Věštba té paní se nám vyplnila do puntíku

Total
1
Shares

Musely jsme si to s kamarádkou vyzkoušet. To, co nám ale ta žena řekla, nám přišlo k smíchu. Na splnění věštby jsme si ale musely dlouho počkat.

Ještě v dobách mého mládí jsem vyrazila s kamarádkou Lenkou za jednou starou Židovkou, která bydlela na malé vesnici nedaleko našeho města. Byla vyhlášená tím, že věštila. Používala k tomu nějaké staré karty a kostky, kterými házela po stole.

Když jsme dorazily do jejího domku, Lenka šla jako první. Dozvěděla se, že ji nejprve čekají velké ztráty, manžel tyran, ale potom najde štěstí a bude mít čtyři děti, Mně věštkyně řekla, že můžu počítat s klidným životem, budu mít příbuzné v západním Německu a budu provdaná za bohatého muže.

Manžel se smál

S Lenkou nás život rozdělil, protože se odstěhovala. Na věštbu jsem si vzpomněla při svatbě. Řekla jsem o ní svému nastávajícímu. Ten se zasmál, protože pocházel z chudých poměrů a o žádných příbuzných v zahraničí nevěděl.

Roky utíkaly. Měla jsem klidný život a syna. Po dvaceti letech se konal sraz spolužáků. Tam jsem se nadšeně přivítala s Lenkou. Nejprve jsem jí ve stručnosti vylíčila, jak se mám dobře. A to i navzdory tomu, že jsem si nevzala milionáře podle věštby.

Vzápětí mi ale spolužačka prozradila, že jí všechno vyšlo. Lenka se vdala a narodila se jí dvojčata. Manžel se ukázal jako alkoholik a musela od něho utéct. Našla si nového partnera a pořídila si s ním malého kloučka.

Ráz na ráz

Uplynulo deset let, přiblížila se padesátka. Jednoho dne za mnou přišel syn s tím, že se bude ženit. Překvapilo mě to, protože seděl celé dny v práci nebo doma u počítače, a já se už bála, že nám zůstane doma jako typický mamánek.

Ještě větším šokem ale bylo, že si našel dívku z Bavorska a už si tam i domluvil zaměstnání. Uvědomila jsem si, že budu skutečně mít příbuzné v Německu. Svatba se konala a byla velkolepá. Synovi jsem řekla o té dávné věštbě. Pobavilo ho to a doporučil mi v žertu, ať se poohlédnu po nějakém tom milionáři.

Do roka a dne po svatbě za mnou ale přišel manžel a sdělil mi, že vyhrál velmi vysokou částku ve sportce! Šťastně jsme se objímali a současně jsme se museli smát, jak ta dávná věštba vyšla. Volala jsem to hned Lence a dozvěděla se, že se svým druhým manželem čekají dítě. Takový pozdní nečekaný přírůstek do rodiny.

Zdena (53), Sušice

Také se vám může líbit