Domů     Potřebovala jsem se více bavit
Potřebovala jsem se více bavit

Po osmi společných letech štěstí a dvou dětech dostalo naše manželství jednu velikou trhlinu. Pomalu, ale jistě ho zabíjel stereotyp a nuda.

Z kanceláře jsem chodila většinou rovnou domů. Když už se zdálo, že si na ten kolotoč denních povinností a stereotyp zvyknu, udeřil blesk z čistého nebe. Do práce nastoupil nový kolega. Jmenoval se Petr. Byl šarmantní, okouzlující, pozorný, byla s ním legrace.

Dámská část pracovního kolektivu po něm šílela. Ta mužská ho naopak nemohla vystát. Zdálo se, že ze všech žen v celém pracovním kolektivu si vybral právě mě. Lichotilo mi to. A když mě pozval na večeři, moje nálada i ego dosáhly nebeských výšin.

City mě ovládaly

Manželovi jsem řekla, že jdu na večeři s kamarádkou. Během večeře se Petr choval dvorně, sváděl mě pohledem, letmo se mě dotýkal, ale zachoval se jako pravý gentleman. Zaplatil večeři a galantně mi nabídl doprovod domů. Odmítla jsem.

Cestou domů jsem se vznášela na růžovém obláčku, marně mi rozum domlouval a připomínal, že mám přece rodinu.

Na obláčku lásky

Ráno jsem v pracovní poště našla od Petra e-mail. Slovy básníků mi v něm vyznával lásku. Chtěl mě znovu vidět. Co nejdřív. Pracovním dnem jsem proplula v naprosté euforii. Červenala jsem se ještě cestou domů. Měla jsem pocit, že je mi opět sladkých „náct“. S Petrem jsme si začali psát smsky a e-maily.

Volali jsme si a tajně jsme se sházeli. Jestli moje nová láska něco opravdu uměla, tak hýřit velkými slovy. Vytvářel pro nás dokonalý svět, kde se prolínala minulost i přítomnost.

Jednou jsem byla královnou Kleopatrou a on mým tajným milencem, jindy zase oblíbenou manželkou prvního čínského císaře.

Probuzená vášeň

Zatímco jsme společně prožívali velké romance a procházeli snad všemi historickým epochami, doma se v koši kupilo nevyžehlené prádlo, děti se dožadovaly pozornosti a manžel teplé večeře.

Najednou mi všechny ty povinnosti, které jsem dříve dělala, připadaly nudné, neskutečně přízemní a vůbec se nehodily k mému novému já.

Petrovy zprávy ve mně probouzely vášeň téměř zapomenutou. Díky komplimentům, kterými mě Petr denně zahrnoval, jsem se cítila krásná a žádoucí. Jenže jsem měla pocit, že on je ten jediný, který to vidí a dokáže ocenit. Začala jsem se měnit k obrazu jeho. Nejprve jsem změnila účes, poté šatník.

Manžel si samozřejmě nemohl nevšimnout mojí proměny. Tu a tam utrousil pochvalnou poznámku, když mě viděl v kostýmku a v lodičkách. Samozřejmě jeho kompliment, byť upřímně myšlený, se nemohl rovnat pochvalným ódám, kterými mě zahrnul Petr.

Společný víkend

S Petrem jsme plánovali báječný víkend v horském hotýlku v Krkonoších. Naplánovali jsme ho na dobu, kdy mělo probíhat firemní školení. V den „D“ jsem zavolala šéfové a omluvila se.

„Děti jsou nemocné, neseženu narychlo hlídání, přišlo to přes noc,“ omlouvala jsem se zkroušeně do telefonu.

Nekonečná hodina čekání

Plná očekávání jsem nasedla do auta a vydala se po dálnici směr Krkonoše. Rezervaci v hotelu Petr zajistil. Malovala jsem si v zářivých barvách, jak mě netrpělivě bude čekat, obejme a políbí, sotva vystoupím z auta.

Sotva jsem zaparkovala u hotelu, pečlivě plánovaná idyla začala dostávat trhliny. Jeho auto jsem na parkovišti nenašla.

Rozladilo mě to, ale zatím jsem se neznepokojovala. Procházela jsem se okolo hotýlku, vdechovala čerstvý horský vzduch. Po hodině čekání jsem přece jen sáhla po telefonu. Řekl, že nastaly nečekané komplikace, je na cestě a všechno mi vysvětlí.

