SkutečnéPříběhy.cz
Domů     Za dědictví jsme koupili útulek
Za dědictví jsme koupili útulek

Nebyla to vůbec žádná radost, zdědit milion. Všichni něco potřebovali a žádali, abychom jim dali přednost před ostatními. Rozhodli jsme se peníze investovat. Koupili jsme si útulek!

Žili jsme si s manželem spokojeně. Naše dvě dcery nás obdařily pěti vnoučaty a dělaly nám jen samou radost. I s jejich manžely jsme byli spokojení, i když nějaká ta výhrada by se našla.

Luděk byl dle našeho mínění příliš přísný na děti a Lukáš zase takový mouchy snězte si mě. Ale nic jsme neříkali, hlavně že byly spokojené se svými manžely dcery, to bylo přece hlavní. Dobře se všemi vycházet a nedělat zbytečné rozbroje!

Tetu jsem navštěvovala jen z povinnosti

„Přišlo nám něco od notáře“ strkal mi manžel do ruky obálku a tvářil se zvědavě. Mně bylo jasné, co se děje. Před nedávnem mi umřela teta a v obálce bude jistě pozvánka k dědickému řízení. Nikoho jiného než mě, neměla.

reklama

Byla dost protivná, nepříjemná a neoblíbená. Žila už mnoho let v domově důchodců a já jediná ji jezdila navštěvovat. Bohužel, jen z povinnosti. Bylo mi jí líto, že je tak osamělá, ale lítost mě pravidelně přešla hned, když jsem otevřela dveře jejího pokoje.

Okamžitě na mě vychrlila pár jedovatých drbů, včetně stížností na personál, kvalitu jídla i chování její kolegyně z pokoje. Dámy měly postele hned naproti sobě a každý večer se musely pohádat. Jinak by ani neusnuly! Teď jsem si měla jít pro dědictví.

Co bude asi obnášet? Starý květináč a kufr krámů? Vůbec jsem netušila, že teta něco má.

K notářovi se mi nechtělo

„Nemohla bych se omluvit a dědictví se rovnou vzdát?“ ptala jsme se manžela. Trmácet se zbytečně sto kilometrů se mi vůbec nechtělo. Manžel byl proti. Prý, co kdybychom nečekaně zbohatli! Myslel to z legrace a já se také hned rozesmála. My a zbohatnout!

reklama

To dřív bude v pekle sníh! Jenže, mýlili jsme se oba. Po tetě zbyla spousta peněz. Po odečtení všech poplatků zbylo víc než milion! Když mi tu novinku notář sdělil, skoro jsem zapomněla dýchat. Byla jsem tak moc překvapená!

Celý život jsem spořila každou korunu. Na děti šila a pletla. U moře jsem byla jen jednou v životě a to ještě vlakem v Bulharsku. Cesta trvala skoro tři dny a zařekla jsem se tenkrát, že už nikdy! A teď je ze mě milionářka! Co si s těmi penězi počneme?

Euforie z bezpracně nabytého bohatství mi ale dlouho nevydržela. Připravil mě o ni, kdo jiný, než manžel.

Milion jim byl málo

„Prosím tě, není to ani na koupi chalupy, natož nějakého domku na vesnici! Rozdělíme peníze mezi dcery a bude!“ rozhodl, aniž by ho jen na chvíli napadlo, že se jedná o moje peníze a nikoli jeho. Měla bych tedy rozhodovat já, no ne?

reklama

Naštvalo mě to a nemluvila celou zpáteční cestu. Večer mě vztek přešel. Přece se nebudeme hádat kvůli penězům! Jenže, skutečné hádky nás teprve čekaly. Starší dcera totiž byla s třetinou částky nespokojená. Potřebovala víc! Alespoň půjčit.

Hned po ní přišla ta mladší. Že chce taky půjčit a pokud ne, přeruší s námi veškeré styky! „Vždycky jste měli radši Editu a na mě kašlali!“ vyčetla nám. Manžel se málem rozbrečel, jak ho ta slova mrzela.

A to netušil, že mi volal Lukáš, zeťák, že potřebuje nutně nové auto. Dostala jsem takový vztek, že mě ukrutně rozbolela hlava a musela si jít lehnout s mokrým hadrem na čele.

Nápad

„Tak tohle nemáme zapotřebí, musíme se těch prokletých peněz zbavit! Okamžitě!“ zavelel manžel a já souhlasila. Přemýšlela jsem, komu onu hezkou částku poslat. Nějaké charitě či nadaci? Potom mi padl zrak na našeho starého pejska Rudolfa.

