Dostala svého muže na kolena

Total
13
Shares

Romana je moje kamarádka z vysoké školy. Byla jsem i na její svatbě, když si brala spolužáka z fakulty, pěkného kluka, který byl idolem celého ročníku.

Uběhlo pár let a Romaně se narodily dvě krásné děti. Měla dobrou práci jako obchodní ředitelka v jedné soukromé firmě, skvělý plat a žila v hezkém domě na předměstí. Tak trochu jako z nějakého amerického filmu. Vídaly jsme se jen občas, a když jsme se setkaly, tak každá z nás pospíchala za svými věcmi a nezůstával čas na důvěrnější rozhovor.

Setkání po několika letech

Pak přišla doba, kdy můj syn maturoval a měl zájem pokračovat ve studiu. Vzpomněla jsem si na Romanu a hlavně na jejího manžela Dalibora, který byl děkanem na jisté fakultě. Chtěla jsem, aby mi pomohl se synem. Protekce mi nevadila, věřila jsem, že syn vysokoškolské studium zvládne a konečně přijde k rozumu. Telefonicky jsem se objednala na návštěvu do luxusního domu na předměstí a těšila se na Romanu a také trochu na Dalibora. Doma jsem ale zastihla pouze ji.

Milenka u dveří

Oči měla červené od pláče a tváře trochu strhané. Na otázku, zda snad někdo umřel, se rozplakala ještě víc. Když konečně přestala, prohlásila: „Představ si to, Katko, Dalibor má milenku!“ Pak mi s přestávkami, vyplněnými dalšími slzami, vyprávěla zhruba toto. Dalibor, velký pan děkan, si podle všeho začal milostný románek s externí studentkou. O jejich poměru přišla ten den ona studenka Romanu osobně informovat. Zazvonila u dveří. Dalibor byl v práci, takže otevřela Romana a spatřila docela pěknou odbarvenou blondýnu. Když se zeptala, koho hledá, tak jí blondýna odvětila, že právě ji a chce jí oznámit, že jsou s Daliborem už několik měsíců milenci. Velmi brzy se prý Dalibor hodlá rozvést a vezme si ji. Přišla se představit sama – Dalibor prý k tomu nemá odvahu.

Nevěra jejího muže nás opět sblížila

Romana stála ve dveřích s otevřenými ústy. Když se trochu zorientovala, tak návštěvnici důstojně řekla, že ji nehodlá poslouchat a pak jí zavřela dveře před nosem. Sedla si na zem, začala brečet, a tak zůstala až do chvíle, než jsem přišla. Stala jsem se vrbou jako na zavolání. Nikdy prý ještě nezažila takový šok. Věřila, že její manželství s Daliborem je stejné jako na začátku. Měla sice někdy nějaké malé podezření na malou nevěru, ale nikdy se jí nic nepotvrdilo.

Rodinná krize

Chlácholila jsem ji, svůj problém jsem pochopitelně ani nenadhodila a chtěla jsem se dostat z tohoto domácího pekla dříve, než se dostaví hlavní hrdina. Nechala jsem Romanu mírně přiopilou, uplakanou a vystresovanou na gauči a odešla jsem domů s vědomím, že já takové problémy nemám. Můj muž je pohodový, i když celkem tuctový chlapík, a zdá se být v manželství spokojený. Druhý den jsem se odvážila Romaně zavolat. Zvedl to rozmrzelý Dalibor. „Romana spí, zavolej někdy jindy. Je v pořádku, jen odpočívá, ahoj,“ odbyl mě.

Udělala razantní rozhodnutí

Zkontaktovat se s kamarádkou jsem se mohla až po dvou týdnech, kdy jsem ji našla v její práci, elegantní a usměvavou. Pozvala mě na oběd a tam dokončila zbytek příběhu lásky jejího manžela a jeho milenky. Vylíčila mi, jak tehdy po mém odchodu sbalila manželovi kufry a postavila je ke dveřím. Když se večer Dalibor vrátil, málem do nich vrazil. Bylo mu zřejmě jasné, která bije, protože mu nemusela říct ani slovo a on se rozpovídal jako divý. Prý zřejmě přišla jeho studentka, že? Začal ji popisovat jako excentrickou a tak trochu střelenou.

Sesypal se

Od prvního setkání ho prý uháněla jako divá a on se její takzvané lásky nemohl zbavit od začátku semestru. Během seminářů na něm mohla oči nechat a každou chvilku si našla záminku něco s ním konzultovat. Přísahá ovšem na zdraví jejich dětí, že s ní nikdy nic neměl. Pak si dokonce klekl na kolena a pronesl: „Miláčku, věř mi, že ty, jedině ty, matka mých dětí, budeš jedinou ženou v mém životě. Co bylo, to bylo, platí?“ Díval se jí při tom do očí a držel jí z té nedůstojné pozice za ruce. Romana mu hned odpustila, protože viděla, že ten velký muž, pan profesor a idol žen všech věkových kategorií, jí klečí u nohou jako malé děcko a je dokonale a úplně ztracený.

Nakonec všechno dobře dopadlo

Od té doby je manželství Romany a Dalibora zase v úplném pořádku. Navštěvuji ji teď víc než dřív a není to jen z vděčnosti za to, že tu menší protekci pro syna mi nakonec kamarádka u svého manžela zařídila. Bylo to ostatně velice snadné, v dané situaci by jí snesl i modré z nebe, aby dokázal, že to s ní nadále myslí vážně. A jak dopadla Daliborova milenka? Romana si tajně zjistila, že intrikánská blondýnka nedokončila druhý semestr a ze školy nakonec odešla. Možná někde hledá jiný mužský ideál – někoho jako je Dalibor. Jenže ten už je definitivně obsazený a jak se nyní zdá, tak i šťastný a spokojený.

Kateřina V. (46), Praha

Také se vám může líbit