Kamarádi dali přednost mému bývalému

Total
1
Shares

Vztah s Honzou najednou nebyl co dřív, a tak jsme si řekli, že to už dál nemá cenu protahovat a dohodli se na rozchodu. Nebyla to žádná Itálie, ale rozchod je rozchod! Co mě ale ranilo mnohem víc, byla reakce mých přátel, kterou jsem nečekala.

S Honzou jsem chodila pěkných pár let. Potkali jsme se díky seznamce. Nejprve to byl spíš jen flirt a já si myslela, že náš vztah nebude mít dlouhého trvání, pak se ale z měsíců staly roky a my jsme stále byli pár. Bydleli jsme spolu a trávili spolu i veškerý volný čas, většinou sportem. Když jsme s Honzou spolu začali žít, automaticky jsem jej seznámila se všemi svými přáteli. Od útlého dětství hraji volejbal a je to celý můj svět. Mám díky tomu dlouholetou partu lidí, kteří tímto sportem také žijí. S kamarády jsme jezdili na hory, na letní dovolené a pořádali různé večírky, grilování a výlety. Společně stráveného času jsem si moc vážila. Samozřejmě, že to mezi námi také někdy zaskřípalo, ale všechno se vždy po chvilce srovnalo.

Byl to celý můj svět

Jako malá jsem ztratila rodiče a tak mě vychovávala babička s dědečkem. Právě oni mě ke sportu přivedli. Oba byli dlouhé roky dokonce ve volejbalové reprezentaci, a když přestali hrát aktivně, alespoň se věnovali mládeži v našem městě. Se svými svěřenci dosahovali stále skvělých výsledků na krajských soutěžích. Jiný život než mezi volejbalisty jsem prakticky ani neznala a mimo sport jsem žádné další kamarády neměla. Ani v práci ne.

Moji přátelé byli i jeho

Protože byl Honza také velký sportovec, mezi všechny hned zapadl a stal se jedním z tahounů zábavy. Měl spoustu energie, humoru a o dobré nápady u něj nikdy nebyla nouze. Byl to takový nový vítr do již ustáleného soukolí. On sám takový okruh přátel neměl, a jak říkával, moc mu chyběl, protože se do našeho města přestěhoval až chvíli před tím, než jsme se potkali. Moji přátelé se tak stali i jeho přáteli. Nikdy by mě ale nenapadlo, co riskuji. Že pokud se s Honzou někdy rozejdu, ztratím nejen partnera, ale i své dlouholeté parťáky. To by mě ani ve snu nenapadlo.

Přišla jsem mu na flirt

Můj vztah s Honzou časem přestal být tak idylický, jak se zpočátku zdál a jak mohl vypadat. Před rokem jsme začali mít opravdu vážné problémy. Ve spoustě věcí jsme se najednou neshodli, začínali jsme se hádat a navzájem jsme se vzdalovali. Přestali jsme se i milovat a vzájemně dotýkat. Dokonce i komunikace najednou začala zadrhávat. Ani jeden z nás neměl očividně chuť s tím něco dělat. Poslední kapkou pak bylo Honzovo flirtování s kolegyní, na které jsem náhodou přišla. Honza se ke všemu přiznal a nám oběma došlo, že je v našem nejlepším zájmu se rozejít. Museli jsme si přiznat, že se z nás postupem času stali spíš kamarádi a spolubydlící a láska se někam vytratila.

Rozchodu jsme nelitovali

Všechno proběhlo klidně a bez přehnaných emocí. Já jsem se od Honzy odstěhovala a našla si vlastní pronájem. Jediné co nás trápilo bylo, jak o rozchodu říct kamarádům. To si nakonec vzal za své Honza. Jak se zpočátku zdálo, naše obavy byly zbytečné. Kamarádi se k tomu postavili sportovně s tím, že se mezi námi nic nezmění. Od našeho rozchodu s Honzou ale už uběhlo půl roku a mně začíná být jasné, že se změnilo vše!

Nevím, co jim napovídal?

Napřed jsem si myslela, že se vídáme méně kvůli Covidu, teď mi je už ale jasné, že mě mí kamarádi totálně odstřihli. Přestali mi brát telefony, spojení vypadávalo a dokonce se neplánoval ani žádný výlet. Bylo mi to divné. Až jsem zjistila, oč jde. Se mnou se mí přátelé vídat přestali, ale s mým ex se naopak stali nerozlučnými kumpány.

Jeho zvou na akce, mě ne

Bohužel díky Instagramu vím, že se tyhle akce čas od času konají, ale já na ně zvaná nejsem. Nechápu proč. Je mi jasné, že za to nějakým způsobem může můj rozchod s Honzou, ale nerozumím tomu, proč jeho pozvou, ale mě ne? Já jsem ho s nimi seznámila a oni dají přednost jemu? Takové chování jsem si od svých dlouholetých kamarádů nezasloužila.

Monika S. (46), Karlovy Vary

Také se vám může líbit