Domů     Nejpilnější studentka
Nejpilnější studentka

Bylo mi přesladkých osmnáct let. Měla jsem figuru antické bohyně, dlouhé černé vlasy a reparát z češtiny. Celé léto jsem proto trávila šprtáním dávno mrtvých básníků, až na jediný týden, kdy mi otčím zařídil práci hostesky.

Poklonkováním boháčům na jachtě někde v Chorvatsku jsem si měla ozřejmit, jak se mají ti, kteří se učili dobře a jak ti, kteří dostali kouli. Můj drahý zákonný zástupce však poněkud nepochopil, že podobný pobyt nepůsobí jako trest.

Za poslední peníze jsem koupila kouzelné puntíčkované plavky a nadšeně vyrazila do exotického Zadaru. Pokud jsem si však myslela, že půjde o to sem tam donést barevný drink nějakému milionáři, hodně jsem se mýlila.

Na  malé lodi na nás částečně připadla i práce posádky a pracovalo se od rána do noci.

Když jsem po třech dnech galejí konečně dostala volno, čekal mě malý ráj. Zadar byl bělostný a modrý a prastaré uličky nabízely vlahý stín, který na lodi tolik chyběl.

Za chviličku jsem už nacpaná místní zmrzlinou líně posedávala na barokním opevnění pod branou s benátským lvem.  Bez zájmu jsem kopala do malého pevnostního děla a díky slunečním brýlím v klidu a nenápadně pozorovala nejkrásnějšího muže, jaký kdy žil.

Košile na jeho opáleném těle musela být z nějakého kosmického materiálu, protože vypadala jako z reklamy. Byla od pohledu hebká, lehoučká a nikde nebyl jediný záhyb.

Vykreslovala ladnou siluetu pevné a svalnaté postavy korunované ušlechtilou tváří s klasickými rysy. Učiněný Adonis v moderním provedení. Do mých slovanských tváří se pomalu hrnula zrádná červeň a příval hříšných myšlenek mě donutil sklopit zrak.

Fešák však zamířil přímo ke mně. Krásným a vysloveně erotickým hlasem pronesl několik vět v jazyce, který jsem neznala, a když viděl, že mu nerozumím, přešel plynule do angličtiny. Představil se jako Kostas a prozradil, že je rodilý Řek.

Do Chorvatska ho prý přivádí nějaké obchodní jednání, ale má tu strávit maximálně tři dny. Následně se ptal, co tu dělám a jak se mi tu líbí. Když jsem zmínila svou brigádu, nechal si ukázat loď, na které pracuji. Z nějakého důvodu ho to pobavilo.

Příjemně jsme si popovídali, pak mě pozval na skleničku bílého a nakonec nabídl doprovod až k lodi. Pak mi ale s neodolatelným úsměvem zmizel a já se jen vztekle kousala do rtů.

Vycházka skončila a mě čekaly brambory, friťák a lana. Také roznášení drinků, což se mi po celodenním shonu opravdu nechtělo. Vztekle jsem si uhladila debilní krajkovou zástěrku a vyrazila po milionu schodů s tácem přetékajícím koktejly.

Meeting sestával z obvyklé sbírky odpudivých typů, jenže tentokrát mezi nimi jako růže mezi trním zářil Kostas. Kolena se mi proměnila v rosol a tak tak, že jsem neupustila podnos.

Krasavec mi věnoval ten nejsladší úsměv, ale pak se dál zabýval obchodním jednáním. Když jsem o tři hodiny později uklízely stoly, většina děvčat nadšeně štěbetala, že se konečně dostanou na pevninu.

Končil totiž jeden turnus a malá loď se nyní měla vydat na moře se značně oslabenou posádkou. Já zůstávala, ale měla jsem aspoň výrazně méně práce. Při blaženém polehávání na sluníčku jsem náhle zaslechla známý melodický hlas.

Nade mnou stál ten nádherný Řek a usmíval se svým podmanivým způsobem. Netuším, co tu dělal a v té chvíli jsem nad tím ani neuvažovala. Vyskočila jsem jako nějaká potrefená husa a začala zmateně blekotat.

Kostas se jen smál a mě napadlo, že musím udělat něco, abych napravila beznadějně zpackaný druhý dojem. Chtěla jsem totiž působit jako světaznalá Bond girl a ne zmatená školačka.

Vrhla jsem tedy mnohoslibný úsměv, shodila ručník z boků a skočila co nejladnější šipku do blankytné vody. Můj nádherný Řek na nic nečekal a vrhl se za mnou.

