Domů     Ani na synovi jí vůbec nezáleželo
Ani na synovi jí vůbec nezáleželo

Když jsem potkala Františka, hned jsem věděla, že je to ten pravý. Jediný problém byl, že za sebou měl nevydařený vztah a zůstalo mu z něj dítě.

Nezdálo se mi to ale jako problém. Také jsem za sebou měla nevydařené manželství a rozvod po pětadvaceti letech. Moje děti navíc už vylétly z hnízda.

Obdivuhodný chlap

František byl mladší než já a sympaťák. Okouzlil mě hned a brzy jsme se sblížili. Přede mnou žil osm let se Simonou. Věřil, že je to napořád, dokud ona neotočila. Nakonec se na ničem neshodli. František pak přiznal, že mu ve vztahu asi vždy něco chybělo.

„Z její strany jsem postrádal úctu a pokoru. Dělala si ze mě kus hadru, o který se otírala pokaždé, když měla blbou náladu!“ svěřil se. A tak se rozhodl vztah ukončit. Rozchod byl ošklivý. Pekelné scény a drsné nadávky. Vlastně mu tím pomohla v ujištění, že dělá správně.

Vyměnila je za chlast

Netrvalo dlouho a Simona se Františkovi ozvala, že s ním musí nutně mluvit. Sdělila mu, že je těhotná. Dítě si vždy přál, ale teď už ne s ní. A tak se František, v dobré víře, že dítě vše změní, vrátil. Zdálo se, že i ona vzala rozum do hrsti, a začala se chovat lépe.

Vydrželo jí to do šestého měsíce. Pak začala blbnout. Během těhotenství začala pít a kouřit. Žádal ji na kolenou, aby žila zdravě, protože pod srdcem nosí jejich dítě. Čím víc to prý chtěl, tím víc pila a kouřila. Opět byla nenávistná a zlostná.

Těžký start do života

Honzíkovo narození provázely značné komplikace. Měl problémy s dýcháním. Několik týdnů po narození si pobyl v nemocnici. Tehdy Frantovi došlo, že vše způsobilo nezodpovědné chování jeho partnerky a že s ní nedokáže dál být, ale chtěl se o syna starat. Simona slibovala, že se srovná a bude sekat latinu.

Jenže dala slib, který nedokázala splnit. Postupně si vypěstovala závislost na alkoholu. Ta jí brala zdravý úsudek, a hlavně schopnost postarat se o cokoliv, včetně sebe.

Když malému byly tři roky a nastoupil do školky, dozvěděl se Franta od učitelky malého, že si pro něj matka přijela značně opilá.

Opět se odstěhoval, denně ale docházel za synem. A začal bojovat o syna, protože Simona se ho nechtěla najednou vzdát. A on jí nechtěl ublížit, vzít jí dítě a dorazit ji tím. „Chtěl jsem ho jen chránit,“ řekl nešťastně, proč vše nakonec dal k soudu. Pak mu byl Honzík svěřen do péče a jemu se ulevilo.

Ledy se hnuly

Simona nastoupila na léčení. Z léčení ale utekla a nedala o sobě pár let vědět. Frantovi hodně pomáhala jeho maminka, a babička tak musela zastat i roli maminky.

Když jsme se s Frantou poznali, žil už několik let sám, z Honzíka byl puberťák, který už měl svůj okruh přátel, a dokonce i holku.

Když jsme se seznámili, myslím, že jsme si hned padli do oka. Honzík i přes svoji pubertu byl rozumný. A když jsem se pak po nějaké době přistěhovala, stala se z nás spokojená rodina. Zdálo se, že to tak bude už napořád.

Snaží se nás rozeštvat

Bohužel pohoda netrvala dlouho. Jednoho dne se u našich dveří objevila Simona. Když mě viděla, zdálo se, že se na mě snad vrhne. Nejraději bych ji hnala od našich dveří. Pozvali jsme ji ale dál, což byla chyba. Simonana během půl hodiny vyvolala šílenou scénu a utekla z našeho bytu.

Byli jsme úplně vykolejení a byli jsme rádi, že Honza nebyl doma. Bohužel hned druhý den si na něj počkala před školou. Vůbec netušíme, kde zjistila, kam chodí do školy. Přece ho tolik let neviděla a nezajímala se o něj!

Kluka úplně rozhodila

Když přišel Honza domů, hned jsme si všimli, že se něco stalo. Skoro nemluvil a jídla se sotva dotkl. „Co se stalo?“ zeptal se Franta. Kluk sice chvíli mlčel, ale pak vyhrkl: „Proč jsi mámu bil, když mě čekala?

