Domů     Dostala svého muže na kolena
Dostala svého muže na kolena

Romana je moje kamarádka z vysoké školy. Byla jsem i na její svatbě, když si brala spolužáka z fakulty, pěkného kluka, který byl idolem celého ročníku.

Uběhlo pár let a Romaně se narodily dvě krásné děti. Měla dobrou práci jako obchodní ředitelka v jedné soukromé firmě, skvělý plat a žila v hezkém domě na předměstí. Tak trochu jako z nějakého amerického filmu.

Vídaly jsme se jen občas, a když jsme se setkaly, tak každá z nás pospíchala za svými věcmi a nezůstával čas na důvěrnější rozhovor.

Setkání po několika letech

Pak přišla doba, kdy můj syn maturoval a měl zájem pokračovat ve studiu. Vzpomněla jsem si na Romanu a hlavně na jejího manžela Dalibora, který byl děkanem na jisté fakultě. Chtěla jsem, aby mi pomohl se synem.

Protekce mi nevadila, věřila jsem, že syn vysokoškolské studium zvládne a konečně přijde k rozumu. Telefonicky jsem se objednala na návštěvu do luxusního domu na předměstí a těšila se na Romanu a také trochu na Dalibora. Doma jsem ale zastihla pouze ji.

Milenka u dveří

Oči měla červené od pláče a tváře trochu strhané. Na otázku, zda snad někdo umřel, se rozplakala ještě víc. Když konečně přestala, prohlásila: „Představ si to, Katko, Dalibor má milenku!“ Pak mi s přestávkami, vyplněnými dalšími slzami, vyprávěla zhruba toto.

Dalibor, velký pan děkan, si podle všeho začal milostný románek s externí studentkou. O jejich poměru přišla ten den ona studenka Romanu osobně informovat. Zazvonila u dveří.

Dalibor byl v práci, takže otevřela Romana a spatřila docela pěknou odbarvenou blondýnu. Když se zeptala, koho hledá, tak jí blondýna odvětila, že právě ji a chce jí oznámit, že jsou s Daliborem už několik měsíců milenci.

Velmi brzy se prý Dalibor hodlá rozvést a vezme si ji. Přišla se představit sama – Dalibor prý k tomu nemá odvahu.

Nevěra jejího muže nás opět sblížila

Romana stála ve dveřích s otevřenými ústy. Když se trochu zorientovala, tak návštěvnici důstojně řekla, že ji nehodlá poslouchat a pak jí zavřela dveře před nosem. Sedla si na zem, začala brečet, a tak zůstala až do chvíle, než jsem přišla.

Stala jsem se vrbou jako na zavolání. Nikdy prý ještě nezažila takový šok. Věřila, že její manželství s Daliborem je stejné jako na začátku. Měla sice někdy nějaké malé podezření na malou nevěru, ale nikdy se jí nic nepotvrdilo.

Rodinná krize

Chlácholila jsem ji, svůj problém jsem pochopitelně ani nenadhodila a chtěla jsem se dostat z tohoto domácího pekla dříve, než se dostaví hlavní hrdina.

Nechala jsem Romanu mírně přiopilou, uplakanou a vystresovanou na gauči a odešla jsem domů s vědomím, že já takové problémy nemám. Můj muž je pohodový, i když celkem tuctový chlapík, a zdá se být v manželství spokojený.

Druhý den jsem se odvážila Romaně zavolat. Zvedl to rozmrzelý Dalibor. „Romana spí, zavolej někdy jindy. Je v pořádku, jen odpočívá, ahoj,“ odbyl mě.

Udělala razantní rozhodnutí

Zkontaktovat se s kamarádkou jsem se mohla až po dvou týdnech, kdy jsem ji našla v její práci, elegantní a usměvavou. Pozvala mě na oběd a tam dokončila zbytek příběhu lásky jejího manžela a jeho milenky.

Vylíčila mi, jak tehdy po mém odchodu sbalila manželovi kufry a postavila je ke dveřím. Když se večer Dalibor vrátil, málem do nich vrazil. Bylo mu zřejmě jasné, která bije, protože mu nemusela říct ani slovo a on se rozpovídal jako divý.

Prý zřejmě přišla jeho studentka, že? Začal ji popisovat jako excentrickou a tak trochu střelenou.

