Domů     Předpovědi jsem neunikla!
Předpovědi jsem neunikla!

Podceňovat tajemné síly planet může přivést na pokraj zoufalství i člověka, který si myslel, že je připravený!

Celý život jsem na horoskopy nikdy moc nedala. Asi jako většina lidí, tak i já jsem si pro pobavení čas od času přečetla různé předpovědi pro svoje znamení v časopisech. Tím to ale vždy skončilo. Nikdy jsem se těmito předpovědmi neřídila ani jsem si je nebrala k srdci.

Jednoho dne mě však moje kamarádka Zuzana přesvědčila, abych s ní zašla za astrologem. Chtěla si od něho nechat udělat předpověď pro další rok, který pro ni byl velmi důležitý. A jelikož nechtěla jít sama, požádala mě, abych ji doprovodila. Nechtělo se mi, ale nakonec jsem kývla, abych kamarádce udělala radost.

Čeká ji mnoho překvapení

Zuzana chtěla především vědět, jestli si ji konečně vezme přítel, se kterým po rozvodu už nějakou dobu chodila. Astrolog jí na to přímo neodpověděl, jen jí zdůraznil některé příznivé a některé kritické dny.

To nejlepší období mělo Zuzanu čekat hned za měsíc, kdy se měla dočkat několika překvapení v rodině.

Kritický den

Když byla Zuzky předpověď hotová, měla jsem v úmyslu se zvednout a jít pryč, ale astrolog se na mě podíval a zeptal se, zda taky nechci o své budoucnosti zjistit víc. Zuzana byla nadšená, tak jsem nakonec svolila.

Z mojí předpovědi mě nejvíc zaujal kritický den, který jsem měla mít asi za dva měsíce. Z planet, které přecházely v ten den přes můj horoskop, astrolog vyčetl, že si mám dát pozor na cizince, který může způsobit katastrofu.

Postupně se vše vyplňovalo

V duchu jsem se tomu pousmála, ale navenek jsem se tvářila vážně a zúčastněně. Byla jsem ráda, když jsme po další půlhodině konečně odešly. Nebrala jsem ty předpovědi nijak vážně, protože jsem tomu moc nevěřila.

Pochybnosti se mě ale začaly zmocňovat hned v následujícím měsíci, když se mojí kamarádce začala jedna předpověď opravdu plnit.

Těch překvapení v rodině na ni čekalo hned několik: dcera po dlouhém čekání přišla do jiného stavu, syn dostal vytouženou práci v zahraničí, o kterou měsíce usiloval, a přítel ji skutečně požádal o ruku. To všechno se odehrálo v průběhu deseti dnů.

Kladla jsem si otázky

Když se to takhle pěkně Zuzaně nastřádalo, přemýšlela jsem, nakolik mám tu svoji hrozivou věštbu brát vážně. Cizinec zaviní katastrofu? Já ale přece žádného cizince neznám, říkala jsem si.

Jsem přece šťastně vdaná, oba synové už bydlí samostatně, každý má přítelkyni a cizinkou není ani jedna z nich.

Odkud by tedy ta rána mohla udeřit? Navíc v onen den, kdy se tak mělo stát, byla sobota a víkendy jsem většinou trávila doma s manželem.

Mělo to tak být i tentokrát, jenže začátkem týdne mi můj muž oznámil, že se konečně domluvil s bývalými kamarády z vojny na setkání, a tak jsem tím pádem měla o víkendu zůstat sama.

Zmocnily se mě obavy

Nijak jsem mu v tom setkání samozřejmě nebránila. Tvrdě pracoval a potřeboval si taky trochu vyrazit a přijít na jiné myšlenky.

Já jsem si ale musela přiznat, že se mě skutečně zmocnily obavy, a tak jsem se zařekla, že rozhodně nevyjdu z domu – cizincem, který by mohl způsobit katastrofu, klidně mohl být i nějaký řidič.

Zůstala jsem doma

Jak jsem si předsevzala, tak se i stalo. Od rána jsem trávila celou sobotu za zdmi našeho domku. Počasí mi v tom nahrávalo: venku se honily mraky, nepříjemně foukalo a chvílemi i pršelo.

Pustila jsem si televizi a po dlouhém přepínání stanic jsem nechala běžet jeden hudební kanál. Seděla jsem v obývacím pokoji, vychutnávala si nicnedělání, popíjela teplý čaj s medem a poslouchala písničky.

Muzika mě pohltila

V poledne jsem si šla do kuchyně udělat oběd. Televizi jsem nechala puštěnou nahlas, takže když zazněly tóny mojí oblíbené písničky, hned jsem se rozběhla zpátky do obýváku, abych viděla ten klip.

Hned po něm následoval další, od toho samého oblíbeného zahraničního zpěváka. Byla jsem tím natolik pohlcená, že jsem úplně zapomněla, že jsem nechala rozpálenou plotnu. Z vytržení mě probral až kouř, který jsem kolem sebe spatřila. Přicházel z kuchyně!

Kuchyň v plamenech!

Okamžitě se mě zmocnila panika. Kuchyň už byla v plamenech. Běžela jsem do koupelny a začala nosit kýble s vodou a hasit. Šlo mi to jen částečně, proto jsem mezitím zavolala sousedy i hasiče.

Požár se rychle šířil a já propadala zoufalství. Nakonec to naštěstí dopadlo přijatelně, protože s pomocí souseda a přivolaných hasičů se podařilo zabránit tomu, aby vyhořel celý dům. Odnesla to jen kuchyně a část obývacího pokoje.

