SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Najednou se všechno změnilo
Najednou se všechno změnilo

Ve svých třiceti letech jsem měla na život už celkem střízlivé nároky. Vyrostla jsem z dívčích snů o princi na bílém koni, pohádkovém zámku a rodince šťastné jako z reklam.

Věděla jsem své: rodiče jsem měla rozvedené, kamarádka, které jsem kdysi záviděla báječného manžela, žila sama s dítětem, a když už se vztah někomu podařil, zasáhl do něj osud.

Příkladem v tomhle směru mi byl můj bratr, který měl bezproblémovou několikaletou známost a týden před svatbou moje budoucí švagrová zemřela při autonehodě.

reklama

Byla jsem prostě realistka a stačilo mi, najít si hodného muže, který nebude holdovat alkoholu a bude mít alespoň přiměřený smysl pro rodinu.

Kdo si počká…

Měla jsem za sebou několik známostí, ta nejdelší trvala dva roky. Věděla jsem dokonce, jaké to je s někým sdílet jeden prostor. Ačkoliv jsem byla ve věku, kdy už se počítá, že žena je „pod čepcem“, nepanikařila jsem. Říkala jsem si, že se vyplatí počkat.

Nepředpokládala jsem, že bych se mohla bláznivě zamilovat, tak jako kdysi ve studentských letech. Jenže život to se mnou měl vymyšlené jinak.

Jízda až na konečnou

Byla to láska na první pohled – z obou stran. Prostě jsme se na sebe podívali jedno ráno v přeplněném autobusu městské hromadné dopravy a svět od té chvíle už nikdy nebyl jako dřív. Oba jsme to v tu chvíli věděli.

reklama

Mně bylo jasné, že se tomu sympatickému muži zhruba v mém věku líbím a že ho fascinuji stejně jako on mě. Autobus přijel ke stanici metra, kde většina lidí vystupovala.

Já jsem to měla v úmyslu také, ale objekt mého zájmu dál stál kousek ode mě a sledoval mě, takže jsem zůstala. Pokračovali jsme v jízdě až na konečnou na jedno okrajové sídliště.

Později jsme si se smíchem přiznali, že u toho metra jsme původně chtěli vystoupit oba – a neučinili jsme tak ze stejného důvodu.

Celý den jen sami pro sebe

Na konečné už jsme vystoupit museli. Stáli jsme tam v chladném mlhavém podzimním ránu skoro sami, jako bychom se ocitli někde na kraji světa. Hleděli jsme na sebe a bylo jen otázkou, kdo udělá ten první krok. Přistoupil ke mně a řekl:

reklama

„Stačí jediné vaše slovo, já vezmu mobil, zavolám do práce, že si beru dovolenou a pojedu s vámi, kam budete chtít.“

Byl vtipný, milý, sebevědomý. Ani já jsem neměla se sebedůvěrou problémy a proto jsem opětovala úsměv a odvětila: „Jakmile budete volat do práce, já udělám to samé.“ A skutečně jsme to v následujících minutách učinili. Měli jsme tak pro sebe celý volný den.

Láska na první pohled

Dva lidé, kteří o sobě nic nevědí. Muž a žena, kteří se znají zatím jen z pohledů. Domluvili jsme si volno v práci a on se zeptal: „Tak kam pojedeme?“ „Nevím,“ pokrčila jsem rameny.

Na zastávku právě jako na zavolanou přijížděl autobus, který měl namířeno do příměstských oblastí. Aniž jsme si museli cokoliv říkat, nastoupili jsme. Posadili jsme se vedle sebe. Vzal moji ruku do svých dlaní, podíval se mi do očí a představil se: „Já jsem Štěpán.“ „Tereza,“ odpověděla jsem.

Procházeli jsme se ruku v ruce

Vystoupili jsme znovu až na konečné, odkud to byl jen kousek do polí a rozlehlého háje. Šli jsme pěšky a vedli jsme se za ruce. Chvílemi mi připadalo, že se mi to všechno zdá. Tohle přece nemůže být pravda.

Já, třicetiletá rozumná žena, která v tuhle chvíli měla sedět u svého stolu v práci, a kráčím bok po boku s mužem, který se kvůli mně rovněž rozhodl změnit přinejmenším dnešní den. Počasí nebylo nic moc, ale nám to nevadilo.

Většinu času jsme mlčeli, slova jsme vlastně ani nepotřebovali. Rozpovídali jsme se, až když jsme dorazili do další vesnice a tam zapadli do otevřené hospůdky. Bez ostychu a upřímně jsme si přiznali, jak moc jsme jeden druhého na první pohled zaujali.

Spřízněné duše

Dozvěděla jsem se, že Štěpán je, stejně jako já svobodný, a aktuálně bez vztahu. Do té chvíle mi to bylo jedno. I kdyby byl ženatý, prostě bych s ním bývala od toho autobusu šla.

Shodli jsme se na tom, že jestli má každý člověk na světě jen jeden nejvhodnější protějšek, tak pro sebe jsme to my dva navzájem. Zbytek dne jsme se Štěpánem strávili spolu dalším putováním bez cíle, jen plni radosti, že jsme jeden druhé našli. Rozloučili jsme se až večer před domem, kde jsem bydlela.

Šťastná rodina

Druhý den ráno tam na mě Štěpán znovu čekal, aby mě doprovodil do práce. Týden nato už jsme se na noc loučit nemuseli. Po půl roce jsme už vedle sebe usínali jako manželé. A rok nato se nám narodil syn Martínek.

Možná vám můj příběh bude připadat příliš idylický, jako vystřižený z pohádky, ale přesně takhle se to skutečně stalo. Stačilo jedno ráno, jeden pohled z očí do očí v autobusu plném lidí a svět už opravdu nikdy nebyl jako dřív.

Tereza (51), Praha

reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce