Domů     Žila jsem dlouho mezi dvěma muži!
Žila jsem dlouho mezi dvěma muži!
6 minut čtení

Vdávala jsem se velmi mladá a k tomu ještě za cizince, který se za mnou přistěhoval. To, co mi ale chybělo ve vztahu s ním, jsem si vynahrazovala jinde.

Vdávala jsem se, když mi bylo dvacet čtyři let. Asi unáhleně, a hlavně za prvního kluka, kterého jsem v životě poznala. Můj manžel byl Američan. Seznámili jsme se na mém studijním pobytu v San Francisku.

Ani jeden jsme předtím s nikým jiným nechodili. Když jsme se poznali, trávili jsme každou volnou minutu spolu, žili jeden pro druhého, říkali si všechno. S odstupem to vidím jako takovou dětskou lásku.

Ale byl to krásný vztah, a to asi i proto, že jsme měli roky vztah vlastně jen na dálku.

Láska na dálku

Noci jsme trávili na Skype, psali si e-maily. Když jsme dostudovali, ihned jsme se vzali, abychom mohli žít ve stejné zemi a bydlet spolu. Svatba byla jediná možnost, bez ní by jeden v zemi toho druhého nemohl zůstat déle než pár týdnů, natož v ní pracovat.

Vzali jsme se narychlo i přesto, že mi to rodiče rozmlouvali: „Lído, vždyť se pořádně neznáte. Každý máte jinou mentalitu,“ viděli to, co já pochopila až po letech. Tenkrát jsem si nic nepřipouštěla, milovali jsme se.

Nakonec to byl Mike, kdo se „obětoval‘‘ a přestěhoval se za mnou k nám. Doma nechal rodinu, kamarády a začal tady od nuly. Bylo to těžké, ale zvládl to, naučil se perfektně česky, v práci se vypracoval na velmi dobrou pozici.

Otevřely se mi oči

Ale to, co od začátku vypadalo na ideální vztah, se začalo hroutit. Každodenní život odhalil i jeho chyby. Dřív jsme spolu jen cestovali, bavili se a těšili se, jak jednou spolu budeme navždy.

Najednou jsem ale pochopila, že jsme každý jinde. Uvědomila jsem si to, když jsme začali řešit každodenní problémy. Mike totiž v tomto směru jako chlap totálně pohořel. Vše totiž bylo na mně.

Trvalo mi nějakou dobu, než jsem si to uvědomila. Chápala jsem, že to pro něj není snadné zorientovat se v nové zemi, ale já mu dala času dost. Snažila jsem se s ním o tom i mluvit, ale vůbec nechápal, oč mi jde.

„Vždyť je vše v pohodě, Lidu, co se zlobíš?“ ptal se vždy překvapeně, protože vůbec nic nechápal, a já ztratila chuť se s ním dohadovat.

Nechtěla jsem další dítě

Pochopila jsem, že je Mike netechnický a nepraktický typ a je často ztracený ve věcech, které běžnému Čechovi přijdou jako samozřejmost. A tak jsem musela být doma za toho chlapa já.

Asi i kvůli tomu jsem netoužila po dětech. Možná už tenkrát jsem měla podvědomě strach, že bych se sama starala o další dítě. Protože často jsem v něm viděla asi právě přerostlé dítě, o které se musím starat, a ne chlapa, co je mi oporou.

Nechci, aby to vyznělo tak, že byl úplně neschopný a neměl žádné klady. Naopak, byl to ten nejhodnější člověk, kterého jsem v životě poznala, a nikdo se pro mě nikdy neobětoval víc než on.

Jenže já byla taková mrcha, že jsem si toho nevážila a viděla jen to, že se mnou v některých věcech nedokázal držet krok.

Od nespokojenosti k nevěře

Pak se v mém životě objevil muž, ve kterém jsem viděla přesně toho, po kterém jsem toužila. Pochopitelně to byl kolega z práce. Jiří byl o devět let starší.

Připadal mi atraktivní od začátku, co jsem do firmy přišla. Byl ale ženatý, s malými dětmi, takže jsem si na něj netroufla ani pomyslet. Ale jak to tak bývá, byly firemní akce, služební cesty a my se spolu zapletli.

