SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Sama žít nebudu
Sama žít nebudu

Představa, že v tom bytě plném vzpomínek, zůstanu sama,byla pro mě neúnosná. Život jde přece dál a já řešení nakonec našla.

Moje sestra není příliš přívětivý člověk. Teď zrovna honí po bytě stěhováky a diriguje je jako generál. Nic podle ní neudělají správně. Chlapi zatínají zuby a mlčí. Vidím na nich, že by se k tomu rádi vyjádřili, ale raději se neohradí.

Mojí sestře se totiž zásadně neodmlouvá. Všichni, kdo znají Irenku, to vědí. A ze všech nejlépe já. Přesto právě k Irence teď chlapi nosí mé věci. Nemám kam jinam jít. Tak budu bydlet tady. Ještě si nejsem tak úplně jistá, zda dělám dobře.

Bylo to ale okamžité rozhodnutí. A stejně nečekaně rychle na ten nápad moje sestra přikývla. Tak se uvidí.

Několik let jsme se neviděly

S mojí sestrou to nebylo nikdy jednoduché. Hádaly jsem se už jako malé. Irena je dominantní a její slovo platilo, i když jsem byla starší. Už jako dospělé jsme se pak jednou kvůli celkem bezvýznamné věci, rozkmotřily na dost dlouho.

reklama

Trvalo nám celkem tři roky než jsme přestaly trucovat. Přesto mám svoji sestru moc ráda. Vím, že i má sestra mě má ráda. Jen neumí dát správným způsobem najevo své city.

Moje rodina, moje jistota

Když jsem se před třiceti lety vdávala, šla mi Irenka za svědka. Byla jsem zamilovaná a šťastná. Rodiče jsme v té době už neměly a Irenka byla do té doby moje jediné zázemí. Po svatbě se ale vše změnilo. Měla jsem manžela, brzy i dvě děti. Měla jsem rodinu.

Perfektní rodinu, základnu, jistotu. Moje sestra byla najednou trochu stranou. Dnes si to vyčítám.

Manžel ji nesnášel

Jenže můj manžel Robert od samého začátku Irenku nemohl vystát. Ale ty „sympatie“ byly oboustranné. Irenka ve své dokonalé upřímnosti mi hned po prvním setkání s Robertem řekla, co si o něm myslí. Náfuka, „samožer“ a despota. Zírala jsem na ni nechápavě.

reklama

Jak něco takového vůbec může říct o tak milém a skvělém muži. Stála jsem tehdy neochvějně za svým partnerem. Teprve po letech jsem musela uznat, že měla sestra pravdu.

Naše první krize

Robert skutečně nebyl člověk, kterého jsem si na začátku představovala. Ano, představovala, protože on už se špatně choval od začátku. Ale já to neviděla. Oči mi otevřel až šokující zážitek, kdy jsem zastihla svého manžela v naší posteli s úplně cizí ženskou.

Snažil se vše vysvětlit, omluvit. Sypal si popel na hlavu. A já na chvíli uvěřila. Měla jsem ale brzy poznat, že Robert je profesionální nevěrník a jiný už nebude.

Pořád odpouštět nejde

Měli jsme tehdy dvě děti v choulostivém věku puberťáků. Nemohla jsem je připravit rozvodem o tátu. Jenže Robert si nedal pokoj. Podváděl mě neustále a neplatily na něj mé prosby, ať toho aspoň kvůli dětem nechá. Choval se jak paša, který má svůj harém.

reklama

Ženské si začal klidně vodit domů. Bez ohledu na mě i na děti. Dost ošklivě jsme se hádali. Byli jsme tak oba zaujatí sami sebou, že jsme si nevšimli, že se na naši rodinu žena další neštěstí.

Nenápadný a tichý

Náš šestnáctiletý syn jednoho dne nepřišel v noci z diskotéky. U nás zase probíhala nechutná hádka a já se snažila z našeho bytu vyhodit Robertovu milenku, když zazvonil telefon. Volala policie. Náš syn skončil zfetovaný na psychiatrii.

Jak je možné, že jsme si nevšimli, jako rodiče, že vůbec fetuje? Roberta to vlastně vůbec nezasáhlo. Odešel v klidu se svou barbínou. Ale já byla zoufalá. Naše rodina se řítila někam do propasti a já nevěděla, jak tomu zabránit.

Syn o pomoc nestál

Navštívila jsem všechny protidrogové instituce a hledala pro syna pomoc. On o ni ale nestál. Řekl mi, že mu je z naší rodiny na zvracení a odešel. Žije na ulici. Občas se s ním setkám. Mluvíme spolu vždy ale jen věcně.

