Vrátil se ke své bývalé manželce

Total
1
Shares

Když jsem se seznámila se svým přítelem, myslela jsem, že jsem konečně potkala osudového muže. Ladilo nám to snad ve všem. Ale jednu vadu na kráse náš vztah měl – jeho ex!

S Jirkou nás seznámil společný známý, který už se nemohl koukat na to, že já jsem už několik let sama a jeho přítel Jiří se stále nedokáže vzpamatovat z rozchodu. Hned jsme si padli do oka a začali se vídat. Dokonce jsme se divili, že při našich stejných zájmech jsme na sebe ještě nenarazili.

Pořád byla s námi

Oba jsme rádi chodili na procházky po městě nebo do kina. Měli jsme i stejnou oblíbenou vinárnu. Naše romantická idylka ale měla jednu drobnou vadu a tou byla právě Jirkova bývalá přítelkyně. Od jejich rozchodu sice uběhl už rok, přesto o ní můj přítel až podezřele často mluvil, a dokonce měl zarámovanou společnou fotku u postele.

Bylo mi jasné, že citové pouto ke své bývalce ještě nepřetrhl a že to bude asi chtít mnohem více času. Ale měla jsem už své zkušenosti a obrnila se trpělivostí. Nové vzpomínky musí překrýt ty staré…

Udělal ze mě žárlivku

Když jsem se ho na rovinu zeptala, jestli k ní ještě něco cítí, reagoval podrážděně a udělal ze mě hysterickou žárlivku. Přitom jsem otázku položila s absolutním klidem. Ujišťoval mě, že má rád jenom mě. „Kdybys mě pořád nevyslýchala, byl by náš vztah bez chyby, takhle to sama kazíš!“ snažil se mi podsunout a já mu málem uvěřila!

Dokonce jsem se cítila provinile. Vždyť ona má už dávno nový vztah, ve kterém je spokojená. Můj přítel stále dokola opakoval, jak by s ní už být nemohl, a vykládal mi, co všechno špatného mu udělala. Bohužel to na mě působilo tak, jako by chtěl přesvědčit hlavně sám sebe.

Šla jsem v jejích stopách

Čím déle jsme spolu byli, tím více byla jeho ex všudypřítomná. Na věšáku ještě stále visela její kabelka, a v koupelně měla dokonce svůj fén. Já si přitom u něj nemohla nechat ani kartáček na zuby. Kam jsem se podívala, tam byla ona.

Dokonce když jsme domlouvali dovolenou, tak řekl, že chce jet jedině na místo, kam plánoval jet se svou ex, protože už to bohužel nestihli. Kam bych si přála jet já, ho vlastně ani nezajímalo.

Cokoli jsem vymyslela, bylo hned špatně, protože ona by to udělala přece jinak a líp. Cítila jsem se, jako bych žila v jejím stínu, a to mi vážně podkopávalo sebevědomí. Zatímco ona byla ve všem hvězda, já jí nesahala ani po kotníky. A to vůbec v ničem!

Došla mi trpělivost

Nejvíc mě bolelo, když jsem se dozvěděla, že jsou v kontaktu. Přišla jsem na to náhodou, když mu od ní na mobilu cinkla zpráva: „Ahoj, sejdeme se tam jako vždycky?“ To už mi ruply nervy. Vyletěla jsem a ptala se, jak dlouho to trvá, proč mi to tajil.

Hned se začal hájit tím, že je přece normální, když jsou bývalí partneři kamarádi, a protože věděl, že bych mu tropila scény, tak mi to neřekl. Opět to dokázal otočit proti mně. Skoro mě přesvědčil. Jenže jsem ho tajně sledovala. Na onu schůzku vyrazil vyvoněný a s růží. To byla pro mě konečná! Přišla jsem k nim a oznámila, že je konec. Překvapivě se mi to nesnažil ani vymluvit.

Jarmila H. (54), České Budějovice

Také se vám může líbit