Vyznání po letech

Total
1
Shares

Snad se jednou dočkám, říkala jsem si. Přece nemůže být tak slepý, aby neviděl, že ho miluji.

Potkali jsme se na vysoké škole, vlastně až na jejím konci. Roman mě hned zaujal a já se zamilovala jako patnáctiletá.

Nic z toho nebylo

Byl to příjemný společník, trochu hloubavý, ale to bylo celé. Naznačovala jsem mu, že mi není lhostejný, ale jemu to nedocházelo. Pak se naše cesty rozešly. Já se vrátila zpátky k rodičům a Roman mi zmizel z očí.

Já ale na něho pořád myslela a žádný muž mě už nikdy nezaujal. Vdávat se budu jenom z lásky, přísahala jsem si, a moje máma z toho nebyla moc moudrá. „Ty zůstaneš na ocet,“ povzdychla si několikrát.

Jiný se mu nevyrovná

Kolikrát si na ni vzpomenu. „Snad se jednou dočkám,“ odpovídala jsem jí a ona se soucitně usmívala. Věděla jsem, že Romanovi se žádný chlap nevyrovná. Jednou se mi dokonce zdálo, že jsem ho zahlédla u nás ve městě.

Hned mi srdce poskočilo, ale ztratil se mi v davu. Bude si na mě ještě pamatovat? ptala jsem se v duchu. A co když bude ženatý, bude mít kupu dětí a mojí lásce se vysměje?

Náhodné setkání

Nemýlila jsem se, opravdu to byl on. Narazili jsme na sebe u radnice. Cosi šel vyřídit a já zrovna vycházela. Zastavil se a krásně široce se usmál. „Marie, ty jsi mi chyběla celý život,“ řekl a mně se podlomila kolena.

„Celý život jsem na tebe čekala,“ odpověděla jsem mu. Řekl, že ta věc, se kterou jde na radnici, počká,ale já už ne. Šli jsme do kavárny a dlouho jsme si povídali. Jako bychom se nikdy nerozešli. A dneska mám toho báječného chlapa doma. Žádný jiný se mu nevyrovná!

Marie V. (49), Ostrava

Také se vám může líbit

Svůj život bych nevyměnila!

Byla jsem hrozně mladá, ale na svůj věk vyspělá. Rodiče mě už od dětství vedli k samostatnosti, a tak jsem si už v patnácti dokázala prosadit své. Díky mamince, která mi vyprávěla spoustu…
Zobrazit

Nevěřili mi, že existuje

Hledat lásku přes inzerát je samo o sobě velký risk, skok do neznáma. Co ale dělat, když se do toho neznáma a tajemna zamilujete? Dát si inzerát vlastně ani nebyl můj nápad. Všechno to…
Zobrazit

Zahrnuje mě svou láskou!

Potkal mě promáčenou na kraji silnice a vzal mě k sobě domů. I když jsem tehdy Roberta vůbec neznala, věděla jsem, že mu mohu důvěřovat. Můj vztah s Filipem byl už delší dobu na pokraji rozpadu.…
Zobrazit

Nudu jsem léčila úplně jinde!

Krizí středního věku většinou trpí muži. U nás to ale bylo přesně naopak. Ztratila jsem hlavu a málem přišla o rodinu! Bohužel jsem ve svém životě udělala velkou chybu, a ke všemu asi jen z nudy. Mám…
Zobrazit