Domů     Našla jsem svou spřízněnou duši
Našla jsem svou spřízněnou duši

Blížily se prázdniny a dceru si měl vyzvednout bývalý manžel. Já jsem po rozvodu zůstala sama. Popravdě řečeno, o žádnou známost jsem ani nestála.

Byla jsem tři roky po rozvodu a ke všem chlapům jsem byla nedůvěřivá a odtažitá. Měla jsem před sebou čtrnáct dní volna bez dcery a přemýšlela jsem, jak ten volný čas strávit.

Když mi zavolala kamarádka Marie, že jedou s přítelem Honzou a jeho kamarádem Lukášem na dovolenou do Chorvatska a že se jim uvolnilo místo v autě, neváhala jsem ani vteřinu.

Příjemný spolucestující

Hned další den ráno mě vyzvedávali před domem. Byli jsme v autě čtyři řidiči, a tak jsme se vždy po určité době za volantem střídali, abychom mohli jet bez přestávky na spaní.

Když vyšla řada na Lukáše, dělala jsem mu společnost jako spolujezdec, aby neusnul, a Marie s Honzou si na zadních sedadlech mohli zdřímnout.

Dozvěděla jsem se, že Lukášova přítelkyně mu byla dlouho nevěrná a pár dní před dovolenou se její nevěra provalila a rozešli se. Já jsem se svěřila s podobnými důvody rozvodu.

Večerní procházka

Lukáš se mi moc líbil, nepřicházelo ovšem v úvahu, abych se ho snažila sbalit. Celý týden dovolené jsme se poznávali. Vše ale probíhalo jen v přátelském duchu, a myslím, že v tu dobu to oběma naprosto vyhovovalo.

Poslední večer jsem chtěla jít nakoupit pár dárečků pro dcerku a Lukáš se nabídl, že mě doprovodí. Nákupy jsme spojili i s večeří a dobrým vínem. Po večeři jsme se šli ještě jednou projít do přístavu a na pláž. Tam jsem se osmělila a vzala jsem Lukáše za ruku. Tohle nepatrné gesto mu vyloudilo krásný úsměv na rtech.

Vzal naše propletené prsty, přiložil si je k ústům a políbil mě na hřbet ruky. Zbytek procházky jsme se už jen drželi za ruce a povídali si o všem možném.

Když jsme došli k našim apartmánům, poděkovala jsem Lukášovi za večeři, za procházku a chtěla jsem odejít spát.

Náramek z mušliček

Tentokrát udělal první krok Lukáš a dal mi na dobrou noc ten nejkrásnější polibek. Tím jsme se rozloučili a šli spát každý do své ložnice. Druhý den ráno už jsme měli všechno sbalené a byli jsme přichystáni naložit věci do auta a jet domů.

Lukáš poprosil Honzu, jestli by věci s Marií nenanosili sami, že se mnou potřebuje mluvit.

Lukáš mě vzal na pláž, a tam mi kolem zápěstí připnul náramek z malinkých mušliček, na který jsem koukala u jednoho ze stánků. Poděkovala jsem za dáreček a objala ho.

Lukáš mi pak řekl, že by si moc přál, kdybychom se poznali ještě víc a scházeli se i po návratu domů. Jen jsem přikývla.

Obavy z budoucnosti

Cesta domů utekla strašně rychle. Když mě přátelé vysazovali před domem, mísily se ve mně různé emoce, smutek z návratu, radost z nalezené lásky a také trocha strachu, jak bude náš vztah s Lukášem pokračovat.

Moje obavy byly ovšem naprosto zbytečné. Lukáš mě hned druhý den pozval na procházku do parku a já jsem si připadala opět jako na dovolené.

Domluvili jsme se, že Ivetě o Lukášovi řeknu hned, jak se vrátí z prázdnin od svého táty, a podle její reakce je seznámíme.

Seznámení s dcerkou

Když se Ivetka vrátila z prázdnin a já jsem ji nechala odvyprávět všechny zážitky, které měla, přišla řada na mě. Když jsem jí řekla, že jsem potkala někoho, s kým je mi moc dobře, její první reakce byla: „A kde ho máš?“ Spadl mi kámen ze srdce. Seznámení už nic nebránilo.

Naplánovali jsme ho na neutrálním území a vyrazili jsme společně do kina, a pak na večeři. Věděla jsem, že tím si určitě Ivetu nakloníme na svoji stranu. Kino bylo vždycky jen za odměnu.

Navíc jsme se mohli s Lukášem celý film držet za ruce a tisknout se k sobě. Takže spokojenost byla zaručena na všech frontách.

Vyznání

Děti však umí být skutečně bezprostřední. Otázku: „A jaké máte s maminkou plány do budoucna, Lukáši?“ jsem nečekala. Podívali jsme se na sebe a Lukáš bez mrknutí oka odpověděl:

„Abych pravdu řekl, Ivetko, i když se s tvojí maminkou známe zatím jen krátce, už nikdy nechci být bez ní. Zamiloval jsem se do ní a doufám, že až nastane ten správný čas, vezme si mě za manžela.“ Po cestě domů jsem se zeptala Lukáše, jestli to myslel vážně. Odpověděl bez zaváhání, že ano, prý si nebyl ničím jiným nikdy tak jistý.

Šťastná jako nikdy

A měl pravdu. Od té doby jsme byli stále spolu a šťastní. Věděli jsme, že nám bývalí partneři lhali, a tak jsme si slíbili, že si nikdy lhát nebudeme, i když bude někdy pravda bolet.

