Domů     Chtěl mě jen kvůli penězům
Chtěl mě jen kvůli penězům
5 minut čtení

Druhá míza se netýká pouze mužů. Vím to, protože jsem kvůli ní dala všanc své třicetileté manželství.

Často jsem si dělala s kamarádkami srandu z mužů, kterým se v padesáti letech zapálila lýtka a oni běželi za mladou dívkou, kterou zajímala spíše jejich naditá peněženka.

„Co si o sobě myslí?“ myslela jsem, že mladého člověka přece nemůže zajímat povadlé tělo a zastaralé názory člověka jiné generace.

Jenže pak se objevil Mirek. Byl o patnáct let mladší než já. Tehdy mu bylo třicet sedm let, mně padesát dva. A jak jsem si najednou i já myslela, že moje tělo je tak atraktivní a mé názory tak poutavé, že by si mě všiml bez postranních úmyslů.

Bláznivě zamilovaná

Mirka jsem potkala v práci, a protože je to tam jedna velká drbárna, jak se říká, od nějaké dobré duše se dozvěděl, že mám problémy s manželem. Byli jsme spolu třicet let, vychovali jsme dvě děti.

Do našeho vztahu se vkradla znuděnost a rutina už dávno a já o tom vykládala kolegyním v práci. Mirek, když se to dozvěděl, tak si mě najednou začal více všímat. A mně to začalo lichotit, protože pozornost muže jsem neměla už léta.

Začali jsme se spolu tajně scházet. Náš vztah začal nabírat na obrátkách.

Ticho vybuchlo

Netrvalo to však dlouho a o mém poměru se dozvěděl můj manžel Radek. Sokovi v lásce chtěl samozřejmě dát co proto, a to i fyzicky, naštěstí k tomu ale nedošlo. Já si to s ním vyříkala pěkně od plic. Co si to vůbec dovolil? Už dlouho o mě neprojevil zájem.

A najednou žárlí? Obvinila jsem ho i z toho, že nechce, abych byla šťastná.

Nebudu ani zmiňovat, kolik padlo urážek. Radek mi dal jasně najevo, že se mám na sebe podívat a uvědomit si, že Mirkovi nejde o mé značně oblé a celulitidou rozkydlé tělo, ale že chce ze mě vymámit peníze nebo se přese mě dostat ve firmě výš.

Tímto můj muž ale vrazil pomyslný hřebíček do rakve našeho manželství. Sbalila jsem se a odešla od něj.

Pravda se ukázala

Po mém odchodu ze společného bytu vyvstala otázka. Kam mám jít? Přece za Mirkem! Když jsem se objevila v jeho dveřích, byl v šoku. Bydlel v nájmu. Po pár dnech nadhodil, že přece mám chalupu, že bychom tam mohli bydlet. Znejistila jsem.

Sice skutečně byla má, ale sdíleli jsme ji s rodinou celá léta. Najednou se mi nechtělo zakázat muži nebo snad i dětem, aby tam jezdili. Mirek byl ale neoblomný. A jeho požadavky zněly v této tenzi ještě dál. Chtěl mé auto, protože já jsem toho tolik nenajezdila.

Vymýšlel, co mohu prodat, abychom měli společné peníze, které by samozřejmě utratil on. Nebudu to protahovat.

Jak já jsem nevěřila, že by mohla existovat žena, kterou popadne druhá míza, tak jsem byla v šoku, když jsem zjistila, že zlatokopka může být i v mužském podání. Přesně takový byl povedený Mireček.

Byla jsem naivní

Čím déle jsem s ním byla, tím lépe jsem chápala, o koho jde. Proti mně relativně mladý kluk. Muž, který si ale nedokázal obstarat nic svého. Něco měl půjčené od přátel, bral si úvěry v bankách a nestíhal platit všechny splátky. Byl věčně v dluzích, možná mu hrozila i nějaká ta exekuce.

A já jsem měla být vysvobozením z toho jeho martyria. Hloupoučká starší žena, která se zbláznila, protože se do ní zakoukal mladší chlap. Naivně zamilovaná, s brýlemi na očích. Ano, teď už to o sobě dokážu říct. Ale tehdy jsem plakala.

Snad ani ne kvůli tomu, co se stalo, ale že jsem byla tak naivní a lehkovážná, když jsem zahodila své letité manželství.

Báječný manžel

Nevěděla jsem, co dál. Naštěstí v práci se leccos vědělo a jednu kolegyni napadlo zavolat mému muži. Radek se k mému štěstí zachoval jako správný chlap a postavil se za mě. Mirečkovi sbalil jeho pár švestek a vypakoval ho z naší chalupy.