Prý jsi mě jí chtěl vykopat z břicha!“ vyhrkl a rozbrečel se. Franta takový lživý nesmysl evidentně nečekal, a tak napřed zbledl.

„To není žádná pravda!“ vysoukal ze sebe. Naštěstí byl Honza chytrý kluk, a tak se už o poznání klidněji zeptal, jestli mu tedy může říci, jak to vše bylo. Udělala jsem jim čaj a šla se projít. Některé věci by si měli vyříkat chlapi sami.

Nakonec to vzdala

Naštěstí Honzík, který si od jaktěživa pamatoval jen tátu a babičku, velmi rychle pochopil, že byť je Simona jeho matka, dobře to s ním rozhodně nemyslí. A tak, když na něj čekala opět u školy, jí řekl, že ji už nikdy nechce vidět.

Ztropila bohužel scénu i jemu, ale zase na druhou stranu, nemohla lépe potvrdit Frantova slova.

Nebylo to pro mé chlapy snadné, ale časem se vše vrátilo do starých kolejí. A to i přesto, že z počátku jsme měli občas ve schránce hnusný anonym, postříkané dveře sprejem, a jednou dokonce propíchnuté pneumatiky. Nakonec zase zmizela, jak se vynořila. Matka nemusí být vždy jen láskyplná a ochranitelská.

