Domů     Moje velké přání se mi splnilo
Moje velké přání se mi splnilo

Vždycky jsem chtěla mít velkou rodinu. Jenomže jak tomu bývá, člověk míní, pánbůh mění. A tak jsem se musela spokojit jen s jedním dítětem.

Honzík se mi narodil až po třicítce. Moc jsem si ho přála a myslela jsem si, že můj přítel Igor také. Jenomže jeho láska vyprchala dřív než ta moje. Bylo to pár měsíců poté, co jsem porodila našeho syna.

„Promiň, ale opravdu ještě nejsem připravený na to být otcem,“ řekl mi jako omluvu, když si balil svoje věci.

„Jako kdybych já se někdy připravovala na to být matkou,“ kroutila jsem nechápavě hlavou. „Ty to ale zvládáš mnohem lépe než já,“ podíval se na mě. „Protože musím!“ musela jsem se smát.

„Já totiž nemůžu utéct od svého dítěte jako to děláš ty!“ „Měla sis najít někoho jiného,“ zatáhl zip u kufru a postavil se naproti mně. „Je mi to líto.“

Zůstala jsem na všechno sama

Igor se ke mně přiblížil, jako kdyby mi chtěl dát pusu na rozloučenou. „Běž!“ odstrčila jsem ho od sebe. Nakonec jsem byla docela ráda, že Igor odešel.

I když bylo dost náročné postarat se o všechno sama, alespoň mě nezatěžoval svým neustálým stěžováním si, jak je to všechno hrozné.

Jak Honzík pořád jen brečí, jak není uklizený být, umyté nádobí, vyprané oblečení. „A nechceš jít bydlet zase ke mně?“ nabízela mi moje maminka, ale já odmítla. „Jsi moc hodná, ale tohle musím zvládnout sama.

Budu ale ráda, když mi Honzíka někdy pohlídáš,“ řekla jsem. „Třeba až půjdeš na rande s nějakým chlapem, který opravdu bude stát za to,“ pokývala maminka hlavou.

Kde mám hledat chlapa?

Čas plynul. Honzíkovi byly najednou už čtyři roky a já s ním byla stále bez přítele. „Měla by sis někoho najít, přece nechceš zůstat sama,“ říkala mi maminka pokaždé, když jsem k ní přišla na návštěvu. „Jenomže kde?“ krčila jsem rameny.

„Nemysli si, že se kolem sebe nerozhlížím!“ „Nemusí být přece z našeho města. Chlapi žijí i jinde,“ mrkla na mě.

„Copak mám za nimi jezdit?“ musela jsem se smát. „Vždyť přece máš doma internet, ne?“ ptala se mě. „Můžeš si zařídit profil na nějaké seznamce,“ tlačila mě k něčemu, nad čím jsem vůbec nikdy neuvažovala.

„Jestli ti to udělá radost,“ nebyla jsem tak úplně proti. Přece jen mi nějaký mužský už dlouho chyběl.

Mladíci bez závazků

Ještě ten večer jsem si vyplnila na seznamce svůj profil. Vůbec jsem nevěřila, že by se mi mohl nějaký muž ozvat. Jaké bylo mé překvapení, když mi napsalo hned pět mladých mužů, kteří se se mnou chtěli sejít.

„Asi sis dobře nepřečetl můj profil,“ odepisovala jsem jim. „Je mi už více než třicet a mám čtyřletého syna!“ upozornila jsem je na skutečnost, kterou jsem rozhodně nehodlala před nikým skrývat.

„Jé, aha, já jen koukl na fotku a přišla jsi mi dost sympatická, tak jsem ti odpověděl,“ napsali ještě někteří nebo se už vůbec neozvali.

Když jsem zjistila, že tu pro mě není ani jeden vhodný kandidát, přestala jsem na stránky té internetové seznamky chodit a za chvíli jsem na ni úplně zapomněla. Připomněla mi ji až maminka, když jsem k ní s Honzíkem přišla na nedělní oběd.

Šílený nápad

„Tak co, už jsi našla nějakého hodného chlapa, který by se postaral nejen o tebe, ale i o Honzíka?“ „Myslíš na té seznamce?“ vzpomněla jsem si na náš poslední rozhovor. „Tam jsou jen samí mladí kluci!“ „Nesmíš to hned vzdávat,“ utěšovala mě.

„Nemám moc času vysedávat u počítače a číst si e-maily od mladých kluků, kteří chtějí jenom randit a o rodině nemají ani zdání,“ namítla jsem.

„Ale jestli chceš, klidně ti dám kontakt na nějakého z nich a můžeš si s ním dát rande místo mě.“ „Dobře,“ souhlasila maminka. „Nějakého mi vyber!“

Svobodný otec

Přišlo mi tak legrační, co mi maminka řekla, že jsem se podívala na svůj profil na seznamce, kde jsem byla zaregistrovaná, hned, jak jsem se s Honzíkem vrátila domů.

Měla jsem tu nejen spoustu vzkazů od mladých kluků, které jsem ovšem hodlala přenechat mamince, ale byl tu i jeden, který mě opravdu zaujal.

„Jsem čtyřicetiletý muž, který sám vychovává svoji pětiletou dceru, a rád bych se seznámil s milou ženou hledající lásku a porozumění,“ stálo v jeho vzkazu.

„Jestli jsi milá, hodná a dokázala bys mít ráda nejen mě, ale i moji holčičku, budu rád, když se mi ozveš. Pavel.“

Rodina, o jaké jsem snila

Jen jsem dočetla, srdce mi zajásalo. Odepsala jsem okamžitě a netrpělivě čekala na odpověď. Měla jsem štěstí. Přišla hned večer. Dali jsme si s Pavlem rande, na které jsme vzali i naše děti, kdybychom si náhodou neměli o čem povídat. Nakonec jsme spolu strávili celé odpoledne.

K další schůzce jsme se nemuseli přemlouvat. A i kdybychom se nechtěli sejít, naše děti by nás k tomu jistě donutily. Můj Honzík s Pavlovou Simonkou se do sebe zamilovali dřív, než se to povedlo mně s Pavlem. Teď jsme jedna velká rodina.

A mně se navíc splnil můj velký sen. Mám nejenom syna, ale i přenádhernou dceru.

Jana M. (54), Havířov

reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k