Naše Karolína uhranula zlého souseda

Total
1
Shares

Lidi, vedle kterých bydlíme, si vybrat nemůžeme. Náš soused byl velký potížista. Po dobrém se s ním vyjít nedalo. Až ho srovnala naše kočka.

Když jsme se do domu přistěhovali, paní z přízemí nám povyprávěla o tom, že si s panem Kudláčkem užijeme. Byl to protivný důchodce, který vyvolává hádky. Říkala jsem si, že to snad nebude tak zlé. Hned první víkend na nás zvonil po obědě, že děti běhají po bytě. Pak mu vadila pračka, že moc pere a vysavač moc vysává.

Běžela na výlet

Byli jsme rádi, že nemáme psa, protože s tím si dvě partaje pod námi užili.Ten večer nám utekla naše kočka Karolína oknem na římsu a nenechala se přilákat. Jak začalo svítat, vrátila se a šla vyčkávat k misce, až vstaneme. Další dny se to opakovalo. Večer vyrazila po římse a mířila rovnou k oknům souseda.

Domů se vrátila před rozedněním. Co tam proboha dělá? Soused se nesmí dozvědět, že je naše! Nakázala jsem dětem, že nesmí nikde vyprávět, že máme nějaké zvíře. Tak uběhlo čtrnáct dní. Soused byl podezřele zalezlý v bytě, až jsme se báli, zda se mu něco nestalo.

Po dvou týdnech ale vyrazil ze dveří v neděli brzy ráno a rázným krokem o holi směřoval ke kostelu. Paní z přízemí se rychle oblékla a běžela za ním. Odpoledne jsem vyrazila s dětmi na procházku. Neodolala jsem, abych v přízemí nezazvonila.

Naše domovní drbna vyběhla a vtáhla nás dovnitř. Děti se nebránily, protože byly také zvědavé, co se s našim zlým sousedem stalo. „Tak si představte,“ začala vyprávět. „Ten starý škrt dal sloužit mši za svou duši.

Oči Satana!

Prý se mu každou noc zjevuje ďábel. Kouká se oknem do jeho postele a svítí mu oči. Od té chvíle, co se zjevuje, se sousedovi nic nedaří, jako by ho uhranul. Tak se po děsivých dvou týdnech vypravil do kostela, aby ho kněz zbavil prokletí.“

Že tím Satanem byla naše kočka Karolína, jsme paní z přízemí radši neřekli. Co kdyby se to soused doslechl a přestal se bát pekla? I když je to hodná ženská, co neví, nepoví!

Zuzana (57), Jihlava

Také se vám může líbit