Sestra uvěřila kartářce

Total
1
Shares

Vždy mi říkala, že je něco, čemu my, lidé, nerozumíme. Její zálibě v tajemnu jsme se všichni smáli. Bohužel smích nás rychle přešel.

Sestra Zdenička se konečně probudila. Kouká na nás trochu prázdným pohledem. Ale všichni jsme šťastní, že nás alespoň vnímá a snad i poznává. To před několika dny ještě ležela v kómatu. Stále dokola se ptám, proč nám nic neřekla? Nemuselo se nic z toho, co se stalo, stát. Jenže to by nesměla být naše Zdenička.

Čáry máry fuk

Už když jsme byly se Zdenou malé, byly jsme povahově dost rozdílné sestry. Já se vždy držela pěkně při zemi a reality. Zdenička neustále létala někde v oblacích a snila. Milovala tajemné, neskutečné příběhy, kouzla, kartářky, horoskopy a další ezoterické vědy.

Její první kartářka

Když jsme jednou v létě byly se sestrou na pouti, přitočila se k nám kartářka. Chtěla jsem hned odejít, ale Zdena řekla, že chce kartářku vyzkoušet. Ta jí nejprve hádala z ruky a pak sestře ještě vyložila karty. Zdena byla úplně u vytržení. Zvlášť poté, co zjistila, že se jí některé „předpovědi“ kartářky splnily. Od té chvíle začal její život podle karet.

Věřila jim každé slovo

Dospělá žena, vdaná a s malým dítětem, která neudělá žádné zásadní rozhodnutí bez požehnání kartářky. To byla po mnoho let moje sestra. Nedokázali jsme jí to s rodiči a kamarády nijak vymluvit.

Naštěstí se nikdy nedělo nic špatného. A rozhodnutí mé sestry, podpořená kartami, nikomu neškodila a vlastně ani moc nevadila. Byla jen důvodem k tomu, abychom si z její kartářkománie dělali trochu legraci. Ale jen do určité doby.

Nechtěla nic říct

Před časem jsme si všimli, že se se Zdenou něco děje. Začala nám chřadnout před očima. Nebyla ale ochotná se o tom vůbec bavit. Tvrdila, že je v pořádku, že byla u doktora a že jí nic není. Bohužel to nebyla žádná pravda.

Starosti si o ni začala dělat dcera i bývalý manžel, se kterým se nedávno rozvedla. To, že má rakovinu, jsme se ale dozvěděli až během doby, kdy realizovala svoje fatální rozhodnutí.

Cesta za šamanem

Tak jak nám to předložila Zdena, mělo jít o splnění si jejího celoživotního snu – podívat se do Amazonie. Na ten výlet vydala všechny své úspory. A přestože nevypadala vůbec dobře, odjela nám do neznáma na dobu neurčitou.

Když se Zdena ani po měsíci neozvala, vyhledala jsem její známou kartářku a chtěla znát pravdu. Pod silným tlakem a výhrůžkami mi ta vědma konečně řekla pravdu. Na její doporučení si sestra odjela léčit rakovinu někam do pralesa k jakémusi vyhlášenému šamanovi!

Boj o život

Než jsme stačili cokoli podniknout, zastihla nás zpráva, že Zdena leží ve velmi vážném stavu v jakési brazilské nemocnici. Po dlouhých několika zoufalých dnech a bezesných nocích sestru převezli domů, do naší nemocnice. Ukázalo se, že ji našli zcela vysílenou v brazilském pralese. Její stav je opravdu vážný.

Rakovina po dobu její „alternativní“ léčby velice rychle pokročila. Šance na záchranu jsou dost malé. Stále ale doufáme, že to ještě není konec. Možná by někdo předpokládal, že podáme žalobu na nezodpovědnou kartářku, ale bojím se, že by se nám jen vysmála. Sestra jí neměla tak slepě věřit. Do ničeho ji nenutila.

Miroslava H. (59), Praha

Také se vám může líbit

Kouzlo nešťastné lásky

Prožila jsem krátké, ale silné citové poblouznění, které nemělo šanci na úspěch. A zaplatila jsem za to vysokou cenu! P rvní nešťastnou lásku jsem prožila na střední škole. Byla jsem strašně moc zamilovaná do jednoho…
Zobrazit