Domů     Kamarádka mě chtěla otrávit
Kamarádka mě chtěla otrávit

Můj život byl spíš mizerný, a když se mi konečně nečekaně začalo dařit, přišla rána, kterou bych nikdy nečekala! Kamarádka, které jsem věřila, se neštítila odporného podrazu a klidně ohrozila mé zdraví!

Když jsem získala práci snů, věřila jsem, že se v mém životě konečně vše v dobré obrací. K mému překvapení mě totiž vzali do reklamní agentury velmi zvučného jména.

Přihlásila jsem se sice na konkurz, ale spíš ze zvědavosti než že bych opravdu věřila, že mám šanci. A světe div se – vzali mě!

Kromě zajímavé práce, nádherného prostředí a úžasného finančního ohodnocení, ve které jsem ani nedoufala, se zdálo, že tu je parta správných lidí. A jako bonus, alespoň se mi to v té chvíli zdálo, byla mezi osazenstvem i má dřívější kamarádka.

Znali jsme se sice krátce, ale bylo to ve velmi těžkém životním období a tak pro mne měla o to větší význam.

Muž mě bil

S nástupem do nové práce jsem uvěřila, že je konečně konec mému dlouhému pochmurnému období. Měla jsem za sebou velmi těžký vztah, kterému se nevyhnulo ani násilí a alkohol. Vdávala jsem se velmi mladá. Ani nevím, kam jsem tak spěchala.

Žádná velká láska to totiž s manželem nikdy nebyla. Možná jsem se jen bála, aby na mě nějaký ten chlap zbyl. A tak jsem se bezhlavě vrhla do svazku, který musel zákonitě skončit rozvodem.

Příliš pozdě jsem si uvědomila, že jsem až moc dlouho setrvávala ve vztahu s mužem, který mi život jen ničil. Jediné štěstí bylo, že jsme neměli děti, po kterých jsem sice samozřejmě velmi toužila, ale prostě nám nebylo dáno.

Možná to byla vyšší moc a já nakonec byla ráda, že jsem svým špatným výběrem partnera nezkazila život i někomu jinému.

Kolaps mě zachránil

Dlouholeté domácí násilí a teror se samozřejmě podepsal i na mém zdravotním stavu. Když jsem se zhroutila a skončila na kapačkách v nemocnici, pochopila jsem, že tohle sama už nezvládnu.

Nechala jsem si poradit a vyhledala jsem nakonec odbornou psychologickou léčbu a nastoupila na léčení do psychosomatického stacionáře. Bylo to asi to nejlepší, co jsem v té době, a v životě vůbec, mohla udělat.

Pomohli mi tam nabrat síly, zorientovat se ve svém životě i v tom, kdo opravdu jsem. Dokonce mi pomohli i sehnat bydlení a odstěhovat se z bývalé společné domácnosti od exmanžela. A naučila jsem se konečně vážit si sama sebe. Navíc jsem tam poznala lidi, kteří v mém životě už zůstali.

Odešla příliš brzy

Byli jsme taková různorodá skupina lidí, které spojovala bolest. Na nic jsme si nemuseli hrát. Zranění jsme byli všichni. Mezi námi byla i Marcela, která se ale trochu jakoby vymykala.

Byla to pěkná ženská se špatným vkusem na muže, jak jsme si všichni mysleli. Její bývalí partneři byli jeden horší než druhý a každý ji o něco připravil. Ve stacionáři jsme se ale potkávaly jen krátce, protože jej dva týdny po mém nástupu opustila.

Ani už nevím z jakého vlastně důvodu. Bylo mi to líto, protože patřila k těm, se kterými jsem si nejlépe rozuměla a měla jsem pocit jakéhosi souznění.

Párkrát jsem se s ní pak ještě pokusila spojit, ale nějak to nevyšlo a naše kamarádství tak vyšumělo do ztracena…

Setkání mě překvapilo

Jak mě tedy potěšilo, když jsem zjistila, že Marcela pracuje v „mé“ reklamce. Uvědomila jsem si, že jsem vlastně ani nevěděla, že máme stejnou profesi. Přeci jen jsme dřív řešily jen bolestné vztahy.

Ihned jsme se daly do řeči, dokonce mi noví kolegové uvolnili stůl hned vedle ní. Měli pochopení pro naše shledání. Rázem se naše kamarádství rozjelo na plno. Chodily jsme spolu cvičit, občas si vyrazily večer na víno, zkrátka se z nás staly přítelkyně.

