SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Skončila jsem se zajíčkem
Skončila jsem se zajíčkem

Říká se, že když někoho milujete, tak že věk nehraje roli. Že je to jen pouhé číslo. A já s tím naprosto souhlasím. Skutečné štěstí a lásku jsem našla až v náruči muže o patnáct let mladšího.

Bylo mi přes čtyřicet let a na rozdíl od svých kamarádek jsem zůstávala pořád svobodná. Samozřejmě, že jsem do té doby nějaké vztahy měla, ale žádný z dotyčných mužů se neukázal jako ten pravý pro život.

Vdávat jsem se nechtěla

Jednou jsem se málem vdala, to mi bylo šestadvacet a zrovna jsem dostudovala vysokou školu. Během studií jsem se seznámila s Radkem. Chodili jsme spolu tři roky, když mě náhle, zničehonic požádal o ruku. Popravdě řečeno mě to dost překvapilo a také zastrašilo.

reklama

Nebyla jsem si jistá, zda právě on je ten pravý a navíc jsem byla tak mladá a měla celý život před sebou, takže jsem se nechtěla uvázat jednomu muži. Pamatuji si, že mi moje maminka domlouvala, abych nebláznila a Radka si vzala.

Byl to hodný a milý kluk, navíc s perspektivní budoucností, jenže mě při slově svatba akorát zamrazilo v zádech. Prostě jsem na tento zásadní krok v životě ještě nebyla připravená, takže jsem Radka odmítla.

To se ho pochopitelně dotklo, takže šel náš vztah od té doby z kopce. Ani ne půl roku nato jsme se rozešli.

Vztahy krachovaly

Další vztah přišel až o několik let později. S Jaroslavem jsme se seznámili v práci. Od začátku byly mezi námi vzájemné sympatie. Několik měsíců jsme kolem sebe kroužili, až se nakonec Jaroslav osmělil a pozval mě na večeři. První týdny chození byly krásné.

reklama

Byl ke mně pozorný, zval mě na večeře, výstavy, do divadla a tak dále, jenže já jsem byla na jiné věci. Bavil mě sport, koncerty, kino, dobrodružné výlety. Může se sice zdát, že to jsou maličkosti, ale pro mě byly společné zájmy zásadní. Náš vztah se nakonec rozpadl po čtyřech měsících.

Cítila jsem se sama

Po Jardovi následoval ještě krátký vztah s Daliborem. Po dvou měsících chození jsem však zjistila, že se kromě mě stýká ještě s dalšími dvěma ženami, takže jsem to s ní okamžitě ukončila. Poté jsem na chlapy zanevřela.

Žila jsem raději jako svobodná a už jsem si žádný vztah nehledala. Uplynulo několik let a najednou jsem slavila čtyřicáté narozeniny. Tehdy na mě poprvé dolehl jakýsi pocit osamění.

reklama

Chyběl mi někdo, kdo by mě vzal za ruku, kdo by mě objal a políbil, zkrátka někdo, kdo by na mě doma čekal, až se večer vrátím z práce.

Další nevydařený pokus

Už jsem se pomalu začínala smiřovat s tím, že mě v životě žádná láska a manželství nečeká, když do mého života vstoupil Miloš. Seznámila nás kamarádka Lucka. Byl to drsňák. Měl pořádné svaly, plnovous, několik tetování a jezdil na motorce.

Miloval dobrodružství a adrenalin, stejně jako já. Po pár schůzkách jsem si dokázala představit život s ním. Problém byl však v tom, že jezdil s kamionem a většinu času trávil na cestách v Německu. Náš vztah nevydržel ani půl roku.

Doučovala jsem francouzštinu

O pět let později, to mi bylo pětačtyřicet, jsem si myslela, že budu už nadobro sama. Všichni muži kolem mě byli buďto zadaní, nebo nepoužitelní, takže jsem si jen stěží dokázala představit, že bych mezi nimi mohla potkat svého životního partnera.

Navíc jsem dostala výpověď v práci, takže jsem na lovení mužů a randění neměla ani pomyšlení. Byla jsem na tom psychicky docela špatně. Pak mi ale kamarádka poradila, abych si začala přivydělávat jako soukromá učitelka francouzštiny.

Když jsem si inzerát do novin i na internet dala, netušila jsem, jak moc to změní můj život.