Dalších pár let jsem vedla paralelní vztah. I když jsem se mnohokrát snažila s Jirkou rozejít, nedokázala jsem to. „Neboj, Lidu, jen co děti odrostou, rozvedu se a budeme stále spolu,“ sliboval mi často zářnou budoucnost a já mu chtěla věřit.

Byl pro mě typem naprosto atraktivního chlapa a přitahoval mě tak, že jsem z toho šílela. Nejen vzhledem, ale i tím, že to byl typický Čech, co si skoro se vším poradil. Budil ve mně respekt, který jsem z manžela neměla.

Navíc jsem s ním měla nejlepší sex v životě, zatímco s manželem jsme milování moc nedali.

Držela jsem se své jistoty

Přesto jsem se manžela bála opustit. Obávala jsem se, i když Jiří nakonec podal žádost o rozvod, že bych jednou mohla skončit sama. Jemu jsem samozřejmě řekla, že jsem již žádost také podala.

Ale lhala jsem, protože jsem si moc dobře uvědomovala, jak hodně je Jiří vytížený a jak málo volného času mu už teď zbývá. K tomu by po rozvodu přibyly ještě vyhrazené dny pro děti, a kolik času by zbylo na mě?

A právě proto, že jsem si uvědomovala, že pro něho nikdy nebudu prioritou, že si mezi dětmi a mnou vždycky vybere je, což jsem mu v žádném případě nezazlívala a chápala jsem to, jsem se stále držela svého manžela.

U toho jsem totiž, na rozdíl od Jiřího, byla v centru zájmu já. Navíc jsem si moc dobře uvědomovala, že Jiřího v podstatě neznám. Nikdy jsme spolu nebyli třeba ani na dva dny v kuse, vždycky jen večer po práci.

Vyřešila to sokyně

Dlouho jsem tak žila mezi dvěma muži, a kdyby mě neprozradila Jiřího manželka, možná bych tak žila ještě dnes. Samozřejmě že v rozvodové bitvě je každý prostředek dobrý.

A tak Jiřího žena vytáhla u rozvodu manželovu nevěru. Vůbec nevím, jak se o nás dozvěděla! A podle toho, co u soudu vyprávěla, o nás musela vědět prakticky od začátku!

Bohužel bydlíme na malém městě, a tak si o nás za chvíli začali šuškat i vrabci na střeše. Poslední, jako obvykle, se to dozvěděl můj manžel. „Podívej, Lído, vím, že vše mezi námi nebylo ideální, ale nechci to zahodit.

Vezmu si neplacené volno a na dva měsíce odjedu domů, potřebuji se s tím vyrovnat sám,“ řekl mi můj hodný muž. „Až se vrátím, řekneme si, co bude dál!“

Ani jeden, ani druhý

Když ale můj manžel odletěl domů, mně se najednou ulevilo. Kupodivu zmizela i má touha po Jiřím, který byl vývojem rozvodu natolik zdrcen, že jsme se téměř nevídali.

A já si začala připouštět i tu variantu, že bych mohla žít sama a že to není vůbec špatné. Na děti už bylo stejně pozdě, doma jsem dělala ženské i mužské práce, tak k čemu mít doma ještě někoho dalšího? Kvůli sexu?

Na to se vždy někdo najde. A tak jsem po měsíci napsala manželovi, že protahovat náš vztah nemá smysl. Jestli chce, ať v Americe zůstane, že vše se dá dořešit na dálku. Kupodivu souhlasil. S Jiřím jsem se v podstatě ani rozcházet nemusela.

Prostě se v mém životě přestal vyskytovat. Od té doby žiju už mnoho let sama. Jediné, čeho lituji, je, že jsem neměla děti. To už teď ale stejně nezachráním.

