Domů     Je důležité o svou lásku pečovat
Je důležité o svou lásku pečovat

Když jsme se s Matějem stali rodiči, úplně jsme zapomněli věnovat se také jeden druhému. A naše manželství na to málem doplatilo.

Každý si myslí, že zrovna jeho to nepotká, jenže i dítě počaté za vášnivé noci uprostřed ohňů a za zvuků španělek udělá ze svých rodičů pár servané maminky a nevyspalého fotra. Milostný život tak zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

„No co,“ utěšuje se pár navzájem. „Stačí vydržet prvních pár měsíců.“

Jenže batole spí ještě méně a žena, která celý týden hlídá a po nocích si ještě přivydělává šitím, jaksi nemá kdy se proměnit v ohnivou milenku. Celé rodičovství je tak o ústupu mileneckého soužití tomu rodičovskému. Přesně to se stalo i nám, i když jsem si přísahala, že to nikdy nepřipustím.

Můj plán selhal

Na lepší časy mi začalo svítat, když se naše lehce nevyrovnaná, leč movitá babička rozhodla vzít obě děti na zahraniční dovolenou. Po letech jsme tak měli být spolu, v klidu a sami. Těšila jsem se jako malá holka.

Tajně jsem koupila troje rozkošné krajkové kalhotky a narychlo si naordinovala dietu skládající se jen ze zeleniny a očistných čajů.

Pak už stačilo nakoupit skvělá vína a vytoužený týden mohl začít. Jenže ouha. Hned první den proseděl Matěj u počítače. Druhý den na mé tulení zareagoval polibkem na čelo a otočením na druhý bok.

Třetí den už jsem byla velmi sugestivní, a tak se slušně omluvil, že mu není dobře.

Nesmyslný návrh

Den za dnem plynuly, týden téměř minul a nestalo se nic. Vůbec nic. Titěrné kalhotky zůstaly nevybalené, zatímco vínům jsem dala výrazně nafrak já, když jsem si naši dovolenou užívala sama ve společnosti knihy.

Cítila jsem se uražená, zneuznaná a nemilovaná. Z čirého vzteku jsem tedy muže zavolala na vážný rozhovor a navrhla mu, zda nechceme naše manželství poněkud rozvolnit. Že navrhuji, abychom si každý našli nějakého partnera pro radost.

Samozřejmě že jsem na nikoho dalšího neměla ani pomyšlení. V celém svém životě jsem měla ráda jen Matěje a o nikoho dalšího jsem nestála. Chtěla jsem ho jen vyprovokovat, vydráždit, jenže on jen hlesl „dobře“ a zmizel.

Celou noc jsem probrečela

Prostě se sebral a odešel. A co horšího, hodiny plynuly a má láska nikde. Najednou mi bylo všechno jasné. Přesně na tohle určitě čekal!

Teď mu stačilo jen vyběhnout pár poschodí a zazvonit u naší vyhublé rozvedené sousedky, která si všechna trička stříhá tak, aby jí koukal pupík. A já, slepice, mu k tomu dala povolení.

Rozbrečela jsem se jako malé děcko a zatoužila někam zalézt. Někam do doupěte, kde budu v bezpečí a klidu. Jenže náš byt této potřebě nevychází příliš vstříc, a tak jsem nakonec skončila schoulená v naší rozsáhlé spíži.

Třásla jsem se vzlyky a zimou, hodiny letěly a manžel se nevracel. Asi napoprvé nezůstali jen u jednoho čísla.

Z čirého zoufalství jsem hrábla po rumu, který jsem koupila v akci na vánoční cukroví. Neschopnou pohybu, zmrzlou, opilou a ubrečenou mě ráno našel manžel, když si šel vařit kávu. Opatrně mě odnesl do postele, zachumlal pod dvě peřiny a udělal sýrové toasty. Teprve potom se zeptal, co že se to opravdu děje.

Následovaly další slzy a já zoufale přiznala, že jsem ho chtěla jen vyprovokovat. Aby mě miloval. Aby mě zase chtěl. Ale teď už je to jedno. Naše manželství je to tam, protože vizi té strašné nevěry prostě nepřežiji.

Všechno je ztraceno a pokazila jsem si to sama. Rozvod je nutný. Jak to jen řekneme dětem?

