Domů     Skončila jsem se zajíčkem
Skončila jsem se zajíčkem

Říká se, že když někoho milujete, tak že věk nehraje roli. Že je to jen pouhé číslo. A já s tím naprosto souhlasím. Skutečné štěstí a lásku jsem našla až v náruči muže o patnáct let mladšího.

Bylo mi přes čtyřicet let a na rozdíl od svých kamarádek jsem zůstávala pořád svobodná. Samozřejmě, že jsem do té doby nějaké vztahy měla, ale žádný z dotyčných mužů se neukázal jako ten pravý pro život.

Vdávat jsem se nechtěla

Jednou jsem se málem vdala, to mi bylo šestadvacet a zrovna jsem dostudovala vysokou školu. Během studií jsem se seznámila s Radkem. Chodili jsme spolu tři roky, když mě náhle, zničehonic požádal o ruku. Popravdě řečeno mě to dost překvapilo a také zastrašilo.

Nebyla jsem si jistá, zda právě on je ten pravý a navíc jsem byla tak mladá a měla celý život před sebou, takže jsem se nechtěla uvázat jednomu muži. Pamatuji si, že mi moje maminka domlouvala, abych nebláznila a Radka si vzala.

Byl to hodný a milý kluk, navíc s perspektivní budoucností, jenže mě při slově svatba akorát zamrazilo v zádech. Prostě jsem na tento zásadní krok v životě ještě nebyla připravená, takže jsem Radka odmítla.

To se ho pochopitelně dotklo, takže šel náš vztah od té doby z kopce. Ani ne půl roku nato jsme se rozešli.

Vztahy krachovaly

Další vztah přišel až o několik let později. S Jaroslavem jsme se seznámili v práci. Od začátku byly mezi námi vzájemné sympatie. Několik měsíců jsme kolem sebe kroužili, až se nakonec Jaroslav osmělil a pozval mě na večeři. První týdny chození byly krásné.

Byl ke mně pozorný, zval mě na večeře, výstavy, do divadla a tak dále, jenže já jsem byla na jiné věci. Bavil mě sport, koncerty, kino, dobrodružné výlety. Může se sice zdát, že to jsou maličkosti, ale pro mě byly společné zájmy zásadní. Náš vztah se nakonec rozpadl po čtyřech měsících.

Cítila jsem se sama

Po Jardovi následoval ještě krátký vztah s Daliborem. Po dvou měsících chození jsem však zjistila, že se kromě mě stýká ještě s dalšími dvěma ženami, takže jsem to s ní okamžitě ukončila. Poté jsem na chlapy zanevřela.

Žila jsem raději jako svobodná a už jsem si žádný vztah nehledala. Uplynulo několik let a najednou jsem slavila čtyřicáté narozeniny. Tehdy na mě poprvé dolehl jakýsi pocit osamění.

Chyběl mi někdo, kdo by mě vzal za ruku, kdo by mě objal a políbil, zkrátka někdo, kdo by na mě doma čekal, až se večer vrátím z práce.

Další nevydařený pokus

Už jsem se pomalu začínala smiřovat s tím, že mě v životě žádná láska a manželství nečeká, když do mého života vstoupil Miloš. Seznámila nás kamarádka Lucka. Byl to drsňák. Měl pořádné svaly, plnovous, několik tetování a jezdil na motorce.

Miloval dobrodružství a adrenalin, stejně jako já. Po pár schůzkách jsem si dokázala představit život s ním. Problém byl však v tom, že jezdil s kamionem a většinu času trávil na cestách v Německu. Náš vztah nevydržel ani půl roku.

Doučovala jsem francouzštinu

O pět let později, to mi bylo pětačtyřicet, jsem si myslela, že budu už nadobro sama. Všichni muži kolem mě byli buďto zadaní, nebo nepoužitelní, takže jsem si jen stěží dokázala představit, že bych mezi nimi mohla potkat svého životního partnera.

Navíc jsem dostala výpověď v práci, takže jsem na lovení mužů a randění neměla ani pomyšlení. Byla jsem na tom psychicky docela špatně. Pak mi ale kamarádka poradila, abych si začala přivydělávat jako soukromá učitelka francouzštiny.

Když jsem si inzerát do novin i na internet dala, netušila jsem, jak moc to změní můj život.

