Varování karet jsem nevěřila

Total
1
Shares

V době, kdy jsem přestala věřit nepříjemné věštbě, přišel šok ze strany, odkud bych to bývala nikdy nečekala!

Kam až mi paměť sahá, moje kamarádka Vlasta se vždycky zajímala o výklady snů, čtení z ruky, astrologii a další podobné věci. Na střední škole dokonce začala sama vykládat – nejprve karty jen pro sebe, později i pro svou rodinu a okolí. Její věštění jí stoprocentně vycházelo, a tak mě časem také zlákala a začala mi dělat výklady. Její předpovědi se bohužel potvrdily i v tom nejsmutnějším případě.

Její věštby vycházely

Svými výklady a radami mi moje kamarádka často zasahovala do života. Nebyla žádnou psycholožkou nebo odbornicí na mezilidské vztahy. Říkala mi vždycky jenom to, co vyčetla z karet nebo z mé ruky. Věnovala se věštění už několik let a za tu dobu mi spoustu věcí předpověděla správně. Nezlehčovala jsem tedy nikdy to, s čím přišla, i když se jednalo o nepříjemné věci.

Do života mi vplula láska

Vlasta přesně odhadla krizi v mém manželství. Vyčetla mi z karet, že mě manžel podvádí a pak dokonce předpověděla i chvíli, kdy se spolu definitivně rozejdeme. Po rozvodu mi pak kamarádka prorokovala, že si do půl roku najdu nového partnera a že to bude výrazně mladší tmavovlasý muž. To jsem jí vyvracela, protože jsem si věkově odlišného partnera určitě nepřála. Nakonec ale Vlastě vyšlo i tohle. Krátce před vypršením onoho půl roku jsem potkala Richarda. Hodně se mi líbil, okouzlil mě, ale netroufala jsem si něco si s ním začít. Aktivita vzešla z jeho strany a já se tak ocitla ve svých padesáti letech ve vztahu s pětatřicátníkem!

Jako bych se znovu narodila

Z toho, že její předpověď vyšla, měla pochopitelně radost i moje kamarádka kartářka. Prorokovala mi šťastné období a skutečně to vycházelo. Po boku mladšího muže jsem se cítila jako znovuzrozená. Omládla jsem tělem i duchem a celkově jsem se cítila moc dobře. Všechny problémy, které mě tížily, jako osamělou rozvedenou ženu, byly najednou pryč nebo přinejmenším poloviční. Vznášela jsem se na růžových obláčcích a nevypadalo to, že bych z nich mohla někdy v brzké době spadnout.

Kamarádka mě varovala

Richard byl hodně aktivní, neustále vymýšlel nějaké akce a byl naprosto rozdílný od mého bývalého muže. Miloval dobrodružství, cestování, každou chvíli jsme jeli někam na výlet. Opravdu jsem po jeho boku omládla. Připadala jsem si, jako bych vyhrála ve Sportce, natolik se změnil můj dosavadní život. Neměla jsem vůbec žádné pochybnosti o tom, že mě Richard má rád a že mu na mě záleží. Často jsem o něm mluvila i se svojí kamarádkou kartářkou. Ta mě jednoho dne zaskočila, když mi sdělila nepříjemnou předpověď. Podle ní mě měl někdo blízký během probíhajícího roku naprosto zklamat.

Byla jsem znepokojená

Vzpomněla jsem si, jak Vlastě vždycky všechno vycházelo a začala jsem horečně přemýšlet o tom, koho z mého okolí by se měla věštba týkat. Možností bylo více, včetně obou dětí, které si už žily svůj vlastní dospělý život, a ten nebyl bezproblémový. Bála jsem se, že by se syn mohl znovu dostat do problémů s alkoholem, jako se mu to už stalo v době dospívání. Považovala jsem to za nejpravděpodobnější možnost. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by oním člověkem, který mě zklame, mohl být zrovna Richard.

Oživila jsem vztah se synem

Po onom varování ze strany mé kamarádky jsem se začala více stýkat se synem. Obě děti nesly můj rozvod těžce a synovi navíc dost vadilo, že nyní žiji s mladším mužem. Nevypadalo to ale, že by on sám měl nějaké problémy, které by ho mohly přivést zpátky na scestí.

Vykradený byt

Týdny a měsíce ubíhaly a zdálo se, že tentokrát karty moji kamarádku oklamaly. Uplynul rok od její věštby a nic se nestalo. Kamarádka z toho byla trochu v rozpacích, mně se ulevilo. Bohužel jsem si oddychla předčasně. K obratu v mém životě došlo až následujícího roku. Jednoho dne jsem přijela domů, kde už se mnou delší čas bydlel Richard, a zažila jsem naprostý šok. Byt mi někdo vykradl. Nezůstalo tam skoro nic. Teprve, až když jsem se v dalších dnech marně pokoušela spojit se svým mladším přítelem, pochopila jsem, kdo je pachatelem.

Ukázalo se, že karty nelhaly

Těžko jsem se s tím smiřovala. Když pak Richarda dopadla policie, zjistila jsem, že mi řadu věcí ze své minulosti zatajil. Byl už několikrát předtím trestaný a mě pouze využil. Přiznal se i k tomu, že mě chtěl vykrást a opustit už rok předtím, ale pak si to rozmyslel, protože jsem ho vlastně vydržovala. A jednou už měl objednané své společníky na „stěhování“, ale nakonec jsem neodjela na plánovanou služební cestu. V něčem tedy přece jen ta předpověď mojí kamarádky měla pravdu. Stát se to opravdu mělo, jen k tomu tenkrát ještě nedošlo.

Nikola P. (53), Ústí nad Labem

Také se vám může líbit