Nebohý duch volal o pomoc

Total
9
Shares

Lidské tragédie z minulosti mohou mít takovou sílu, že jejich ozvěna se přenese i do současnosti, kterou prožíváme.

Příběh, se kterým jsem se vám rozhodla svěřit, mi před lety vyprávěla paní Karolína, známá na jedné dovolené. Docela mě tehdy vyděsil, a tak se o něj chci podělit.

Na duchy nevěřila

Ještě uvedu, že Karolína byla rozumná ženská, která nikdy nevěřila na žádné nadpřirozené věci, duchy a tak podobně. Až do jedné noci, kdy byla večer sama doma a zničehonic jí zazvonil telefon.

Ozval se cizí muž

Jednalo se ještě o klasický telefonní přístroj, žádný mobilní telefon. Paní Karolína ho zvedla, protože si myslela, že jí nejspíš volá manžel ze služební cesty. Ve sluchátku se ale ozval hlas jiného, neznámého muže. Nejdřív chtěla zavěsit, protože se domnívala, že se jedná o omyl, jenže když ten neznámý muž začal mluvit, nedokázala to.

Chtěl si vzít život

Dotyčný jí říkal, že volá z hotelu v jednom okresním městě a že se cítí na dně a chce se zabít. Nemá prý už na světě nikoho, nic pro něj nemá smysl, a tak vytočil náhodné telefonní číslo. Vylíčil jí své životní trápení a potom hovor ukončil, že už nastal jeho čas.

Hotel byl už roky zavřený

Karolína z toho byla zoufalá, moc dobře věděla, že se nejedná o žádný klukovský žertík. Chtěla tomu muži pomoci, a tak okamžitě vyhledala telefonní číslo onoho hotelu, o kterém muž mluvil, a zavolala tam.

Nikdo však telefon nezvedal. Zkusila to ještě několikrát, ale marně, a tak se nakonec rozhodla, že zavolá na policii. Ke svému šoku se dozvěděla, že zmíněný hotel je už rok zavřený! Ničemu nerozuměla.

Chtěla zjistit víc

Několik následujících dnů pročítala paní Karolína všechny noviny a hledala zprávu o sebevraždě muže v onom městě. Marně. Poté, co se její manžel vrátil ze služební cesty, mu všechno vyprávěla. On si nejprve myslel, že si dělá legraci, ale přesvědčovala ho tak dlouho, až jí nakonec uvěřil a společně se autem do toho města vydali.

Dávná sebevražda

Hotel byl opravdu v dezolátním stavu. Vyptávali se místních a dozvěděli se, že k sebevraždě tam skutečně došlo – ale před dvaceti lety! Karolína začala pochybovat, jestli se nestala obětí nějakého nechutného žertu. Když mi to ale tehdy na dovolené vyprávěla, viděla jsem, že se při vzpomínce třese strachem.

Doufám, že nalezne klid

Stejně jako ona, i já si myslím, že se jí tehdy nějakou děsivou shodou okolností dovolal sebevrah z minulosti nebo že to byl jeho duch, který nenašel klid a dál bloudí světem.

Ludmila Z. (60), České Budějovice

Také se vám může líbit