Zdena J. (68), Jablonec nad Nisou

reklama
Související články
12.5.2024
Můžete se rozhádat, na řadu let ztratit. Pravé přátelství však vydrží. To naše s Danou však mělo velké šrámy. Bylo to ve školce. Pamatuji, jak jsem měla lakovky a ta copatá blondýnka mi je záviděla. Schválně mi šlapala na nohu zablácenou botou. Tehdy jsme se pohádaly. Ale pak jsme se potkaly i ve škole, a jelikož jsme se znaly, nějak jsme se skamarádily. Nerozlučné kámošky od školy V prvn
12.5.2024
Vdávala jsem se v 25 letech a už tehdy mi říkali, že si to mám rozmyslet. Můj nastávající byl prchlivý a podezíravý. Já si ale myslela, že nám to vydrží navěky. Když dnes vidím u své dcery, kolik mají dnešní holky dostupných informací, trochu závidím. Dnes a denně čtu příběhy o ženách, které trpěly pod drobnohledem žárlivce. Začíná to skoro vždy stejně, tak jako kdysi u mne, jenže já to nemo
4.5.2024
Stejně jako máma jsem byla posedlá vzhledem. U ní jsem to nenáviděla, a přitom jsem dusila svoji dceru. Moje matka měla štěstí, že se vdala za úspěšného muže. Můj otec vydělával dost peněz, takže ona mohla být doma a starat se o sebe. Zastávala názor, že žena musí být prostě krásná. Tento styl výchovy jsem převzala od ní i já, ačkoli jsem to nenáviděla. Jak se to stalo? Snadno. „Nepoveden
3.5.2024
Tereza je naše vymodlené dítě. Dlouho se nám nedařilo počít, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. I když pak se od nás zase odvrátilo. S Vláďou jsme se seznámili, když nám bylo už 35 let. Oba jsme toužili po rodině, ale před tím jsme nenašli vhodné partnery. Osudový muž Vláďa Jakmile jsme narazili na sebe, oba jsme věděli, že to je přesně ono. Proto jsme ani neotáleli a dohodli jsme se, ž
2.5.2024
Po smrti nevlastního otce se stalo to nejhorší, co mě mohlo potkat. Dědictví zasáhlo do mého života nelítostně, ten domek jsem musela rychle opustit. Nevlastního otce jsem měla moc ráda. Maminka si ho vzala, když mi bylo pět let. Vycházela jsem s ním dokonce lépe než s mámou. Spolu pak měli syna Vojtu. Máma Vojtu rozmazlovala a stavěla nás proti sobě. Byla jsem ráda, když jsem vypadla po učňáku
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
iluxus.cz
Louis Vuitton oživuje kampaň Core Values s Rogerem Federerer a Rafaelem Nadalem
Značka Louis Vuitton odhalila novou kapitolu ve své proslulé kampani Core Values v podání známé fotografky Annie Leibovitzové. Hvězdami inspirativní kampaně jsou dva z nejuznávanějších tenisových šamp
Nehoda měla šťastný konec
skutecnepribehy.cz
Nehoda měla šťastný konec
Milovala jsem sport. Nehledě na to, že jsem byla v pokročilém stadiu těhotenství, rozhodla jsem se jít na kolečkové brusle. Otěhotněla jsem ve dvaceti, ale tehdejší přítel mě opustil. Rozhodla jsem se dítě si nechat, i za předpokladu, že s ním zůstanu sama. Měla jsem dost přátel a rodiče. Na miminko se všichni těšili. „Postaráme se o tebe i o malé,“ ubezpečovali
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
historyplus.cz
8 nejobávanějších dobyvatelů Nového světa: Honba za zlatem, masakry a vražedná nenávist
Moctezuma přivítá Španěly květinami či zlatými dary a jedná s nimi s vybranou zdvořilostí. Nejspíš tak chce odhalit jejich slabosti, aby je mohl snáze porazit. Cortés je ale ostražitý a aztéckého vládce v jeho úmyslech předběhne…   Janovský mořeplavec Kryštof Kolumbus (asi 1451–1506) v roce 1492 definitivně objevil pro Evropany Ameriku. Záhy do Nového světa připlouvá mnoho španělských conquistadorů
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
tisicereceptu.cz
Babiččin hovězí guláš s dokonalým karlovarským knedlíkem
Není nad to dát si porci guláše s knedlíkem a k tomu půllitr vychlazeného piva. Umíte si ale tuto českou klasiku připravit i doma? Guláš má neprávem pověst jídla náročného na přípravu, ovšem není tomu
Jak odhodit věčnou smůlu?
nejsemsama.cz
Jak odhodit věčnou smůlu?
Asi znáte období, kdy se vám nic nedaří, vše vám padá z rukou a pokazí se všechno, co může. Co když se vás ale smůla drží déle? Zapracujte na tom magicky. Máme pro vás tipy, jak smůlu vyprovodíte ze dveří. Váš život se často podobá zebře, bílý úsek radostí střídá černé pásmo smůly a pak
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
epochalnisvet.cz
Tajný tunel pod brooklynskou synagogou: Kdo ho vybudoval a proč?
Bizarní skandál na začátku tohoto roku otřásá židovskou komunitou v New Yorku. Pod historickou synagogou je objeven tajný podzemní tunel vedoucí do suterénu prázdného obytného domu. O jeho původu a účelu se hned po odhalení rozhoří divoké spekulace. Sloužil k obchodování s dětmi nebo k jiným nezákonným činnostem, jak tvrdí konspirační teoretikové?   V polovině
Australský zázrak: Lastura v zálivu
21stoleti.cz
Australský zázrak: Lastura v zálivu
Co patří mezi symboly Austrálie? Bezesporu klokan, koala, Jižní kříž, Vánoce na pláži a také budova opery v Sydney. Tato stavba je mnohými experty považována za jednu z nejpovedenějších, jakou kdy arc
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
enigmaplus.cz
Strašidelný ostrov Spike: Tajné dějiny, o kterých se dlouho nemluvilo!
V irském hrabství Cork se nachází ostrov Spike. Dlouhá staletí byla tato lokalita běžným smrtelníkům zapovězena, protože se zde nacházela strategická vojenská pevnost i obávané vězení. Co můžete čekat
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
epochaplus.cz
Poznáte příznaky mrtvice? Až 70 % Čechů ne! A do nemocnice přijedou pozdě…
Mrtvici každý rok v Česku prodělá zhruba 25 000 lidí. Je druhou nejčastější příčinou úmrtí, i když je u nás léčba mrtvice na špičkové úrovni. Zrovna na 15. května připadá Světový den proti mozkové mrtvici. Se snížením počtu případů přitom může pomoci znalost příznaků – právě ty nezná až 70 % Čechů, a proto se
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
nasehvezdy.cz
Zničí brzy lásku mezi Sandevou a Prachařem žárlivost?
Ačkoli jejich lásce zpočátku nikdo nedával velkou šanci, dnes jsou spolu herec Jakub Prachař (40) a herečka z Jedné rodiny Sara Sandeva (26) několik let. Až nedávno se ale ukázalo, že herečka na sta
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
epochanacestach.cz
Zámek Červená Lhota: Jméno podle ďábelské legendy
Pohádková krása zrcadlená ve vodní hladině! Vodní hrady a zámky zrcadlící se na hladině bývaly nedobytnými baštami i pohodlnými luxusními šlechtickými sídly a dnes jsou perlami české krajiny, za kterými putují statisíce turistů. A snad nejvýraznější mezi nimi je zámek Červená Lhota. Jméno podle ďábelské legendy Pro to, aby se jejich tvrz změnila ve vodní,