Viděli jsme snad únos mimozemšťany?

Total
1
Shares

Ta podivná příhoda se mi stala na dovolené. Nemohl to být zrakový klam. Viděli jsme to všichni, co jsme jeli v autě. Nenašli jsme vysvětlení.

S manželem jsme se do světa nepodívali, byl líný a neustále šetřil. Po jeho smrti jsem si chtěla cestování vynahradit. Měla jsem skvělou parťačku Kamilu. Náš první výlet byl úžasný – Benátky!

Jako druhý jsme naplánovaly putování po Británii. Bohužel týden před odjezdem si Kamila zlomila nohu. Vydala jsem se tedy do Anglie sama. Všechno klapalo tak, jak mělo.

Náhradní kamarádi

Druhý den mého putování se mi poštěstilo potkat Čechy – Jindřicha a Alenu. Měli tu výhodu, že se nebáli řídit auto, i když se jezdilo na opačné straně. Vzali mě kus cesty sebou. Tak jsme projížděli krásnou krajinou. V jednom kopci jsme dojeli pomalu se pohybující starý Ford.

Bylo to zrovna v místech s mnoha zatáčkami. U jedné zatáčky Ford zastavil. Z auta vyskočila žena, jako by se s řidičem hádala. Pak se ale zase vrátila do auta. Ford se znovu rozjel. Žertovali jsme, že Angličani, jak se zdá, nejsou takoví kliďasové, jak se o nich říká.

Nečekaný záblesk

Najednou se před námi rozzářilo světlo. Byl to záblesk, který nás na tři vteřiny oslepil. Jindřich zastavil. „Kam to auto zmizelo?“ ptal se, Alena a já jsme jen vrtěly hlavou. Napadlo nás, že Ford sjel dolů ze srázu. Ve stráni ani pod ní však žádný vůz nebyl.

Vzápětí za námi zastavil nějaký Angličan a ptal se, jestli něco nepotřebujeme. Nedokázali jsme mu vysvětlit, co se stalo. Zbytek dne jsme nemluvili o ničem jiném. Viděli jsme to všichni tři.

Možná jsme byli svědkem časové smyčky, kdy se v našem světě ocitlo auto z jiné doby. Možná posádku Fordu unesly mimozemské bytosti. A možná to byl nějaký přízrak po dávném neštěstí? Jistotu máme všichni tři jen v tom, že na tu chvíli nikdy nezapomeneme.

Miluše (61), Praha

Také se vám může líbit