Vše se vysvětlilo

Namísto odpovědi mě se smíchem objal a lehl si vedle. Tak jak byl, v tom špinavém cyklistickém dresu. Až v tu chvíli mi to došlo – v cyklistickém dresu? Ničemu jsem nerozuměla. Matěj mě však nenechal na pochybách.

Začal mě hladit po vlasech a konejšivě vysvětlovat, že za žádnou sousedkou nebyl. Můj návrh ho šokoval, a tak celou noc zuřivě jezdil na kole, aby si srovnal myšlenky.

Jenom my dva

Bezmocně jsem se mu sesunula do jeho náruče a plakala a plakala. Pevně mě svíral a já vdechovala vůni jeho zpoceného těla. Vždycky mi krásně voněl a v této chvíli byl doslova neodolatelný.

Bolestně jsem si uvědomovala, že z mé velké sváděcí scény zbyla opilá žena ve spíži, ale nemohla jsem si pomoci. Tolik jsem po něm toužila. Můj milovaný na tom byl naštěstí stejně. Náš malý kousek ráje byl ale jen chviličkou ukradenou bohům. Děti se vrátily a vše zase bylo tak jako dříve.

Manželství si hýčkáme

Já i manžel jsme si však ujasnili několik věcí. Především, že máme-li mít harmonický domov, je nutné být nejen rodiči, ale také partnery. Nyní tedy máme každý čtvrtý víkend rezervovaný jen sami pro sebe.

Děti odložíme k babičce a hýčkáme jen naši lásku. Víme už, že to není žádná samozřejmost a že náš vztah je jako vzácná orchidej. K tomu, aby vykvetla do mimořádné krásy, potřebuje něžnou péči.

Lenka J. (54), Děčín

Předchozí článek
Další článek
Související články
19.7.2024
S Václavem jsme se seznámili, když jsem pracovala jako servírka v hospodě. Václav tu sedával málem každý den. Kdyby mi tehdy někdo řekl: toho si jednou vezmeš za muže, zaťukám si na čelo. Vypadal jako ztracená existence. Vůbec jsem si ho tehdy nevšímala, jen jsem mu nosila jedno pivo za druhým. Často seděl v tmavém koutě úplně sám, jindy s kamarády podobného ražení. Šikovná jako poleno By
19.7.2024
Seznámili jsme se u táboráku. Praskalo dřevo, svítily hvězdy a on tak krásně zpíval. Až jsem si musela otřít slzy. Vzpomněla jsem si na den našeho seznámení, který se podobal tomuhle večeru. Šly jsme s kamarádkou podél řeky, večer byl krásný jako ze sna, a my uslyšely ten hlas. Mířily jsme za ním jako zhypnotizované. Můj idol seděl u táboráku s partou přátel. Když uviděli, jak stojíme a zírá
17.7.2024
Byla to láska z pionýrského tábora. Jardovi bylo devatenáct let a dělal vedoucího malým klukům. Byli z něj úplně paf a já taky. Zamilovala jsem se do něj na pionýrském táboře. Všechny holky to věděly, protože neumím udržet tajemství, všechno na sebe vykecám. Jsem odjakživa taková, máma byla to samé v bledě modrém. Byla jsem v oddíle nejstarších, patnáctiletých holek. Jardovi bylo devatenáct a d
14.7.2024
Věřím tomu, že pokud jsou si dva lidé souzeni, cestu k sobě si v životě nějak najdou. Jenom to někdy trvá opravdu hodně dlouho! Setkání, k němuž došlo po tolika letech v naší městské nemocnici, pro mě bylo velkým překvapením. Byla jsem tam tehdy za nemocnou sestrou a její stav mě docela trápil. Kráčela jsem zamyšlená po nemocniční chodbě, když jsem nechtěně vrazila do muže, který šel naproti. Z
13.7.2024
V manželství se Zdeňkem jsem prožila situaci, o které jsem si vůbec nedovedla představit, že by někdy mohla přijít. Průběh mého vztahu se Zdeňkem, mým manželem, byl asi takový, jaký bývá ve většině dlouhodobých partnerství. Poznali jsme se, když nám oběma bylo něco málo přes dvacet pět let. Nějakou dobu jsme se jen tak vídali, pak jsme spolu začali bydlet a po třech letech vztahu jsme se vzali
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,