Domů     Dcera se nehlásí ke svému dítěti
Dcera se nehlásí ke svému dítěti

Radost z krásného miminka se změnila v tragédii. Dcera své dítě nenávidí a my už tak namáhavou péči nezvládáme!

Dcera se nám narodila hodně pozdě. O to větší radost jsme prožívali. Naše Anička byla snad nejkrásnější dítě pod sluncem. Nezlobila a nikdy nás v ničem nezarmoutila. Ve škole se dobře učila a puberta se jí snad vyhnula obloukem.

Zvykli jsme si na to jako na samozřejmost. Její mírnou a bezproblémovou povahu jsme pyšně přičítali naší bezchybné výchově a péči!

O manžela ani rodinu nestála

Anna vystudovala vysokou školu a my se dmuli pýchou. Byla krásná a úspěšná, co víc si přát? Časem jsem samozřejmě jedno velké přání měla. Aby se vdala a měla děti! „Prosím tě, nech ji žít. Dneska už to není moderní, mít hned po škole děti.

Času má dost!“ uklidňoval mě manžel, který dceru naprosto nekriticky miloval. Nechtěl vidět její chyby! Anička si od nás půjčovala peníze, které nevracela. Žila si na vysoké noze a také skromnost jí byla víc než cizí. Prostě si příliš zvykla na chválu.

Pořídila si byt i luxusní auto. Samozřejmě s naším přispěním. Cestovala a užívala života plnými doušky! „Aničko, a co rodina? Neplánuješ vdavky?“ ptala jsme se opatrně, když se objevila s nějakou novou známostí. Na můj vkus střídala chlapy až příliš rychle.

Manžel se jí ovšem, tak jako vždycky, zastával: „Je prostě moc úspěšná. Žádný chlap pro ni není dobrý! “ Měla jsem toho právě dost. Takové nesmysly jsem nemínila poslouchat.

Domů se vrátila těhotná

Hned při další návštěvě jsem na ni udeřila. Chtěla jsem vrátit peníze, ale urazila se a odešla. V domě po ní zůstalo jen ticho. Prázdnota. „No a máš to!“ vyčítal mi muž. „Už nepřijde! Už ji neuvidíme!“ hořekoval a v očích měl slzy.

Anička se u nás neukázala víc než rok. Když se objevila nečekaně na prahu, údivem jsem zapomněla zavřít pusu! Byla ve vysokém stupni těhotenství a nevypadala vůbec dobře. „Dostala jsem v práci padáka a musela prodat byt.

Můžu dál?“ zeptala se, a aniž čekala na odpověď, zamířila si to do svého starého dětského pokoje. Byl už dávno zařízený jinak, ale svoji postel u nás stále měla. Na otce očekávaného miminka si ani jeden z nás netroufl zeptat. Anička o něm nechtěla ani slyšet!

Prý ho k ničemu nepotřebuje a nebude se doprošovat. Její pokoj byl brzy plný všeho, co miminko potřebuje. A také, co nikdy potřebovat nebude… Nastávající dědeček vše koupil!

O dceru neměla zájem

Vlastně koupil všechno, co mu v obchodech strkali pod nos. S kojeneckými věcmi bychom si mohli otevřít vlastní obchod! Porod proběhl hladce a bez komplikací. Ostatně, od naší Aničky bychom ani nic jiného neočekávali! Jenže, potom přišla ledová sprcha.

Nejdřív odmítla kojit a potom už nechtěla svoji malou dcerušku ani vidět. „Odneste to pryč, jsem unavená!“ křičela na sestřičku v porodnici. Nic s ní nesvedl psycholog ani primář porodnice, který se jí na naši prosbu osobně věnoval.

„Bude to jen nějaká poporodní deprese. To se u starších rodiček stává!“ chlácholil nás, ale z výrazu jeho tváře jsme poznali, že tomu ani on moc nevěří. Příchod z porodnice byl víc než smutný. Anička se zavřela do pokoje a miminko nám nechala v obýváku.

Malá Anička jakoby tu matčinu nelásku vycítila. Plakala a nebyla k utišení.

Dceřin mladý kolega

„Já se asi zblázním!“ snažil se tu malou překřičet manžel, ale skoro jsem ho neslyšela. Vlastně ani neviděla. Přes slzy lítosti, kterým jsem se nedokázala ubránit…Jednou večer, když naše vnučka konečně na chviličku usnula, jsem na manžela zaútočila dotazem.