Ležel tiše u mojí postele a všechno to bláznivé dění pozoroval svýma moudrýma očima. Bylo mu už patnáct let a špatně chodil, kvůli artritidě. Vlastně jsme na tom byli stejně. I mě všechno bolelo a trvalo mi čím dál déle, než jsem se ráno rozhýbala.

„Koupíme si útulek! Budeme se starat o staré pejsky a kočičky. A třeba i ty slepičky opelichané z klecí…“ navrhla jsem nadšeně a manžel se rozzářil. Můj nápad se mu okamžitě zalíbil.

Starost o zvířata nás stmelila

V plánu bylo sehnat pozemek a na něm postavit zateplené kotce. Ale štěstí nám přálo. Koupili jsme starý, napůl spadlý domek s velkou zahradou za městem, Na samotě. Majitel nám slevil, když slyšel naše plány o útulku. Také měl pejska!

Dokonce slíbil, že nám bude chodit pomáhat! Brzy jsme měli dvacet pejsků, pár kočiček, jednoho hada a dva ježky. Máme se po večerech stále co učit, abychom všechny svoje nové kamarády uměli dobře živit a nic nezanedbali! Zvířátka nám neustále přibývají.

Manžel věnuje každou volnou chvilku opravě domku, abychom se do něho mohli už na další zimu přestěhovat. A dcery? Omluvily se, obě. Vnoučátka nám pomáhají s pejsky a zeťáčci musí také přiložit ruku k dílu. Peníze nakonec nebyly prokleté, jak jsem si myslela. Přinesly mnoho dobrého!