V práci mi to šlo

Marcela sice měla přítele, ale nebydleli spolu, takže volna měla, kolik potřebovala. Já se nechtěla vázat a žila jsem si spokojeně sama a veškerou svou energii jsem napínala do práce.

Časem se mé úsilí začalo projevovat a mé práce a výsledků si začali všímat i šéfové. Začali mi dávat víc zodpovědnějších úkolů a já byla šťastná. Ani jsem si nevšimla, že mezi mnou a Marcelou to začíná lehce zadrhávat.

Vůbec jsem neviděla, jak mě při práci pokradmu pozoruje. Také čím dál častěji začala zpochybňovat mé nápady nebo hledala mouchy na mé práci.

Postavili nás proti sobě

Když měla agentura získat nového klienta, dostaly jsme zadání my dvě s Marcelou s tím, že klient si vybere, kterou z nás bude chtít jako vedoucí projektu podle toho, která kampaň se mu bude líbit víc. Nápady se mi v hlavě jen rojily.

S nadšením jsem je probírala s Marcelou, přestože jsme měly být v podstatě konkurentky.

Mě ale ani nenapadlo, že bychom na sebe mohly nějak žárlit a naopak jsem věřila, že si upřímně fandíme a obě chceme odevzdat co nejlepší práci, k čemuž nám pomůže i názor někoho jiného.

Dřela jsem do noci

Musely jsme v té době omezit jak naše spanilé jízdy, tak cvičení, abychom stihly vše v termínu. V té době jsem se věnovala jen práci a dělala dlouho do noci.

Když mi začalo být špatně, přičítala jsem to přepracování a říkala si, že do termínu odevzdání to vydržím.

Marcela na mě koukala starostlivě, a když jsem si jí postěžovala, že v poslední době trpím stálou nevolností a průjmy, dokonce mi přinesla drahé zahraniční prášky, které mi měly dozajista ulevit od křečí a nepohody.

Opak byl pravdou

Cítila jsem se čím dál hůř a pracovala už jen s vypětím sil. Dokonce mi sami šéfové nabídli, abych alespoň týden dělala z domova a alespoň trochu si odpočala. Sice nerada, ale poslechla jsem.

K mému údivu mi bylo už za tři dny mnohem lépe. Ani v té chvíli mi ale ještě nic nedocházelo. Až mi zavolal kolega, že bych asi měla přijít do práce. Že Marcela odevzdala své návrhy v před termínu a že se mu na tom něco nezdá! Okamžitě jsem do práce letěla.

Moji práci vydávala za svou!

Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že má kamarádka naprosto bez zábran představila mé nápady jako své.

Až v té chvíli mi došlo, že mé nevolnosti nebyly vůbec z přepracování, ale že mi jednoduše Marcela musela něco přimíchávat do jídla nebo do pití, aby se zbavila nechtěné konkurence!

Naštěstí moji šéfové celkem snadno pochopili, jak se věci mají a Marcelu okamžitě vyhodili. Já tak získala klienta a především cennou radu do života. Nevěřit každému na potkání!