Další komplikace

Řekla jsem si, že ho překvapím – zatím se ubytuji, vybalím, obléknu si nové svůdné prádélko. Ale překvapení čekalo na mě. Hned na recepci.

„Ano, rezervaci na toto jméno jsme tu měli, ale pán, který pokoj objednával, zatím nezaplatil, nicméně pokoj je stále volný.“ „To musí být určitě omyl, jsem si jistá, že přítel rezervaci platil.“

Recepční ke mně otočila monitor počítače. Rezervováno, zatím nezaplaceno. Omluvně jsem se usmála a poodešla stranou, abych mohla Petrovi zavolat. Petr se omluvil, prý měl nějaké potíže s platební kartou, ale už by to mělo být v pořádku.

Jestli můžu, mám zatím rezervaci zaplatit, za necelou hodinku je u mě a všechno mi vynahradí.

Pak přišlo rozčarování

Ubytovala jsem se v útulném pokojíčku. Osprchovala jsem se, převlékla se do černé krajky a načechrala polštáře. Slabá hodinka se nakonec protáhla na tři hodiny čekání.

Místo vřelého objetí a vášnivého polibku jsem se dočkala mrzutého zabručení a kousavé poznámky, jestli takhle hodlám jít do hotelové restaurace.

Spolkla jsem slzy a špatnou náladu přikládala dlouhé cestě a nečekaným komplikacím. Oblékla jsem se a sešli jsme na večeři. Po pár soustech a doušcích vína se trochu uvolnil.

Poslední noc

Z pár doušků vína byla nakonec celá láhev, pak druhá. Měla jsem o společné noci jiné představy, a tak jsem ho přesvědčila, aby nechal přinést účet. Bohužel přišla na řadu stará známá potížistka. Jeho kreditní karta – platbu nebylo možno provést. Účet samozřejmě nemohl zůstat nezaplacený, tak jsem útratu zaplatila já.

Společná noc měla k mým vysněným představám hodně daleko. Zírala jsem do stropu a přemýšlela, co tu vlastně dělám. Nad ránem jsem potichu vstala, zabalila si věci, zavřela za sebou dveře, nasedla do auta a vydala se domů.

Manžel je poklad

S klidným srdcem jsem za sebou nechala spícího a nic netušícího Petra. Jeho milostné umění bylo vlastně jen zdařilá literární práce.

Když jsem odstranila pozlátko, narazila jsem na obyčejnou hlínu a díky tomu mi došlo, co se manžela týče, že se pod všemi těmi nánosy všednosti a starostí skrývá opravdový poklad.

Jitka V. (56), Česká Lípa

reklama
Související články
11.6.2024
Na muže jsem štěstí neměla, a tak jsem se spíše ze zvědavosti přihlásila na seznamku. Lásku jsem ani nehledala, ale ona si mě stejně našla. Mnoho z nás dá na první dojem a věří v lásku na první pohled. V případě mě a Tondy byl průběh seznámení, vztahu i hledání společné cesty úplně jiný. Dá se říct, že opačný. Od rozčarování a neporozumění jsme se nakonec dostali až k lásce, která stále trvá. U
11.6.2024
Bylo mi devatenáct, pracovala jsem jako sekretářka v podnikovém časopise v našem městě a těšila jsem se z vážné známosti. S Milošem jsme spolu už bydleli. Všechno nasvědčovalo tomu, že mě brzy požádá o ruku. Skutečnost, že koupil zájezd do Jugoslávie, jsem uvítala. Bylo pravděpodobné, že Miloš mě na horké pláži při západu slunce požádá o ruku. Anebo to udělá v romantické hospůdce na břehu moře.
29.5.2024
Byl máj, a tak jsem se k smrti zamilovala. Dokonce tak, že jsme s Martinem plánovali tajnou svatbu v okresním městě. Byl máj. Vidím to jako dnes: blížila jsem se k venkovskému nádraží v letních šatech. K vlaku vedla cesta vroubená rozkvetlými třešněmi. Vlak měl jen patnáct minut zpoždění, to byla taky dobrá zpráva. Když přisupěl, Martin mával z otevřeného okýnka a vesele volal: „Máš občanku?“ V
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl