela mi malá čtyřletá holčička a já jen stěží udržela slzy. „Máš doma tatínka?“ zeptala jsem se. A pak přišel on! S provinilým pohledem jsem sklopila oči a mlčela. I on stál jako sloup.

Nečekala jsem, že mi někdy odpustí, on však měl velké srdce a jen mě pevně objal. Začala jsem plakat.

Rodina je moje všechno

Nakonec vše dopadlo dobře, vyříkali jsme si to a dohodli se na nejlepším možném řešení. Manžel zůstal doma a staral se o děti a já vydělávala peníze. Později se nám narodil ještě další synek a musím říct, že nám to perfektně funguje.

Přestěhovali jsme se za okraj Prahy, kde jsme si pořídili malý domeček a jsme všichni moc šťastní. Nikdy bych je už za nic nevyměnila. Svoji rodinu totiž miluji nejvíce na světě.

Renata B. (46), okolí Prahy

reklama
Související články
26.3.2023
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala jsem se na radiobudík. No jistě, jsou tř
26.3.2023
Moje maminka byla naivní a důvěřivá. Když jsme jí se sestrou říkaly, že nesmí hned každému věřit, že jsou na světě jen darebáci, smála se nám. Z maminčina pohřbu jsme se sestrou zamířily do jejího bytu. Moc se nám tam nechtělo. Naše emoce byly hodně rozjitřené a věděly jsme moc dobře, že v jejím bytě, mezi jejími věcmi, ji uvidíme na každém kroku. Co bude dál? Chtěly jsme se na místě doml
20.3.2023
Čtyři dny se ty dvě trmácely vlakem, od hranic je jakýsi dobrodinec odvezl do Prahy. Pak přišlo to nejhorší: Ola a kočka se musely rozloučit. Domnívala jsem se, že vedu obyčejný život, místy až trochu nudný, ale po loňském 24. únoru jsem došla k závěru, že jsem vlastně šťastná žena. Pracuji jako servírka v malé, příjemné restauraci, mám devětadvacetiletou dceru, která vylétla z hnízda a žije s 
20.3.2023
Byla jsem v „telecích letech“, puberťačka jako hrom. Když jsem zjistila, že se do mého milovaného pokojíčku přistěhuje jakási Helena, byla jsem nešťastná. Bylo mi čtrnáct. Puberťačka se vším všudy. Přemýšlela jsem, zda jsem hezká (připadalo mi, že ne) a jestli by se ve třídě našel aspoň jeden kluk, třeba i menší než já, kterému bych se líbila (připadalo mi, že ne). Topila jsem se v citových
16.3.2023
Věřila jsem, že naše manželství bude šťastné a plné lásky. Spletla jsem se. Dnes se svého bývalého manžela spíš bojím. Změnil se, je dotěrný a stále mi komplikuje život. Vdávala jsem se o něco později, než bývalo dříve zvykem, ale bylo to z lásky a vůbec mi nevadilo, že můj nastávající Leoš nebyl žádný boháč. Peníze pro mě ve vztahu nehrály vůbec žádnou roli. Naivně jsem si myslela, že nám bude
Nenechte si ujít další zajímavé články
Partner Melíškové odhalen?
nasehvezdy.cz
Partner Melíškové odhalen?
Sympatická herečka ze seriálů Podezření či Božena Klára Melíšková (51) nejenže před pár týdny získala Českého lva za nejlepší ženský výkon, ale nejspíš je i šťastně zamilovaná. Na předávání cen to
Udělali mi ze života peklo
skutecnepribehy.cz
Udělali mi ze života peklo
Vždy jsem si zakládala na dobrých sousedských vztazích. Už moje babička mi říkala, že je to důležité pro klidný život. Prudce jsem se posadila na posteli. „Co to bylo?“ Probudila mě totiž strašná rána. A teď přišla další a hrozný křik. Jejich hodinka Pak chvíli ticho. Vzápětí hysterický smích a neopakovatelná sprška velmi peprných nadávek. Podívala
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
epochalnisvet.cz
Rosslynská kaple: Ukrývá nejcennější relikvii světa?
Skotsko je neuvěřitelně pestrá země s bohatou a bohužel také pořádně komplikovanou a krvavou minulostí. Tu připomíná i množství historických staveb, mezi které patří i slavný chrám stojící v zeleni ma
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
nasehvezdy.cz
Snoubenec Avril Lavigne omrzel, tak ho prostě vyměnila!
Dvě nevydařená manželství zpěvačce Avril Lavigne (38) nejspíš stačila. Více než dva roky byla šťastná po boku rappera Mod Suna (36), s nímž se vloni zasnoubila přímo pod Eiffelovkou. Jeden druhého
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
iluxus.cz
Klara Rott The Spa v representativních prostorách hotelu Andaz
Lifestylový hotel Andaz Prague, unikátní místo čerpající z bohatých lokálních tradic, kultury, umění a architektury, poskytl své prostory a záštitu kosmetické značce Klara Rott, která zde vytvořila un
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Přežil žralok megalodon do našich časů?
enigmaplus.cz
Přežil žralok megalodon do našich časů?
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhy
Zeleninový kuskus s krevetami
tisicereceptu.cz
Zeleninový kuskus s krevetami
Suroviny 250 g mražených krevet 2 hrnky kuskusu 1 l zeleninového vývaru 2 velké cukety 2 pórky 2 lžíce olivového oleje hrubozrnná mořská sůl pepř čerstvá bazalka Postup Suchý kuskus n
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
21stoleti.cz
Voda, metan, prachové bouře. Webbův teleskop prozkoumal nedalekou planetu
Od vesmírného teleskopu Jamese Webba si vědci slibovali mnohé. A výkonný teleskop umístěný 1,5 milionu kilometrů od naší planety tyto naděje naplňuje. Nyní prozkoumal planetu, která se nachází v podst
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
epochaplus.cz
Dárcovství krevní plazmy: 10 odpovědí na otázky, které se vám mohou honit hlavou
Krevní plazma je složka krve, která koluje v cévách každému z nás. Jde o velmi vzácnou tekutinu, jelikož obsahuje drahocenné plazmatické bílkoviny, jež každý den pomáhají statisícům nemocných zachráni