Domů     Noc plná děsu v opuštěném mlýně
Noc plná děsu v opuštěném mlýně

Chtěli jsme s manželem najít pro sebe klidné a zapadlé místo na venkově. Dostali jsme se ale do kontaktu s čarodějnými silami!

Bude to už pomalu deset let, co jsme se s Karlem, mým manželem, rozhodli zakoupit nějakou starou nemovitost na venkově.

Staré stavení na odlehlém místě

Měli jsme v plánu tam nejprve trávit hlavně víkendy a později si stavení přebudovat tak, aby bylo celoročně obyvatelné. Uvažovali jsme i o tom, že bychom se tam po odchodu ze zaměstnání přestěhovali natrvalo.

Dlouho jsme hledali v inzerátech a nemohli nic najít. Až po pár týdnech jsme jednoho dne objevili prodej starého mlýna za poměrně nízkou cenu.

Zaujalo nás to, nejen kvůli tomu, že bychom ušetřili, ale i proto, že budova vypadala opravdu dobře. Bývalý mlýn byl opravdu dost odlehlý, vedla tam ale elektřina a měl svoji vlastní studnu a jímku.

O ceně smlouvat nechtěla

Líbil se nám na první pohled i naživo. Poblíž se navíc nacházel rybník, který byl v létě vhodný i ke koupání. Byli jsme s Karlem nadšení. Nic lepšího jsme si nemohli přát. Majitelkou byla postarší žena.

Očekávali jsme nějaké dohadování o ceně, ale k tomu nedošlo. Vypadalo to, že paní se chce nemovitosti co nejrychleji zbavit. Vysvětlovala nám, že potřebuje peníze, ale dnes si myslíme, že to byla spíš výmluva.

Právně bylo vše v pořádku

Byli jsme s mužem opatrní a s pomocí kamaráda právníka jsme zjistili, že po stránce vlastnictví mlýna je vše v pořádku, takže o podvod se také nejednalo. Na majitelce jsme dále nevyzvídali a rozhodli jsme se, že mlýn skutečně koupíme.

Kamarád nám ale nejprve poradil, abychom se neukvapovali a strávili na místě nejprve dva dny na zkoušku. Tak nejlépe zjistíme, jestli je to pro nás skutečně dům do konce života.

Skvělý první dojem

Další víkend jsme se tedy vydali do mlýna i s naší dcerou Martinou. Ta byla čerstvě rozvedená a vnuka měl na sobotu a neděli zrovna její bývalý manžel, takže měla víkend volný. K mlýnu jsme přijeli v sobotu dopoledne.

Počasí nám přálo, celý den svítilo slunce a my jsme nabývali jistotu, že náš výběr byl správný.

Tajemné zvuky

Jakmile začal padat soumrak, cítila jsem se trochu stísněně, vzhledem k odlehlosti mlýna. Připadalo mi, že se brzy začne dít něco, co se mi nebude líbit. Byl to asi nějaký šestý smysl, protože s příchodem tmy skutečně vypuklo tajemné a děsivé peklo!

Z nedalekého lesa se náhle ozývaly divné zvuky, jako by se tam nacházelo nějaké divoké zvíře.

Cesta do lesa

Všichni tři jsme zneklidněli, ale Karel si chtěl hrát na odvážného. Zatímco já a dcera jsme měly namířeno do bezpečí mlýna, on si přál přijít věcem na kloub, jak bylo jeho zvykem. Samy bychom se ve mlýně bály, takže jsme ho následovaly.

Vzali jsme si baterky a vešli jsme do lesa. Zamířili jsme směrem, odkud zněly ty podivné zvuky. Postupně se k nim přidala tajemná světelná záře.

Neuvěřitelná podívaná

Po pár minutách jsme došli k pasece, kde záře zesílila. To už jsem se Karla držela vší silou z jedné strany a dcera z té druhé. Scéna, která se nám naskytla, byla hrůzná a nepochopitelná. Dívali jsme se na malou skupinku zvířat, která obcházela strom na kraji paseky.

Byli mezi nimi vlci, lišky a divočáci. V jednu chvíli světlo zablikalo a zvířata se začala měnit v lidi! To už jsem jen stěží zatajila výkřik. Jak já, tak dcera jsme manžela prosily, abychom se ihned vrátili zpátky. Naštěstí souhlasil. Ke mlýnu jsme pak skoro utíkali.

