Domů     Jedna noc plná vášně a lásky
Jedna noc plná vášně a lásky

Když mi zavolal můj bývalý spolužák ze střední, že se chystá třídní sraz po několika letech, zaplavila mě vlna nadšení a euforie.

S lidmi ze střední jsme měli úplně jiný vztah než se základkou. Byli jsme sice pořád ještě děti, přesto ale už tak nějak dospělejší, vznikaly mezi námi první lásky a zažili jsme toho spolu zkrátka spoustu.

Nikdy nezapomenu na náš školní zájezd do Bulharska, kde se můj dosud čistě kamarádský vztah s Ondrou přehoupl v lásku jako trám.

Od toho výletu na začátku druháku nás od sebe nemohl nikdo odtrhnout, až do toho osudného dne, kdy jeho otce vedení firmy převelelo na druhý konec republiky a Ondra se tam s rodiči týden po maturitě odstěhoval.

Velká láska skončila

Můj život se ze dne na den zhroutil. Při loučení jsem na Ondru přes slzy neviděla. Přestože jsme si slibovali, že si budeme denně psát, po pár měsících náš vztah vyšuměl. Pocit úzkosti mě sevřel, kdykoliv jsem si na Ondru vzpomněla.

Po čase se objevil můj nynější manžel, zamilovali jsme se do sebe, vzali se a máme tři krásné, zdravé a moc šikovné, dnes už dospělé děti, na které jsme oba velice hrdí.

Spokojené manželství

S manželem Martinem nám to skvěle klape dodnes, náš vztah se už samozřejmě přehoupl v poklidně plynoucí řeku jistoty, bez nějakých velkých vášní, já si jej však hluboce vážím a žádné výstřelky nevyhledávám.

Když jsem ale položila sluchátko po telefonátu s Jirkou, organizátorem srazu, mé břicho zaplavili oni pověstní motýlci a hlavou mi běželo pásmo otázek: „Bude tam taky Ondřej? Jak se asi má? Je šťastný? Ženatý?“

Okamžik setkání

Den „D“ nastal. Manžel mi popřál hezkou zábavu a já načesaná a nalíčená jsem vyrazila vstříc večeru. Jen jsem vstoupila do sálu bývalé sokolovny, kde jsme se měli sejít, pusa se mi sama od sebe roztáhla od ucha k uchu.

Okolo dlouhého stolu sedělo tolik známých tváří. Samozřejmě postavy se jim změnily, vrásek přibývalo, ale rysy se neměnily, poznala jsem je všechny do jednoho a tím jedním myslím Ondru.

Byl zarostlý třídenním strništěm, na sobě měl tričko s límečkem, přes něj svetr a krásně se na mě usmíval.

Samozřejmě mě taky okamžitě poznal, přestože jsem pár kilo přibrala a vlasy už nemám do půli zad. Bez váhání vstal a objal mě. „Ahoj Jano,“ prohodil, jakoby to bylo včera, kdy jsme se viděli naposledy. Jeho doteky mi rozbušily srdce.

Vyprávění o našich životech

Večer pokračoval ve veselém duchu, každý si povídal s každým. Já s Ondrou jsme od sebe neodtrhli oči. Dozvěděla jsem se, že Ondřej vystudoval vysokou školu, následně nastoupil na místo svého otce a vypracoval se na pozici vrcholového manažera firmy.

Také se oženil, ale zase rozvedl a z manželství mu zůstala dcera. S manželkou mu to prý neklapalo, stále cítil, že je něco jako náhrada, nikdy ji prý nemiloval tolik jako mě.

A protože chtěl tento cit ještě jednou poznat, rozvedl se a od té doby bezúspěšně hledá.

Závan nostalgie

Při jeho vyprávění se mi draly slzy do očí. Svého manžela opravdu velice miluji, ale pravdou je, že to nikdy nebylo takové jako s Ondrou. Možná to bylo tím, jak jsme byli mladí, bezstarostní a zbláznění jeden do druhého.

Možná to bylo tím, že naši lásku násilně rozdělili, že nikdy nedošla svého naplnění. Večer plynul, mně bylo krásně a domů se mi vůbec nechtělo. Nicméně společnost se pomalu rozpouštěla, až jsme v sále zbyli jen my dva.

Už to vypadalo zvláštně, takže jsme se také pomalu zvedli k odchodu. Procházeli jsme centrem města a stále jsme si měli co říct.