Johana M. (53), Brno

reklama
Související články
23.9.2023
Asi každý z nás někdy ranil někoho svým odmítnutím. Mně se to podařilo na střední škole, a onen spolužák mi nedokázal odpustit dodnes! Popravdě Pepu jsem si v první chvíli nevybavila, ani když se na mě na večírku absolventů vrhl. Hnal se ke mně přes celou místnost, ostatní razantně odstrkával a rovnou se na mě pověsil. Neměla jsem ho ráda Vzápětí dotčeně vyhrkl: „Že ty si mě nepamatuješ?“
22.9.2023
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal. Zprvu jsem po tom toužila, ale potom rezignovala. Zakázal mi děti Říkala jsem si, ž
22.9.2023
Odmala jsem měla krásné, dlouhé rovné vlasy. Nic mě nenutilo to měnit. Pak se stalo něco, co mě donutilo změnit účes. U nás ve městě je dobrých kadeřnic víc. Já ale od puberty chodila jen k jediné, k Janičce. Brala jsem ji už dávno jako svoji kamarádku. Také jsem se vždy těšila, jak jí vše vypovím, co nového je v mém, jinak poměrně běžném životě. Nenapadlo mě, že má důvěrná sdělení vykládá dál.
21.9.2023
Já to mám, a vždycky měla, tak trochu zamotané. Nevím proč se to vždycky nějak zašmodrchalo a já pak koukala, co se to děje. A za všechno platila. S Robertem jsme se poznali, když mi bylo třiatřicet. Vlastně byl stejně starý, a to se mojí mámě tenkrát nelíbilo. Prý má být chlap starší, tak jako to měla ona. Dobrých deset let, to je prý optimální. Sprcha Robert byl zábavný chlap, pořád se
20.9.2023
Moje kamarádka drtí svoji dceru a já myslím, že bych měla něco udělat. Nevím ale, jestli na to mám vůbec právo, a bojím se, že se to obrátí proti mně. Danina Eliška má za dva týdny termín porodu. Ale místo toho, aby se těšila, pláče. Moje kamarádka ji ničí. „Máš malý prsa, pochybuji, že budeš mít vůbec nějaké mléko,“ řekla jí i přede mnou. Úplně jsem se lekla. „To nemůžeš vědět,“ opáčila jsem a
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Domácí citronový cheesecake
tisicereceptu.cz
Domácí citronový cheesecake
Dezert můžete při servírování ozdobit plátky citronu, citronovou kůrou nebo kopečkem šlehačky. Potřebujete 200 g máslových sušenek 100 g másla Náplň 50 g cukru krupice 500 g ricotty nebo
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Prozradila svůj recept na mládí
nasehvezdy.cz
Prozradila svůj recept na mládí
Zpěvačka, herečka a máma dvou synů Lucie Vondráčková (43) prozradila, díky čemu vypadá sotva na třicet. Za celý svůj život nejenže nikdy nekouřila, ale nedotkla se prý ani kapky alkoholu. „Ano, nud
Oplácím mu stejnou mincí
skutecnepribehy.cz
Oplácím mu stejnou mincí
Jeho lži mi zprvu přišly jako nevinné bláboly. Až pozdě jsem si uvědomila, jak jsou kruté. Netušila jsem, že mi zničí celý život! Už zamlada vynikal svým sarkasmem a ironií. Právě to se mi na něm tehdy líbilo. Byl prostě jiný než ostatní kluci. Zamilovala jsem se a byla svatba. Lásku mi ale nikdy nevyznal.
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
21stoleti.cz
Zrekonstruovaný rodokmen neolitické rodiny
V severní Francii v oblasti Pařížské pánve bylo už v roce 2000 objeveno rozsáhlé neolitické pohřebiště. Díky pokrokům v analýze dávné DNA se nyní vědcům podařilo získat genomy 94 jedinců, kteří, jak s
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
epochanacestach.cz
Grafitový důl Český Krumlov: Za doprovodu skutečných horníků
O grafitu víme, že se používá k výrobě tužek, ale naši dávní předkové ho znali především jako přísadu do keramiky. Proto také na Českokrumlovsku kvalitní grafit těžili už Keltové a po nich se v tom pokračovalo i v dalších staletích. Posledním z otevřených dolů byl v 70. letech minulého století Městský vrch spojený překopem s nedalekým dolem Lazec. A právě v těchto
Spřízněná duše ji láká
nasehvezdy.cz
Spřízněná duše ji láká
Znají se hodně dlouho. Netají se tím, že jsou skvělí kamarádi. Povídá se ale, že mezi Janou Paulovou (68) a Petrem Rychlým (58) bylo i něco víc. Herečka ze seriálu Jedna rodina je přitom vdaná. S
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
epochaplus.cz
Nejslavnější česká bratrovražda. Ale kdy se stala?
Měla to být oslava, při které v Boleslavi zasednou za masivními stoly dva bratři: kníže Václav (asi 907–935/929) a Boleslav (asi 915–967/972), který si později získá přízvisko Ukrutný. Svátek svatých Kosmy a Damiána však naservíruje krvavou dohru. Nejznámější vraždu české historie.     Co o ní lze s jistotou říct? Téměř nic – snad kromě
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
enigmaplus.cz
Letecká bitva UFO: Co viděli rybáři na obloze nad Baltským mořem?
Bylo 8. dubna 1665 odpoledne. Skupina šesti rybářů se právě v pobřežních vodách Baltského moře u města Stralsund věnovala lovu sleďů. V dalších minutách se však stalo něco, pro co nemá ani současná vě