Sesypal se

Od prvního setkání ho prý uháněla jako divá a on se její takzvané lásky nemohl zbavit od začátku semestru. Během seminářů na něm mohla oči nechat a každou chvilku si našla záminku něco s ním konzultovat.

Přísahá ovšem na zdraví jejich dětí, že s ní nikdy nic neměl. Pak si dokonce klekl na kolena a pronesl: „Miláčku, věř mi, že ty, jedině ty, matka mých dětí, budeš jedinou ženou v mém životě.

Co bylo, to bylo, platí?“ Díval se jí při tom do očí a držel jí z té nedůstojné pozice za ruce.

Romana mu hned odpustila, protože viděla, že ten velký muž, pan profesor a idol žen všech věkových kategorií, jí klečí u nohou jako malé děcko a je dokonale a úplně ztracený.

Nakonec všechno dobře dopadlo

Od té doby je manželství Romany a Dalibora zase v úplném pořádku. Navštěvuji ji teď víc než dřív a není to jen z vděčnosti za to, že tu menší protekci pro syna mi nakonec kamarádka u svého manžela zařídila.

Bylo to ostatně velice snadné, v dané situaci by jí snesl i modré z nebe, aby dokázal, že to s ní nadále myslí vážně. A jak dopadla Daliborova milenka? Romana si tajně zjistila, že intrikánská blondýnka nedokončila druhý semestr a ze školy nakonec odešla.

Možná někde hledá jiný mužský ideál – někoho jako je Dalibor. Jenže ten už je definitivně obsazený a jak se nyní zdá, tak i šťastný a spokojený.