Měl své kouzlo

Jednoho dne se na doučování přihlásil také Leoš. Byl to velice milý a přátelský mladík, mohlo mu být kolem třiceti let. Francouzštinu potřeboval kvůli práci. Kdysi ji studoval na gymnázium, takže nějaké základy měl ještě v paměti.

Už když přišel poprvé a posadil se naproti mně u stolu, uvědomila jsem si, že se mi moc líbí. Měl krásný úsměv a hluboké modré oči. Bylo mi jasné, že na něj musí holky letět.

Moc nadějí jsem si proto nedělala, i přesto, že jsme se mezi prací bavili jako staří kamarádi a docela jsme se spolu zasmáli.

Věk není překážka

Doučovala jsem ho asi tři měsíce a měli jsme před sebou poslední hodinu, když mi Leoš řekl, že by mě moc rád pozval na večeři. Zeptala jsem se ho, jak to myslí. Nebyla jsem si totiž jistá, jestli mi tím třeba nechce jen poděkovat za doučování.

Leoš byl však naprosto upřímný. Řekl, že se mu moc líbím a že by mě rád více poznal. Hned nato dodal, že byl vždy na ženy starší než on, a že nevidí žádný problém v našem věkovém rozdílu.

Na večeři jsem s ním samozřejmě moc ráda šla, a pak jsme spolu strávili noc. Od té doby jsme s Leošem spolu. Nastěhoval se ke mně, a i když o svatbě a dětech zatím nepadlo ani slovo, kdoví, jak to s námi nakonec dopadne.