Asi dvacet minut jsme se vznášeli na něžných vlnách. Pak mi ale začala být zima a zatoužila jsem po vyhřátém ručníku. V té chvíli mi to došlo. Nehodili jsme si žádné lano, žádný žebřík, prostě nic.

Na lodi navíc chyběla polovina posádky a ten zbytek pospával zmožený letním žárem. A jachta plula, takže se nám neustále vzdalovala. Zaplavila mě vlna paniky. Z modu „jsem svůdná“ jsem okamžitě přešla do modu „vyděšené děvčátko“.

Zuby se mi rozdrkotaly a plná hrůzy jsem se Kostase ptala, zda ten stín, co se u nás mihl, nemohl být žralok. Překrásný muž se však ukázal jako pravý gentleman. Uklidňoval mě a ani náznakem nepřipomněl, že jsme se do této situace dostali kvůli mé hlouposti.

Když mě pak po vyčerpávajícím šlapání vody opouštěly síly, pomáhal a držel mě nad vodou. Doslova. Žádná slova na světě nedokáží vylíčit, jak strašně jsem mu byla vděčná. Mé erotické poblouznění se ve studeném moři pozvolna měnilo ve vřelý cit.

Napadlo mě, že pokud zemřu, tak budu šťastná, že jsem předtím poznala někoho tak skvělého. Byla jsem přesvědčená, že jde o mé poslední hodiny a tak jsem k němu připlavala a promodralými rty ho začala líbat. Jen tak, bez úvodu, skoro nahá, studená a vyčerpaná.

Kostas mě konejšivě hladil a sem tam přejel mokrou rukou po mých holých zádech. Tmavé vlasy se mu lepily na čelo a vypadal jako nějaký mořský bůh. Naše zoufalé volání však nakonec přece jen našlo odezvu a pomocný kuchař nám přičinlivě pomohl.

Vyčerpáním jsem se zhroutila na palubu, ale Kostas mě zvedl do náruče a něžně políbil.

Posledních pár dní uteklo jako voda a já zanedlouho seděla doma za svým psacím stolem. Rodiče se však nestačili divit, jak mě ten pobyt změnil. Z lenošky se stala ta nejpilnější studentka, která v září odmaturovala s těsnou dvojkou.

V té chvíli jsem už také měla našetřeno a čekal mě vytoužený pobyt v Řecku. Jela jsem za svou studentskou láskou.

