Boží mlýny semlely moji slávychtivou kamarádku

Total
1
Shares

Té práci vůbec nerozuměla. Visela na mě psíma očima, abych jí pomohla. Pak se nechala oslavovat. Trest, který přišel, jsem jí nepřála.

Už pětadvacet let se zabývám ezoterikou, od různých věšteckých praktik až po astrologii. Za ta léta jsem se stala už odborníkem, který dokonce některé disciplíny učí. Své studenty si ale pečlivě vybírám, dbám na to, aby to byli bytosti duchovní, kterým nezáleží na tom, si tímto způsobem vydělávat, ale touží lidem především pomáhat.

Příběh, který se mi stal, ošklivě zasáhl přátelství s dávnou známou, ale na straně druhé jsem poznala, že jsem se ve svých žácích nemýlila. Měla jsem kamarádku, která pracuje v médiích. Věštění, kartám, horoskopům, minulým životům se vždycky náramně smála.

Ale každý máme právo na svůj názor, tak jí to samozřejmě procházelo. Celý její život. Až jednou… V práci povýšila a dostala na starost připravit speciál předpovědí na následující rok. Přiběhla za mnou s vytřeštěným zrakem a pověsila se na mě psíma očima, abych jí pomohla. Vůbec nic o této problematice totiž nevěděla.

Duchovní bytosti

Povolala jsem tedy dva své nejlepší žáky. Společně jsme celý časopis napsali, strávili nad ním celé týdny. A těšili se na to, jak se nám dobrá práce podařila. Ovšem radovali jsme se jen do chvíle, než časopis vyšel. Hned na úvodní straně kralovala velká fotografie a jméno mé kamarádky.

To ona najednou byla ta slavná věštkyně, astroložka, numeroložka, odbornice na kameny, aromaterapii i runy! Naše jména se styděla maličkými písmenky v tiráži, kterou nikdo nečte, a to ještě bez titulů. Bylo mi to líto hlavně za své žáky, jež jsem do této akce zatáhla.

Honorář byl samozřejmě více než směšný! Na druhou stranu jsem ale poznala, že jsou mí žáci skutečně duchovní bytosti, jak jsem si vždycky přála. Nad něco takového se povznesli. Přenecháme to vesmíru, nebudeme se žrát nenávistí a vztekem! Na tom jsme se shodli. S tím jsme udělali za celou záležitostí tlustou čáru.

Mlýny se pohnuly

Hned vzápětí se ale začaly dít neuvěřitelné věci. Nejprve tu mou „kamarádku“, která toužila po slávě a možná i po moci, pokousal její milovaný psík. Na první pohled bez důvodu. Ta rána se jí ošklivě zanítila, až na ruku téměř ochrnula. Dostavily se také bolesti hlavy, a to takové, že nemohla pracovat dlouho na počítači.

Nedodržovala termíny v práci a stala se rychle nepotřebnou. Další rány, které se na ni začaly valit, jsem se dozvídala od společných známých nebo i jen tak v obchodu od neznámých lidí. Vždycky se vesmír postaral o to, aby se ta informace ke mně donesla nějakou náhodou, které, jak my ezoterici víme, nejsou.

Tak se bývalá kamarádka řítí dále ke dnu. Dokud byla nevěřící a ezoterice se jen tak smála, zřejmě to nevadilo, jak se ale začala pyšnit cizím peřím v této oblasti, zasáhla vyšší spravedlnost. Rychle, přísně a nekompromisně. Dobře, že tomu tak je! Boží mlýny melou správně…

Anna (57), Praha

Také se vám může líbit