Domů     Je důležité o svou lásku pečovat
Je důležité o svou lásku pečovat

Když jsme se s Matějem stali rodiči, úplně jsme zapomněli věnovat se také jeden druhému. A naše manželství na to málem doplatilo.

Každý si myslí, že zrovna jeho to nepotká, jenže i dítě počaté za vášnivé noci uprostřed ohňů a za zvuků španělek udělá ze svých rodičů pár servané maminky a nevyspalého fotra. Milostný život tak zmizí jako mávnutím kouzelného proutku.

„No co,“ utěšuje se pár navzájem. „Stačí vydržet prvních pár měsíců.“

Jenže batole spí ještě méně a žena, která celý týden hlídá a po nocích si ještě přivydělává šitím, jaksi nemá kdy se proměnit v ohnivou milenku. Celé rodičovství je tak o ústupu mileneckého soužití tomu rodičovskému. Přesně to se stalo i nám, i když jsem si přísahala, že to nikdy nepřipustím.

Můj plán selhal

Na lepší časy mi začalo svítat, když se naše lehce nevyrovnaná, leč movitá babička rozhodla vzít obě děti na zahraniční dovolenou. Po letech jsme tak měli být spolu, v klidu a sami. Těšila jsem se jako malá holka.

Tajně jsem koupila troje rozkošné krajkové kalhotky a narychlo si naordinovala dietu skládající se jen ze zeleniny a očistných čajů.

Pak už stačilo nakoupit skvělá vína a vytoužený týden mohl začít. Jenže ouha. Hned první den proseděl Matěj u počítače. Druhý den na mé tulení zareagoval polibkem na čelo a otočením na druhý bok.

Třetí den už jsem byla velmi sugestivní, a tak se slušně omluvil, že mu není dobře.

Nesmyslný návrh

Den za dnem plynuly, týden téměř minul a nestalo se nic. Vůbec nic. Titěrné kalhotky zůstaly nevybalené, zatímco vínům jsem dala výrazně nafrak já, když jsem si naši dovolenou užívala sama ve společnosti knihy.

Cítila jsem se uražená, zneuznaná a nemilovaná. Z čirého vzteku jsem tedy muže zavolala na vážný rozhovor a navrhla mu, zda nechceme naše manželství poněkud rozvolnit. Že navrhuji, abychom si každý našli nějakého partnera pro radost.

Samozřejmě že jsem na nikoho dalšího neměla ani pomyšlení. V celém svém životě jsem měla ráda jen Matěje a o nikoho dalšího jsem nestála. Chtěla jsem ho jen vyprovokovat, vydráždit, jenže on jen hlesl „dobře“ a zmizel.

Celou noc jsem probrečela

Prostě se sebral a odešel. A co horšího, hodiny plynuly a má láska nikde. Najednou mi bylo všechno jasné. Přesně na tohle určitě čekal!

Teď mu stačilo jen vyběhnout pár poschodí a zazvonit u naší vyhublé rozvedené sousedky, která si všechna trička stříhá tak, aby jí koukal pupík. A já, slepice, mu k tomu dala povolení.

Rozbrečela jsem se jako malé děcko a zatoužila někam zalézt. Někam do doupěte, kde budu v bezpečí a klidu. Jenže náš byt této potřebě nevychází příliš vstříc, a tak jsem nakonec skončila schoulená v naší rozsáhlé spíži.

Třásla jsem se vzlyky a zimou, hodiny letěly a manžel se nevracel. Asi napoprvé nezůstali jen u jednoho čísla.

Z čirého zoufalství jsem hrábla po rumu, který jsem koupila v akci na vánoční cukroví. Neschopnou pohybu, zmrzlou, opilou a ubrečenou mě ráno našel manžel, když si šel vařit kávu. Opatrně mě odnesl do postele, zachumlal pod dvě peřiny a udělal sýrové toasty. Teprve potom se zeptal, co že se to opravdu děje.

Následovaly další slzy a já zoufale přiznala, že jsem ho chtěla jen vyprovokovat. Aby mě miloval. Aby mě zase chtěl. Ale teď už je to jedno. Naše manželství je to tam, protože vizi té strašné nevěry prostě nepřežiji.

Všechno je ztraceno a pokazila jsem si to sama. Rozvod je nutný. Jak to jen řekneme dětem?

Vše se vysvětlilo

Namísto odpovědi mě se smíchem objal a lehl si vedle. Tak jak byl, v tom špinavém cyklistickém dresu. Až v tu chvíli mi to došlo – v cyklistickém dresu? Ničemu jsem nerozuměla. Matěj mě však nenechal na pochybách.

Začal mě hladit po vlasech a konejšivě vysvětlovat, že za žádnou sousedkou nebyl. Můj návrh ho šokoval, a tak celou noc zuřivě jezdil na kole, aby si srovnal myšlenky.

Jenom my dva

Bezmocně jsem se mu sesunula do jeho náruče a plakala a plakala. Pevně mě svíral a já vdechovala vůni jeho zpoceného těla. Vždycky mi krásně voněl a v této chvíli byl doslova neodolatelný.

Bolestně jsem si uvědomovala, že z mé velké sváděcí scény zbyla opilá žena ve spíži, ale nemohla jsem si pomoci. Tolik jsem po něm toužila. Můj milovaný na tom byl naštěstí stejně. Náš malý kousek ráje byl ale jen chviličkou ukradenou bohům. Děti se vrátily a vše zase bylo tak jako dříve.

Manželství si hýčkáme

Já i manžel jsme si však ujasnili několik věcí. Především, že máme-li mít harmonický domov, je nutné být nejen rodiči, ale také partnery. Nyní tedy máme každý čtvrtý víkend rezervovaný jen sami pro sebe.

Děti odložíme k babičce a hýčkáme jen naši lásku. Víme už, že to není žádná samozřejmost a že náš vztah je jako vzácná orchidej. K tomu, aby vykvetla do mimořádné krásy, potřebuje něžnou péči.

