Domů     Všechno zlé je k něčemu dobré
Všechno zlé je k něčemu dobré

Když vyhlásili dámskou volenku, neváhala jsem, využila příležitost a byla rychlejší než ostatní dívky, které stejně jako já vykročily k mému vytouženému objektu.

Tančili jsme spolu a on mi náhle pošeptal: „Adélo, víš, že jsi vlastně nejhezčí holka tady v tanečních?“ Ta otázka mě zastihla nepřipravenou. Nebyla jsem na lichotky právě zvyklá. „A neříkáš to jen tak?“ zeptala jsem se. „Říkám to proto, že je to pravda,“ přesvědčoval mě a já mu ráda uvěřila.

Idol z tanečních

Věděla jsem, že se jmenuje Ondra. Připadal mi jako nedosažitelný sen. Úžasný kluk s tmavými vlasy a pronikavými pohledem. Pro mě, nezkušenou sedmnáctiletou slečnu, která zatím s nikým nechodila, to byl zázrak, vznášet se spolu na parketu.

Takhle nějak začínají velké lásky, blesklo mi v tu chvíli hlavou. Ondra se mě zeptal, jestli bych se s ním nechtěla sejít někdy mimo taneční. Samozřejmě jsem souhlasila. Moje starší sestra Romana se mě cestou z tanečních zeptala:

„Domluvili jste si s tím fešákem alespoň rande?“ „Ano,“ začervenala jsem se. Konečně to nebude pouze ona, kdo vykládá o svých citových problémech a milostných zkušenostech. Cítila jsem, že mi ho sestra potají závidí. Naštěstí jí bylo o sedm let víc a Ondra byl už mimo oblast jejích zájmů.

Naše první rande

Rande probíhalo tak, že jsme nejprve byli ve vinárně. Ondra tam znal číšníka a tak nám nalili, i když ani mně ani jemu ještě nebylo osmnáct let. Nebyla jsem zvyklá pít alkohol a ten mi hned stoupl do hlavy. Z vinárny jsme šli do kina.

Ondra mě k sobě přitiskl a jeho ruka mě hladila i na místech, kde jsem to ještě nikomu nedovolila. Trochu mě to polekalo a z filmu jsem nic neměla. Musela jsem pořád myslet na Ondru a jeho důvěrnosti.

„Mám od kamaráda půjčený byt, půjdeš tam se mnou?“ zeptal se mě po kině. Podívala jsem se významně na hodinky, ale pak jsem se rozhodla to risknout, abych ho neztratila. Bylo jasné, proč do toho bytu jdeme.

„Ondro, já… já jsem ještě nikoho neměla,“ zašeptala jsem jenom vyplašeně. „Neboj, jednou to přijít musí. Budu opatrný,“ sliboval.

Z dívky ženou

S důvěrou jsem se mu odevzdala. Teprve doma mi došlo, co se vlastně přihodilo a svoji ztrátu nevinnosti jsem trochu obrečela. Romaně jsem se s tím ale nesvěřila, třebaže jsem jí to kdysi slíbila.

Rozporuplné pocity dívky, proměněné v ženu, byly naštěstí překonány vědomím, že mám nádherného vytouženého kluka a právě s ním jsem prožila první milování.

Tvrdé probuzení

S Ondrou jsem se měla vidět zase příště v tanečních. Další pokračování kurzu připadlo právě na den svatého Valentýna, svátek zamilovaných. Těšila jsem se, až svého prvního kluka zase uvidím.

On se však ke mně choval chladně a přehlíživě, jako bych něco provedla. Pozorovala jsem ho užaslýma a nevěřícíma očima. O přestávce jsem ho vyhledala. Zdálo se, že přede mnou chce utéct, ale já jsem ho chytila za rukáv. „Co je? Co chceš?“ zeptal se podrážděně.

„Vždyť přece…“ začala jsem a chtěla mu připomenout, že spolu chodíme. „Už jsem tě dostal, to mi stačí,“ zasmál se zle. „A teď běž a neotravuj,“ dodal nasupeně.

Život neměl smysl

Do tanečního sálu jsem se už nevrátila. Utíkala jsem pryč. Pro slzy jsem neviděla na cestu. Říkala jsem si, že všechno je podvod. Svět je podvod, láska je podvod. Byla jsem rozhodnutá s tím lživým životem dnes večer skončit.

Mému úmyslu jen nahrávalo, že rodiče byli na zimní dovolené. Dorazila jsem domů a běžela k lékárničce. Našla jsem několik tub s prášky a vysypala je do hrnku. Zalila jsem je vodou. Začala jsem pít. Mělo to ohavnou chuť a já se snažila přinutit obsah hrnku do sebe dostat.

Sestřička mě zachránila

Vtom jsem uslyšela zarachocení klíče v zámku. Za minutu už u mě stála Romana a doslova mi vyrazila hrnek z ruky. „To jsem si mohla myslet, ty náno pitomá!“ nadávala mi. Donutila mě vydávit to, co jsem zatím vypila.

Teprve v tu chvíli mi došlo, co jsem vlastně chtěla udělat. Sestra mě uložila do postele. Prosila jsem ji, ať o tom neříká našim. „Neřeknu, ale ty už nikdy takovou hloupost neuděláš, rozumíš? Nikdy! Žádný kluk za to nestojí.“

Byla jsem nedůvěřivá

Po této těžké ráně jsem přestala chodit do tanečních, protože bych nesnesla další setkání s Ondrou. A stala jsem se i nedůvěřivou vůči klukům. Když si sestra jednoho odpoledne přivedla kamaráda Ivana a ten o mě projevil zájem, odmítla jsem ho.

„Jsi hloupá, je to moc hodný kluk, s přítelkyní se rozešel před půl rokem a nikoho nemá. S ním bys mohla prožít opravdový vztah, ne jako s tím hloupým floutkem,“ hučela do mě Romana. „Alespoň to zkus.“ Nakonec mě do vztahu s Ivanem tak nějak dotlačila.

Skutečná láska

Život je zvláštní. Nebýt toho, že mě Ondra svedl a oklamal, asi bych se s Ivanem, starším o šest let, nikdy dohromady nedala. Po dvou letech vztahu jsme se vzali a dneska tvoříme šťastnou a spokojenou rodinu se dvěma dětmi.

Mám po svém boku skvělého manžela, na kterého se můžu spolehnout a vím, že mě má rád.

