Lituji toho, že jsem neposlechla věštbu

Total
12
Shares

Nevěděla jsem si rady a navštívila astroložku. Její radu jsem ale neposlechla. A to mě bude do smrti mrzet.

Jsem v manželství, které sice funguje, ale postrádá už své kouzlo. Je to vztah ze zvyku. Náhodně jsem ale před deseti lety narazila na svoji lásku z mládí. Honzu jsem milovala a najednou se ukázalo, že naše láska stále žila. Jenže já měla rodinu. On byl rozvedený.

Manžela jsem sice nemilovala, ale nechtěla jsem zničit rodinu. Pralo se to ve mně. Svěřila jsem se kamarádce, která mi doporučila svoji astroložku. Vzhledem k tomu, jaký vnitřní zmatek jsem v sobě měla, rozhodla jsem se předpověď zkusit.

Radikální řešení

Když jsme se dostaly k mému problému, řekla mi ta vědma razantně, abych manželství okamžitě ukončila. Pokud tak neudělám, hrozí mé lásce z mládí velké nebezpečí. Odcházela jsem od ní rozladěná. Nijak mi nepomohla, jen mi celou situaci zkomplikovala.

Manželovi jsem pravdu neřekla, a vztah s Honzou jsem nadále udržovala. Nikdo nic netušil a všechno klapalo dobře a bez problémů. Kamarádka se mě ptala, jak jsem pochodila u astroložky.

Když jsem jí řekla, že mi doporučila, abych vztah ukončila, protože Honzovi hrozí nebezpečí, prosila mě, abych vědmu poslechla. Já se ale kamarádce vysmála, že to jsou stejně jen nesmysly. A dál jsem to táhla na obě strany.

Čas už nevrátím

Pak se to ale stalo! Měli jsme s Honzou svou oblíbenou tajnou schůzku v našem romantickém hotýlku na samotě u lesa. Já tam přijela vlakem a prošla se kolem rybníka, doma jsem řekla jako vždy, že jedu s kamarádkou.

Komu není rady…

Honza tam za mnou jezdil autem. Ten den pršelo a on měl po cestě za mnou nehodu. Stihl mi ještě zavolat z nemocnice, že to nic není. Když jsem za ním druhý den přijela, byl v kritickém stavu a za dva dny zemřel. Hned jsem si vzpomněla na tu předpověď.

Byla to moje vina! Kdybych od manžela odešla, byli bychom s Honzou spolu. A kamarádka? Když se to dozvěděla, neřekla vůbec nic, jen se na mě dívala. V očích měla jasnou větu: Komu není rady, tomu není pomoci!

Lucie (55), Jihlava

Také se vám může líbit