Nejlepší manžel

Dnes už životem společně proplouváme patnáctým rokem a čtyři roky jsme manželé. Za tu dobu jsem v Lukášovi našla přítele, milence, manžela a úžasného otce pro Ivetu a našeho malého Ríšu.

Pokud spolu partneři mluví, jsou k sobě otevření, a hlavně si nelžou, je to záruka spokojeného vztahu, jako máme s Lukášem. Jsem si jistá, že lepšího muže bych nenašla. Lukáš je má spřízněná duše, druhá polovina celku.

Milena T. (51), východní Čechy

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
2.5.2024
Byla jsem zamilovaná do pohledného spolužáka Lišky, který si mě nevšímal. Přesto jsem doufala, že se během pálení čarodějnic sblížíme. K čarodějnicím neboli třicátému dubnu se upínaly veškeré mé naděje. O té magické noci jsem věděla nemnoho, neboť jsme se o takových věcech ve škole neučili, ale babička říkávala, že je to noc zázraků. Filipojakubská nebo také Valpuržina noc proslula kouzly, ve v
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
epochalnisvet.cz
Magické MSG Sphere: Největší kulovitá stavba světa
Nová lasvegaská dominanta se pyšní hned dvěma světovými rekordy. Předně na světě nenajdete větší kulovitou stavbu a zároveň je fasáda MSG Sphere opatřena největší LED obrazovkou! Displej zabírá úctyhodných 54 000 metrů čtverečních, a tak by do kapsy strčil i pražský Václavák!   K začátkům této unikátní stavby se musíme vrátit do února 2018, kdy
Krémové houbové rizoto
tisicereceptu.cz
Krémové houbové rizoto
Provoňte ho aromatickými bylinkami, jako je rozmarýn nebo tymián. Ingredience 250 g kulatozrnné rýže 200 g hub, nejlépe hříbků 80 ml bílého vína 100 g másla 30 g šalotky 70 g parmazánu 6 l
Holubího reka nechali vycpat
historyplus.cz
Holubího reka nechali vycpat
Obránci francouzské pevnosti Vaux, střežící přístup k Verdunu, se už dlouho neudrží. „Tohle je naše jediná šance,“ říká velitel a vysílá jejich posledního poštovního holuba es žádostí o pomoc… Nezbývá než doufat, že holub Vaillant poselství doručí. Od 2. června 1916 Němci útočí na opevnění Vaux, střežící severovýchodní přístup k městu Verdunu. Major Sylvain Eugène Raynal (1867–1939) tuší,
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
epochaplus.cz
Janis Joplin: Královna blues, která uhořela na hranici slávy
Drogy, sex a rock’n’roll. Život Janis Joplin, legendární zpěvačky s nakřáplým hlasem, která se stala ikonou hippies a symbolem ženské svobody, byl plný vášně, excesů a tragického konce v pouhých 27 letech.   Hudební svět ještě nestihl smířit se ztrátou Jimiho Hendrixe, a už 4. října 1970 truchlí znovu. Na předávkování drogami umírá v prokletém věku
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
21stoleti.cz
Cyklická pentózofosfátová dráha chrání hostitele zároveň před patogenem i před vlastní imunitní reakcí
Nový článek Michaliny Kazek a Lenky Chodákové z Laboratoře molekulární integrativní fyziologie drozofily, který vyšel v prestižním časopise Plos Biology, ukazuje, jak důležité je pro organismy nastavi
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
nasehvezdy.cz
Ničí si Farna zdraví kvůli penězům?
Zpěvačka Ewa Farna (30) je na vrcholu kariéry, a tak nechce vynechat ani jedno vystoupení, dokud vyprodává haly. To však znamená, že své tělo rozhodně nešetří. Málo spí a jídlo si koupí tam, kde to z
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
iluxus.cz
Sennheiser přináší technologie vlajkových lodí širšímu publiku
Společnost Sennheiser dnes oznámila zahájení prodeje nejnovějších plně bezdrátových sluchátek – Sennheiser Accentum True Wireless. Sluchátka vynikají mimořádnou ergonomií, hybridním aktivním potlačení
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
enigmaplus.cz
Tajemství berlínského podzemí: Je to labyrint plný duchů?
Síť podzemních tunelů a bunkrů pod hlavním městem Německa má především souvislost s obdobími druhé světové války a následné studené války, která rozdělila svět i samotný Berlín. Se zdejším podzemím je
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
nejsemsama.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
skutecnepribehy.cz
Bubínek z Indie v mém obchodě byl kouzelný
Prodávala jsem různé předměty, většinou suvenýry z našeho města. Měla jsem ale i několik vzácných kousků z daleké ciziny. Ten člověk vstoupil do mého obchodu s orien­tálními předměty krátce po obědě. Nade dveřmi se rozklinkal malý zvonek a já vzhlédla očima od pultu v okamžiku, kdy muž vcházel. V tuto dobu do obchodu mnoho lidí nechodilo a já si toho člověka mohla lépe
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
epochanacestach.cz
Zoo Chomutov: Zahrada, ve které můžete i bydlet
Zoologická zahrada nebo přesněji Zoopark Chomutov se mezi českými zoo může pochlubit jedním prvenstvím. Je totiž sice jednou z nejmladších, ale současně svou rozlohou 112 hektarů největší českou zoo, téměř dvakrát tak velkou, než je ta pražská. Zakladatel a jeho velký sen Přitom tradice chovu zvířat na stejném místě pochází už z předválečného období. Ve zdejším městském