Otázkou, která neměla zatím žádnou odpověď. „Nezvládáme to. Co bude dál? Bude muset naše vnouče někam do ústavu? Musíme něco udělat, ale co?“ manžel mlčel a potom, po dlouhém váhání, přiznal: „Myslím na to už delší dobu. Vlastně pořád! S naší Annou není řeč.

Chová se jako blázen. Jediným řešením je najít vnuččina otce!“ Nebylo to tak těžké ani tajemné, jak se na první pohled zdálo. Stačilo zajít do Aniččina bývalého zaměstnání a poptat se, s kým naposled chodila. Odpověď nás překvapila.

Vnuččiným otcem nebyl nikdo ženatý ani vysoce postavený. S největší pravděpodobností byl otcem sotva pubertě odrostlý mladíček. Aleš!

Pomáháme našemu skoro zeťovi

Téměř o dvacet let mladší řidič, milý a upřímný! „Anna mi řekla, ať se k ní nepřibližuji. Ale o dítě zájem mám, dokonce jsem jí několikrát poslal výživné!“ tvrdil a jeho slova se později potvrdila. Pozvali jsme ho k nám domů.

Aby se mohl na svého krásného potomka podívat! Z dcerušky byl nadšený. Začal ji navštěvovat téměř denně. Jen naše Anna se mu důsledně vyhýbala. Krčila nad ním nos. Když jsme jí oznámili, že si dceru vezme do vlastní péče, jen pokrčila rameny. Bylo jí to jedno!

Alešovi pomáháme, jak je to možné. Zůstal na rodičovské dovolené a je tím nejvzornějším otcem! A naše dcera? Zmizela. Prý bude dělat kariéru někde v zahraničí… Netušíme, kde jsme udělali chybu. Její chování pro nás asi navždy bude záhadou.