Nic mu nevymlouvám ani neradím, vím, že by se pak úplně zasekl a nechtěl by se se mnou vidět. Takto mám alespoň jistotu, že žije. A můžu mu dát nějaké peníze, prádlo a jiné potřebné věci. Ale smířit se s tím, že můj dospělý syn je feťák, to nemůžu.

Jediná naděje je pryč

Syn a manžel zklamali, ale ještě tu byla dcera Deniska. Moje naděje. Zdárně dokončila školu, našla si slušného přítele. Dokonce jsme plánovali, že by mohli bydlet u nás.

Byl to byt, kde jsem se kdysi narodila, kde žila už před tím moje máma, která tu také přišla na svět. Manžel už domů chodil zřídka, a tak jsme s dcerou a jejím přítelem zahájili rekonstrukci. Byt byl dost veliký, ideálně dvou generační.

Chtěli mě asi překvapit

Letos v létě, odjela Denisa s přítelem k moři. Naposled jsem Denisku slyšela, když mi po týdenní dovolené volala, že už se vrací domů a mají pro mě překvapení.

Místo překvapení, mi policie přišla oznámit, že na dálnici došlo k hromadné havárii, kterou dcera nepřežila. Ve velmi vážném stavu byl i její přítel. Ještě, než svým zraněním nakonec podlehl, mi stačil říct, že to překvapení měla být zpráva, že čekají miminko.

Jediná záchrana

Svět se mi totálně zhroutil. Můj, stále ještě manžel, mě nijak nepodržel a sám se příliš nehroutil. Čeká totiž dítě s jednou z těch svých milenek. V bytě jsem tak zůstala sama a na každém kroku narážela na srdce drásající vzpomínky.

V tom bytě jsem nemohla zůstat. Když jsem to řekla sestře, nejprve mi vynadala, že za všechno to mé neštěstí může, ten darebák Robert, a že mě varovala. Pak mi ale „nařídila“ ať se sbalím, že pošle někoho, aby mě k ní odstěhoval.

Štěpánka D. (56), Mělník

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
17.3.2023
Táta od nás včas utekl a založil novou rodinu, daleko od nás, protože s mámou se zkrátka nedalo žít. Ale já jsem s ní zůstat musela. To nemohlo dobře dopadnout. Máma byla samý chlap. Její výchova spočívala v tom, že mi dávala najíst, občas, po delší době, vyprala oblečení a někdy i podepsala domácí úkoly. Jejím hlavním zájmem bylo lovit muže. Asi nemusím dodávat, že táta utekl a nechal mě mámě
15.3.2023
Do existenčních potíží se může dnes dostat každý. Když se to stalo našemu Tomášovi, neváhala jsem ani na malou chvíli a peníze mu půjčila. Když za mnou můj milovaný vnuk Tomáš přišel s prosbou o půjčku, neváhala jsem a dala mu peníze. Všechny. Bylo to osmdesát tisíc. Vím, že to není moc, ale pro důchodce to je důležitá rezerva. Sliboval, že mi je budou se ženou Věrkou splácet. Zdálo se, že j
15.3.2023
Visí na svém manželovi jako liána, a ten ji přitom jen podvádí. Měla odejít hned! Teď je pozdě si stěžovat a brečet nad rozlitým mlékem. Moje dcera Ilona se o tom, že ji manžel podvádí, dozvěděla už po pěti letech. Místo toho, aby odešla, tak zůstala. S naiv­ní vírou, že Petr dodrží svůj slib a už to nikdy neudělá. Ten ji ale podváděl dál. A ona mu to vždycky odpustila. Přitom jsem tu byla já,
12.3.2023
Nezavolala, nepřišla a doma také nebyla. Naše rodinná kamarádka, vždy spolehlivá a dochvilná, se ztratila. Jako kdyby se po ní slehla zem! Nikdo nám nevěřil, že se muselo stát něco špatného. Museli jsme ji s manželem začít hledat samotní! Bylo to skoro jako v nějaké detektivce. Byla vlastně sama Naše sestřenice Tonička jednoho dne nepřišla na nedělní oběd. Byla to tradice už spoustu let a
10.3.2023
Manžel mi tvrdí, že jsem intrikánka, ale myslí to dobře, proto se na něho nezlobím. A co jsem tedy vyvedla? Zabránila jsem synovi, aby si vzal zlatokopku. Kolikrát za život asi tak můžete ženit syna... Když si to sedne, tak to může vyjít jenom jednou. Ne že bych mu přála nějaké turbulence v životě, které znamenají rozvody a sňatky, ale byla jsem nastražená, aby to jednou bylo. Chráním syna
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce