Domů     Nejpilnější studentka
Nejpilnější studentka

Bylo mi přesladkých osmnáct let. Měla jsem figuru antické bohyně, dlouhé černé vlasy a reparát z češtiny. Celé léto jsem proto trávila šprtáním dávno mrtvých básníků, až na jediný týden, kdy mi otčím zařídil práci hostesky.

Poklonkováním boháčům na jachtě někde v Chorvatsku jsem si měla ozřejmit, jak se mají ti, kteří se učili dobře a jak ti, kteří dostali kouli. Můj drahý zákonný zástupce však poněkud nepochopil, že podobný pobyt nepůsobí jako trest.

Za poslední peníze jsem koupila kouzelné puntíčkované plavky a nadšeně vyrazila do exotického Zadaru. Pokud jsem si však myslela, že půjde o to sem tam donést barevný drink nějakému milionáři, hodně jsem se mýlila.

Na  malé lodi na nás částečně připadla i práce posádky a pracovalo se od rána do noci.

Když jsem po třech dnech galejí konečně dostala volno, čekal mě malý ráj. Zadar byl bělostný a modrý a prastaré uličky nabízely vlahý stín, který na lodi tolik chyběl.

Za chviličku jsem už nacpaná místní zmrzlinou líně posedávala na barokním opevnění pod branou s benátským lvem.  Bez zájmu jsem kopala do malého pevnostního děla a díky slunečním brýlím v klidu a nenápadně pozorovala nejkrásnějšího muže, jaký kdy žil.

Košile na jeho opáleném těle musela být z nějakého kosmického materiálu, protože vypadala jako z reklamy. Byla od pohledu hebká, lehoučká a nikde nebyl jediný záhyb.

Vykreslovala ladnou siluetu pevné a svalnaté postavy korunované ušlechtilou tváří s klasickými rysy. Učiněný Adonis v moderním provedení. Do mých slovanských tváří se pomalu hrnula zrádná červeň a příval hříšných myšlenek mě donutil sklopit zrak.

Fešák však zamířil přímo ke mně. Krásným a vysloveně erotickým hlasem pronesl několik vět v jazyce, který jsem neznala, a když viděl, že mu nerozumím, přešel plynule do angličtiny. Představil se jako Kostas a prozradil, že je rodilý Řek.

Do Chorvatska ho prý přivádí nějaké obchodní jednání, ale má tu strávit maximálně tři dny. Následně se ptal, co tu dělám a jak se mi tu líbí. Když jsem zmínila svou brigádu, nechal si ukázat loď, na které pracuji. Z nějakého důvodu ho to pobavilo.

Příjemně jsme si popovídali, pak mě pozval na skleničku bílého a nakonec nabídl doprovod až k lodi. Pak mi ale s neodolatelným úsměvem zmizel a já se jen vztekle kousala do rtů.

Vycházka skončila a mě čekaly brambory, friťák a lana. Také roznášení drinků, což se mi po celodenním shonu opravdu nechtělo. Vztekle jsem si uhladila debilní krajkovou zástěrku a vyrazila po milionu schodů s tácem přetékajícím koktejly.

Meeting sestával z obvyklé sbírky odpudivých typů, jenže tentokrát mezi nimi jako růže mezi trním zářil Kostas. Kolena se mi proměnila v rosol a tak tak, že jsem neupustila podnos.

Krasavec mi věnoval ten nejsladší úsměv, ale pak se dál zabýval obchodním jednáním. Když jsem o tři hodiny později uklízely stoly, většina děvčat nadšeně štěbetala, že se konečně dostanou na pevninu.

Končil totiž jeden turnus a malá loď se nyní měla vydat na moře se značně oslabenou posádkou. Já zůstávala, ale měla jsem aspoň výrazně méně práce. Při blaženém polehávání na sluníčku jsem náhle zaslechla známý melodický hlas.

Nade mnou stál ten nádherný Řek a usmíval se svým podmanivým způsobem. Netuším, co tu dělal a v té chvíli jsem nad tím ani neuvažovala. Vyskočila jsem jako nějaká potrefená husa a začala zmateně blekotat.

Kostas se jen smál a mě napadlo, že musím udělat něco, abych napravila beznadějně zpackaný druhý dojem. Chtěla jsem totiž působit jako světaznalá Bond girl a ne zmatená školačka.

Vrhla jsem tedy mnohoslibný úsměv, shodila ručník z boků a skočila co nejladnější šipku do blankytné vody. Můj nádherný Řek na nic nečekal a vrhl se za mnou.

