Domů     Jeho dvojí život mě srazil k zemi
Jeho dvojí život mě srazil k zemi

Co oči nevidí, to srdce nebolí. Této zásady se často drží zamilovaní lidé. I já jsem taková byla. Myslela jsem, že mám pohádkový vztah s tím pravým. Byla jsem příliš naivní.

Už odmalička jsem byla jako každá holčička. Věřila jsem, že jednou potkám toho pravého, tedy prince na bílém koni. Když mi bylo 29 let, můj sen se stal skutečností. Jmenoval se Zoltán, muž z Maďarska, žijící v Praze. Pro mě to byla láska na první pohled…

Filmové setkání

Se Zolim jsme se potkali vlastně úplnou náhodou. Kamarádka mě vytáhla na koktejl, protože jsme se dlouho neviděly. Když jsem přišla do baru, po chvíli jsem si uvědomila, že mě pozoruje velmi sympatický muž a usmívá se na mě.

Došlo mi, že jeho náklonost mi udělala radost. Byl to přesně můj typ. Vysoký, urostlý brunet s modrýma očima. Po další skleničce jsme na sebe narazili u baru. Ihned jsme si začali povídat a já si připadala, že ho znám celý život.

Pocházel z Budapešti, odmalička ale uměl česky, neboť jeho matka je Češka. Přiznal se, že pracuje v jedné maďarské společnosti, a tak je pravidelně deset dní v měsíci v Budapešti. Po nějaké chvíli jsme si vyměnili čísla. Hned druhý den se mi ozval.

Začali jsme spolu po telefonu flirtovat a mně se líbilo, jak i přes mobil byl neuvěřitelně galantní. Zhruba po třech dnech jsme šli na první rande. Potom přišly na řadu další a další schůzky, až se z toho stal krásný vztah.

Byla jsem konečně zadaná. Během prvního roku jsme se shodli na tom, že bydlet spolu je dobrý krok. V té době banky ještě poskytovaly stoprocentní hypotéky a ceny byly úplně jiné než dnes, a tak jsme si koupili krásný, třípokojový byt v pražských Strašnicích.

Zoltán pravidelně na více než týden odjížděl pracovně pryč. Pamatuji si, že tento čas byl pro mě vždy neskutečně dlouhý a popravdě nesnášela jsem, když takhle odjížděl.

Šok, který mě zlomil

Milovala jsem totiž ten pocit, že jsem po jeho boku, ale věděla jsem, že jeho cestování do maďarské metropole nám zajišťuje finanční nezávislost. Jeho časté telefonáty v maďarštině mě natolik ohromily, že jsem se dokonce začala tento složitý jazyk učit. Neváhala jsem a koupila jsem si maďarštinu pro samouky.

Říkala jsem si, že by nebylo na škodu pozdravit budoucího tchána a prohodit s ním pár slov v jeho rodném jazyce. Jednoho dne mě něco napadlo. Tehdy mi to přišlo jako geniální myšlenka, dnes nad tím jen kroutím hlavou.

Chtěla jsem totiž přítele překvapit v Budapešti, a tak jsme s kamarádkou vymyslely, že si uděláme hezkých pár dní v tamních lázních. Přesně jsem věděla, na jaké adrese se Zoltán v Budapešti ubytuje.

Lenka, moje kamarádka odjela na nákupy do obrovské nákupní arény poblíž nádraží Keleti a já se vydala přesně na opačnou stranu města, do Budy.

Kousek za Budínským hradem se nalézá krásná čtvrt, plná vil a především ticha, ani si náhle nepřijdete, že jste ve velkém městě.

Když jsem zazvonila u domu, nikdo nebyl doma. Šla jsem se tedy opět projít po okolí a doufala, že za nějakou dobu bude přítel v bytě. Moji idylickou procházku vystřídal šok. Po pár metrech jsem se blížila k dětskému hřišti.

Můj pohled se zastavil na šťastné mamince, která zrovna objímala svého synka. Ovšem vedle ní na lavičce, jsem spatřila mého Zoltána, kterému seděla na klíně malá holčička. V ten moment mi to všechno došlo. Můj přítel vede dvojí život.

Zničilo mě to

Po konfrontaci se mi Zoli ke všemu přiznal. S přítelkyní Noemi má dvě malé děti. Ona i jejich potomci si už zvykli na to, že tatínek kvůli práci jezdí do Prahy. V té chvíli se mi zhroutil svět.

Okamžitě jsem si přála, abychom s Lenkou odjely domů, a tak jsme nasedly do prvního vlaku zpátky do Česka.

Nevěděla jsem, co mám dělat. Nechtěla jsem být už v bytě, kde jsem bydlela se Zoltánem. Bylo tam mnoho věcí, které mi způsobovaly ještě větší bolest – fotky, magnetky z dovolených, pohledy atd. Po návratu jsem okamžitě sbalila kufry a šla k Lence.