Měl své kouzlo

Jednoho dne se na doučování přihlásil také Leoš. Byl to velice milý a přátelský mladík, mohlo mu být kolem třiceti let. Francouzštinu potřeboval kvůli práci. Kdysi ji studoval na gymnázium, takže nějaké základy měl ještě v paměti.

Už když přišel poprvé a posadil se naproti mně u stolu, uvědomila jsem si, že se mi moc líbí. Měl krásný úsměv a hluboké modré oči. Bylo mi jasné, že na něj musí holky letět.

Moc nadějí jsem si proto nedělala, i přesto, že jsme se mezi prací bavili jako staří kamarádi a docela jsme se spolu zasmáli.

Věk není překážka

Doučovala jsem ho asi tři měsíce a měli jsme před sebou poslední hodinu, když mi Leoš řekl, že by mě moc rád pozval na večeři. Zeptala jsem se ho, jak to myslí. Nebyla jsem si totiž jistá, jestli mi tím třeba nechce jen poděkovat za doučování.

Leoš byl však naprosto upřímný. Řekl, že se mu moc líbím a že by mě rád více poznal. Hned nato dodal, že byl vždy na ženy starší než on, a že nevidí žádný problém v našem věkovém rozdílu.

Na večeři jsem s ním samozřejmě moc ráda šla, a pak jsme spolu strávili noc. Od té doby jsme s Leošem spolu. Nastěhoval se ke mně, a i když o svatbě a dětech zatím nepadlo ani slovo, kdoví, jak to s námi nakonec dopadne.