Slávka L. (69 let), Ústí nad Labem

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
4.2.2023
O tom, že by nás mohlo být na tátovo dědictví víc, jsme neměli ani tušení. Najednou se ale zjevil cizí člověk, který tvrdil, že je náš bratr... Bylo to jako ze špatného filmu. Prožijete něco zlého, myslím tím smrt tatínka – a najednou se stane ještě něco dalšího, co vás dorazí. Nevěřila jsem vlastním uším, když na nás máma tu zprávu vyhrkla. Táta měl nemanželské dítě? Koukla jsem na sestru, jak
3.2.2023
Nikdy by mě nenapadlo, že naši rodinu může něco rozházet. Zapomněla jsem ale, že závist dokáže být nekonečná. Znovu trpělivě čekám a nechávám vyzvánět telefon. Jenže můj starší bráška, který byl vždy mou oporou a mým ochráncem, se mnou nemluví. Hlavní vinu na našem rozkolu nese jeho chamtivá manželka. A dědictví, které mi byl čert dlužen. Vědět to, tak vše odmítnu. Stále spolu Mezi mnou,
30.1.2023
Náhrdelník mé tety v sobě skrýval tajemství nešťastné lásky. Když jsem ho tehdy nesla do klenotnictví, netušila jsem, že tím nechám spravit nejen starý šperk, ale také dvě zlomená srdce. Moje teta měla náhrdelník, který se mi moc líbil. Bylo na něm umělecky provedené písmeno „M“, protože teta se jmenovala Miluše. Jednou, když jsem si jako holka s náhrdelníkem hrála, teta mi ho beze slov vzala a
26.1.2023
Pokud už nemají rozum zralí lidé s životními zkušenostmi, musí ho mít alespoň jejich děti. Naši potomci nás o tom přesvědčili v praxi! Důvodem mého rozvodu s manželem, ke kterému došlo po dvaceti letech od svatby, nebyla ani nevěra, ani to, že by Michal pil nebo byl agresivní. Ani s penězi jsme problém neměli. Přestali jsme si ale rozumět. Tak se rozvedeme! Najednou jsme si oba připadali
24.1.2023
O děti se nesnažila ani po nich ještě netoužila. Přesto se z mojí dcery stala šestinásobná matka. Od rána do večera dře a sebe zanedbává! Už jsem měla o dceru strach, že si nikoho nenajde. Dívky v jejím věku randily a užívaly si života. Ona ne. Stále jen ležela v knihách a učila se. Nejdřív na maturitu a potom na zkoušky. Chtěla se stát lékařkou a svému snu obětovala mnoho dní i nocí. Rozmaz
Nenechte si ujít další zajímavé články
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
epochalnisvet.cz
Řádí v Malawi čupakabra? Neznámý tvor vysál krev slepicím na tržišti
Čupakabra je charakteristická pro americký kontinent, zdá se ale, že podobný tvor začal řádit i v Africe. V roce 2015 neznámý predátor zaútočil na trh v hlavním městě Malawi a pozabíjel tamní kuřata.
Dolomitské hřebeny na skialpech
epochanacestach.cz
Dolomitské hřebeny na skialpech
Opustíte-li ruch lyžařských středisek a vydáte se do Jižního Tyrolska, narazíte na národní park Fanes-Sennes-Prags, rozprostírající se v samém centru Dolomit. Při cestě k horské chatě Rifugio Fanes,
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
iluxus.cz
Nový šéfcukrář hotelu Four Seasons v Praze Giovanni Marco Carandino se představuje valentýnským Afternoon Tea
Giovanni Marco Carandino, rodák ze sicilského Palerma, přináší do týmu restaurace CottoCrudo více než desetileté zkušenosti a nepopiratelnou vášeň pro sladké chutě z Itálie. Před přesunem do Prahy
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
tisicereceptu.cz
VEGETARIÁNSKÉ PLNĚNÉ PAPRIKY S RAJSKOU OMÁČKOU
„Užít si tradiční jídlo plné vůně a chuti ve vege verzi? Ano a je to opravdu snadné. Uvařte si snadno z dostupných ingrediencí toto atraktivní jídlo s vychytanou omáčkou.“ Ingredience Na papriky
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
21stoleti.cz
Ztratil se radioaktivní zdroj? Vývojáři dronů z FEL ČVUT umí pomoct
Pátrání po ztraceném miniaturním zdroji radioaktivního césia 137 dokázalo v uplynulých dnech vytížit úřady a záchranné složky v západní Austrálii. Zdroj nebezpečného beta a gama záření se po intenzivn
Moje žárlivost vše zničila
skutecnepribehy.cz
Moje žárlivost vše zničila
Můj život se ocitl v troskách. Zničila jsem sebe a celou mou rodinu. Neposlouchala jsem dobré rady. ž jsem se zase přistihla, jak bedlivě sleduji svého jezevčíka. Vesele pobíhá s ostatními pejsky po trávníku a já mám najednou pocit závisti. On se dobře baví a já tu stojím jako kůl v plotě. Ani ho nenapadne hrát si se mnou, když
Ananasový pohár s jogurtem
tisicereceptu.cz
Ananasový pohár s jogurtem
Jako sladkou tečku zkuste tenhle ananasový pohár – je plný zdravých ingrediencí, takže po něm nepřiberete. Potřebujete 1 ks menší ananas 2 lžíce medu 200 ml jogurtu 4 lžíce ananasového džusu
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
epochaplus.cz
Radikální adamité: Praktikovali volnou lásku i s dětmi?
V roce 1421 vrcholí husitská revoluční vlna. Jedna početně malá větev husitů si kázání kněžích vyloží po svém, utrhne se a začne praktikovat divoký, sexuálně nespoutaný způsob života. „Děvička nejmenš
Geometrie ve službách minimalismu
rezidenceonline.cz
Geometrie ve službách minimalismu
Jasná koncepce moderní vily dává vyznít architektonickému konceptu objektu a výhledům na okolní krajinu, rovněž však poskytuje maximum uživatelského komfortu. Architektonická firma TRAMA navrhla a p
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
nasehvezdy.cz
Vztah s nevěrníkem Kolečkem jí zničil kariéru!
Sice se může zdát, že z milostného trojúhelníku vyšla Denisa Nesvačilová (31) ze seriálu Dobré zprávy jako vítězka, neboť si nakonec scenárista Petr Kolečko (38) vybral ji a na Anetu Vignerovou (35) s
Milenka ve hře?
nasehvezdy.cz
Milenka ve hře?
Představitel proradného Alberta v seriálu ZOO David Gránský (30) si užívá svou rodinu plnými doušky. Přesto jeho manželka Nikola Gránská (29) přiznala, že není všechno tak růžové, jak to na první po
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
enigmaplus.cz
Pro a proti: Dokazují zážitky klinické smrti existenci onoho světa?
Prožitky blízké smrti jsou ve všech případech téměř totožné. Odborníci proto hledají odpověď na palčivou otázku: Jsou tato svědectví důkazem existence onoho světa, nebo jde jen o poslední signály umír