V mé staré vaně se usídlil nebezpečný, zlý démon

Total
20
Shares

Užívala jsem si té koupele v novém bytě, vonné svíčky, meditační hudba – a najednou se objevily vedle mě ruce, které mě táhly pod vodu! Měly obrovskou sílu.

Majitel bytu mi řekl: „Všechno je v pořádku, jen ta vana. Je stará, a jako by sem vůbec nepatřila. Až se vrátíme, vyměníme ji. Novou vanu máme vybranou i zaplacenou, stačí se jen domluvit na namontování.“

Ruku mi podala i jeho manželka, se kterou na dva roky odlétali do Kanady. Když se zavřely dveře, radostně jsem poskočila. Dva roky mám o bydlení postaráno. Cena za pronájem byla báječná. Otočila jsem kohoutky nad vanou a začala do ní napouštět vodu.

Idyla

V koupelně bylo fantasticky. Nohou jsem zkusila teplotu vody. Byla tak akorát. Vklouzla jsem do lázně jako úhoř. Kolem vany jsem měla hořící čajové svíčky a z obýváku slyšela plynout meditační hudbu z čínského Šaolinu.

Přivřela jsem oči a téměř celá zajela pod pěnu. Z vody vyčnívaly jen má kolena. Na jedno z nich ale začala kapat z kohoutku nad vanou tmavá tekutina. Byla to krev! Vyvalila jsem oči a bleskově se ve vodě posadila.

Škrtila mě a topila

Na protějším konci vany se náhle vynořila ženská bytost. Stačila jsem jednou vykřiknout! „Půjdeš se mnou!“ vykřikla. Její ruce vystřelily bleskově po mém hrdle a sevřely ho. Udeřila jsem se zátylkem o vanu a zmizela pod vodou. Začal můj boj o život!

Kopala jsem nohama a rukama se pokoušela strhnout ze svého hrdla svěrák rukou ženy, která se zjevila v koupelně jako přízrak. Sil rychle ubývalo, když jsem zavadila palcem u nohy o špunt na dně vany. Voda začala vytékat. S jejím únikem slábla i síla ženy, která se mě pokoušela zabít.

Nakonec se její postava rozpustila před mýma očima a stekla s posledními kapkami vody do otvoru ve vaně. V mžiku jsem vylezla a běžela do ložnice. Tam jsem vklouzla pod peřinu a pokoušela se zvládnout třesavku, která mnou lomcovala.

Byla jsem tam celou věčnost a upřeně zírala na dveře koupelny. Po dobré půlhodině jsem se odvážila opustit postel a plížila se s nožem nahlédnout do vany. Nic tam nebylo. Popadla jsem mobil, ale nevěděla jsem, komu vlastně zavolat a co říct. Považovali by mě za blázna!

Hned druhý den jsem nechala vanu řemeslníky odmontovat a odvézt. Volala jsem do Kanady a dostalo se mi vysvětlení, že se před nedávnem ve vaně utopila služebná, která dostala epileptický záchvat v okamžiku, kdy připravovala koupel pro paní domu.

Našla si dalšího

Po domluvě s domácím pánem jsem nechala namontovat vanu novou. Od té doby jsem měla klid! Vana skončila na skládce. Napršelo do ní z poloviny vody. Asi za měsíc přistál přímo v ní míč malých kluků, kteří hráli nedaleko fotbal. J

eden z nich pro něj vyrazil. Na okraji vany se ale objevily ruce s kostnatými dlouhými prsty. „Půjdeš se mnou!“ ozvalo se. Nějaký kolemjdoucí naštěstí kluka vytáhl včas. Jeho vyprávění o ženě z vany, která ho chtěla utopit, ale nikdo nevěřil. Jenom já…

Eva (62), Prostějov

Také se vám může líbit