Domů     Moje city mu byly k smíchu
Moje city mu byly k smíchu

Roman byl moje první velká školní láska. Jenomže, zatímco já milovala jeho, on byl zakoukaný do mé nejlepší kamarádky Jany, která ovšem jeho city vůbec neopětovala.

Jeho přízeň, kterou jí projevoval, ji obtěžovala. Vyhýbala se mu, a když už se s ním střetla, dělala si z něj akorát legraci. „Když já ji tak miluji!“ svěřoval se mi Roman a mně ho bylo tak líto.

Zároveň jsem si říkala, proč plýtvá svou láskou k holce, která jím akorát opovrhuje a přehlíží tu mou. Jenomže, věděl vůbec, že ho miluji? Nikdy jsem mu to neřekla.

Bylo mi trapné mu nadbíhat, když jsem věděla, že jeho srdce je obsazené Janou. Co měla ona, co já jsem neměla? Jistě, byla hezká, vysoká a blond. Já malá, hubená tmavovláska. Ale moje srdce bylo na pravém místě, otevřené pro jakýkoli náznak Romanovi přízně. Jenomže on byl jako zabedněný.

Dělal si ze mě legraci

„Proč si nenajdeš jinou, když tě Jana nechce?“ zeptala jsem se ho jednou a on se na mě podíval, jako kdyby mě chtěl opravdu upálit. „Jsi se zbláznila?“ kroutil hlavou. „A koho jako? Třeba tebe?“ začal se smát. Zrudla jsem vzteky. Najednou mi bylo tak hrozně, že bych ho nejradši zabila.

Moje láska se v mžiku proměnila v nenávist. Takhle si mě dobírat! Co si to vůbec dovoluje? „Já bych tě nechtěla,“ odsekla jsem mu a srdce mi tlouklo, jako kdyby mi mělo vyskočit z těla. „Opravdu ne?“ začal do mě rýpat, jako do něj vždycky rýpala Jana.

„To tedy ne!“ rudla jsem ve tváři. „Proč? Byli bychom docela pěkný pár, ne?“ smál se. „Nakonec jsme oba sami, nezadaní, nikdo nás nechce, tak proč to nezkusit? Třeba by nám to spolu vyšlo,“ provokoval mě.

Kamarádka si našla kluka

Kdyby věděl, jak ho miluji, nikdy by se ke mně nemohl takhle chovat. Nebo možná ano, protože on ke mně nic necítil. Byla jsem jenom prostředníkem, přes kterého se mohl dostat k Janě. Přece jsem to věděla už dávno.

„Jsi dnes nějaká smutná!“ prohlížela si mě Jana. „Nejsem,“ odsekla jsem jí, protože jsem se s ní nechtěla bavit.

„To přejde,“ chlácholila mě. „Zato já jsem zamilovaná!“ zasnila se. „A do koho?“ divila jsem se. „Do Lukáše,“ vzdychla zase. „On je tak úžasný!“ básnila o něm. „Vy už jste spolu měli rande?“ podivila jsem se.

„Pozval mě do kina,“ prozradila mi a tím náš rozhovor skončil. Musela za Lukášem.

Další zlomené srdce

Jana jakoby se mnou přestávala pomalu, ale jistě kamarádit. Dávala víc přednost Lukášovi, než mě, a to mě velmi zraňovalo. Jednoduše dospěla dříve než já, ale to jsem si v tom věku ještě nedokázala vysvětlit.

„Máš nějaké zprávy?“ Roman mě dostihl na školní chodbě. „O kom?“ dělala jsem, že nevím. „Přece o Janě!“ ušklíbl se. „Je zdravá a má se dobře,“ odsekla jsem stroze. „A má dneska rande,“ dodala jsem. „Cože?“ Roman se zastavil, jakoby v tu chvíli zkameněl.

„S Lukášem. Poval ji včera,“ vychutnávala jsem si svoje malé vítězství.

„Ten zmetek!“ zuřil Roman. „Moc dobře věděl, že Janu chci já! Slíbil mi, že do ní nepůjde!“ prozradil mi klukovské intriky, které byly holkám utajeny. „A myslíš, že u ní mám ještě šanci?“ pokračoval.

„Nevím,“ pokrčila jsem rameny. „A už mě nech být! Vyřiď si své záležitosti sám a mě už do nich netahej! Nemám čas dohazovat ti holky, které nedokážeš sbalit sám!“ řekla jsem mu své. I všem dalším, kteří se na nás na chodbě dívali.

