Domů     Potřebovala jsem se více bavit
Potřebovala jsem se více bavit

Po osmi společných letech štěstí a dvou dětech dostalo naše manželství jednu velikou trhlinu. Pomalu, ale jistě ho zabíjel stereotyp a nuda.

Z kanceláře jsem chodila většinou rovnou domů. Když už se zdálo, že si na ten kolotoč denních povinností a stereotyp zvyknu, udeřil blesk z čistého nebe. Do práce nastoupil nový kolega. Jmenoval se Petr. Byl šarmantní, okouzlující, pozorný, byla s ním legrace.

Dámská část pracovního kolektivu po něm šílela. Ta mužská ho naopak nemohla vystát. Zdálo se, že ze všech žen v celém pracovním kolektivu si vybral právě mě. Lichotilo mi to. A když mě pozval na večeři, moje nálada i ego dosáhly nebeských výšin.

City mě ovládaly

Manželovi jsem řekla, že jdu na večeři s kamarádkou. Během večeře se Petr choval dvorně, sváděl mě pohledem, letmo se mě dotýkal, ale zachoval se jako pravý gentleman. Zaplatil večeři a galantně mi nabídl doprovod domů. Odmítla jsem.

Cestou domů jsem se vznášela na růžovém obláčku, marně mi rozum domlouval a připomínal, že mám přece rodinu.

Na obláčku lásky

Ráno jsem v pracovní poště našla od Petra e-mail. Slovy básníků mi v něm vyznával lásku. Chtěl mě znovu vidět. Co nejdřív. Pracovním dnem jsem proplula v naprosté euforii. Červenala jsem se ještě cestou domů. Měla jsem pocit, že je mi opět sladkých „náct“. S Petrem jsme si začali psát smsky a e-maily.

Volali jsme si a tajně jsme se sházeli. Jestli moje nová láska něco opravdu uměla, tak hýřit velkými slovy. Vytvářel pro nás dokonalý svět, kde se prolínala minulost i přítomnost.

Jednou jsem byla královnou Kleopatrou a on mým tajným milencem, jindy zase oblíbenou manželkou prvního čínského císaře.

Probuzená vášeň

Zatímco jsme společně prožívali velké romance a procházeli snad všemi historickým epochami, doma se v koši kupilo nevyžehlené prádlo, děti se dožadovaly pozornosti a manžel teplé večeře.

Najednou mi všechny ty povinnosti, které jsem dříve dělala, připadaly nudné, neskutečně přízemní a vůbec se nehodily k mému novému já.

Petrovy zprávy ve mně probouzely vášeň téměř zapomenutou. Díky komplimentům, kterými mě Petr denně zahrnoval, jsem se cítila krásná a žádoucí. Jenže jsem měla pocit, že on je ten jediný, který to vidí a dokáže ocenit. Začala jsem se měnit k obrazu jeho. Nejprve jsem změnila účes, poté šatník.

Manžel si samozřejmě nemohl nevšimnout mojí proměny. Tu a tam utrousil pochvalnou poznámku, když mě viděl v kostýmku a v lodičkách. Samozřejmě jeho kompliment, byť upřímně myšlený, se nemohl rovnat pochvalným ódám, kterými mě zahrnul Petr.

Společný víkend

S Petrem jsme plánovali báječný víkend v horském hotýlku v Krkonoších. Naplánovali jsme ho na dobu, kdy mělo probíhat firemní školení. V den „D“ jsem zavolala šéfové a omluvila se.

„Děti jsou nemocné, neseženu narychlo hlídání, přišlo to přes noc,“ omlouvala jsem se zkroušeně do telefonu.

Nekonečná hodina čekání

Plná očekávání jsem nasedla do auta a vydala se po dálnici směr Krkonoše. Rezervaci v hotelu Petr zajistil. Malovala jsem si v zářivých barvách, jak mě netrpělivě bude čekat, obejme a políbí, sotva vystoupím z auta.

Sotva jsem zaparkovala u hotelu, pečlivě plánovaná idyla začala dostávat trhliny. Jeho auto jsem na parkovišti nenašla.

Rozladilo mě to, ale zatím jsem se neznepokojovala. Procházela jsem se okolo hotýlku, vdechovala čerstvý horský vzduch. Po hodině čekání jsem přece jen sáhla po telefonu. Řekl, že nastaly nečekané komplikace, je na cestě a všechno mi vysvětlí.

Další komplikace

Řekla jsem si, že ho překvapím – zatím se ubytuji, vybalím, obléknu si nové svůdné prádélko. Ale překvapení čekalo na mě. Hned na recepci.

„Ano, rezervaci na toto jméno jsme tu měli, ale pán, který pokoj objednával, zatím nezaplatil, nicméně pokoj je stále volný.“ „To musí být určitě omyl, jsem si jistá, že přítel rezervaci platil.“

Recepční ke mně otočila monitor počítače. Rezervováno, zatím nezaplaceno. Omluvně jsem se usmála a poodešla stranou, abych mohla Petrovi zavolat. Petr se omluvil, prý měl nějaké potíže s platební kartou, ale už by to mělo být v pořádku.

Jestli můžu, mám zatím rezervaci zaplatit, za necelou hodinku je u mě a všechno mi vynahradí.

Pak přišlo rozčarování

Ubytovala jsem se v útulném pokojíčku. Osprchovala jsem se, převlékla se do černé krajky a načechrala polštáře. Slabá hodinka se nakonec protáhla na tři hodiny čekání.

Místo vřelého objetí a vášnivého polibku jsem se dočkala mrzutého zabručení a kousavé poznámky, jestli takhle hodlám jít do hotelové restaurace.

Spolkla jsem slzy a špatnou náladu přikládala dlouhé cestě a nečekaným komplikacím. Oblékla jsem se a sešli jsme na večeři. Po pár soustech a doušcích vína se trochu uvolnil.

Poslední noc

Z pár doušků vína byla nakonec celá láhev, pak druhá. Měla jsem o společné noci jiné představy, a tak jsem ho přesvědčila, aby nechal přinést účet. Bohužel přišla na řadu stará známá potížistka. Jeho kreditní karta – platbu nebylo možno provést. Účet samozřejmě nemohl zůstat nezaplacený, tak jsem útratu zaplatila já.

Společná noc měla k mým vysněným představám hodně daleko. Zírala jsem do stropu a přemýšlela, co tu vlastně dělám. Nad ránem jsem potichu vstala, zabalila si věci, zavřela za sebou dveře, nasedla do auta a vydala se domů.

Manžel je poklad

S klidným srdcem jsem za sebou nechala spícího a nic netušícího Petra. Jeho milostné umění bylo vlastně jen zdařilá literární práce.

Když jsem odstranila pozlátko, narazila jsem na obyčejnou hlínu a díky tomu mi došlo, co se manžela týče, že se pod všemi těmi nánosy všednosti a starostí skrývá opravdový poklad.

Jitka V. (56), Česká Lípa

reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k