Domů     Sblížili jsme se spolu díky koním
Sblížili jsme se spolu díky koním

Lásku ke koním jsem zdědila po rodičích. Milovali je srdcem i duší. Jako dítě jsem toužila po muži, který bude mít stejný životní styl. A tento sen se mi splnil.

Bydlela jsem s rodiči na rodinném statku. Měla jsem okolo sebe skvělé lidi. Jednoho slunečného odpoledne jsme se s partou přátel rozhodli uspořádat celodenní vyjížďku. Zvířata jsme osedlali a vyrazili na cestu, která měla trvat asi šest hodin.

Dlouhá doba jak pro člověka, tak pro koně, proto jsme se po pár hodinách zastavili v naší oblíbené hospůdce na něco dobrého. Místní majitel byl náš dobrý známý.

Pohlední sousedé

Na uvazišti, které patřilo většinou jen nám, byly přivázány dvě klisny. Znala jsem je, patřily sousedům. Ty, kterým klisny patřily, jsme zahlédli u velkého stolu a bez větších okolků jsme zamířili přímo k nim.

Lukáš a Libor byli bratři a podle mého úsudku spadali do kategorie hezkých, příjemných mužů, za kterými se otočí nejedna dívka. Určitá chemie mě táhla spíš k Liborovi, o dva roky staršímu brunetovi s modrýma očima a pevným tělem.

Když jsem položila na stůl sklenici s vodou, zvedl oči od mapy, ve které zrovna něco hledal, a usmál se.

„Rád tě vidím. Už to bude docela dlouho, co jsme se potkali na rodeu, viď?“ Zalila mě vlna štěstí. „Myslím, že dva roky,“ usmála jsem se a posadila se.

Povídali jsme si asi hodinu, načež se kluci sebrali, že musí ještě někam zajet, a s rychlým pokývnutím hlav se rozloučili.

Celý večer jsem na něj myslela

Večer, když jsem ležela v posteli, jsem na Libora nemohla přestat myslet. Představovala jsem si ho, jak sjíždí stráně, na hlavě kovbojský klobouk, kolem pasu kostkovanou košili. Další scénáře jsem si zakázala, jinak bych se vůbec nevyspala.

Chvíli před tím, než mě pohltil příjemný spánek, mi došla absurdnost celého mého přemýšlení. Vždyť se po mně ani nedíval. Jak si můžu myslet, že by o mě měl zájem. Vlastně jsem ani nevěděla, jestli nemá přítelkyni.

Vymyslela jsem plán

Druhý den jsem se vzbudila rozhodnutá. Jsem holka od rány, a co jsem si za svůj život nevybojovala, to jsem neměla. Proč by mělo být tohle výjimkou?

Řekla jsem si, že půjdu štěstí naproti, a tak jsem zorganizovala další vyjížďku na koních, která končila opět v naší oblíbené hospůdce.

V onen den jsem si s přípravami dala víc záležet. Jakmile jsem osedlala svého hřebečka, vběhla jsem do koupelny, učesala se a dokonce i trošku nalíčila. Při rychlém pohledu do zrcadla jsem musela i já uznat, že mi to sluší víc než obvykle.

Spustil se liják

Když jsem kráčela s vínem v ruce mezi stoly, děkovala jsem bohu, že jsem přípravy nepodcenila. Seděl tam, na stejném místě jako posledně, a zdálky se na mě smál. Zamířila jsem k němu, když mi na klobouk spadla první kapka.

„Asi bude pršet,“ zamračil se a podíval se k nebi. „To by nám tak scházelo,“ zabručela jsem a sedla si vedle něj. Do deseti minut se však rozpršelo a lilo jako z konve.

Požádal mě o pomoc

Protože jsme museli oba hlídat uvázané koně, aby se nám nesplašili, nemohli jsme bouřku přečkat schovaní v hospůdce. Místo toho jsme se na sebe tiskli pod malým přístřeškem spolu s našimi zvířaty.

Když přestalo pršet, rozloučili jsme se a rozjeli se do svých domovů. Myšlenky na něho jsem zahnala hodně daleko a snažila se spíš soustředit na tvrdou práci. Za týden mi však zazvonil telefon. „Ahoj, Evo, plánuji přípravu rodea u nás na statku. Nechtěla bys mi s tím pomoct?“

Byli jsme stále spolu

Souhlasila jsem ve vteřině. Představa, že spolu budeme denně v kontaktu, byla slastná. Domluvili jsme si schůzku v naší hospůdce, na které probereme vše potřebné. Celková organizace události nám zabrala téměř měsíc.

Scházeli jsme se dost intenzivně a já cítila, že se náš vztah mění. Známost přerostla v kamarádství a pak mi Libor volal i kvůli věcem, které by zvládl rozhodnout sám.

Vydařená akce

Po pár týdnech konečně přišla ta dlouho očekávaná událost. Hosté i jezdci se začali sjíždět už dopoledne. Vše bylo perfektně přichystané. Rodeo proběhlo, jak mělo. Byl to zábavný, uvolněný den.

Připadala jsem si jako ve snu! „Jsi šikovná, vidíš, jak jsi to celé zvládla,“ ozval se za mnou hlas a já se za ním okamžitě otočila. Libor mi podával sklenici vína a šibalsky po mně pomrkával.

Vytoužený polibek

„Jak já? Je to přece naše dílo.“ „To máš pravdu,“ opáčil a pak dodal. „Nechceš si se mnou zatančit?“ S úsměvem jsem se mu zavěsila do objetí a přitiskla se k němu. V tu chvíli se ode mě Libor maličko odtáhl a upřeně se na mě zadíval. „Jsi tak krásná.

Nevěřil bych, že se takhle sblížíme, ale už bych si to nedokázal představit jinak,“ zašeptal.

Pak mi vzal hlavu do dlaní a dlouze mě políbil. Od toho dne uplynulo už více než třicet let. S Liborem jsme se vzali, převzali jsme po mých rodičích statek, na kterém pracujeme jako tým. Je mým splněným snem!

Eva K. (54), Mikulov

reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k