Lenka J. (54), Děčín

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
22.9.2023
Se Štěpánem jsme měli krátce před svatbou, než se všechno zhroutilo. Jedno falešné nařčení stačilo k tomu, aby se nám změnily životní plány. V yrůstala jsem v době, kdy bylo běžné, že se dívky vdávaly i v osmnácti letech. Často to bylo proto, že „musely“, pro většinu z nich ale dávalo založení rodiny v takhle mladém věku smysl. Ne všechna manželství pak vydržela, i když se o to ovšem tenkrát li
20.9.2023
Jako školačka jsem nosila vlasy „na kluka“. Maminka s tatínkem mi nikdy nevysvětlili, proč jsem nemohla mít dlouhé vlasy jako moje ségra. Je fakt, že já byla vždycky taková dračice, skoro jako kluk. Přesto jsem se hned v první třídě zamilovala do modrookého blonďáčka. Netuším proč, ale modré oči ve mně odmalinka vyvolávají mírné závratě, prostě se mi na klucích, teď už na mužích, strašně líbí.
19.9.2023
Moje první, a já pevně doufám, že i poslední, svatba proběhla, až když mi bylo čtyřicet let. Na svou první lásku jsem si musela počkat. Již od základní školy jsem nenáviděla otázku: „Jsi do někoho zamilovaná?“ S oblibou mi ji pokládali nejen rodiče, ale už od dob dětských lásek se takhle hloupě ptala i každá kamarádka. Nechápala jsem, proč zrovna já bych se musela do někoho zamilovávat. Je to s
11.9.2023
Láska si nevybírá a přichází i tam, kde to není společensky vhodné. Nedá se ale zastavit. Před svými blízkými musím nový vztah tajit! Bylo mi padesát dva let, když jsem nečekaně přišla o svého manžela. Stala se mu osudnou jedna služební cesta. Při cestě domů měl autonehodu, jejíž následky byly tak vážné, že ani přes zásah záchranářů můj Antonín nepřežil. I když jsem si manžela nadevše vážila a 
4.9.2023
Bylo mi patnáct a rodiče se rozcházeli. Ne­uměla jsem si představit, že odteď budu žít bez táty. Končilo léto, končily prázdniny. Končící léto bývá smutné. Tamto bylo zvlášť melancholické. Courala jsem se zlatou pšenicí s máminými slunečními brýlemi na nose. Přivezla si je z dovolené v NDR, kde už ovšem byla nikoli s tátou, ale s panem K. Bylo mi sotva patnáct a musela jsem se vyrovnat se sk
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
epochanacestach.cz
PINKASOVA SYNAGOGA: Bývala hlavní stavbou pražského ghetta
Pinkasova synagoga je druhá nejstarší dochovaná synagoga v Praze a svým významem i architektonickou hodnotou představovala na dlouhou dobu hlavní stavbu pražského ghetta. Jako vzácná relikvie byl v Pinkasově synagoze po staletí chován praporec a roucho mesianistického mučedníka Šeloma Molcha, upáleného v Mantově roku 1532. Do své původní podoby byla synagoga obnovena v letech 1950–54. Památník obětí šoa
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
skutecnepribehy.cz
Pomstila jsem se, abych mohla odpustit
Můj manžel nepatřil nikdy mezi věrné muže. Dlouho jsem se tím trápila, až jsem mu začala nevěru oplácet. Sice o tom stále neví, ale já se od té doby cítím mnohem lépe. Po šestnácti letech manželství jsem zjistila, že mi je manžel nevěrný. Zahýbal mi od samého začátku, věděli to všichni, jen já asi měla na
Našla si v Ulici milence?
nasehvezdy.cz
Našla si v Ulici milence?
Herečka ze seriálu Ulice Eliška Hanušová (28) se už před třemi lety provdala za herce Kryštofa Bašuse. V poslední dobou se ale povídá, že s ním není úplně šťastná a postupně si začíná více rozumět s
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
epochaplus.cz
I delfíní matky „šišlají“ na mláďata
Původ lidské řeči je stále ještě záhadou. Záchytné body hledají vědci v komunikaci zvířat, zvláště u pěvců. Ale zdá se, že mnohem blíže k nám budou mít delfíni.   Každé novorozeně se musí co nejrychleji nadechnout, jak lidské, tak zvířecí. Malí delfíni, kteří přicházejí na svět pod vodou, to ale mají složitější. I když vynořit
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
epochalnisvet.cz
Oceněný seriál Had, známý jako Serpent, v říjnu na EPIC DRAMA
Již tento týden uvidí diváci vysoce ceněný seriál Had, který poprvé v češtině uvede Epic Drama.  Napínavé osmidílné kriminální drama bude na kanálu vysíláno od 6. ledna, vždy v pátek ve 21:00.
Role náhradní mámy už má po krk?
nasehvezdy.cz
Role náhradní mámy už má po krk?
Když si herečka Agáta Kryštůfková (30) ze seriálu Táta v nesnázích našla partnera Tomáše Havlínka (31), měl už dceru Juditu (4) ve střídavé péči s herečkou Beátou Kaňokovou (34). A tak se musela ry
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
enigmaplus.cz
Jeskyně Lovelock: Žili zde kdysi obři?
Na planetě je mnoho míst, která fascinují zároveň vědce i záhadology, a ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější z nich. V tomto článku se vydáme do nitra tajemné jeskyně Lovelock v americkém státě Ne
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
iluxus.cz
Čeští umělečtí skláři nadchli italské Benátky
Sedmý ročník mezinárodního festivalu sklářského umění Venice Glass Week patřil i českým sklářům. Svá umělecká díla zde v rámci výstavy CZECH GLASS | FRAGILE představili Dana Zámečníková, Alena Matějka
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
21stoleti.cz
Zélandie, osmý světadíl, odhaluje tajemství svého vzniku i dobu potopení
Nový Zéland tvoří nejvyšší místo ponořené Zélandie, která formální status kontinentu získala v roce 2017. V letošním roce se vědcům podařilo dokončit její podrobné mapování i objasnit, jak vznikla a k