Konečně jsem otevřela oči

Roman byl znemožněn do konce školního roku. Moc dní do něj nezbývalo, ale stačilo to, aby se vztahy vytříbily. Roman mě už přestal žádat o radu, jak získat Janu, a já přestala stát o Romana.

Konečně mi došlo, že ho nikdy nebudu moct mít, stejně jako on nikdy nebude chodit s Janou, která byla stále zamilovaná do Lukáše. Jeho láska však byla jen dočasná. A tak jsme zanedlouho byli nešťastní všichni tři.

Vyšli si na rande!

„Lukáš si našel jinou!“ brečela mi na rameni, když jí Lukáš oznámil, že už s ní nebude chodit. „Koho?“ vyzvídala jsem. „Irenu z Béčka! Já ji zabiju, až ji potkám! Ona mi ho přebrala, mrcha, i když věděla, že s ním chodím! Určitě to udělala naschvál!“ Jana byla vzteky bez sebe.

A já se docela bavila. Musela jsem se smát. Zase jsme si byly tak blízko. Zase jsme byly jen samy pro sebe, já a moje nejlepší kamarádka. Ale jen do doby, než jsem se dozvěděla, že si vyšla s Romanem na rande.

„To si děláš legraci?“ nechápala jsem Janu, když mi to řekla. „Když já prostě nedokážu být sama!“ krčila rameny. „Vždyť máš mě!“ oponovala jsem jí. „Jenomže chodit s klukem je úplně o něčem jiném. Až to zkusíš, sama uvidíš!“ poučovala mě.

Zůstala jsem sama

Jenomže netušila, že toho kluka, se kterým jsem chtěla chodit, mi právě sebrala. I když nevědomky. Přitom jsem si byla jistá, že o Romana dál vůbec nestála. Jenom se chtěla pomstít Lukášovi.

A tak měl každý někoho, i když ho třeba vůbec mít nechtěl, jenomže doba si to žádala, protože kdo byl sám, byl divný a to jsem byla i já, protože jsem byla sama pořád.

Bez nejlepší kamarádky, bez kluka. Až do prázdnin, než jsem odjela k babičce a tam prožila svou první opravdovou lásku. Takovou, na kterou se nikdy nezapomíná. Jako na ty školní.

Na svém životě bych nic neměnila

Teď už jsem dospělá, vdaná, mám svou rodinu, děti a všechno je jiné. I city. Dřív byly spontánní, vášnivé a prudké. Teď jsou hluboké, silné a věčné. A tak to má být. Každé životní období přináší své. A je to vždycky moc krásné. Jen si to musíme dokázat užít!