Má pohádka se změnila v horor. Říkala jsem si, že už nikdy nebudu žádnému muži věřit. Svůj smutek jsem utápěla ve víně, odmítala hovory od Zoltána, a nakonec jsem se zhroutila a neustále se sama sebe ptala „proč zrovna já?“ Musela jsem vyhledat odbornou pomoc.

Čas ty rány snad zahojí

Návštěvy u psychologa, stěhování a čas mi opravdu pomohly. Byla jsem ale znovu na začátku, ale s daleko větším duševním „postižením“, se zkušeností, která mi bránila někomu důvěřovat. Bála jsem se s někým opět seznámit a vlastně jsem ani nechtěla.

Uběhlo pár let, co jsem se doslechla, že Zoltán už zůstal pouze v Budapešti a Prahu opustil. Já jsem nastoupila do nové práce. Nový kolektiv, zaučování a seznamování, to mi naštěstí pomohlo změnit myšlenky. Spolupráce s jedním kolegou nás sblížila.

Po pár měsících jsem bezpečně věděla, že znovu zažívám ten pocit, když mezi dvěma lidmi přeskočí jiskra. Martin, můj nový přítel a já jsme jednoho dne spolu začali bydlet. A udělali jsme dobře. Dnes máme dvě úspěšné, dospělé děti, dceru Natálii a syna Tomáše.

Nepřestávat věřit

Říkám si, že kdybych nezažila ten strašný šok se Zoltánem a slepě bych si myslela, že jsem našla toho pravého, nikdy bych nepoznala Tomáše a neměla tak úžasné děti.

Celý tento příběh jsem se rozhodla sepsat, protože bych chtěla inspirovat ty z vás, kteří jste zažili pocit „rozervaného srdce“. Věřte, že ten pravý, či pravá na vás někde čekají a setkání přijde v ten správný čas.

Karolína (53), Praha

Související články
21.6.2024
Seznámili jsme se na oslavě Mezinárodního dne žen. Aleš v té restauraci pracoval jako číšník, slušelo mu to, pozorovala jsem ho s obdivem. Moje rodina mi Aleše neschvalovala. V duchu jsem děkovala bohu, že je moderní doba a ke sňatku není třeba svolení rodičů. Nikdy by to totiž nedovolili. Od chvíle, kdy jsem jim partnera představila, máma lamentovala a táta mlčel a zachmuřeně si na balkoně při
19.6.2024
Nikdy to nevymažu z hlavy. Ten den, kdy jsem se šla rozloučit s mojí dcerou. Neskutečná bolest, když víte, že je to poslední rozloučení. Monika byla zdravá, chytrá a krásná holčička. Nebyly s ní velké problémy v pubertě, když dospěla, byla úspěšná. Měla život před sebou Měla své plány. Vystudovala, našla si dobré místo a potkala Honzu, s nímž se chtěli vzít. Vše se zdálo být zalité slunce
14.6.2024
Nebyla to chyba moje ani manželova, že se nám narodilo postižené dítě. K nešťastnému poškození mozku došlo při porodu. Předpotopní technologie doby nedokázala ještě určit vrozené genetické vady a lékaři nebyli příliš sdílní. Mladá, vystrašená maminka jako já byla v přeplněné okresní porodnici jen jednou z mnoha. Porod byl komplikovaný. Veškeré snahy dostat dítě do správné polohy selhávaly. Děťá
7.6.2024
Vím, je mnoho podobných osudů. Ale stejně si říkám: „Proč právě my?“ Dcera přišla o lásku. A vnučka? Ta se nedočkala, až ji tatínek vezme za ruku a povede do školy. Dan byl můj zeť. Od prvního setkání sympaťák. I když jsem byla na chlapce mé dcery Anežky přísná, za něj jsem byla ráda. A i proto, že se s Anežkou našli brzy. Brali se v 25 letech a o rok později se jim narodila Anička. Byli opravd
5.6.2024
Sháněla jsem ženicha, kde se dalo. Hlavně na plesech a na tancovačkách, kam ale nechodili jen slušní kluci. Byla tam i spousta pobudů. Můj příběh je takový zmatený. Občas nemohu uvěřit, že se mi něco takového skutečně stalo. Zejména ráno po probuzení si kolikrát myslím, že to byl třeba jen sen a že moje minulost je taková nějaká, řekněme učesanější, ale není tomu tak. Jak to tenkrát bylo? Inu,
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kvalita a design pro zdravý spánek
rezidenceonline.cz
Kvalita a design pro zdravý spánek
Noční odpočinek regeneruje tělo i mysl, zlepšuje paměť, podporuje imunitu a přispívá k lepší náladě. Kvalita spánku tedy ovlivňuje nejen zdraví, ale i produktivitu, kreativitu a sociální vztahy každého člověka. Základem každé ložnice je kvalitní a dobře umístěná postel. Její pozice by měla umožňovat pohodlný přístup z obou stran lůžka, což zamezí rušení partnera při
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
epochaplus.cz
Není akné jako akné: Zpozorněte zejména v létě
Kromě běžného akné, které se vyskytuje především v době puberty v důsledku prudkých hormonálních změn, existuje však též takzvané kosmetické akné, které vzniká v důsledku používání některých mastných krémů. Často se tak děje ve snaze zamaskovat již vzniklé vřídky. Stejně tak, jako některé kosmetické prostředky mohou situaci s akné zhoršit, existují pak samozřejmě i takové,
Konec světa, který nepřišel
enigmaplus.cz
Konec světa, který nepřišel
Astronomické znalosti starých Mayů ohromují i dnešní vědce, stejně jako mayský kalendář, který přesně předvídá pohyby Slunce, planet, zatmění a další jevy. Tento kalendář ale končí. Znají Mayové konec
Řecký salát „trošku jinak“
tisicereceptu.cz
Řecký salát „trošku jinak“
Tohle jsou všechny chutě léta. Olivy můžete nakombinovat i zelené. Místo sýra můžete udělat i variantu s tuňákem. Ingredience na 4 porce 200 g listového salátu 100 g černých oliv 150 g balkáns
Teď jsem šťastnou babičkou
skutecnepribehy.cz
Teď jsem šťastnou babičkou
Doktoři mi říkali, že nikdy nebudu máma. O to větší radost jsem měla, když mi gynekolog pověděl, že jsem ve třetím měsíci těhotenství. Bylo červencové ráno a já po dlouhé těžké noci svírala vytoužené novorozeňátko. Zdravá holčička s dolíčky na tvářích. Slzy mi radostí stékaly z očí. Pět krásných let jsme si s dcerkou užívali. Měli jsme to, o
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
21stoleti.cz
Jedovatí ohniví červi, kteří jedovatí nejsou
Ta zpráva mohla vyděsit tisíce lidí, kteří zamíří v létě na Jadran. Kvůli oteplování moře se u pobřeží Černé Hory, zejména v moři u pláží v okolí Budvy, objevili mnohoštětinatci známí jako ohniví červ
Cesta za pivem Karlovarským krajem
epochanacestach.cz
Cesta za pivem Karlovarským krajem
Každý správný výlet by měl být spojený s ochutnávkou místních specialit. Pokud už vás lázeňské oplatky ničím nepřekvapí, je na čase začít objevovat chutě piv z Karlovarského kraje. Existuje zde lokálních pivovarů hned několik a je na nich krásné to, že je každý jiný. Kamkoli zavítáte, vždy vás překvapí něco nového. V Karlovarském kraji se vaří
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
iluxus.cz
SIN Studio Gallery, nová galerie na Jungmannově náměstí v Praze, přivítala první návštěvníky
SIN Studio Gallery, známá svou jedinečnou sklářskou technologií Vitrum Vivum, přivítala návštěvníky ve své nově otevřené galerii na Jungmannově náměstí. Tato nová pobočka, která spojuje tradiční sklář
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
epochalnisvet.cz
Monolity Pumapunku: Přesnost, která udivuje dodnes
V departementu La Paz najdete jednu z nejvýznamnějších archeologických lokalit Bolívie. Bývalé andské město Tiwanaku. Necelý kilometr od něj leží nejzáhadnější část – Pumapunku, v překladu Brána pumy.   Západobolivijský chrámový komplex objeví již španělští dobyvatelé. „Na jedné z plošin se tyčí mohutná brána a cosi jako okno,“ popíše nám, zřejmě jako první, jezuitský misionář Bernabé Cobo (1582–1657).
Lososová pomazánka
nejsemsama.cz
Lososová pomazánka
Ryby by se v jídelníčku měly objevovat alespoň dvakrát týdně, ať už v podobě pomazánky, zavináčů, nebo pečeného kusu masa. Ingredience: 100 g uzeného lososa 400 g Lučiny nebo jiného krémového sýra 2 šalotky (1 červená cibule) hrst klíčků (ředkvička, řeřicha) hrst nasekané čerstvé petrželky sůl pepř Postup: Zeleninu jemně nastrouháme nebo použijeme robota. Vymačkáme přebytečnou šťávu a smícháme
Potrestal král významného měšťana neprávem?
historyplus.cz
Potrestal král významného měšťana neprávem?
Protestuje, že se ničím neprovinil, odmítá obvinění ze zrady. Zbytečně, Ferdinand I. se rozhodl, že udělá ze svého věrného služebníka obětního beránka! Krále neobměkčí ani Jakubův věk – 70letého starce vydá katovi…   Vzpoura českých stavů proti králi Ferdinandovi I. (1503–1564) skončila v roce 1547 debaklem. Habsburk si svůj triumf náležitě vychutná. Tvrdě potrestá hlavně
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
nasehvezdy.cz
Místo veselky smutný rozchod mezi Sedláčkovou a Töpferem?
Hvězda seriálu Zlatá labuť Jitka Sedláčková (63) už několik let tvoří pár se starším restauratérem Pavlem Töpferem (76). Bratra herce Tomáše Töpfera (73) dlouho vykreslovala jako svého pana Božského