Když mělo dojít na rozloučení, Ondřej mě chytil za loket a poprosil:„Počkej, nechoď ještě. Tak hezky se mi s tebou povídá. Bydlím tady kousek v hotelu, nechceš zajít dolů do baru, ještě jsi mi určitě neřekla všechno.“

Jedna jediná noc

Jeho očím se nedalo odolat. Zašli jsme tedy ještě do baru na skleničku, která se protáhla o další dvě hodiny, vůbec se mi od něj nechtělo odejít. Byl tak milý, klidný, vyrovnaný a ještě k tomu vtipný a šarmantní.

Zkrátka pořád stejný, akorát dospělý a mužný, musím se přiznat, že mě stále hodně přitahoval. Situaci jsem nezvládla, opili jsme se a on mě vzal nahoru k sobě na pokoj. Naše láska po několika desítkách let došla naplnění.

Moje velké tajemství

Když Ondřej usnul, vykradla jsem se z hotelového pokoje a se slzami v očích šla městem domů, kde jsem se půl hodiny sprchovala, jako bych chtěla smýt hřích noci ze svého těla a ulehla jsem vedle svého manžela.

Do druhého dne jsem se probudila jako nový člověk, rozhodnutá na onu noc zapomenout a vážit si toho nejcennějšího co mám – svojí rodiny.

Ondřej mě už od té doby nikdy nekontaktoval, těžko říct, zda nechtěl nebo si nesehnal číslo, možná ho stejně tak jako mě dohnal pocit viny. Můj manžel se o mé nevěře nikdy nedozvěděl, já však cítím motýlky, kdykoli si na noc se svou láskou ze střední vzpomenu.