Božena K. (76), Prostějov

Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
11.12.2023
Klára byla hýčkaná, obdivovaná, já byla upozaděná a ještě jsem se o ni musela starat. Sestra se měla v životě lépe, přesto nepřežila. A já se zase musela postarat. echci ji pomlouvat. Jen přibližuji, že jsme zkrátka neměly milující sourozenecký vztah, takže jsme asi ani jedna neočekávaly, že ta druhá pomůže, pokud bude třeba. Klárka se narodila tři roky po mně. Protože jsem byla starší, tak jse
9.12.2023
Býval to takový tichý hoch. Nesmělý a bázlivý. Teď je z něho hrubián. Hovoří sprostě a nejraději by se pral. Můj syn se změnil k nepoznání. Vždycky nám dělal jen a jen samou radost. Už jeho narození byl malý zázrak. Dlouho jsem nemohla mít děti, tak jsme byli s manželem, i a prarodiče z obou stran, štěstím bez sebe. Všichni jsme ho rozmazlovali, nemohli jsme si pomoci. Ale on nezlobil, byl posl
9.12.2023
Provdala jsem se za staršího, úspěšného a bohatého muže. Kvůli mně se rozvedl. Mně i dětem zajistil život v přepychu, ale já se trápím. Před více než třiceti lety jsem po vysoké nastoupila do jedné firmy jako asistentka ředitele. Práce to pro mě byla velmi zajímavá, navíc zde byla možnost postoupit časem dál v kariérním žebříčku. Život jako v bavlnce Po několika měsících jsem musela zasto
8.12.2023
Když můj syn dospěl, byla jsem ráda, že mi zůstal doma. Jsem pár let vdova, tak jsem byla ráda, že ještě nějakou dobu nebudu opuštěná. Můj Tomáš byl vždy moc hodný kluk. Po maturitě sice uvažoval o vysoké škole ve velkém městě, ale když ho nevzali, našel si práci u nás a zůstal bydlet doma. Sama jako kůl v plotě Jsem už pět let vdovou, tak jsem to přivítala s nadšením. Sama bych náš velký
6.12.2023
Máme s mužem srdce veliké, vejde se nám do něj hodně lásky. Nevíme, proč bychom se zejména na Vánoce neměli vídat s bývalou snachou. Syny máme dva, starší Venca zůstal starým mládencem, zatímco mladší David se ženil už v pětadvaceti. Ženit se musel, půl roku po svatbě se nám narodila vnučka Věruška a za tři roky ještě chlapeček Matýsek. Manželství synovi ale dlouho nevydrželo. Skutečný důvod
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Přišla Forejtovi na milenku?
nasehvezdy.cz
Přišla Forejtovi na milenku?
Bojuje se syndromem vyhoření, to ale asi není nejhorší. Eva Burešová (30) se trápí, podle mnoha informací za to může její partner Přemek Forejt (36). Našel si jinou ženu? Je slavná, má peníze a spous
Silný vývar z hovězí oháňky
tisicereceptu.cz
Silný vývar z hovězí oháňky
Chcete si udělat skutečně silný vývar? Použijte hovězí oháňku a spoustu petržele. Suroviny 1 kg hovězí oháňky 1 velká cibule 2 velké mrkve ½ menšího celeru 5 kuliček nového koření 6 kuliček
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
21stoleti.cz
Vědci objevili fosili dinosaura i s dochovaným obsahem žaludku
Je tomu zhruba 75 milionů let, co si jistý dinonosaurus dal k obědu stehno z předka dnešního krocana. Asi netušil, že je to poslední jídlo v jeho životě, protože pár dní poté jej dostihla smrt v koryt
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
epochaplus.cz
Potit se, či nepotit? Po stopách deodorantu!
Ráno přijdete do koupelny, vyčistíte si zuby a sáhnete na poličku pro svůj deodorant… , ale žádný tam není! Co teď? Pojďte s námi hledat jiný. Ovšem ne do obchodu, ale do historie! Proboha, co je to za hrozné zvíře, které si na vás brousí zuby? Ocitli jste se v pravěku a během odpočinku v
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
iluxus.cz
DS Automobiles je zvěčněna do mramoru pod pyramidou v Louvru
Společnost DS Automobiles představila od svého vzniku velké množství nových modelů v Muzeu Louvre a jeho okolí, pod jeho pyramidou a v Tuilerijských zahradách. Exkluzivní prezentace a výjimečné výstav
Nenávist trvala i po jejich smrti
skutecnepribehy.cz
Nenávist trvala i po jejich smrti
Stála jsem u hrobu a vzpomínala na svého strýce, když se zničehonic začaly dít neuvěřitelné věci, které se rozumem vysvětlit nedají. Negativní emoce si mohou lidé přenést až do záhrobí! Nenávist mých příbuzných se přenesla až na onen svět! Na vlastní oči jsem viděla, jak zuřivý boj mezi dvěma lidmi probíhal ještě po jejich smrti. Do oka
Ořechy s krémem
tisicereceptu.cz
Ořechy s krémem
Plněné ořechy nesmí chybět. Potřebujete 100 g mletých vlašských ořechů 250 g hladké mouky 150 g másla 70 g cukru moučky lžičku kakaa 1 vejce 1/2 lžičky kypřicího prášku olej a mouku na vy
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
epochalnisvet.cz
Proč se krtkům v zimě zmenšuje hlava?
„Zmenši tělo, budeš míň hladovět!“ Pod tímto heslem se snaží přečkat zimu krtci. Zimní spánek si totiž nemohou dovolit, brání tomu jejich metabolismus, který patří mezi vůbec nejaktivnější mezi savci.
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
epochanacestach.cz
VRATISLAVSKÉ VÁNOČNÍ TRHY
V letošním roce trh potrvá až do 7. ledna 2024 včetně Silvestra a Tří králů. Veletrh bude otevřen každý den kromě: • 24. prosince 2023 (Štědrý den) – v tento den bude veletrh uzavřen • 25. prosince 2023 (1. svátek vánoční) – v tento den bude veletrh uzavřen • 26. prosince , 2023 (2. svátek vánoční) – v tento den Jarmark
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
enigmaplus.cz
Tajemní strážci našich pohoří: Kdo je duch Muhu?
Na skutečnost, že naše pohoří mají své patrony-strážce, můžeme být patřičně hrdí. Krakonoš v Krkonoších, Praděd pečující o Jeseníky, Rampušák hospodařící v Orlických horách. Záhadou ale zůstává duch M
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
nasehvezdy.cz
Nenávidí Suchánka! Jsou důvodem peníze?
Když herec, režisér a moderátor Ondřej Sokol (52) opustil komediální pořad Partička, diváci byli velmi zklamaní. A ihned se začaly rojit spekulace, co za tím stálo. To teď rozsekl přímo Sokol, kte