Eliška R. (56), jižní Čechy

Předchozí článek
reklama
Související články
3.6.2023
Seznámili jsme se na diskotéce. Tehdy mi každý prorokoval, že nám vztah nevydrží, protože je Pavel mladší, my se ale navzdory tomu vzali. Narodily se nám tři děti. Oba jsme chodili do práce a doma jsme měli středně velké hospodářství. A když jsme měli chvilku, rádi jsme ji strávili třeba na horách. Všichni podváděli? Vlastně mi nic nescházelo. Jen můj život pomalu zapadal do stereotypu. S
2.6.2023
Než jsme k sobě s mým současným partnerem našli cestu, trvalo to řadu let. Ale vyplatilo se nám počkat si. Když jsem Aleše poprvé spatřila po příchodu do kanceláře, netušila jsem, že jednou, za pár let, budeme žít v jednom bytě, na jedné adrese a s vidinou společné budoucnosti. Přátelsky se na mě usmíval a hned se mi líbil. Dlouho se pak nic nedělo, každému z nás ubíhal život vlastním směrem. P
26.5.2023
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty. A právě jedna taková kra
23.5.2023
V noci se mi zdálo, že se za ním štrachám na vrchol skály s úmyslem vší silou do něj strčit, aby spadl do propasti. Příšerně mi lezl na nervy. Vyrůstali jsme vedle sebe, naše vilky spolu sousedily. Mám v živé paměti, jak se do vedlejšího domku, několik let opuštěného, přistěhovali. Lubošovi bylo šest, stejně jako mně, a brečel. Vylezl z bledě- modrého embéčka, v jedné ruce malý dětský kufřík, v
22.5.2023
Prožili jsme spolu spoustu krásných roků, které se nedaly jen tak zahodit. Naštěstí si to včas uvědomil i můj manžel Jakub. Byla jsem přesvědčená o tom, že jsme šťastní a že je všechno v pořádku. Žili jsme s Jakubem už mnoho let ve spokojeném manželství. Netrápily nás žádné problémy. Nehádali jsme se. Byli jsme spokojení, zajištění. Alespoň já jsem si to tedy myslela. Vůbec jsem netušila, co bu
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
epochanacestach.cz
POHÁDKA O JEZERNÍ KRÁLOVNĚ A VODNÍKU TUTÍNKOVI.
Srdečně Vás zveme na veselou pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi, která se odehraje v předsálí, zahradách v barokních Grottách ploskovického zámku. Barunka a princ Jan se mají tajně už dlouho rádi, ale Barunka je jen chudá schovanka. Pan král o jejich lásce neví a pozval na zámek bohatou, ale rozmazlenou nevěstu – princeznu Veronu.
Pověsti hradu Valečov
enigmaplus.cz
Pověsti hradu Valečov
Lidé na skalním hradě Valečov na pokraji Českého ráje využívali jak skalní prostory či pukliny hradu, tak kombinace zděné zástavby a dřevěných přístřešků. V pískovci byly vybudovány i sklepy, zásobárn
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
epochaplus.cz
Daně ve starověku: Prodražil se rozvod i pohřeb
Zvyšování daní, rostoucí inflace, zkrátka ekonomika je dnes ožehavé téma. Na přetřes ale přicházelo už od starověku – dokonce i ve 3. tisíciletí před naším letopočtem. Zřejmě k historicky první zaz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
tisicereceptu.cz
Fusilli s kuřecím prsíčkem
Zdravý a lehký těstovinový pokrm rozhodně existuje. Vyzkoušejte fusilli s orestovaným prsíčkem. Suroviny 2 kuřecí prsíčka 1/2 nadrcené sušené chilli papričky (lze vynechat) 2 stroužky česneku
Voda nad zlato i ve střední Evropě
21stoleti.cz
Voda nad zlato i ve střední Evropě
Bez vody by to nešlo, tedy, alespoň co se týče pozemského života. Vodní koloběh je přitom na naší planetě jemně vyladěn a jakýkoliv zásah do něj může způsobit problém. Jenže probíhající klimatické změ
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
iluxus.cz
Certina zahalila své DS Action Diver do černé barvy
Hodinky DS Action Diver od značky Certina se vynořují z temných hlubin oceánu a jsou nyní k dostání v černém provedení. Jako pravé potápěčské hodinky mají voděodolnost 300 metrů a jsou ideálně vybaven
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
epochalnisvet.cz
Prsten z Atlantidy: Jediný pozůstatek bájné civilizace?
V roce 1860 objeví francouzský egyptolog Marquis d’Agrain v Údolí králů v Egyptě záhadný prsten, který do této kultury vůbec nezapadá. Podle legendy jej tam zanechal kněz z legendární Atlantidy. Jasno
Ženský křik mě paralyzoval
skutecnepribehy.cz
Ženský křik mě paralyzoval
Během studií jsem bydlela s kamarádkou v pronájmu. Když jsem tam jednou zůstala sama, zažila jsem něco, na co bych ráda zapomněla. Společně s kamarádkou Mirkou jsem bydlela v pronajatém bytě. V poklidu jsme tam žily asi dva roky. Majitelem bytu byl starší pán, kterého bych v klidu nazvala podivínem. Za tu dobu, co nám byt pronajímal, s námi prohodil sotva pět
Po svatbě s ním Rolins netouží
nasehvezdy.cz
Po svatbě s ním Rolins netouží
Rok a půl je zpěvačka Dara Rolins (50) šťastná po boku fotbalisty Pavla Nedvěda (50), otázky na svatbu jí už ale nejspíš lezou krkem. Nedávno se totiž nechala slyšet, že po svatbě s fotbalovou lege
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
nasehvezdy.cz
Přijde Lucie Polišenská o chlapa?
Vdala se! Ale odmítá ukázat manžela. Lucie Polišenská (37) , o níž se ještě donedávna psalo, že je sama jako kůl v plotě, je pěkná tajnůstkářka. Hvězda seriálu ZOO se v tichosti provdala, a navíc
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Kapr pečený v alobalu
tisicereceptu.cz
Kapr pečený v alobalu
Zkuste si rybu tentokrát upéct v alobalu. Příprava je sice trochu náročnější, ale výsledek vás potěší a na obal ze strouhanky si nejspíš ani nevzpomenete. Ingredience 4 porce kapra 100 g másla