Adéla M. (51), Praha

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
22.4.2024
Na první rande mě ten můj mlčenlivý doktor pozval přímo před zraky pacienta. Zaskočil mě, ale odmítnout jsem nedokázala. Po škole jsem nastoupila coby zdravotní sestřička, nebo řekněme zubní asistentka, v ordinaci postarší paní zubařky. Skvěle jsme si rozuměly, ale rozloučit jsme se musely už po pár měsících, když jsem odcházela na mateřskou. To jsem ještě nevěděla, jak se mi ta „dovolená“ prot
18.4.2024
Byl zázrak, že jsme si vůbec dokázali naplánovat oddavky. Rodiny trvaly na tom, že musí být levné, aby se nevyhazovaly peníze oknem. Tak se nám zase už přiblížil máj, lásky čas, a to já pokaždé vzpomínám na naši dávnou svatbu. Nevím, jestli se mám smát, nebo plakat. Byl skoro zázrak, že jsme se do­opravdy vzali a že všechno dobře dopadlo. A že jsme spolu vydrželi takových let! Přitom to vypadal
11.4.2024
Každý masopust je pro mě dobou, kdy se kromě jídla oddávám vzpomínkám. Kdysi jsem totiž na masopustním průvodu poznala lásku svého života. Bylo mi něco přes dvacet, studovala jsem vysokou školu a měla spoustu plánů, jak vyrazím do světa a já nevím co ještě. Pak mě kamarádka Tamara pozvala na víkend k ní na vesnici. A můj život se úplně změnil. Víkend na venkově Byla jsem mladá holka a kou
11.4.2024
V těhotenství s první dcerkou jsem přibrala dvacet pět kilo, po porodu ještě víc. Ale ať jsem se snažila, jak jsem jen mohla, kila dolů nešla. Po narození druhé dcery jsem vážila rovný metrák. Můj muž mi často dával najevo, že jsem tlustá a nelíbím se mu. Sebevědomí mi tím pádem šlo dolů. I moje lékařka mě upozornila, že je nutné s tím začít něco dělat. Ještě horší to bylo, když jsem zjistila,
4.4.2024
V mládí jsem byla vzteklá. Už nejsem, s léty jsem pochopila, že rozčilovat se kvůli zbytečnostem je hloupé. Ale to víte, v osmnácti letech člověk ten svět vidí jinak a byl by schopen se poprat kvůli maličkosti. Byla jsem horká hlava. Zdědila jsem to po tátovi, cholerikovi jako hrom. Tehdy jsem byla mladá holka, ale už jsem coby čerstvě vyučená kadeřnice chodila do práce. Těšila jsem se na kv
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
epochaplus.cz
Tanzanit: Nejkrásnější modrý kámen
Většina drahých kamenů má za sebou stovky či tisíce let, po které je lidé obdivují. Může být proto překvapením, že od objevu jednoho z nejvzácnějších drahokamů uplynulo teprve 57 let. Na světě přitom existuje jen jediný jeho zdroj a očekává se, že bude vyčerpán během následujících 20 až 30 let. Jak název tohoto kamene napovídá,
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
epochanacestach.cz
Kostel sv. Mořice a jeho unikátní varhany
Přejdeme-li od katedrále ulicí 1. máje a přes Náměstí republiky, po necelém kilometru se před námi otevře pohled na další významnou olomouckou církevní památku – kostel svatého Mořice. Ten je svou kapacitou 4000 věřících největší gotickou svatyní na Moravě a první písemná zmínka o něm pochází už z roku 1257, i když v 15. století bylo třeba
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
enigmaplus.cz
Argentinské případy UFO: Proč se vrací na stejná místa?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v zemi, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti argentinských ufologů i ufologů z různých částí světa. Byl tak pojmenov
Salát z červeného zelí a pomeranče
tisicereceptu.cz
Salát z červeného zelí a pomeranče
Tenhle salát potěší nejen tělo, ale díky své krásné barvě i oči. Potřebujete 1 menší červené zelí 2 červené cibule 1 jablko 250 g vařené červené řepy 50 g vlašských ořechů 1 pomeranč 3 lží
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
historyplus.cz
Kníže Konrád II. Ota: Posmrtně ho uvařili?
Zadumaně si prohlíží fresky na stěnách rotundy sv. Kateřiny. Připomínají mu slavnou minulost jeho rodu. I Konrád II. Ota by se rád do historie dynastie Přemyslovců zapsal výrazným písmem. Ctižádost mu k tomu nechybí… Ambiciózní povahu nejspíš zdědil po svém otci. Konrád II. Ota (1136/1141–1191) totiž přichází na svět jako dědic vládce znojemského údělu Konráda
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
skutecnepribehy.cz
Nejpodivnější žákyně, kterou jsem učila
Chodila do sedmé třídy, byla velký samotář, podivín a věděla všechno dopředu – i své známky i to, že se stane neštěstí. Nikdy se nemýlila. Ve třídě bylo ticho jako v hrobě. Právě se ke svému cíli blížila hodina matematiky a žáci 7 C. psali náročný test. Následující hodinu jsem měla volno, a tak jsem se v kabinetě chtěla pustit do kontroly
Každá někdy „potřebujeme“
nejsemsama.cz
Každá někdy „potřebujeme“
Mluvit o potížích souvisejících s toaletou není vždy snadné. Jako by neměla močový měchýř každá žena. Jeho správná funkce může odrážet vaše celkové zdraví. Jak stárneme, mění se i močový měchýř. Elastická tkáň močového měchýře se stává méně pružnou, a měchýř najednou nedokáže pojmout tolik moči jako dříve. Musíte tedy chodit častěji na záchod. Navíc ochabuje stěna močového měchýře a svaly pánevního
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
iluxus.cz
Low Key: Nová kolekce kabelek Louis Vuitton
Louis Vuitton uvádí novou kolekci kabelek Low Key, která zaujme elegantním a sofistikovaným designem. V úvodu se představují dva modely, které vynikají minimalistickým přístupem a nadčasovým stylem Lo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
nasehvezdy.cz
Prstýnek za miminko je pro Kaňokovou také zásnubní?
Dokonalé štěstí prožívá herečka Beáta Kaňoková (35) ze seriálu Zlatá labuť, která má ve svém partnerovi, kameramanovi Tomášovi Kotasovi (35), velkou oporu. Anonymní zdroj z jejich blízkého okolí nám
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
21stoleti.cz
Čína vysílá SOS: Její města se propadají!
Nejhorší noční můry vědců se pomalu naplňují. Téměř polovina čínských měst se propadá, a to zejména kvůli čerpání vody a zvyšující se hmotnosti rychle se rozrůstajících městských oblastí. Jen nejlidna
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
epochalnisvet.cz
Pátrání po biblických záhadách pokračuje: Zničil město Sodoma asteroid?
Slavný biblický příběh o zničení hříšných měst Sodoma a Gomora zná téměř každý. Až do současnosti si ale odborníci lámali hlavu nad tím, jestli si autor této části Bible událost vymyslel, nebo vycházel z něčeho, co se skutečně událo. Podle nejnovějších archeologických objevů se ale zdá, že se celá zkáza stala přesně tak, jak tvrdí Bible!