Změnila jsem názor

Byla jsem z toho v šoku. Nikdy v životě se mi nic podobného nestalo. Vždy jsem byla opatrná a dávala jsem pozor. Teprve, když jsem se částečně vzpamatovala ze šoku, jsem si uvědomila, že astrologova předpověď se naplnila.

Tím cizincem, který zavinil katastrofu, nebyl ale nikdo, koho bych potkala, nýbrž můj oblíbený zpěvák v televizi! Od té doby už se k věcem mezi nebem a zemí nestavím tak lehkovážně jako dřív.

Martina H. (59), Teplice

Předchozí článek
reklama
Související články
27.5.2024
Byla jsem nesnesitelná. Neměla jsem žádnou kamarádku a každý přítel ode mě utekl. A stačilo tak málo! Už jako malé dítě jsem byla vzteklá a nepříjemná. Měla jsem dva starší sourozence a těm jsem dělala jen to nehorší. Ve škole jsem žalovala na druhé a taky mě neměl nikdo rád. Život se mnou nebyl lehký. Matka mě dokonce vodila k dětské psychiatričce, která toho se mnou mnoho nesvedla. Řekla, že
27.5.2024
Spatřili jsme se na pláži. Naše pohledy se setkaly a já věděla, že ho znám odjakživa. Ten muž mě přitahoval jako magnet. Naše cesty se ale musely zase rozejít! Je tomu sice už mnoho let, na to setkání ale nikdy nezapomenu. Když jsem nedávno četla o minulých životech, hned jsem si na toho mladíka vzpomněla. Bylo to takové letmé setkání, o němž mladý člověk zase tak moc nepřemýšlel. Až s přibývaj
26.5.2024
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen na zahrádce. Ale i to mu dělalo dobře. Když můj muž navždy odešel,
24.5.2024
Ten den jsem byl hodně unavený z práce a usínal za volantem. Najednou jsem nebyl v autě sám. Na zadním sedadle seděl kluk. Rozhodl jsem se sjet z hlavního silničního tahu mezi Hradcem a Pardubicemi a projet klidnou krajinou Polabí, zvlněnou jen sopečnou vyvřelinou kolem Kunětické hory. Blížil se podvečer. Mlžný opar se jako shluk průhledných mořských chaluh valil z polí přes silnici. Pod víč
24.5.2024
Nikdy jsem nevěřila na různé pověry a na sny taky ne! Dokonce i černá kočka přes cestu mě nechává dodnes klidnou. Ovšem předpověď o fazolích se naplnila. Jako malá holčička jsem prý mívala sny, podle kterých moje babička vykládala, co se do dvou dnů stane. Můj otec ale byl zapřísáhlý nepřítel jakékoli pověry a všeho, co zavánělo tajemnem. Byl to učitel matematiky a věřil pouze tomu, co si mohl
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
historyplus.cz
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
V břidlicovém pohoří Las Médulas v severozápadním Španělsku je k vidění mnoho červenohnědých skal nejroztodivnějších tvarů. Bizarní krajina však není hříčkou přírody, jak by se mohlo zdát, ale dílem člověka. Kdysi tu býval rozlehlý horský masiv, který Římané kvůli zlatu rozvrtali do současné podoby…   Římská říše je závislá na zlatě…Potřebuje ho k financování válečných výbojů i k
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
enigmaplus.cz
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
Křesťanský obřad, který připomíná události poslední večeře Ježíše Krista, se označuje pojmem eucharistie. Ve své podstatě jde o rituální konzumaci chleba a vína, aby byly připomenuty tělo a krev Ježíš
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
skutecnepribehy.cz
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
21stoleti.cz
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
Že vesmír je poněkud děsivé místo, ukazuje několik posledních astronomických objevů. V květnu astronomové oznámili pozorování hvězdy, která právě polyká jednu ze svých vlastních planet. Krátce předtím
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
epochanacestach.cz
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
Rožnov leží pod Radhoštěm, a ten bychom rozhodně na svých cestách po tomto kraji minout neměli. Na jeho vrcholku stojí výjimečná kaple svatého Cyrila a Metoděje s byzantskou kopulí, vysvěcená už v roce 1898. Je to jedna z nejvýše položených církevních staveb na našem území a přestože si toho na první pohled sotva povšimneme, stojí jednou polovinou na
Srbský král tušil nebezpečí smrti
epochaplus.cz
Srbský král tušil nebezpečí smrti
Když Alexandr I. Karađorđević (1888–1934) usedá 17. října 1921 na trůn Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, nemá jednoduchou pozici. „Jednota Srbů, Chorvatů a Slovinců, která vznikla v ovzduší poválečné euforie, se ukázala v praxi jako těžko realizovatelná. Jak zajistit soužití národů, jež jsou sice stejného původu, ale jejich osudy se od pozdního středověku rozcházely? Ještě
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
nasehvezdy.cz
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
Herečce ze seriálu Ulice Anetě Krejčíková (33) už prý s partnerem, tělocvikářem Ondřejem Rančákem (39), dochází trpělivost. Ze všech stran se k ní dostávají různé povídačky, jak si kde dopisoval a d
Pravdu jsme zjistily až po letech
nejsemsama.cz
Pravdu jsme zjistily až po letech
Někdy stačí domněnka k tomu, aby se rozbilo krásné přátelství. Je snadné někoho obvinit a pak se urazit a přestat s ním mluvit. Vím to až moc dobře, prožila jsem si to na vlastní kůži a dodnes toho lituji. Nikdo jiný to nevěděl Romana byla moje velká kamarádka už od mateřské školky. Od první do deváté třídy