Můj syn mi zachránil život

Total
10
Shares

Díky svému hodnému a velkorysému synovi žiju. Zachoval se vážně úžasně, přesto, že jsem mu tak ublížila.

Dnes přijde Josef i se svou rodinou na oběd. Už se na ně moc těším, i když mám také trochu trému. Vlastně dost velkou trému. Před třemi měsíci jsem o jejich existenci nevěděla a ani se o to nezajímala.

Vím, byla to neomluvitelná chyba. Jenže člověk někdy dělá věci, za které se později moc stydí, ale které už nejde vzít zpátky. A vůbec netuším, zda to budou ochotni pochopit moji hosté.

Byla jsem příliš mladá

Josef se mi narodil, když mi bylo sedmnáct. Jeho tatínek se zalekl zodpovědnosti a rychle utekl, ještě když jsem byla těhotná. Po domluvě rodičů jsem proto tehdy souhlasila, že si dítě nenechám a dáme Josefa k adopci.

V tu chvíli to pro mě byla vyřízená věc. Byla jsem mladá a nevyzrála. Stačilo mi, že jsem mohla žít volně, bez závazků dál. Za několik let jsem potkala Milana, skvělého muže, a založila rodinu. Musím se přiznat, že tehdy jsem o Josefovi nic nevěděla a nechtěla jsem, aby se o něm dozvěděly mé a Milanovy děti.

Mé tajemství znal jen Milan. Nic mi nevyčítal, ale myslel si, že by bylo dobré Josefa najít. Já z toho ale měla velký strach. Bála jsem se konfrontace s dospělým synem.

Slova lékařů mě vážně zaskočila

Moje štěstí netrvalo příliš dlouho. Onemocnění ledvin se zhoršovalo až do chvíle, kdy jediným řešením selhávajících orgánů byla transplantace. Všichni z mé rodiny byli vyloučeni jako vhodní dárci a moje čekání na záchranu se zdálo marné. Pak se ale stal zázrak a našel se dárce.

Nemohla jsem tomu vůbec uvěřit

Pár dní po operaci jsem se jednoho rána probudila a u mé postele seděl usměvavý mužský. Byl to můj syn Josef. Manžel ho bez mého vědomí ve chvílích, kdy se moje vyléčení zdálo beznadějné a nezbývalo mi mnoho času, našel a přesvědčil k testům. Byl vhodným dárcem.

Můj syn, který se na mě právem mohl zlobit, mi zcela samozřejmě a bez zaváhání daroval jednu svoji ledvinu. A zachránil mi tak život. Přesto, že na adopci kdysi dávno nakonec nedošlo a on celé dětství strávil v děcáku. Jen kvůli mně.

Vendula H. (51), Beroun

Také se vám může líbit