Flirt mi zvedl sebevědomí

Total
1
Shares

Za Radima jsem byla vdaná jedenáctým rokem a již delší dobu měla pocit, že náš vztah jde od desíti k pěti. Myslela jsem si, že mě už snad ani nemá rád, a tak jsem zariskovala…

Na naše výročí svatby manžel úplně zapomněl. Měla jsem pocit, že si mě vůbec nevšímá a často jsem si v práci zoufala své kolegyni. „Kdybych si na sebe natáhla pytel a ostříhala se dohola, bylo by mu to úplně jedno,“ lamentovala jsem.

„Ale ještě bys mohla mít na každém prstu chlapa. Víš co, vyrazíme do společnosti!“ řekla Vladěna. V pátek měl manžel zrovna noční směnu a já šla s Vlaďkou do hudebního klubu.

Tam mě seznámila se svým známým, představila mi ho jako Petra. Po vystoupení jsme ještě zašli všichni na skleničku. Za týden jsme se sešli v klubu znovu. Radimovi jsem lhala, že jdu za Vladěnou.

Ti nápadníci

Ale to už na mě čekával Petr. Jeho autem jsme jezdili randit mimo naše město. Náš vztah trval již měsíc, ale kromě polibků mezi námi nic nebylo. Skládal mi komplimenty, bylo to příjemné. A nebyl sám.Na firemním školení jsem seděla vedle mladého, asi třicetiletého muže.

Přisedl si ke mně i u oběda a chtěl si se mnou dát schůzku. Odmítla jsem. Cestou domů mi volal Petr. „Lásko, mohli bychom si vyrazit o víkendu na výlet, zamluvím hotel. Budu tě čekat jako vždy,“ řekl dychtivě do telefonu. Dávali jsme pozor, aby nás nikdo spolu neviděl.

Užili jsme si krásný výlet. Začala jsem se kvůli němu častěji zkrášlovat. Když jsem přišla od kadeřnice a kosmetičky, manžel byl už doma. Chvíli se na mě mlčky díval a pak pronesl, že mi to sluší. Taková slova jsem od něj dlouho neslyšela. Že by si mě přeci jen začal všímat?

Nechtěla jsem náš dlouholetý vztah zahodit. Vzala jsem do ruky telefon a vyťukala číslo hotelu, který byl vedle zámku, na kterém jsme měli s Radimem kdysi svatbu. „Chtěla bych na víkend objednat dvoulůžkový pokoj a stůl v restauraci,“ řekla jsem.

Radim měl mít v týdnu čtyřicáté narozeniny a oslavu plánoval až na další víkend, což se mi hodilo. V sobotu ráno jsem řekla manželovi, že mám pro něho překvapení a něžně jej pohladila. Když jsme přijeli k hotelu, byl okouzlený. Petrovi jsem se již neozvala.

Nic se nedozvěděl

Když jsme byli opět doma, můj muž prohlásil. „Nezdá se ti Kláro, že nám tu někdo chybí? Že bychom se mohli znovu pokusit o miminko?“ Před časem jsem přišla ve třetím měsíci o dítě a o další jsme se již nepokoušeli.

Přikývla jsem a ono to vyšlo na první pokus. Radim se nikdy o mém flirtu s Petrem nedozvěděl a Petr mě přestal kontaktovat. Ale to flirtování mi zvedlo opět sebevědomí a já se ujistila, že stále miluji svého manžela.

Klára (55), severní Čechy

Také se vám může líbit