Simona L. (50), Rožmitál pod Tremšínem

reklama
Související články
20.3.2023
Žila jsem si už svůj poklidný život důchodkyně, když ho pěkně rozvířila neuvěřitelná náhoda. Dnes jsem ráda, že jsem ji tehdy chytla za pačesy. Sedím u svatebního stolu spolu s celou rodinou a dvěma vnoučaty. Řeklo by se, normální svatební hostina, tak o co jde? Já totiž sedím v čele toho stolu a jako čerstvá nevěsta jím společnou lžící polévku se svým manželem. První svatba v životě. Špatné
19.3.2023
Poté, co jsem ovdověla a onemocněla, jsem nedoufala, že mě ještě něco pěkného potká. Pak jsem ale našla muže, který mi vrátil smysl života! Doufám, že můj příběh poslouží vašim čtenářkám jako důkaz o všemocné síle lásky a o tom, že dokud jsme tady na světě, může se stát cokoli. Hlavní je mít pevnou vůli a víru. Vždy nás totiž může potkat krásný a hluboký cit, bez ohledu na stáří. Nic mi nesc
11.3.2023
Když šel syn Honzík do první třídy, nebylo to zrovna jednoduché období. Byla jsem na něho sama, pracovala jsem do úmoru, aby měl všechno. Bláhově jsem se domnívala, že mu fakt, že nejsme úplná rodina, dokážu uspokojivě vynahradit. Naivně jsem si předsevzala, že budu-li pracovat za dva, vydělám dost na to, abychom v ničem netrpěli nedostatkem. Byl to absolutní nesmysl. Dřepěla jsem v kanceláři n
9.3.2023
Poznali jsme se přes seznamku, ze začátku se mi jevil jako slušný muž. Vyklubal se z něj ale podvodník, který vyhledával přes internet osamělé ženy. Proto si tak střežil své soukromí. Od rána jsem byla nervózní a myslela jen na to, jestli bude skutečně tak sympatický, jak se jeví na fotografiích, které mi posílal. Od mého rozvodu s despotickým manželem uplynuly čtyři roky a už jsem moc toužila
6.3.2023
Trvalo mi celou věčnost, než jsem se zamilovala. Až v sedmnácti se mi zalíbil Tomáš, který byl můj pravý opak. Tomáš byl excentrický extrovert, já zase plachý introvert. Ale něco nás k sobě magicky přitahovalo. Když jsme spolu začali v sedmnácti letech chodit, byla to taková téměř dětská láska. Vodili jsme se za ruku, líbali se. Objížděli jsme koncerty, scházeli se s přáteli a bylo nám spolu mo
Nenechte si ujít další zajímavé články
Manželská krize Jany Švandové?
nasehvezdy.cz
Manželská krize Jany Švandové?
Momentálně září Jana Švandová (75) v oblíbeném seriálu ZOO a další nabídky se jí jen hrnou. V osobním životě se jí prý ale už tolik nedaří. Říká se, že ačkoli je se svým manželem Pavlem Satoriem (73
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
rezidenceonline.cz
Elegantní rapsodie v černé a zlaté
Základem exkluzivního stylu sofistikovaného interiéru, překypujícího tvorbou designéra Carla Donatiho, jsou jedinečné kousky, inspirované ikonickým modernistickým hnutím v architektuře a designu pod t
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
epochanacestach.cz
Putování po Labi: Od pramene až k moři…
Putování po Labi vás dovede do překrásných míst, která stojí za to navštívit a shlédnout. Pojďme se projít alespoň k hranicím naší vlasti. Labe je jednou z největších řek i vodních cest Evropy. Jeho
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
nasehvezdy.cz
Nešťastná Radka Třeštíková. Zoufalé ženy někdy tropí zoufalé hlouposti
Od rozchodu s fotografem Tomášem Třeštíkem (45) jako by se ve spisovatelce Radce Třeštíkové (41) probudilo její divoké já. Nedávno znovu obnovila svůj profil na sociálních sítích, který v jakémsi a
Slavnostní paštika se slaninou
tisicereceptu.cz
Slavnostní paštika se slaninou
Ochutnejte drůbeží paštiku se slaninou, červeným vínem a zavařenými třešněmi. Ingredience 500 g drůběžích jater 3 velké cibule 250 g slaniny 2,5 dcl červeného vína 150 ml smetany na vaření
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
21stoleti.cz
Umělá inteligence jako hrozba budoucnosti?
Umělá inteligence (AI) dokáže usnadnit práci napříč obory. Od medicíny přes reklamu, výrobní proces až po investování na burze. Stále častěji se však setkáváme se strachem, zda se nevyplní apokalyptic
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
iluxus.cz
Znovuzrození ikonického outdoorového modelu Alpina
Ikonická řada Extreme, která se poprvé objevila téměř před dvaceti lety, se nyní vrací v novém designu. Hodinky se sportovní DNA a nezaměnitelným designem mají za úkol zdůraznit dobrodružného ducha zn
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
epochaplus.cz
Kdy se klobouk stal symbolem stavovské cti?
„Čepici, kuklu, helmu nebo hučku?“ Ať si narazím na hlavu cokoli, jednoznačně dám najevo, co jsem zač. Nikdo se mnou nemusí promluvit ani slovo, ale přesto má hned jasno. Policista, nebo bohatá dáma?
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
skutecnepribehy.cz
Sen mě upozornil, že je paní Svatava v nebezpečí
Pracovala jsem v domově pro seniory a oblíbila si tam starou milou paní. Jedné noci se mi o ní ale zdál děsivý sen. Ukázal se jako varování. Pracovala jsem léta v domově pro senio­ry. Poznala jsem za tu dobu mnoho různých stařečků, ale jedna žena se mi zapsala do paměti nejvíce. Byla to paní Svatava. Měla jsem ji jako
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
enigmaplus.cz
Co se skrývá za létajícím mexickým přízrakem?
Do prašné cesty jsou vytlačeny podivné otisky neznámého tvora. Se zájmem v očích je roku 1908 sleduje obyvatel mexické obce Villa García ležící 570 kilometrů severně od Mexico City.   [gal
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
epochalnisvet.cz
Mrazivá předpověď: Do roku 2100 zmizí polovina ledovců na Zemi
Ledovce jsou krásné a majestátní. Vytvářejí horské štíty, vyhloubily malebná údolí a mnohé jsou rájem pro lyžaře. Na jiných koncích světa poskytují tolik potřebnou sladkou vodu. Brzy se stanou jen vzp
Krůtí maso se zeleninovým salátem
tisicereceptu.cz
Krůtí maso se zeleninovým salátem
Bezchybná volba, pokud hubnete. Krůtí maso patří k nejdietnějším. Ingredience 1 cibule 1 salátová okurka 1 červená kapie 1 žlutá kapie 1 zelená kapie 5 rajčat 150 g měkkého salámu 3 vejce