Předpovědi jsem neunikla!

Total
1
Shares

Podceňovat tajemné síly planet může přivést na pokraj zoufalství i člověka, který si myslel, že je připravený!

Celý život jsem na horoskopy nikdy moc nedala. Asi jako většina lidí, tak i já jsem si pro pobavení čas od času přečetla různé předpovědi pro svoje znamení v časopisech. Tím to ale vždy skončilo. Nikdy jsem se těmito předpovědmi neřídila ani jsem si je nebrala k srdci.

Jednoho dne mě však moje kamarádka Zuzana přesvědčila, abych s ní zašla za astrologem. Chtěla si od něho nechat udělat předpověď pro další rok, který pro ni byl velmi důležitý. A jelikož nechtěla jít sama, požádala mě, abych ji doprovodila. Nechtělo se mi, ale nakonec jsem kývla, abych kamarádce udělala radost.

Čeká ji mnoho překvapení

Zuzana chtěla především vědět, jestli si ji konečně vezme přítel, se kterým po rozvodu už nějakou dobu chodila. Astrolog jí na to přímo neodpověděl, jen jí zdůraznil některé příznivé a některé kritické dny. To nejlepší období mělo Zuzanu čekat hned za měsíc, kdy se měla dočkat několika překvapení v rodině.

Kritický den

Když byla Zuzky předpověď hotová, měla jsem v úmyslu se zvednout a jít pryč, ale astrolog se na mě podíval a zeptal se, zda taky nechci o své budoucnosti zjistit víc. Zuzana byla nadšená, tak jsem nakonec svolila.

Z mojí předpovědi mě nejvíc zaujal kritický den, který jsem měla mít asi za dva měsíce. Z planet, které přecházely v ten den přes můj horoskop, astrolog vyčetl, že si mám dát pozor na cizince, který může způsobit katastrofu.

Postupně se vše vyplňovalo

V duchu jsem se tomu pousmála, ale navenek jsem se tvářila vážně a zúčastněně. Byla jsem ráda, když jsme po další půlhodině konečně odešly. Nebrala jsem ty předpovědi nijak vážně, protože jsem tomu moc nevěřila. Pochybnosti se mě ale začaly zmocňovat hned v následujícím měsíci, když se mojí kamarádce začala jedna předpověď opravdu plnit.

Těch překvapení v rodině na ni čekalo hned několik: dcera po dlouhém čekání přišla do jiného stavu, syn dostal vytouženou práci v zahraničí, o kterou měsíce usiloval, a přítel ji skutečně požádal o ruku. To všechno se odehrálo v průběhu deseti dnů.

Kladla jsem si otázky

Když se to takhle pěkně Zuzaně nastřádalo, přemýšlela jsem, nakolik mám tu svoji hrozivou věštbu brát vážně. Cizinec zaviní katastrofu? Já ale přece žádného cizince neznám, říkala jsem si. Jsem přece šťastně vdaná, oba synové už bydlí samostatně, každý má přítelkyni a cizinkou není ani jedna z nich.

Odkud by tedy ta rána mohla udeřit? Navíc v onen den, kdy se tak mělo stát, byla sobota a víkendy jsem většinou trávila doma s manželem. Mělo to tak být i tentokrát, jenže začátkem týdne mi můj muž oznámil, že se konečně domluvil s bývalými kamarády z vojny na setkání, a tak jsem tím pádem měla o víkendu zůstat sama.

Zmocnily se mě obavy

Nijak jsem mu v tom setkání samozřejmě nebránila. Tvrdě pracoval a potřeboval si taky trochu vyrazit a přijít na jiné myšlenky. Já jsem si ale musela přiznat, že se mě skutečně zmocnily obavy, a tak jsem se zařekla, že rozhodně nevyjdu z domu – cizincem, který by mohl způsobit katastrofu, klidně mohl být i nějaký řidič.

Zůstala jsem doma

Jak jsem si předsevzala, tak se i stalo. Od rána jsem trávila celou sobotu za zdmi našeho domku. Počasí mi v tom nahrávalo: venku se honily mraky, nepříjemně foukalo a chvílemi i pršelo.

Pustila jsem si televizi a po dlouhém přepínání stanic jsem nechala běžet jeden hudební kanál. Seděla jsem v obývacím pokoji, vychutnávala si nicnedělání, popíjela teplý čaj s medem a poslouchala písničky.

Muzika mě pohltila

V poledne jsem si šla do kuchyně udělat oběd. Televizi jsem nechala puštěnou nahlas, takže když zazněly tóny mojí oblíbené písničky, hned jsem se rozběhla zpátky do obýváku, abych viděla ten klip.

Hned po něm následoval další, od toho samého oblíbeného zahraničního zpěváka. Byla jsem tím natolik pohlcená, že jsem úplně zapomněla, že jsem nechala rozpálenou plotnu. Z vytržení mě probral až kouř, který jsem kolem sebe spatřila. Přicházel z kuchyně!

Kuchyň v plamenech!

Okamžitě se mě zmocnila panika. Kuchyň už byla v plamenech. Běžela jsem do koupelny a začala nosit kýble s vodou a hasit. Šlo mi to jen částečně, proto jsem mezitím zavolala sousedy i hasiče.

Požár se rychle šířil a já propadala zoufalství. Nakonec to naštěstí dopadlo přijatelně, protože s pomocí souseda a přivolaných hasičů se podařilo zabránit tomu, aby vyhořel celý dům. Odnesla to jen kuchyně a část obývacího pokoje.

Změnila jsem názor

Byla jsem z toho v šoku. Nikdy v životě se mi nic podobného nestalo. Vždy jsem byla opatrná a dávala jsem pozor. Teprve, když jsem se částečně vzpamatovala ze šoku, jsem si uvědomila, že astrologova předpověď se naplnila.

Tím cizincem, který zavinil katastrofu, nebyl ale nikdo, koho bych potkala, nýbrž můj oblíbený zpěvák v televizi! Od té doby už se k věcem mezi nebem a zemí nestavím tak lehkovážně jako dřív.

Martina H. (59), Teplice

Také se vám může líbit