Lída P. (63), severní Čechy

Předchozí článek
Související články
5 minut čtení
Když se mi syn Honza ženil, měla jsem radost. S Martinou, která byla milá a inteligentní, chodil už celou věčnost. A já se těšila na velkou rodinu a na vnoučátka. Doufala jsem, že se s Martinou staneme dobrými přítelkyněmi, že budeme trávit čas společně a že mi ona bude jakousi dcerou, kterou jsem nikdy neměla. Ale čím dál víc jsem začala mít pocit, že něco není v pořádku. Že mezi námi není ta
4 minuty čtení
Někdy mi přijde, že jsme se narodili s úkolem stát se rodiči svých rodičů. Vždyť život je takový smutný, nevyhnutelný cyklus. Když jsem byla mladší, nikdy jsem si neuměla představit, že se jednou budeme muset postarat o rodiče, kteří nám celý život dávali vše. Teď se situace obrátila a je na nás, postarat se o ně. Spolehlivá rodina Moje sestra Jana a bratr Petr jsou moje nejbližší rodina.
2 minuty čtení
Začalo to lahví vína po večeři, najednou z toho byly dvě, tři... Neuvědomili jsme si, že se řítíme do problému. Pak nám osud nastavil zrcadlo. Když jsme měli malé děti, s manželem jsme moc nepili. Jenže jak čas šel, dcera i syn dospěli, vylétli z hnízda, pořídili si vlastní rodiny. Možná jsme se tak trochu nudili, nevím, ale najednou nám každý večer stála na stole u televize lahvinka vína, pak
2 minuty čtení
Rodiče nám kladli na srdce, že lhát se nemá. Jenže pravda byla krutá! Dlouho jsem všem namlouvala, jak se mám dobře. Přitom jsem bojovala o život. Jako malá jsem byla zdravá holčička. Zato moje mladší sestra Vendula byla každou chvíli nemocná. Proto se všichni točili kolem ní, u mě si zvykli, že mi nikdy nic není. Neuměla jsme si stěžovat, brečet, litovat se. Když mi ve dvaceti letech lékaři di
3 minuty čtení
Bylo to bezproblémové dítě, snaživý chlapec. Radovali jsme se, jak se nám nám povedl. Jenže čas běžel a my se začali bát, že zůstane navždy sám. Náš Dan byl jedináček. Měla jsem v mládí zdravotní problémy, kvůli kterým jsem se do těhotenství moc nehrnula. Nakonec jsem ale podstoupila velké riziko, protože touha po dítěti byla obrovská. Všechno ve dopadlo dobře. Já jsem své zdravotní problém
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Elegantní penthouse v lyžařském ráji
rezidenceonline.cz
Elegantní penthouse v lyžařském ráji
V srdci lyžařského města Aspenu v americkém Coloradu stojí dům, na jehož střeše se nachází rozlehlý luxusní byt, poskytující svým obyvatelům dokonalé místo k životu. Čistý a vzdušný interiér, plynule navazující na terasu, září teplem a třpytivým horským sluncem. Aspen, dnes velmi známé lyžařské středisko obklopené pohořím Rocky Mountains, vznikl původně jako místo těžby stříbra. Během devatenáctého století
Zoo Jihlava: Zvířecí svět uprostřed města
epochanacestach.cz
Zoo Jihlava: Zvířecí svět uprostřed města
Zahrada, která vás vtáhne do světa zvířat a přírody – Zoo Jihlava je ideálním místem pro všechny, kteří hledají zážitky plné dobrodružství, poznání a zábavy. V srdci Vysočiny na necelých 10 hektarech se vydáte na expedici takřka celým světem. Více než 250 druhů zvířat a přes 1500 jedinců vytváří unikátní svět, kde si na své přijdou
Bez kapesníku ani ránu
nejsemsama.cz
Bez kapesníku ani ránu
Venku je už krásně teplo, a vy přesto pořád smrkáte a rýma vás ne a ne opustit? Nejspíš máte chronickou rýmu. Někdy se jen lehká viróza může protáhnout i na několik týdnů a vyústit v chronickou rýmu. Jak se s tímhle trápením co nejdříve poprat a co na chronickou rýmu zabírá? Rýmu, tu klasickou, dostane občas téměř každý. Může ji způsobit virová či bakteriální infekce, případně alergie. Většinou přejde
