Domů     Varování karet jsem nevěřila
Varování karet jsem nevěřila

V době, kdy jsem přestala věřit nepříjemné věštbě, přišel šok ze strany, odkud bych to bývala nikdy nečekala!

Kam až mi paměť sahá, moje kamarádka Vlasta se vždycky zajímala o výklady snů, čtení z ruky, astrologii a další podobné věci. Na střední škole dokonce začala sama vykládat – nejprve karty jen pro sebe, později i pro svou rodinu a okolí.

Její věštění jí stoprocentně vycházelo, a tak mě časem také zlákala a začala mi dělat výklady. Její předpovědi se bohužel potvrdily i v tom nejsmutnějším případě.

Její věštby vycházely

Svými výklady a radami mi moje kamarádka často zasahovala do života. Nebyla žádnou psycholožkou nebo odbornicí na mezilidské vztahy. Říkala mi vždycky jenom to, co vyčetla z karet nebo z mé ruky.

Věnovala se věštění už několik let a za tu dobu mi spoustu věcí předpověděla správně. Nezlehčovala jsem tedy nikdy to, s čím přišla, i když se jednalo o nepříjemné věci.

Do života mi vplula láska

Vlasta přesně odhadla krizi v mém manželství. Vyčetla mi z karet, že mě manžel podvádí a pak dokonce předpověděla i chvíli, kdy se spolu definitivně rozejdeme.

Po rozvodu mi pak kamarádka prorokovala, že si do půl roku najdu nového partnera a že to bude výrazně mladší tmavovlasý muž. To jsem jí vyvracela, protože jsem si věkově odlišného partnera určitě nepřála. Nakonec ale Vlastě vyšlo i tohle.

Krátce před vypršením onoho půl roku jsem potkala Richarda. Hodně se mi líbil, okouzlil mě, ale netroufala jsem si něco si s ním začít. Aktivita vzešla z jeho strany a já se tak ocitla ve svých padesáti letech ve vztahu s pětatřicátníkem!

Jako bych se znovu narodila

Z toho, že její předpověď vyšla, měla pochopitelně radost i moje kamarádka kartářka. Prorokovala mi šťastné období a skutečně to vycházelo. Po boku mladšího muže jsem se cítila jako znovuzrozená. Omládla jsem tělem i duchem a celkově jsem se cítila moc dobře.

Všechny problémy, které mě tížily, jako osamělou rozvedenou ženu, byly najednou pryč nebo přinejmenším poloviční. Vznášela jsem se na růžových obláčcích a nevypadalo to, že bych z nich mohla někdy v brzké době spadnout.

Kamarádka mě varovala

Richard byl hodně aktivní, neustále vymýšlel nějaké akce a byl naprosto rozdílný od mého bývalého muže. Miloval dobrodružství, cestování, každou chvíli jsme jeli někam na výlet. Opravdu jsem po jeho boku omládla.

Připadala jsem si, jako bych vyhrála ve Sportce, natolik se změnil můj dosavadní život. Neměla jsem vůbec žádné pochybnosti o tom, že mě Richard má rád a že mu na mě záleží. Často jsem o něm mluvila i se svojí kamarádkou kartářkou.

Ta mě jednoho dne zaskočila, když mi sdělila nepříjemnou předpověď. Podle ní mě měl někdo blízký během probíhajícího roku naprosto zklamat.

Byla jsem znepokojená

Vzpomněla jsem si, jak Vlastě vždycky všechno vycházelo a začala jsem horečně přemýšlet o tom, koho z mého okolí by se měla věštba týkat. Možností bylo více, včetně obou dětí, které si už žily svůj vlastní dospělý život, a ten nebyl bezproblémový.

Bála jsem se, že by se syn mohl znovu dostat do problémů s alkoholem, jako se mu to už stalo v době dospívání. Považovala jsem to za nejpravděpodobnější možnost. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by oním člověkem, který mě zklame, mohl být zrovna Richard.

Oživila jsem vztah se synem

Po onom varování ze strany mé kamarádky jsem se začala více stýkat se synem. Obě děti nesly můj rozvod těžce a synovi navíc dost vadilo, že nyní žiji s mladším mužem.

Nevypadalo to ale, že by on sám měl nějaké problémy, které by ho mohly přivést zpátky na scestí.

Vykradený byt

Týdny a měsíce ubíhaly a zdálo se, že tentokrát karty moji kamarádku oklamaly. Uplynul rok od její věštby a nic se nestalo. Kamarádka z toho byla trochu v rozpacích, mně se ulevilo. Bohužel jsem si oddychla předčasně.

K obratu v mém životě došlo až následujícího roku. Jednoho dne jsem přijela domů, kde už se mnou delší čas bydlel Richard, a zažila jsem naprostý šok. Byt mi někdo vykradl. Nezůstalo tam skoro nic.

Teprve, až když jsem se v dalších dnech marně pokoušela spojit se svým mladším přítelem, pochopila jsem, kdo je pachatelem.

Ukázalo se, že karty nelhaly

Těžko jsem se s tím smiřovala. Když pak Richarda dopadla policie, zjistila jsem, že mi řadu věcí ze své minulosti zatajil. Byl už několikrát předtím trestaný a mě pouze využil.

Přiznal se i k tomu, že mě chtěl vykrást a opustit už rok předtím, ale pak si to rozmyslel, protože jsem ho vlastně vydržovala. A jednou už měl objednané své společníky na „stěhování“, ale nakonec jsem neodjela na plánovanou služební cestu.

V něčem tedy přece jen ta předpověď mojí kamarádky měla pravdu. Stát se to opravdu mělo, jen k tomu tenkrát ještě nedošlo.

Nikola P. (53), Ústí nad Labem

reklama
Související články
13.6.2024
Byli jsme šťastní, že nám v našem starém domě udělal majitel konečně výtah. Nikdo z nás ovšem netušil, že se nebude líbit jenom nám – živým. Když nám pan domácí na domovní schůzi řekl, že budeme mít výtah, nemohli jsme tomu uvěřit. Hlavně my ve vyšších patrech jsme se nemohli dočkat. Bydlela jsem ve čtvrtém patře a každodenní výšlap tam byl pro mě očistec. V té době jsem navíc čekala dítě, tak
12.6.2024
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což se odráželo i na mém vztahu s manželem. A přesně v tu dobu se dosta
12.6.2024
Když ten šperk uviděla, doslova ji uhranul. Od té chvíle se nás štěstí drželo, ale jen do té doby, než se dcera rozhodla prsten prodat. Bylo to v dobách, kdy se hranice otevřely a my se začali hrnout do světa. U nás doma jsme nebyli výjimkou. První cesta vedla do Vídně. Možná si pamětníci vzpomenou na ty slevové kupony, co u nás vycházely v novinách. Když o tom přemýšlím dnes, byl to skvělý obc
12.6.2024
Táta na svého bratra často vzpomínal a říkal, že jednou budou zase spolu. Když umíral, zjevila se náhle u jeho postele průsvitná postava muže... Můj táta pracoval léta v uranových dolech, což se na něm krutě podepsalo. Rakovina, která tamní horníky kosila, udeřila, když mu bylo jen pětačtyřicet. Doly se staly osudným i pro jeho mladšího bratra Lumíra. Toho já jsem bohužel nepoznala, odešel ješt
9.6.2024
Zlá sousedka mi otravovala život. Křičela na mě a v noci mi klepala na dveře. Pak jsem zjistila, jak je to s ní doopravdy. Krátce po rozvodu jsem se nastěhovala do domu, kde jsem měla moc příjemný byt, ze kterého byl výhled do dvora a také tam byli milí sousedé. Tedy až na jednu paní, která mi vadila hned od začátku. Už když jsem se stěhovala, přistihla jsem ji, jak se mi hrabe v krabicích s vě
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
nasehvezdy.cz
Kolem sebevraždy Perryho jsou nejasnosti…
Ani několik měsíců po smrti Matthewa Perryho (†54) ze seriálu Přátelé není jasné, co přesně se osudnou noc stalo. Herec zemřel ve svém domě v Los Angeles, kde se utopil ve vířivce. Toxikologický rozb
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
nejsemsama.cz
„Líné“ knedlíčky s jahodovou omáčkou
Milujete jahodové knedlíky, ale zdají se vám příliš pracné? Pak vyzkoušejte jednodušší recept. Potřebujete: ✿ 250 g polotučného tvarohu ✿ 1 vejce ✿ 20 g másla ✿ 50 g strouhanky ✿ 40 g dětské krupičky ✿ 1 lžíci moučkového cukru ✿ špetku soli Omáčka: ✿ 500 g jahod ✿ 1 lžíci třtinového cukru ✿ 2 lžíce 33% smetany ke šlehání 1. V míse promíchejte strouhanku, krupičku, cukr a
Karamelové řezy
tisicereceptu.cz
Karamelové řezy
Koláč můžete připravit s různými druhy pudinku, podle chuti. Ingredience: na 1 plech Na těsto 4 vejce 300 g hladké mouky 3 lžíce kakaa 1 prášek do pečiva 100 ml oleje 100 ml kefíru 150
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
historyplus.cz
Turecká invaze: Osud Kréty zpečetila hádka mezi obránci