Hledali jsme vysvětlení

Marně jsme se pak pokoušeli najít nějaké vysvětlení pro to, co se na pasece před našima očima odehrávalo. Tu noc jsme samozřejmě nespali, nešlo to.

Dlouho jsme rozebírali strašidelné divadlo a nakonec dcera přišla s vysvětlením, že se možná jednalo o čarodějnické shromáždění.

Během něho se prý lidé dokážou měnit ve zvířata, nebo naopak. Jedna věc nám ale byla jasná: tenhle mlýn se našim útočištěm pro stáří určitě nestane.

Rychle jsme odjeli pryč

Druhý den jsme odjeli časně ráno. Při odjezdu jsem si všimla na okraji lesa tajemného zvířete mezi stromy, nejspíš vlka. Upřeně nás pozoroval a zdálo se mi, že jeho oči jsou skoro lidské.

Mlýn jsme každopádně nekoupili a majitelce jsme to vysvětlili tím, že jsme našli lepší nemovitost. Podle její reakce jsme pochopili, že o strašidelných scénách ví, a právě proto se chce mlýna zbavit. S námi se jí to ale nepovedlo.

Vytoužený domek

S Karlem jsme pak po zhruba půl roce našli domek na okraji Třeboně, kde už nám byl poklidný život naštěstí dopřán. Byl sice dražší, takže jsme si museli vzít menší půjčku, ale to nám nevadilo.

Jak jsme po předchozích hrůzostrašných zkušenostech zjistili, tak je právě klid a pohodlí k nezaplacení.