Poprvé ve vzduchu: Když dinosaurus dostal křídla
21stoleti.cz
Poprvé ve vzduchu: Když dinosaurus dostal křídla
Nově analyzovaná fosilie Archaeopteryxe, získaná Fieldovým muzeem v Chicagu v roce 2022, přinesla zcela nové poznatky o tom, jak se první ptáci naučili létat. Tento exemplář, původně pocházející z Bav
Lenin: mistrovské dílo balzamovačů, Nebo precizní podvod?
enigmaplus.cz
Lenin: mistrovské dílo balzamovačů, Nebo precizní podvod?
Rudé náměstí v Moskvě je 19. března 1934 plné návštěvníků, z nichž většina míří do mauzolea ruského komunistického politika Vladimira Iljiče Lenina (1870–1924). Společně s davem pomalu kráčí i 46letý
Luminox a FORCE BLUE spojují síly v ochraně světových oceánů
iluxus.cz
Luminox a FORCE BLUE spojují síly v ochraně světových oceánů
Hodinářská značka Luminox, které důvěřují příslušníci Navy SEALs i dobrodruzi, oznámila své oficiální partnerství s FORCE BLUE, jedinou neziskovou organizací na světě, která přeškoluje a nasazuje býva
Smrt ukázala, jak jsme si byly blízké
skutecnepribehy.cz
Smrt ukázala, jak jsme si byly blízké
Našla jsem skrýš s fotografiemi. Zjistila jsem, že mě s babičkou spojuje symbol draka, který mě zavedl na novou životní cestu. Když mi zemřela babička, bylo nutné vyklidit její domek. Já si vzala na starost půdu, kam by se rodičům špatně dostávalo. Byla plná prachu a krámů, žádné poklady jsem nenašla. Až když jsem měla
Mezinárodní den autismu: Nové naděje v léčbě díky pupečníkové krvi
epochalnisvet.cz
Mezinárodní den autismu: Nové naděje v léčbě díky pupečníkové krvi
Autismus je jako strašák společnosti. Zatímco podvědomě s sebou nese předsudky z předsudků, konkrétně už ovlivňuje schopnost dítěte komunikovat, navazovat vztahy a zapojit se do běžných aktivit. Někteří jedinci s poruchami autistického spektra (PAS) vykazují mimořádné schopnosti, například v matematice, jazycích nebo umění, jiní čelí výzvám, které komplikují jejich každodenní život. Právě dnes si připomínáme
Bez léků se Locklear už nikdy neobejde
nasehvezdy.cz
Bez léků se Locklear už nikdy neobejde
Doby, kdy po ní muži šíleli a ženy jí záviděly její výjimečnou krásu, jsou už k její smůle dávno pryč. Bývalá hvězda amerického seriálu Melrose Place Heather Locklear (63), která má za sebou tvrdý bo
Od medúzy po houby: Když je jídlo hazardem se životem
epochaplus.cz
Od medúzy po houby: Když je jídlo hazardem se životem
Japonci si pochutnávají na jedovaté medúze ečizen kurage, na Jamajce zase riskují s nezralým ovocem ackee. A co teprve lesní houby, kde i v Česku může záměna skončit tragédií? Přečtěte si o pokrmech, které lákají svou chutí, ale mohou vás stát život. Ečizen kurage – je libo jedovatou medúzu? Ta chuť za riziko stojí, tvrdí
Japonci nedobyli Koreu ani na druhý pokus
historyplus.cz
Japonci nedobyli Koreu ani na druhý pokus
Korejské námořnictvo utrpělo v bitvě u Pusanu strašlivý debakl, zbyla mu jen hrstka lodí. Admirál I Sun-sin, jemuž král opět svěřil nejvyšší velení, se přesto nevzdává. Znovu prokáže své výjimečné schopnosti. Střetne se s velkou japonskou přesilou a slavně zvítězí! Hospodařit na malém kousku půdy jako jeho otec nebude. Dospívající Hidejoši Tojotomi (1537–1598) z rodné
Křupavé okurčičky
tisicereceptu.cz
Křupavé okurčičky
Okurková sezona nemusí být nudná, zvlášť, když si můžeme tyhle zelené pochoutky naložit do láku. Potřebujete 400 g okurek 3 kuličky pepře 2 kuličky nového koření 1 bobkový list ½ lžičky hořč