Jana L. (51), Praha

reklama
Související články
25.5.2024
Byla jsem praktická holka z vesnice, uměla jsem podojit kozu, pokosit louku či postarat se o drůbež. Jenomže Petr byl úplně jiný. Táta byl na mě pyšný. „Naše holka je do hospodářství,“ říkával s dojetím v hlase. Měla jsem to ostatně po kom zdědit, předkové z matčiny i otcovy strany byli statkáři, a tak nám to kolovalo v krvi. Byla jsem praktická venkovská holka, která bez problémů podojila kozu
19.5.2024
Po letech jsem se setkala se svojí studentskou láskou. Z nespokojeného manželství jsem odešla a nelitovala. Dnes jsem opět šťastná. V sedmnácti letech jsem začala chodit s Jindrou, byl to nejhezčí kluk ze školy. Mé kamarádce se samozřejmě líbil taky. Když jsem strávila tři týdny po operaci slepáku v nemocnici, řekla mi Klára, že Jindra balil nějakou holku z prváku, prý je viděla, jak se líbají.
13.5.2024
Z platonické lásky mě rázem vyléčila ta opravdová. A našla jsem ji tam, kde bych ji nikdy předtím nehledala. Byl to takový velikonoční zázrak. Naši rodinu v okolí každý dobře znal. Babička s maminkou pracovaly v samoobsluze a snad žádný jejich zákazník neopomenul o Velikonocích na naše stavení s pomlázkou zazvonit. Stejně to bylo i v případě tatínka, který v nedaleké obci vedl fotbalové mužstvo
7.5.2024
Byla jsem odhodlaná pro lásku udělat cokoliv, ale zjistila jsem, že jenom to zkrátka nestačí. Na tu pravou lásku je třeba dvou. Zamilovaných příběhů jsem za svůj život přečetla mnoho. Nořila jsem se do smyšlených románů a snila o tom, že i já jednou najdu pravou lásku. A udělám pro to všechno na světě. V patnácti letech se to zdálo jako krásná a jednoduchá představa. Postupem let jsem ale zjišť
6.5.2024
Znali jsme se s Mirkem krátce a museli jsme se brát. Ve svatební den bylo ještě ke všemu příšerné počasí. Už jako holka jsem toužila mít letní svatbu. Před spaním jsem si představovala, jak kráčím rozkvetlou loukou v nádherných krajkových šatech ruku v ruce s urostlým ženichem, i když jsem neměla ponětí, kdo to je a kam vlastně jdeme. A mimochodem, kdo to je a kam vlastně jdeme, jsem přesně nev
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
historyplus.cz
Las Médulas: Při zlaté horečce Římané zničili celé pohoří
V břidlicovém pohoří Las Médulas v severozápadním Španělsku je k vidění mnoho červenohnědých skal nejroztodivnějších tvarů. Bizarní krajina však není hříčkou přírody, jak by se mohlo zdát, ale dílem člověka. Kdysi tu býval rozlehlý horský masiv, který Římané kvůli zlatu rozvrtali do současné podoby…   Římská říše je závislá na zlatě…Potřebuje ho k financování válečných výbojů i k
HI-TECH kuchyně
rezidenceonline.cz
HI-TECH kuchyně
Také pro jednu z nejdůležitějších součástí obytného prostoru je důležitá harmonie designu a technologií. Jen tak kuchyně získá nejen potřebnou funkčnost a komfort, ale také moderní estetickou přitažlivost. Jedním z nejvýraznějších trendů v kuchyňském designu je použití pastelových barev, jako je pudrově růžová, šeříková, broskvová nebo vanilková. Ostatně tři ze jmenovaných odstínů se staly uznávanými
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
enigmaplus.cz
Proměna chleba a vína v maso a krev: Opravdu se někdy takový zázrak stal?
Křesťanský obřad, který připomíná události poslední večeře Ježíše Krista, se označuje pojmem eucharistie. Ve své podstatě jde o rituální konzumaci chleba a vína, aby byly připomenuty tělo a krev Ježíš
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
skutecnepribehy.cz
Z hlubin temného lesa nám ukázaly cestu veverky
Zabloudily jsme s vnučkou na houbách. Už se začalo stmívat. Kde se vzaly, tu se vzaly ‒ dvě veverky přiskákaly. Vyvedly nás z lesa ven. Byla jsem už rok vdova, manžel mi zemřel na infarkt. Krátce před jeho smrtí jsme koupili domek na okraji vísky v Lužických horách. Já houbařila a chodila do lesa na výlety, on pobýval jen
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
21stoleti.cz
Gigantická exploze ve vesmíru. Její konec je v nedohlednu
Že vesmír je poněkud děsivé místo, ukazuje několik posledních astronomických objevů. V květnu astronomové oznámili pozorování hvězdy, která právě polyká jednu ze svých vlastních planet. Krátce předtím
Vaječné muffiny se sýrem
tisicereceptu.cz
Vaječné muffiny se sýrem
Hledáte inspiraci pro netradiční snídani? Připravte své rodině vejce, samozřejmě s pořádnou dávkou slaniny. Suroviny 10 plátků anglické slaniny 1 červená paprika 2 hrsti jarní cibulky 10 vaje
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
iluxus.cz
Večer se značkou Norqain v hodinářství Koscom
Ve středu 22. května uspořádalo renomované hodinářství Koscom večer věnovaný švýcarské značce Norqain. Ta je úzce spojená s hokejem, a tak měla akce návaznost na aktuálně probíhající Mistrovství světa
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
epochanacestach.cz
Kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti
Rožnov leží pod Radhoštěm, a ten bychom rozhodně na svých cestách po tomto kraji minout neměli. Na jeho vrcholku stojí výjimečná kaple svatého Cyrila a Metoděje s byzantskou kopulí, vysvěcená už v roce 1898. Je to jedna z nejvýše položených církevních staveb na našem území a přestože si toho na první pohled sotva povšimneme, stojí jednou polovinou na
Srbský král tušil nebezpečí smrti
epochaplus.cz
Srbský král tušil nebezpečí smrti
Když Alexandr I. Karađorđević (1888–1934) usedá 17. října 1921 na trůn Království Srbů, Chorvatů a Slovinců, nemá jednoduchou pozici. „Jednota Srbů, Chorvatů a Slovinců, která vznikla v ovzduší poválečné euforie, se ukázala v praxi jako těžko realizovatelná. Jak zajistit soužití národů, jež jsou sice stejného původu, ale jejich osudy se od pozdního středověku rozcházely? Ještě
Pohřbili kancléře zaživa?
epochalnisvet.cz
Pohřbili kancléře zaživa?
„To ne! Proboha ne!“ vykřikne kancléř a celý vyděšený se posadí na posteli. Ten příšerný sen se mu zdál už potřetí! Je v něm pohřben do rakve, v níž ovšem po pár dnech obživne!   Svého času je prakticky nejmocnějším mužem v zemi. Je mu něco málo přes 40 let, a už má za sebou funkci diplomata, císařského
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
nasehvezdy.cz
Jsi mi nevěrný Rančáku? Tak o tohle přijdeš!
Herečce ze seriálu Ulice Anetě Krejčíková (33) už prý s partnerem, tělocvikářem Ondřejem Rančákem (39), dochází trpělivost. Ze všech stran se k ní dostávají různé povídačky, jak si kde dopisoval a d
Pravdu jsme zjistily až po letech
nejsemsama.cz
Pravdu jsme zjistily až po letech
Někdy stačí domněnka k tomu, aby se rozbilo krásné přátelství. Je snadné někoho obvinit a pak se urazit a přestat s ním mluvit. Vím to až moc dobře, prožila jsem si to na vlastní kůži a dodnes toho lituji. Nikdo jiný to nevěděl Romana byla moje velká kamarádka už od mateřské školky. Od první do deváté třídy