Bohumila L. (69), Klatovy

Související články
18.6.2024
Dětství jsem strávila u prarodičů. Když děda ležel v nemocnici v kómatu, zažila jsem něco, co si nedokážu rozumově vysvětlit. S dědečkem Václavem jsme měli opravdu nádherný vztah. Byl spíš jako můj táta, kterého jsem nikdy nepoznala. Odmala jsme s bratrem a mamkou žili u prarodičů. Strávila jsem tam krásné dětství. Milovaný dědeček K bytovce, kde jsme žili, patřila rozlehlá zahrádka. Děda
18.6.2024
Příroda kolem nás ukrývá síly, které bohužel neumíme využívat. Já jsem před lety získala na čas schopnost uzdravovat lidi. Tajemné bylinky ze mě udělaly na čas léčitelku! Na krátký čas jsem dokázala pomáhat lidem, kteří měli bolesti. Stačilo vypít odvar ze zázračné směsi, přiložit ruku na nemocného a bylo to. Dodnes se mi to zdá téměř neuvěřitelné, ale skutečně se to stalo. Pobyt v lázních
18.6.2024
Kvůli alkoholu jsem přišla o vše. O manžela, syna i rodinu. Zbyla mi jen ta láhev, a tak jsem v ní utápěla život. Nikdo další v něm nebyl. Můj příběh je velmi intimní. Odkrývám tím svoji temnou minulost. Před několika lety jsem stála na životní křižovatce. Propadla jsem alkoholu. Ten mi sebral manžela, dítě a v neposlední řadě rodiče, kteří nade mnou zlomili hůl. Už jsem neměla nic. Jediného
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
21stoleti.cz
500 let staré kostry batolat z Incké říše nesou stopy po prodělání neštovic
Pravé neštovice, zavlečené do Ameriky kolonialisty, vedly do roku 1620 ke ztrátě 70 % původní incké populace. Vzhledem k tomu, že historické informace z prvních let kolonizace jsou kusé, sehrávají arc
Historický klenot dánské šlechtičny
rezidenceonline.cz
Historický klenot dánské šlechtičny
Dlouholetým domovem princezny Margaret byla romantická vila, respektive pevnost na Côte d’Azur s výhledem na francouzskou Riviéru, jednu z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, a na panorama Provensálských Alp na obzoru. Vila La Carriere, klenot středomořské architektury, patřila Margaret Dánské, sestřenici zesnulé královny Alžběty II., a jejímu choti, princi Renému Bourbon-Parmskému. Princezna tady pobývala po většinu
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
epochalnisvet.cz
Králův domeček: Fridrich II. manželku do Sanssouci nepouštěl
Fridrich II. zuřivě čmárá cosi na papír a von Knobelsdorff je bledý jako stěna. „Výsosti, to je prevence proti vlhkosti!“ osmělí se namítnout. „Žádné patro, žádné schody,“ rozčílí se král. Uznávaný architekt dostane výpověď.   S rokem 1740 a smrtí svého despotického otce se Fridrich II. (1712–1786) stává pruským králem, a hlavně svým pánem. Dává
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
enigmaplus.cz
Šokující případ z Texasu: Je manželský pár pronásledován mimozemšťany?
Z celého světa přicházejí zprávy o únosech do UFO. Nad některými z nich přitom zůstává rozum stát. Například manželé Clayton a Donna Leeovi z Texasu tvrdí, že je mimozemšťané unášejí opakovaně. Proč s
Španělsko: Království tapas
epochanacestach.cz
Španělsko: Království tapas
Španělské kuchyni vévodí olivový olej, česnek, čerstvá zelenina, ovoce, ryby a mořské plody, ale také hovězí či vepřové maso. Studené kuchyni vévodí tapas. Pro cestovatele jsou skvělou příležitostí jak ochutnat co nejvíce specialit během jednoho večera. A jak se dělají? Zavřete oči a promítněte si všechny oblíbené dobroty. A teď zmenšete velikost porce na malý
Jak ztratit a znovu najít smysl života
skutecnepribehy.cz
Jak ztratit a znovu najít smysl života
Kam se jen poděla moje radost ze života, má lehkomyslnost a smysl pro humor? S léty se to všechno kamsi ztratilo, zbyl jen nekonečný smutek. Ten pocit naštěstí netrval věčně. Bývala jsem po celý život veselá, optimistická, ba až lehkomyslná. Alespoň to říkali všichni kolem mě, ale i já sama jsem si tak připadala. Dodávala jsem lidem, zejména
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
historyplus.cz
Hon za kaučukem v Amazonii zaplatily životem tisíce indiánů
Náhle ho zachvátil šok! „Nevěřil jsem svým očím! Většina indiánů byla v naprosto bídném stavu. Byli na pokraji smrti!“ zapisuje si do svého deníku jeden z nejslavnějších cestovatelů 20. století, Brit Percy Fawcett. Před více než 100 lety postihla Amazonii kaučuková horečka, která se nejvíce podepsala na zdejších původních obyvatelích. Jaké hrůzy domorodí indiáni v
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
nasehvezdy.cz
Dala Hybnerová lásce druhou šanci?
V seriálu Ulice hrají už několik let manžele. Málokdo ale ví, že spolu Vanda Hybnerová (55) a Jiří Štrébl (65) žili v minulosti i doopravdy. Navíc se k sobě prý nedávno vrátili! Jakmile se v nekonečn
Špenátová pomazánka s hráškem
tisicereceptu.cz
Špenátová pomazánka s hráškem
Zelená barva navozuje příjemné a optimistické pocity. Užijte si ji i na talíři v podobě zdravé a chutné pomazánky. Potřebujete 150 g čerstvého baby špenátu 1 malou konzervu hrášku 100 g tvaroh
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
iluxus.cz
Automobilka Jeep našla nového partnera. Kanadskou značku Marathon
Spolupráce mezi hodinářskými značkami a automobilkami je dlouhodobě populární a jejich obliba jen tak nezmizí. Vzpomeňme na slavná partnerství minulosti, jako Audemars Piguet a Maserati, Breitling a B
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
epochaplus.cz
Tajemná smrt Jiřího Schelingera: Za rockovou hvězdou se navždy zavřela temná voda
Blonďák s charakteristickým chraplavým hlasem okouzlil na přelomu 70. a 80. let celou republiku. Měl našlápnuto stát se největší českou hudební hvězdou a prosadit se i v tvrdé zahraniční konkurenci. Jenže přišla jedna osudná noc a všechny sny byly náhle pryč.   Pro děti je vždycky jednodušší pokračovat v povolání svých rodičů, protože svůj vzor mají neustále před
Pozvěte si domů své štěstí
nejsemsama.cz
Pozvěte si domů své štěstí
Chcete si dobře odpočinout, cítit se lépe a navodit ve svém domově tu správnou harmonii a klid? Poradíme vám, na co si dát pozor, co vyhodit, a co si naopak pořídit, aby se vám doma žilo doslova jako v ráji. Kde jinde byste se měla cítit více v pohodě a v bezpečí než právě doma? Uspořádejte si obydlí