Domů     Osud mi splnil má tři přání
Osud mi splnil má tři přání

Když jsem byla malá, měla jsem tři přání. Abych co nejdříve vyrostla, aby si mě vzal krásný princ a abychom spolu měli alespoň dvě krásné děti.

První přání se mi splnilo za několik let. Nijak jsem ho urychlit nemohla, i když jsem se snažila. Když mi bylo asi třináct, začala jsem se potají malovat, aby o tom moje maminka nevěděla.

Odešla jsem ráno z domova, ale než jsem vyšla z domu, zavřela jsem se do kočárkárny, vytáhla šminky, na které jsem si tajně ušetřila, a nalíčila si oči černou tužkou.

Samozřejmě jsem s tím neměla vůbec žádné zkušenosti, takže jsem vypadala, jako když bouchnou saze. Celé mé dílo dovršila rudá rtěnka a pár náramků, které jsem sebrala mamince ve šperkovnici.

Když jsem tak vyšňořená dorazila do školy, sklidila jsem pěkný posměch od spolužáků a moje třídní učitelka mě odvedla do ředitelny, aby si mě prohlédla i paní ředitelka.

Zavolala tehdy maminku do školy a vysvětlila jí, že není vhodné, abych se ve svém věku tak líčila. Týden jsem tenkrát musela mýt nádobí.

První zkušenosti s láskou

Když už jsem byla skoro dospělá, začala jsem pracovat na svém druhém přání. Sice se kolem mě točila spousta kluků, ale žádný z nich nevypadal jako můj vytoužený princ. „Půjdeš se mnou na diskotéku?“ ptal se mě jeden. Roman se jmenoval. „Co bych tam asi tak dělala?“ nechápavě jsem kroutila hlavou.

„Tancovala!“ vysvětlil mi. „To jako s tebou?“ ušklíbla jsem se. „Jasně!“ zazubil se na mě Roman. „A ty to umíš?“ chtěla jsem si ho vyzkoušet. „Že váháš!“ řekl a začal tancovat přímo na ulici před školou.

Vypadal při tom, jako když máchá prádlo, přesto jsem s ním na tu diskotéku šla. A tam jsem se seznámila s Danielem.

Rodičům do oka nepadl

Daniel byl o deset let starší než já, a měl všechno, po čem jsem doposud toužila. Svůj zařízený byt, auto, svobodu. Zamilovala jsem se do něj na první pohled, i když to Roman velmi těžce nesl.

Ten večer jsme si dali první pusu, vyměnili telefonní čísla a začali spolu chodit. Daniel pro mě jezdil před školu a vozil mě domů.

Ještě než mě vysadil před našimi vchodovými dveřmi, zašli jsme buď na procházku do parku, nebo na kafe či na zmrzlinu. Po měsíci naší známosti jsem ho seznámila s mými rodiči.

Netvářili se na něj moc příjemně a maminka mi potom řekla, že si ke mně představovala někoho jiného. „A koho?“ skoro jsem na ni křičela. „Nějakého chlapce ve tvém věku,“ vysvětlila mi.

Už nechtěl čekat

Z odpoledních schůzek s Danem se staly schůzky večerní. Dan mě několikrát pozval na večeři, do kina nebo do divadla. Připadala jsem si opravdu jako princezna a myslela jsem si, že jsem našla skutečného prince, se kterým strávím celý svůj život.

Jenomže Danovi samozřejmě nestačilo jenom se mnou chodit na procházky a do kina. Chtěl víc, a jedna pusa to rozhodně nebyla. „Když já se na to ještě necítím,“ snažila jsem se mu vysvětlit, ale bylo to marné.

„Jednou to stejně musíš udělat!“ tlačil na mě. „Nebo chceš zůstat navždy panna?“ „To ne, jenom bych ještě chvíli počkala,“ soukala jsem ze sebe. „A jak dlouho?“ zjišťoval. „Nevím, třeba až mi bude sedmnáct,“ stanovila jsem datum.

„To je za půl roku, jestli se nemýlím,“ ujistil se Dan. Čekat nechtěl, a já neustoupila. A tak jsme se rozešli.

Sbírka pro charitu

Poté jsem byla docela dlouho sama a už jsem si začala myslet, že se moje druhé přání nikdy nesplní. Pak jsem ale potkala Filipa. Zastavil mě na náměstí a snažil se mi prodat přívěsek na klíče. Peníze měly připadnout na charitu pro výcvik slepeckých psů.

„Nemám žádné peníze,“ krčila jsem rameny. „Jé, to je ale škoda!“ udělal psí oči. „A mě byste nechtěla? Já jsem zadarmo! A ani toho moc nesežeru!“ rozesmál mě. Chvíli jsme spolu laškovali, vzájemně jsme se popichovali a nakonec jsme spolu začali chodit.

Byla jsem pouze jeho

Zařídili jsme si svůj vlastní domov a začali žít jako muž a žena. Když Filip zjistil, že on je můj první, i když mi v té době bylo už skoro devatenáct, zamiloval se do mě ještě víc. „Jsi moje jediná láska na celém světě,“ šeptal mi, hladil a líbal.

V tu chvíli jsem byla šťastná, že jsem tenkrát s Danem udělala takové rozhodnutí.

Kdyby mě měl opravdu rád, jistě by počkal. Filip mě opravdu miloval, proto jsem mu dala to nejcennější, co jsem měla. A jelikož také neměl příliš velké zkušenosti, stalo se, co se obvykle mladým zamilovaným lidem stává – přišla jsem do jiného stavu.

Byl stále se mnou

Za devět měsíců se nám narodila naše dcera Adélka. Ještě předtím jsme se stačili vzít, a měli jsme opravdu krásnou svatbu, i když už jsem měla pěkně velké břicho, takže jsem se do svatebních šatů skoro nevešla.

Filip se mnou poté absolvoval všechny přípravné kurzy na porod, a dokonce mi při něm i asistoval.

Držel mě za ruku a byl mi oporou. Ruku jsem mu mačkala tak silně, až mu v ní praskaly klouby. Nakonec byl z porodu víc vyčerpaný, než já.

„Sebrala jsi mi všechnu sílu!“ říkal, když se probral na poporodním pokoji v křesle, zatímco já seděla na posteli a poprvé kojila naší Adélku.

Mám báječný život

Dva dny po porodu si nás Filip odvezl domů a od té doby se o nás pečlivě stará. Je to vzorný táta i manžel. A mně se splnila všechna tři přání. Jsem dospělá, mám svého prince a k naší prvorozené dceři přibyl o tři roky později ještě syn Adámek. Jsem šťastná a svůj život bych nevyměnila za nic na světě.

Jitka R. (46), Pardubice

Předchozí článek
reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k