Manžel mě zradil

Total
13
Shares

Jako blesk z čistého nebe přišla zpráva o mém zhoubném nádoru v prsu. Do té doby jsme žili poklidně. Já, můj muž Milan a tři synové Marek, Jirka a Vašík.

Kluci občas zlobili, ale byli jsme na ně s Milanem dva, tak jsme si libovali, jak je i přes jejich pubertální léta docela bravurně zvládáme. Když jsem přišla s tou zlou zprávou z běžného preventivního vyšetření, Milan mě nenechal ani chvíli pochybovat, že bychom společně mou nemoc nezvládli. Naštěstí se nádor zachytil včas a šance na vyléčení byly poměrně vysoké.

Kluci mě podrželi

Přesto jsem si prošla peklem. Náročnou chemickou léčbou, operací, ozařováním a psychickými propady, zda mám sílu na to, abych se vyléčila a zůstala v pohodě jako dřív. Léčba se protáhla na celý rok. Rozptýlit se mě snažili hlavně kluci. Ani jsem nečekala, že ve svém bouřlivém období dokážou být tak citliví, ohleduplní a nápomocní. Vymýšleli mi zábavu na dny, kdy mi bylo lépe a po chemoterapii, kdy se mé tělo snažilo vypořádat s vedlejšími účinky léčby, mi dodávali sílu svými optimistickými průpovídkami a plány do budoucna. Věděla jsem, že musím zůstat a vydržet náročné období hlavně kvůli nim.

Zbaběle vycouval

Během léčby jsem totiž viděla a musela si smutně přiznat, že Milan mou nemoc moc nezvládá. Tedy spíš mé nálady a zřejmě i pohled na mě je mu protivný. Byl čím dál tím míň doma. Místo aby mi stál oporou, zůstával déle v práci s výmluvami, že když já jsem nemocná, musí uživit rodinu on sám a to ho tedy stojí víc času. Měl pravdu, peníze z nemocenské nijak valné nebyly a já to chápala a využívala pomoci synů. Po celý rok mé pracovní neschopnosti jsem věřila, že Milan tráví většinu času v práci. Jakmile jsem se ale dostala z nejhoršího, oznámil mi, že se stěhuje. „Promiň, není to kvůli tvé nemoci, ale já už s tebou nemohu dál žít,“ řekl pouze. Mé otázky zazdil tím, že si sbalil věci a odjel. Od synů vím, že má jinou ženu. Podala jsem žádost o rozvod. Poprala jsem se s nádorem, poperu se i s rozvodem.

Anna P. (58), Vlašim

Také se vám může líbit

Švagrová mě drze okradla!

Do naší rodiny příliš nezapadala. Nebylo mi jasné, proč si bratr vybral za ženu právě tuhle zpovykanou ženskou. Každá její návštěva byla utrpením. Moje švagrová, na rozdíl ode mě, vystudovala vysokou školu a byla…
Zobrazit