Syn odešel, ani nevíme kam

Total
10
Shares

Byl úspěšný, plný energie. Měl krásnou rodinu. Pak se mu přestalo dařit a on to neunesl. Zmizel neznámo kam. Neozývá se a my nevíme, kde ho hledat.

Konečně jsem ho zahlédla. Ondřej, kamarád mého syna. Znali se už ze školy. Jezdili spolu na různé letní tábory, později se toulali po světě. Snad on něco bude vědět. Doufala jsem, že aspoň svému nejlepšímu kamarádovi můj syn Petr něco řekl.

Když už jsme mu za to ani já, ani jeho žena Andrea nestály. Policie už přestala Petra hledat. Už je to více než rok, co odešel. Tiše, tajně, bez rozloučení. Žije ještě vůbec?

Bavilo ho to

Právě při cestování se Petr s Ondřejem jeden rok zatoulali do Asie. Navštívili tam i nějaké mnichy a nadchl je jejich způsob života. Naštěstí ještě studoval a měl před sebou státnice. A také měl vážnou známost, Andreu. Vrátil se tedy rychle do reality.

Odpromoval, nastoupil do zaměstnání a do půl roku byla svatba. S manželem jsme na něj byli moc pyšní. Byla jsem šťastná, že si syn našel místo v životě. Ještě větší radost jsem měla, když se nám narodila Maruška.

Měl prima rodinu

Byli jsme s mužem nadšení prarodiče. Pomáhali jsme Andree s malou, jak to jen šlo. A brzy se nám narodil Petřík. Petr miloval svou rodinu. A myslel tím nejen děti, ale i manželku. V té době už měl vlastní firmu. Vrhl se nadšeně do podnikání a velmi se mu dařilo. Byl pyšný na to, že může své rodině dopřát.

Moc si zvykla

Proti Andree jsem nikdy nic neměla, ale připadalo mi, že si příliš rychle zvykla na to, že můj syn je hodný a vše jim dopřeje. I za cenu, že ve firmě dře od rána do večera. Já viděla, že už je unavený k padnutí. Tak nějak instinktivně jsem cítila, že to nemůže dobře dopadnout. Ale nechtěla jsem se mladým míchat do života.

Místo toho, aby ho Andrea nějak povzbudila, chtěla stále víc. Ale nemohlo to trvat věčně. V jeho dosud šťastném vztahu to začalo povážlivě skřípat. Trápila jsem se tím, když jsem při návštěvě viděla, že se spolu zase pohádali, že spolu nemluví. Jejich děti rostly jako z vody. Marušku už čekala první třída. Petr poprvé odjel sám na dovolenou.

Co se stalo?

Odjel s Ondřejem a vrátil se usměvavý, v pohodě. Bohužel ne na dlouho. Dodnes nevím, co přesně se tenkrát pokazilo, ale kvůli nějaké podnikatelské chybě to začalo jít se synovou firmou z kopce. A sešup to byl velice rychlý. Petr se ještě snažil zachránit, co se dalo. A to nejen firmu. Ještě rok se vztah Andrey a Petra zmítal v nadějích, že to půjde.

Krach

Firma i manželství nakonec zkrachovaly. Tehdy se Petr sbalil a bez vysvětlení odejel pryč. Nechal nás tu v tom průšvihu samotné. Zbaběle utekl před problémy. Co mají ale dělat jeho děti a manželka? Ani nevědí, kde je… A co my, rodiče? Dočkáme se ještě vůbec jeho návratu? Žije ještě?

Zdena T. (56), Benešov

Také se vám může líbit