Následně dal Mirek u nás ve firmě výpověď. Ještě že tak – styděla bych se před ostatními, kdyby si bral do pusy moje jméno a dělal si ze mě legraci. Stačí, že jsem měla, a dodnes stále mám, výčitky kvůli svému muži, který mě velkoryse vzal zpátky. Dokonce si mě po té aféře začal i více všímat.

Manželství kvete

Chodíme spolu do kin, divadel, na výstavy, na večeře. Dává mi dárky, je na mě hodnější, něžnější. Dokonce i na dovolené u moře jsme spolu byli. Po deseti letech. Více se vídáme s rodinou a já zažívám něco, v co jsem už ani nedoufala. Teď už jsem přesvědčená o tom, že spolu s manželem zestárneme.

Snad ta lekce byla pro nás pro oba dobrá a my si nyní budeme náš vztah více hýčkat a vážit si ho. Budeme mít jeden druhého a doufám, že mi to muž jednou nebude chtít oplatit. Zřejmě je všechno zlé pro něco dobré. Jedno vím ale jistě. Mirečkovi za to děkovat nebudu.

Kateřina J. (56), Plzeň

Související články
3 minuty čtení
Těšila jsem se, že odchodem do důchodu všechno špatné skončí. Jenže místo úlevy přišlo období, kdy mi bylo ještě hůř než v práci. Poslední roky v práci pro mě byly velmi náročné. Vlastně už to můžu říct na plnou pusu: bylo to čiré utrpení! Přitom to kdysi, před mnoha a mnoha lety, bylo zaměstnání mých snů. Fajn kolektiv, perfektní nadřízení – všechno šlapalo jako hodinky, vedení se chovalo k za
2 minuty čtení
Můj manžel měl vždy apetit a já mu byla vděčná, že bez reptání snědl, co jsem mu naservírovala. Nad ničím se neošklíbal. Mně se to na něm líbilo a vlastně to bylo roztomilé. Všechno, co jsem mu dala na stůl, jedl s takovou láskou, že jsem měla chuť vyvařovat mu pořád dokola. Spokojený život Naše děti šly ve stopách svého otce a nebyly to žádné vybíravky. Jak mi je všechny moje kamarádky z
5 minut čtení
Vždy jsem snila o tom, že až budu slavit šedesátku, bude náš dům připomínat reklamu na štěstí a já oslavenkyni z reklamních spotů. Sen to byl pěkný... Představovala jsem si všude bílé ubrusy, vázané květiny, klidnou hudbu a vnoučata, která způsobně sedí u stolu a s úsměvem mi děkují za mou péči. Realita mého letošního jubilea byla ale spíš podobná nepovedenému natáčení grotesky, a přesto, nebo
3 minuty čtení
Prostě se to stalo. Už roky miluji ženatého muže, tátu od dětí, který se věnuje rodince. Je to špatné, ale já rozhodně neplánuju, že bych se ho vzdala. Jiskra, nebo spíš požár nevídaného rozměru se rozhořel na oslavě našich společných přátel. Já byla v té době už dlouhou dobu sama. On byl bavič, který rozesmál celou společnost. K tomu nesmírně pohledný a galantní muž. Zásah blesku Když js
3 minuty čtení
Původně to byla dětská hra, nakonec nám ta záliba ale vydržela dodnes. Skutečný poklad jsme našli jen jednou, ale nikdy neříkej nikdy. Hon za pokladem, to byla naše oblíbená zábava od dětství. Pro mámu to byla jen taková hra, nad kterou nechápavě vrtěla hlavou. Ale naši aktivitu nám nezakazovala. Nikdy se nám nic hodnotného najít nepodařilo, jen tu a tam nějakou minci nebo kousek starého kovové
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Sklo jako působivý architektonický materiál
rezidenceonline.cz
Sklo jako působivý architektonický materiál
Velkoplošné prvky ze živého transparentního materiálu stavbu osvěžují, propouštějí do jejího nitra spoustu světla, a tím zlepšují kvalitu vnitřního prostředí. Navíc významně ovlivňují vzhled budovy. Tak jako dřevo a kámen v konstrukčních řešeních zdařile zastupuje ocel, výplně z cihelného či jiného zdiva zase velmi působivě nahrazuje sklo. Jeho vizuálního benefitu v podobě zrcadlení oblohy i
Smetanový dezert crème brulée
tisicereceptu.cz
Smetanový dezert crème brulée
Miluje ho celý svět. „Krém brilé“, jak se jeho název vyslovuje, si oblíbíte i vy. Suroviny 5 žloutků 450 ml smetany 1 vanilkový lusk 50 g moučkového cukru krupicový cukr Postup Do hrnc
Kvašené dobroty pro vaše jedinečné zažívání
nejsemsama.cz
Kvašené dobroty pro vaše jedinečné zažívání
