Domů     Dala jsem mu slib, že počkám!
Dala jsem mu slib, že počkám!

Když jsem se seznámila s Milanem, brala jsem ho jako kamaráda. Procházela jsem si tenkrát komplikovaným vztahem a Milan mi dělal takříkajíc vrbu.

Tušila jsem, že se Milanovi líbím, a to se také rychle potvrdilo. Asi po čtvrt roce našich schůzek se mi vyznal. Byla to taková zvláštní situace, tak jsem to zahrála do autu a později dělala, že si nic pro množství vypitého alkoholu nepamatuji.

Scházeli jsme se dál na přátelské vlně. Milan tenkrát vůbec nebyl můj typ, považovala jsem ho za přesný opak sexy chlapa. Navíc jsem ho nutně potřebovala jako kamaráda, potřebovala jsem jeho přátelské objetí, ale nic víc.

Byl milý a pozorný

Když moje vztahová krize skončila opravdu škaredým rozchodem, rozhodl se, že se chopí šance po svém. Na každou naši schůzku si připravil nějaké překvapení. Připadala jsem si opečovávaná, ale stále jsem se zdráhala přijmout několikrát vyřčené pozvání na večeři.

Bylo mi víc než jasné, kam tím Milan míří. A tak jsem se vždycky na něco vymluvila. Moje nenápadné odmítání začínalo Milana unavovat. Trvalo to asi měsíc, kdy byl Milan den ze dne zamlklejší.

Na mé nářky přestával reagovat s obvyklou láskyplností. A pak se to stalo! Dne 12. září nepřišel na domluvenou schůzku. Čekala jsem na něj v naší oblíbené kavárně hodinu. Bylo to jasné, svým chladem a odmítáním jsem ho od sebe odehnala.

Jako kdyby se po něm slehla zem

Když jsem odcházela z kavárny, nadávala jsem si do hus. Takhle hloupě ztratit nejspolehlivějšího člověka, jakého jsem znala. Tenkrát jsem si ale ještě neuvědomovala, že mi Milan chybí daleko víc než jen jako nejlepší přítel. To přišlo až po pár dnech.

Sem tam jsem mu poslala zprávu, jak se má a kdy se zase uvidíme. Bez reakce.

Po týdnu už bylo jasno. Odehnala jsem od sebe svou možná jedinou naději na životní lásku! Začala jsem se chovat jako ta nejhorší stíhačka. Dokonce jsem vyzvídala u Milana v práci, ale nikdo mi nic neřekl. Prý přestal chodit zničehonic do práce.

Policejní páska

Hlavou mi letěly černé myšlenky. Co se mohlo stát? Na jednu stranu jsem se o Milana bála, na druhou mi svitla naděje, že jeho odmlčení se mnou nesouvisí. Nakonec jsem se odhodlala a dorazila k němu domů.

Byly tu na dveřích policejní pásky. Od sousedky jsem se dozvěděla, že je Milan v pořádku, ale že ho odvedli policisté a byt zapečetili. Cože? Proboha, a co provedl?

„Říká se, že někoho zabil, ale já vám nic neřekla,“ zašeptala sousedka a zmizela za svými dveřmi.

Čtyři roky natvrdo

Milan se mi konečně ozval. Neměl moc času, telefonoval z cely předběžného zadržení a omlouval se, že nemohl zavolat dřív. Říkal, že ho zatkli za nějakou zpronevěru, ale že to na něj ušili. Lítat v tom měly miliony.

Ptala jsem se ho, co pro něj mohu udělat, ale on se mi jen omluvil a ať to nechám být. A raději na něj zapomenu, že se z vězení jen tak brzy nedostane. Nakonec dostal čtyři roky natvrdo.

Zamilovala jsem se

Měla jsem hodně o čem přemýšlet a nakonec jsem se rozhodla věřit v Milanovu nevinu. Proč by mi lhal? Navíc, pokud by měl někde ulité miliony, proč by bydlel v garsonce a chodil každý den do práce? Tohle prostě nefungovalo.

A tak jsem začala za Milanem chodit na návštěvy, abych ho trochu podpořila v jeho útrapách.

Ty roky ve vězení mi připadaly nekonečné. Byli jsme si s Milanem stále bližší, i když jsme nemohli být spolu. On mě od sebe pořád odháněl a tentokrát jsem to byla já, kdo mu dával najevo svou přízeň. Dělala jsem to otevřeně. Žádné náznaky, jasně jsem Milanovi řekla, že na něj počkám, že mi za to stojí!

Šli jsme na řízek

Usmál se a nejspíš si myslel, že mě to po dvou měsících přestane bavit. Neříkám, že to bylo lehké, čekat na muže tak dlouhou dobu, ale trpělivost mi přinesla růže.

Když mě poprvé držel po těch dlouhých letech v náruči, čekala jsem, že mi poví, jak jsem odvážná, že jsem to vydržela.

Ostatně já mu právě tohle řekla. A on? „Lásko, já mám strašnou chuť na řízek a pivo.“ Smáli jsme se celou cestu do hospody a pak i cestou ke mně domů.

Po čase jsme se rozhodli zajít do Milanova starého bytu, který už mezitím majitel vystěhoval a pronajal jakémusi mladému páru.

To jsme samozřejmě věděli, ale bylo potřeba dojít pro Milanovy věci, uložené ve sklepě domu. Tam jsme zahlédli onu sousedku, která mi nakukala ten nesmysl s vraždou. Když jsem to Milanovi pošeptala, mrkl na mě a zhasl světlo. Pak mě chytil za vlasy a jakože táhl sklepní chodbou.

Sousedka nadávala jako špaček a měla rozsvícenou baterku. Když nás zahlédla, zakřičela a pelášila po schodech ze sklepa. Milan pak sáhl do kapsy a vytáhl ten nejkrásnější zásnubní prsten. Skočila jsem mu kolem krku.

Nic nás nerozdělí

Svatbu na zámku jsme si nemohli dovolit. Přesto byla tou nejromantičtější, jakou jsem si mohla přát. Milan přesvědčil svého kamaráda evangelického kněze, a ten nás oddal za svitu hvězd a pochodní v lese.

Byl to malý obřad, jen s pár přáteli, které prověřil čas. Přesto naše svatba byla dokonalá.

Ivana S. (57), Karlovy Vary

reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k