Kateřina V. (46), Praha

Související články
18.7.2024
Než jsem otěhotněla, rozhodli jsme se s přítelem, že si zaletíme na romantický prodloužený víkend do Paříže. Tedy s prohlídkami památek, nákupy, romantickými snídaněmi v kavárnách. S vínem i vybraným jídlem. Byla jsem natěšená jako blecha a nemohla se dočkat, až konečně uvidím Louvre, katedrálu Notre Dame, Eiffelovu věž. Nikdy jsem totiž v hlavním městě Francie nebyla, ale toužila jsem po tom u
17.7.2024
Nedokážu se smířit s tím, že pokrok letí kupředu, zatímco já stárnu a nikam se neposouvám. Toužím být moderní babička a udělám pro to cokoli! Byla jsem vždycky nakloněná všemu novému a nebránila se technickým vymoženostem. Proto mě trápilo, že se neumím poprat s chytrými mobily. Počítač s internetem jsem sice doma měla, ale jediné, co jsem zvládala, bylo posílat maily. To bylo málo! Asi před pě
16.7.2024
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu! Budeme si samy péct cukroví, dělat zmrzlinov
14.7.2024
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let, když jsem stála před oltářem a slíbila jsem
13.7.2024
Alkohol se mi zprotivil, když mě kdysi na jedné oslavě ranila kamarádka a ponížila mě před ostatními. Dodnes nerada slavím a zcela se tomu i po tolika letech vyhýbám, protože už nikdy nechci zažít takové ponížení. Když mi bylo šestnáct, máma mi dovolila odjet na oslavu narozenin k rodičům mé tehdy nejlepší kamarádky ze třídy. Naši rodiče se také znali, proto se o mě výjimečně nebáli. Do té doby
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
enigmaplus.cz
Hrad Svojanov: Působí zde snad dodnes jakési dávné prokletí?
Hrad Svojanov patří mezi naše nejtajemnější hrady. Koluje o něm celá řada záhadných legend a pověstí. Pravděpodobně nejznámější z nich jsou pověsti o tragických osudech místních žen jménem Kateřina
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
epochanacestach.cz
Turistická stezka Silesianka: Nejkrásnější pohled na Euroregion Silesia
Který výhled na česko-polské pohraničí, označované jako Euroregion Silesia, je ten nejkrásnější? Na tuto otázku nemusíme odpovídat teoreticky, ale můžeme v praxi vyzkoušet turistickou stezku Silesianka. Nachází se nedaleko od hradu Štramberk v okrese Nový Jičín. Provede nás k celkem 34 vyhlídkovým objektům na obou stranách hranice – 23 na české straně, 11 na polské. Na trase jsou
Láska v duchu feng-šuej
nejsemsama.cz
Láska v duchu feng-šuej
Jste už dlouho sama a nedaří se vám potkat vhodného partnera? Zkuste to podle moudrého učení feng-šuej, které vám může pomoci nejen tipy, jak udělat domov kouzelnějším, ale také jak potkat pana Božského. Když to v dávných dobách nešlo jinak, lidé se uchylovali k milostné magii. A dělají to i dnes. Existují metody, jak přivábit
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
historyplus.cz
Krátil vůdce amerických nacistů daně?
„Heil Hitler!“ ozývají se 20. února 1939 halasné výkřiky z davu shromážděného v newyorské hale Madison Square Garden. Paže účastníků švihají nahoru v nacistickém pozdravu. Na 22 000 Němců, naturalizovaných v USA, protestuje proti židovskému spiknutí…   Na shromáždění, konaném u příležitosti blížícího se výročí narození prvního amerického prezidenta George Washingtona (1732‒1799), se vedle sebe objevuje jeho
Randová se strachuje o své blízké
nasehvezdy.cz
Randová se strachuje o své blízké
Hvězda seriálu Ulice je prostě smolařka v lásce. Ač Martina Randová (52) vypadá rok od roku stále lépe, toho pravého pořád ne a ne najít. Ještě před dvěma lety otevřeně říkala, že je přesvědčená o
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
iluxus.cz
Victorinox s damaškovým nožem pro 2024
Letošní limitovaná edice Damast je fascinujícím spojením nože Victorinox Farmer X, oblíbených střenek Alox v syté tmavě hnědé barvě a elegantní čepele Damasteel®. Jmenuje se Farmer X Alox Damast a je
Matka mi pořád mluví do života
skutecnepribehy.cz
Matka mi pořád mluví do života
Asi nejsem jediná, koho to potkalo. Ale až příliš pozdě jsem zjistila, že mi moje matka řídí život a já tak žiju ten její, nikoliv svůj. Moje máma byla doma vždy generál a táta byl typický podpantoflák… Máma ho jen úkolovala a on ani neodporoval. Rozhodovala o všem Když jsem byla trošku starší, dali mě na výběrovou školu s rozšířenou
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
tisicereceptu.cz
Těstoviny s houbami, kuřetem a slaninou
Houby a těstoviny k sobě pasují jako rajče a bazalka! Takhle je nejraději vaříme my. Ingredience na 4 porce 1 balení oblíbených těstovin 100 g čerstvých hub 1 šalotka 5 snítek tymiánu 300 ml
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
epochalnisvet.cz
Pozorování UFO nad Argentinou: Podobnost s Roswellem čistě náhodná?
Záhada jednoho z nejzvučnějších případů UFO v Argentině, pokřtěného tiskem jako argentinský případ Roswell, dodnes přetrvává v paměti nejen argentinských ufologů. Podobnost s legendárním případem v Novém Mexiku z roku 1947 je skutečně až zarážející…   Je právě 17. srpna 1995 a Antonio Galvagno si za jasného dne se svou ženou dopřává oběd, když asi v
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
21stoleti.cz
Splynutí organismů spustilo překotný rozvoj života na Zemi
Soužití dvou organismů, kdy jeden žije uvnitř těla druhého, se označuje jako endosymbióza. Pokud dojde k jejich splynutí, změní se jednodušší organismus v organelu druhého. Za celou historii naší plan
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
epochaplus.cz
Jak snížit riziko při cestách do exotických destinací? Očkujte se!
Češi si k trávení své dovolené vybírají čím dál exotičtější země. Kromě obohacujícího zážitku si s sebou domů však mohou přivézt i nechtěný suvenýr – některou ze život ohrožujících nemocí, které se u nás nevyskytují, nebo zde již byly vymýceny. Jak tomu zabránit? Vedle úrazů, které jsou nejčastější zdravotní komplikací, postihující turisty na cestách, se jich velká
Jídelna s vytříbeným vkusem
rezidenceonline.cz
Jídelna s vytříbeným vkusem
Místo pro stolování je velmi často součástí multifunkční společenské zóny, proto na ni svým stylem obvykle navazuje. Shoduje se zejména materiálově, výsledná kompozice mnohdy poslouží i jako přirozený prostorový předěl. Vybavení prostoru, souvisejícího s konzumací jídla, se odvíjí od dané dispozice a její velikosti, odpovídat by mělo rovněž počtu členů domácnosti. Odráží určitě i to,