Kvašené potraviny jsou velký hit. Přitom nejde o novinku, už kdysi dávno na ně nedali naši předci dopustit. Co dokážou? Fermentované neboli kvašené potraviny jsou plné probiotických bakterií, které příznivě působí na náš organismus. Určitě to znáte také, po léčbě antibiotiky vám v lékárně vždy doporučí, abyste si vzala i probiotika, která srovnají váš trávicí systém do normálu.
Vikingové na vlnách Jadranu: Co dokazuje dávné kontakty Balkánu a Skandinávie?
enigmaplus.cz
Vikingové na vlnách Jadranu: Co dokazuje dávné kontakty Balkánu a Skandinávie?
Srdnatí vikingové se dálek určitě nebáli. To by se kdysi nedostali až k břehům amerického kontinentu, co říkáte?! Máme si však představovat severské bojovníky, jak si dopřávají siestu pod olivovníkem
Prémiové bydlení na míru: Investoři se vracejí do Česka, roste zájem o top adresy i byty a domy za stovky milionů
iluxus.cz
Prémiové bydlení na míru: Investoři se vracejí do Česka, roste zájem o top adresy i byty a domy za stovky milionů
[caption id="attachment_84376" align="alignnone" width="2000"] Vila je řešená jako komplexní individuální prostor – od architektury, přes vybavení interiéru na míru, až po řešení posledního detailu za
Když hazard vytvoří legendu. John Montagu vynalezne sendvič mezi dvěma partiemi karet
epochaplus.cz
Když hazard vytvoří legendu. John Montagu vynalezne sendvič mezi dvěma partiemi karet
Je pozdní noc. Karty šustí, sázky rostou a jeden anglický šlechtic odmítá opustit herní stůl i kvůli večeři. Místo toho požádá sluhu o jídlo, které sní jednou rukou, zatímco druhou drží karty. Ať už se příběh odehrává přesně takto, nebo ne, právě tehdy se rodí jedna z nejslavnějších svačin světa, sendvič. Píše se 18. století
Mohou umírající hvězdy zrodit nový vesmír?
21stoleti.cz
Mohou umírající hvězdy zrodit nový vesmír?
Když masivní hvězda spotřebuje své jaderné palivo, začne pod svou vlastní vahou kolabovat. Podle běžně přijímané teorie se její hmota zhroutí do černé díry, objektu s gravitací tak silnou, že z něj ne
Vždy jsem byla sama
skutecnepribehy.cz
Vždy jsem byla sama
Když jsem byla ještě v pubertě, věřila jsem, že láska si člověka najde sama. Nenapadlo by mě, že mě přehlédne. Jak je to možné? Vždyť každý zažije lásku. Je to přece to nejpřirozenější, co lidé cítí. Já se odmala dívala na starší ženy v našem městě, jak vedou za ruku své muže, jak spolu nakupují nebo
Aztéčtí válečníci vyráželi do květinových válek
historyplus.cz
Aztéčtí válečníci vyráželi do květinových válek
Zabít nepřítele v boji není žádné velké umění. Zajmout ho a přivést živého domů jako budoucí oběť bohům už ale ano. Bojovník, který se takto zmocní aspoň 20 soupeřů, může být přijat mezi elitu aztécké armády. Stane se orlím nebo jaguářím válečníkem… Rovni králům Jsou nejstatečnější a pro nepřátele nejděsivější. Svůj původ odvozují od dvou
Co se to děje? Německo hlásí rekordní počet UFO!
epochalnisvet.cz
Co se to děje? Německo hlásí rekordní počet UFO!
Německá organizace, která se zabývá shromažďováním a vyhodnocováním pozorování UFO, v posledních pěti letech zaznamenává trvalý nárůst hlášených případů. Rok 2025 byl statisticky zatím rekordní! O čem to vypovídá? Plní se nebe u našich sousedů neidentifikovanými létajícími objekty? Centrální výzkumná síť pro mimořádné jevy na obloze (zkráceně CENAP) je německá obdoba známé mezinárodní organizace
Poprvé v Česku: DIANA ROSS – IN MOTION TOUR
epochanacestach.cz
Poprvé v Česku: DIANA ROSS – IN MOTION TOUR
Americká zpěvačka Diana Ross patří mezi nejzářivější ikony světové hudby. Její hlas i charisma formovaly celé generace posluchačů. Proslavila se již v 60. letech jako ústřední hvězda legendární skupiny The Supremes a její sólová kariéra ji katapultovala mezi absolutní elitu amerického soulu, popu i disca. Na pódiu dodnes okouzluje elegancí, energií a nestárnoucími hity. Konečně
Chystá se Perkausová utéct od svého manžela?
nasehvezdy.cz
Chystá se Perkausová utéct od svého manžela?
Už dlouho je Eva Perkausová (32) považována za jednu z nejkrásnějších českých moderátorek. I když má ale stále mnoho ctitelů, ona sama je už několik let šťastná po boku urostlého podnikatele Ivana Hec