Asi dvacet minut jsme se vznášeli na něžných vlnách. Pak mi ale začala být zima a zatoužila jsem po vyhřátém ručníku. V té chvíli mi to došlo. Nehodili jsme si žádné lano, žádný žebřík, prostě nic.

Na lodi navíc chyběla polovina posádky a ten zbytek pospával zmožený letním žárem. A jachta plula, takže se nám neustále vzdalovala. Zaplavila mě vlna paniky. Z modu „jsem svůdná“ jsem okamžitě přešla do modu „vyděšené děvčátko“.

Zuby se mi rozdrkotaly a plná hrůzy jsem se Kostase ptala, zda ten stín, co se u nás mihl, nemohl být žralok. Překrásný muž se však ukázal jako pravý gentleman. Uklidňoval mě a ani náznakem nepřipomněl, že jsme se do této situace dostali kvůli mé hlouposti.

Když mě pak po vyčerpávajícím šlapání vody opouštěly síly, pomáhal a držel mě nad vodou. Doslova. Žádná slova na světě nedokáží vylíčit, jak strašně jsem mu byla vděčná. Mé erotické poblouznění se ve studeném moři pozvolna měnilo ve vřelý cit.

Napadlo mě, že pokud zemřu, tak budu šťastná, že jsem předtím poznala někoho tak skvělého. Byla jsem přesvědčená, že jde o mé poslední hodiny a tak jsem k němu připlavala a promodralými rty ho začala líbat. Jen tak, bez úvodu, skoro nahá, studená a vyčerpaná.

Kostas mě konejšivě hladil a sem tam přejel mokrou rukou po mých holých zádech. Tmavé vlasy se mu lepily na čelo a vypadal jako nějaký mořský bůh. Naše zoufalé volání však nakonec přece jen našlo odezvu a pomocný kuchař nám přičinlivě pomohl.

Vyčerpáním jsem se zhroutila na palubu, ale Kostas mě zvedl do náruče a něžně políbil.

Posledních pár dní uteklo jako voda a já zanedlouho seděla doma za svým psacím stolem. Rodiče se však nestačili divit, jak mě ten pobyt změnil. Z lenošky se stala ta nejpilnější studentka, která v září odmaturovala s těsnou dvojkou.

V té chvíli jsem už také měla našetřeno a čekal mě vytoužený pobyt v Řecku. Jela jsem za svou studentskou láskou.

Ivana, 22 let

reklama
Související články
8.12.2023
Moje kamarádka ze školy to uměla vždy roztočit, což jsem jí vždy trochu záviděla. Ve společnosti na sebe strhne veškerou pozornost. Už od školy jsem s ní vždy ráda chodila na pařby a později už jen na fajn večery, kolikrát jen ve dvou. Sice na sebe strhávala vždy pozornost všech mužů okolo, ale příliš mi to nevadilo. Sama jsem po obdivu tolik netoužila, zvlášť poté, co jsem se vdala. A nakonec
7.12.2023
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá světla Stejně jako jindy jsem se
6.12.2023
Bylo mi pětadvacet a moje máma se proměnila v dohazovačku. Naháněla mi ženichy ze všech stran. Její intriky mi ale přinesly jen samou ostudu. Když jsem byla mladá, nebylo zvykem, aby byla holka na vesnici ještě v pětadvaceti svobodná. A přesně to jsem byla já, neprovdaná, a navíc nezadaná. Pro moji mámu katastrofa. Propadla panice, že zůstanu na ocet, a došla k názoru, že mě provdá za každou
4.12.2023
Manželovi se přihlásil jeho dávný povedený kamarád, který mu nikdy nic dobrého nepřinesl. Vždy mu nosil smůlu, a teď ho přemluvil a zase zatáhl do karbanu. Rozjařená nálada nic dobrého nevěstila. A když jsem zjistila, z čeho pramení, stala se z podezření jistota. Manžel mi totiž radostně oznámil, s kým se náhodou potkal. Se svým dávným spolužákem. Hned jsem věděla, že z toho nekouká nic dobrého
1.12.2023
Naše veselka se nepovedla, je to vidět i z fotografií, které se bohužel neztratily. Bála jsem se, jak bude po tak zpackané svatbě vypadat náš budoucí život. Myslela jsem, že nemáme šanci. Byla to svatba narychlo, protože jsem se vdávat musela. Zároveň to ale byl jeden z nejhorších dní v mém životě, veselka se vůbec nepovedla. Hrozně jsem pak brečela mámě v náručí a ona mě ujišťovala, že zpackan
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3