Situace v obléhané Kandii je neúnosná. Demoralizované obránce trápí nemoci i nedostatek zásob. Francesco Morosini se rozhádá s Francouzi, kteří těžce zkoušenou pevnost záhy opouštějí. „Bez nich nemá další odpor smysl,“ napíše velitel krétského města do Benátek a vzdá se Turkům… Krétu na počátku 13. století ovládli Benátčané, když odtud vyhnali janovské piráty. Středomořský ostrov
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
21stoleti.cz
Z dějin vesmírného závodu: Proč nikdo nestál o obyčejnou tužku?
Tuto notoricky známou anekdotu slyšel už někdy každý: Američané měli v 60. letech utratit miliony dolarů za vývoj pera schopného psát ve vesmíru, zatímco Sověti použili tužku. Vesmírné pero skutečně e
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
skutecnepribehy.cz
Strašidelný sen znamenal kupodivu štěstí
Týdny mě mučila děsivá noční můra, útočily na mě dravé ryby a já jim unikala. Bála jsem se, že je to znamení, že se blíží strašné nebezpečí. Bylo to v době, kdy se mi narodila dvojčátka a já byla na mateřské. Kromě obrovského štěstí jsem tehdy prožívala i velký smutek, zemřela mi totiž maminka. Byla jsem smutná a vyčerpaná, což
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
iluxus.cz
„Vrhněte se do náručí pohodlí a zdravého spánku,“ radí Ivana Gutová
Nespavost a nekvalitní spánek se staly charakteristickými rysy moderní éry. Zeptali jsme se tedy paní Ivany Gutové, majitelky oblíbeného showroomu LUXURY SLEEPING, na pár rad, jak docílit opravdu kval
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
epochanacestach.cz
Červnový festival Pivo na Náplavce představí 40 minipivovarů
Pivo na Náplavce – oblíbený degustační festival zlatavého moku, na kterém nebude chybět ani redakce Epochy na cestách, se v letošním roce bude konat 14. a 15. června na Rašínově nábřeží. Účastnit se ho budou stálice i nováčci, na pravém břehu Vltavy se představí 40 zástupců českých minipivovarů. Součástí festivalu budou i stánky s jídlem,
Posezení v kontextu se současnými trendy
rezidenceonline.cz
Posezení v kontextu se současnými trendy
V segmentu bydlení se projevují modifikace související nejen s proměnami architektury, ale rovněž s vývojem technologií. Průběžné aktualizace nabídky pak zasahují jak do materiálové, tak do barevné škály nábytkového portfolia a interiérových doplňků, a to včetně sedacích prvků. K zásadním trendům rozhodně patří multifunkčnost a flexibilita, umožňující přizpůsobit sestavy proměnlivým potřebám v průběhu dne s
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
enigmaplus.cz
Drosoulité, duchové mrtvých válečníků: Kde se zjevují?
S ostrovem Kréta je spojena pověst o přízracích skupiny statečných bojovníků za řeckou nezávislost, takzvaných Drosoulitů. Tato legenda se však čas od času zhmotní a místní lidé a turisté skutečně poz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
epochalnisvet.cz
16. ročník soutěže o prestižní značku Česká chuťovka!
RADOST Z JÍDLA JE KLÍČOVOU SOUČÁSTÍ STRAVOVACÍHO NÁVYKU České potravinářství je pod stále větším tlakem nejen veřejnosti, ale i byrokratických struktur, přičemž zejména to druhé výrobcům příliš nepomáhá. Pokud například průměrná spotřeba piva na obyvatele loni klesla dokonce na historické minimum, něco to asi signalizuje. Čeští potravináři nejsou vlivem nejrůznějších vnitropolitických i vnějších okolností v
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
epochaplus.cz
Harvey Weinstein: hlavní poražený kauzy MeToo se odmítá vzdát
Harvey Weinstein, někdejší mocný filmový producent, se snaží zvrátit své odsouzení za znásilnění a sexuální obtěžování. Jeho šance na očištění jsou však mizivé. Skandál, který začal v roce 2017, odhalil dekády zneužívání moci, kdy Weinstein nutil herečky k sexuálním službám výměnou za kariérní příležitosti. Navzdory pokusům vše zamést pod koberec a dohodám s oběťmi byl