Ivana, 22 let

reklama
Související články
7.6.2023
Když stavíte dům vlastníma rukama, samozřejmě průběžně docházejí peníze, síly i trpělivost. Manželé se hádají a někdy i rozvádějí... Stavěli jsme dům. Nikomu bych to nepřála. Za mých mladých let se stavělo svépomocí, prostě kdo měl nohy, ruce a dobré srdce, tak pomáhal. Samozřejmě po práci, o víkendech, o svátcích. Táhlo se to roky. To hlavní dělali manžel se švagrem, najímali si řemeslníky
5.6.2023
Mezilidské vztahy jsou velmi komplikované a člověk se v nich často sám nevyzná. Ani já netušila, co manželova nevěra rozpoutá. Kamarádka se na mě dlouze zadívala. „Pořád to ještě nechceš radikálně řešit? Co tě na tom tak baví?“ Nedokážu jí na to vlastně odpovědět. Prostě mě baví být v utajení. Manžel sice něco tuší, ale neví nic. Zatím. Zrada bolela Vracela jsem se právě z práce, otevřela
2.6.2023
Když jsem poznala Dana, byla jsem už nějakou dobu sama a jeho zájem mi lichotil. Vlastnil kavárničku a já si u něj ráda poseděla. V ždy jsem měla pocit, že spolu lehce flirtujeme, ale brala jsem to dost na lehkou váhu, protože byl o pár let mladší než já. Brzdila jsem se, přece jen, co by tomu řekli lidi, říkala jsem si. Když mě pak pozval na večeři, docela mě to překvapilo, ale k mému překvape
2.6.2023
Zase jsme se nepohodli. Na zahradě prostě nemůžeme být s manželem spolu. Doma nám to funguje, ale na čerstvém vzduchu to trochu drhne. Kyslík nám nejspíš leze do hlavy, mozek se okysličuje a manžela hned napadají věci, které mě za chvíli začnou vytáčet. Jako ten jeho nápad, že starý ořešák půjde k zemi. Má k tomu tisíc důvodů, proč ten krásný strom chce pokácet. Ani jeden není rozumný, bráním j
1.6.2023
S Rudolfem jsme chodili osm let. O svatbě nepadlo ani slovo. Došla jsem k názoru, že si mě nikdy nevezme. Někdo jiný by ale mohl... Připochodovaly za mnou jako komando pomsty. Babička, máma, sestra. Tvářily se přísně. „Chceme ti promluvit do duše,“ řekla sestra. A jéje! Bylo mi jasné, že se ta věc týká Rudolfa. „Je to kvůli Rudolfovi?“ broukla jsem. „A kvůli komu jinýmu asi?“ zaúpěla má sest
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
enigmaplus.cz
Zámek Vrbičany spjatý s nacistickou minulostí: Zůstává zde snad negativní energie ponurých událostí až do dnešních dnů?
Zámek Vrbičany najdeme nedaleko Lovosic na Litoměřicku. Tento pozdně barokní zámek byl postaven v 18. století Františkem Kresselem, svobodným pánem z Kvaltenberku, a to velice pravděpodobně na místě b
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
epochalnisvet.cz
Krásna saunování: Horká alchymie a umění ceremoniálů
Sauna. Nejdemokratičtější chrám, jaký kdy lidé postavili. Přináší odreagování, jaké může poskytnout hladovému jídlo, žíznivému voda, básníkovi čistý list papíru. A k tomu vyvolává v těle neuvěřitelné
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
iluxus.cz
BMW Alpina B5 GT: nejvýkonnější Alpina pro 250 vyvolených
Už více než 50 let se značka ALPINA věnuje vývoji a výrobě výjimečných automobilů pro znalce a nadšence. Firma obohacující automobilový svět prostřednictvím unikátních vozů, které charakterizuje dynam
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
epochaplus.cz
Člověk vs. robot: Má smysl posílat lidi do vesmíru?
Vytvořili kráter na kometě 9P/Tempel. Postávají na Venuši, Titanu, asteroidu Eros i kometě Čurjumov-Gerasimenko. V současnosti prozkoumávají Měsíc i Mars a dva z nich vstoupili do mezihvězdného prosto
Usmíření až těsně před jeho smrtí
nasehvezdy.cz
Usmíření až těsně před jeho smrtí
České legendární herce Jiřinu Bohdalovou (92) a Radoslava Brzobohatého (†79) spojil osud. Vypadalo to, že tito dva umělci jsou pro sebe stvoření. Bouřlivé manželství ale nevydrželo a z lásky zbyla záš
Wrap se skyrovým dipem
tisicereceptu.cz
Wrap se skyrovým dipem
SKYR slouží nejen jako bílkovinami nabitá svačina, ale také jako ingredience, která má své místo ve sladkých i slaných receptech. Ingredience na salátovou směs – 4 porce 2 kuřecí prsa 1 konzerv
Proč je bolest v noci intenzivnější?
21stoleti.cz
Proč je bolest v noci intenzivnější?
Bolest vnímáme negativně, jako něco nepříjemného, co nám nedovoluje podávat stoprocentní výkon v práci či při sportu. Bolesti zubu, hlavy, zad či kloubů jsou zkrátka obtěžující, a tak často saháme po
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
skutecnepribehy.cz
Věnečky z kvítí jsem vysvobodila zakleté duše
To kvílení v noci mi nedalo spát, musela jsem zjistit, co se ve starém domě stalo. Kronika mi odhalila příběh tří nešťastných dívek, které neměly ani po smrti klid. Tehdy jsem jela na služební cestu do západních Čech. Pracovní jednání včetně setkání s německými kolegy se mělo uskutečnit během tří dnů a já našla ubytování v malém penzionu na
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
epochanacestach.cz
Samsonova kašna: Monument uprostřed náměstí v Českých Budějovicích
Socha Samsona se lvem se uprostřed největšího českobudějovického náměstí odráží ve vodní hladině zdejší historické kašny už téměř tři sta let. Kašna je jednou z největších v zemi a je také symbolem města. Nikdo z návštěvníků Českých Budějovic nemůže minout náměstí Přemysla Otakara II. Leží přece přímo v centru města a navíc je druhým největším čtvercovým náměstím v republice. Ten
Ořechová másla
tisicereceptu.cz
Ořechová másla
Lze je dělat z nejrůznějších druhů ořechů, třeba z kešu či pistácií. Suroviny 500 g ořechů sklenice mixér Postup Připravte si vybrané ořechy a buď je použijte ve stavu, v jakém jste je k
Ilona Svobodová věří v další lásku
nasehvezdy.cz
Ilona Svobodová věří v další lásku
Herečka ze seriálu Ulice Ilona Svobodová (62) v posledních letech velmi milovala dva muže. Bohužel kvůli nepřízni osudu o oba přišla. Nejprve pochovala svého milovaného manžela, hudebního skladatel