Simona L. (50), Rožmitál pod Tremšínem

reklama
Související články
8.12.2023
Prožila jsem kus života s mužem, do kterého jsem se zamilovala už v mládí. Podzim života trávím ale s jeho bratrem. Bratry Marka a Leoše znala v mém dětství celá škola. Já jsem nebyla výjimkou, i když Marek chodil o třídu výš, a starší Leoš dokonce o dvě třídy. Neustále na sebe nějak upozorňovali. Mohli jste se vsadit, že když se stal nějaký průšvih, byl u toho jeden z bratrů nebo spíše oba dva
7.12.2023
Toník se mi líbil už na základní škole. Ale bylo to marné, oženil se s dívkou z města. Zbyly mi jen oči pro pláč. Osud mi dal ale šanci... Stále častěji jsem chodila k oknu a koukala ven. Cesta, která se vinula od lesa loukami až k naší polosamotě, byla prázdná jako popůlnoční nádraží. Zmocňovalo se mě zoufalství. Tolik jsem ho chtěla vidět. Přitom na svatou Barboru se u nás pokaždé objevil s k
4.12.2023
Byla jsem dvacet let sama a neměla jsem už v plánu hledat další chlapy. Osud ale chtěl něco jiného. A já potkala Jardu, dávnou lásku. Když mi bylo necelých padesát let, stala jsem se babičkou na plný úvazek a zároveň přišla o manžela. Časem jsem si zvykla na to, že lásku už prožívám jen skrz červenou knihovnu. Ostatně, ona už to nebyla žádná sláva ani po tolika letech s mým ex. Nikdy bych proto
27.11.2023
Věděli jsme, že jsme pro sebe stvoření. Kdo by však čekal, že nás dožene osud a provalí se nevěra mého otce? Zamilovala jsem se do svého sourozence! S Davidem jsme se znali od plenek. Celý život jsme vyrůstali vedle sebe coby sousedé. Byli jsme nejlepší přátelé na život a na smrt a neudělali bychom bez sebe jediný krok. S Davidem jsme byli stejně staří a stejný den jsme spolu slavili narozeniny
27.11.2023
Chodila jsem s Petrem od střední školy a malovala jsem si, že spolu budeme mít velkolepou svatbu, kupu dětí a budeme žít šťastně až do smrti. Ve druhém ročníku na vysoké se ale něco změnilo. Neměli jsme na sebe tolik času, ale já se utěšovala, že až dostudujeme, bude to lepší. Jenže Petr začal být odtažitý. Byla jsem ve třetím ročníku a intenzivně jsem se připravovala na státnice. S Petrem jsm
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
epochanacestach.cz
Rakouské Alpy: Dva tipy pro milovníky adrenalinu
Vylezte si na ledovec! Tyrolské ledovcové středisko Stubai, kde můžete lyžovat od října do června, je položeno ve výšce mezi 1750–3212 metry nad mořem. Největší skiareál na ledovci vám však kromě 34 sjezdovek nabídne i netradiční adrenalinový zážitek v podobě zdolávání zamrzlé stěny. Ta se tyčí do výšky 20 metrů přímo u horní stanice lanovky Gamsgarten
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
epochaplus.cz
Dlouhodobé sezení zabíjí častěji než kouření či obezita. Braňte se!
Schválně si některý den změřte, kolik hodin během něj prosedíte. A to nejen v práci, ale i cestou do a z ní či večer na gauči před televizí. Výsledek může být překvapivý – až 14 či 15 hodin denně! Co takové dlouhé sezení udělá s vaším tělem? Kouření, alkohol, drogy, nadměrné slunění, špatná strava a přejídání jsou zničující,
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
nasehvezdy.cz
Zradil ji ve chvíli, kdy jeho lásku nejvíce potřebovala
Osud si s herečkou několikrát nepěkně pohrál. Vždy ale sebrala zbytky svých sil a vyrazila do boje. Dnes se snaží žít jenom přítomností a užívat si každého dne. A zdá se, že to dokonale funguje. Kř
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
21stoleti.cz
Půjčka do výplaty je receptem na různé nečekané výdaje
Máte před sebou výdaje, s nimiž jste nepočítali? Krátkodobá půjčka může být dobrým pomocníkem. Je velmi rychlá a věcná, neptá se na detaily z osobního života a dovede pomoci vždy efektivně. Lze se
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
nasehvezdy.cz
Má v srdci místo jen pro Kolečka?
Ačkoli už uplynulo od rozchodu herečky ze seriálu ZOO Denisy Nesvačilová (32) a scenáristy Petra Kolečka (39) několik měsíců, podle informací od našeho anonymního zdroje ho stále nedostala z hlavy.
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
epochalnisvet.cz
Carnegie Hall: Slavný chrám hudby se zrodí na moři
Jestliže pro horolezce je vrcholem Mount Everest a operní pěvec sní o La Scale, interpret klasické i populární hudby má jako nejvyšší metu Carnegie Hall, magickou koncertní síň v New Yorku.  
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
enigmaplus.cz
Záhada pojmenování města Pelhřimov i rejdiště místních čarodějnic a krvelačných běsů
Nejznámější pověst o vzniku Pelhřimova, města v kraji Vysočina, uvádí jako jeho zakladatele pražského biskupa Pelhřima. Tento biskup se vydal jako prostý poutník pěšky na cestu do Říma. V místě blízko
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
iluxus.cz
Třetí ročník Czech National Spirits Competition vyhodnocen
Slavnostní galavečer vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže o nejlepší destilát a likér Czech National Spirits Competition 2023 proběhl v reprezentativních prostorech Strahovského kláštera v sobotu 2.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Ukrajinský boršč s hovězím masem
tisicereceptu.cz
Ukrajinský boršč s hovězím masem
Věděli jste, že skvělý boršč je ve skutečnosti nikoliv ruskou, ale ukrajinskou specialitou! Je dokonce zapsán jako dědictví UNESCO. Můžete si jej připravit třeba tímto způsobem. Suroviny 200 g z
Vlastně jsem se znovu narodila
skutecnepribehy.cz
Vlastně jsem se znovu narodila
Už několik let se jen velmi obtížně pohybuji i s hůlkou. Snažím se proto být maximálně opatrná. Abych se nedostala do situace jako před třemi lety. S krátícím se dnem si chodím nakupovat raději už dopoledne. Také provoz v ulicích je bezpečnější. To jsem si aspoň myslela ještě před třemi lety, než mne z mého omylu vyvedla nadmíru nepříjemná událost. Vypnutá
Kokosové pusinky
tisicereceptu.cz
Kokosové pusinky
Lehoučké nadýchané cukroví bez mouky je jako stvořené pro zdravé mlsání. Potřebujete 1 hrnek strouhaného kokosu 1/4 hrnku medu 1/2 lžičky mandlového/vanilkového extraktu špetku mořské soli 3